Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F12 Sydöstra, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-06 11:30 Skurups AIF - Köpingebro IF vit Skurups IP B-plan 7-manna
2019-04-14 10:00 Köpingebro IF vit - Spjutstorps IF Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-14 10:00 IFK Simrishamn vit - Sjöbo IF Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-04-14 11:30 Köpingebro IF svart - Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-15 18:30 IFK Simrishamn blå - Ystads IF FF vit Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-04-18 18:00 Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF - IFK Simrishamn blå Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
2019-04-22 11:00 Spjutstorps IF - Köpingebro IF svart Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-04-22 15:30 Ystads IF FF vit - IFK Simrishamn vit Sandskogens IP C-plan 7-manna 1
2019-04-25 18:30 Sjöbo IF - Ystads IF FF vit Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-04-28 10:00 Köpingebro IF svart - Skurups AIF Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-28 10:00 IFK Simrishamn vit - Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-04-28 12:30 IFK Simrishamn blå - Spjutstorps IF Korsavads IP C-plan 7-manna
Maj
2019-05-01 10:30 Spjutstorps IF - IFK Simrishamn vit Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-05 10:00 Köpingebro IF vit - Köpingebro IF svart Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-05-05 11:00 Skurups AIF - IFK Simrishamn blå Skurups IP B-plan 7-manna
2019-05-05 11:00 Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF - Sjöbo IF Vanstad Arena A-plan
2019-05-09 18:30 Sjöbo IF - Spjutstorps IF Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-05-12 12:30 IFK Simrishamn blå - Köpingebro IF vit Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-05-15 18:00 Köpingebro IF vit - IFK Simrishamn vit Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-05-15 18:30 Spjutstorps IF - Ystads IF FF vit Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-19 11:00 Skurups AIF - Sjöbo IF Skurups IP B-plan 7-manna
2019-05-19 13:30 Ystads IF FF vit - Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF Sandskogens IP C-plan 7-manna 1
2019-05-21 18:00 Köpingebro IF svart - IFK Simrishamn blå Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-05-21 18:30 Sjöbo IF - Köpingebro IF vit Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-05-24 18:30 Ystads IF FF vit - Skurups AIF Sandskogens IP C-plan 7-manna 1
2019-05-26 10:00 IFK Simrishamn vit - Köpingebro IF svart Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-05-26 11:00 Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF - Spjutstorps IF Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
Juni
2019-06-03 17:00 IFK Simrishamn blå - IFK Simrishamn vit Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-06-09 10:00 Köpingebro IF vit - Ystads IF FF vit Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-06-09 11:00 Skurups AIF - Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF Skurups IP B-plan 7-manna
2019-06-09 11:30 Köpingebro IF svart - Sjöbo IF Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-06-13 18:30 Sjöbo IF - IFK Simrishamn blå Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-06-14 19:00 Spjutstorps IF - Skurups AIF Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-06-15 10:00 Ystads IF FF vit - Köpingebro IF svart Sandskogens IP C-plan 7-manna 1
2019-06-15 13:00 IFK Simrishamn vit - Skurups AIF Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-06-16 11:00 Wollsjö AIF/Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF - Köpingebro IF vit Lövängen A-plan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info