Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P12 Sydöstra, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-12 18:00 Sjöbo IF - Spjutstorps IF röd Sjöbo IP konstgräs 7 manna 2
2019-04-13 10:00 Wollsjö AIF - Blentarps BK Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
2019-04-13 11:30 Köpingebro IF svart - Gärsnäs AIS Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-14 10:30 Tomelilla IF - IFK Simrishamn Tomelilla IP B-plan 7-manna 2
2019-04-14 11:00 Spjutstorps IF vit - Åhus Horna BK randig Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-04-14 15:00 Janstorps AIF röd - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Kämpavallen 7-manna
2019-04-16 18:00 IFK Simrishamn - Spjutstorps IF vit Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-04-17 18:30 Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå - Tomelilla IF Björkavallen A-plan 7-manna 1
2019-04-19 11:00 Gärsnäs AIS - Janstorps AIF röd Gärsvalla IP B-plan 7-manna 1
2019-04-19 12:00 Spjutstorps IF röd - Wollsjö AIF Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-04-21 12:00 Åhus Horna BK randig - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Furehov IP plan 3
2019-04-22 12:00 Blentarps BK - Köpingebro IF svart Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
2019-04-23 18:00 Öja FF - Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1
2019-04-25 18:00 Köpingebro IF svart - Spjutstorps IF röd Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-04-26 18:30 Gärsnäs AIS - Blentarps BK Gärsvalla IP B-plan 7-manna 1
2019-04-27 10:00 Spjutstorps IF vit - Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-04-28 10:00 Wollsjö AIF - Öja FF Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
2019-04-28 10:30 Tomelilla IF - Sjöbo IF Tomelilla IP B-plan 7-manna 2
2019-04-28 12:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit - IFK Simrishamn Möllevallen, Skivarp A-plan 7-manna
2019-04-28 15:00 Janstorps AIF röd - Åhus Horna BK randig Kämpavallen 7-manna
Maj
2019-05-02 18:00 Öja FF - Köpingebro IF svart Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1
2019-05-02 18:30 Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Björkavallen A-plan 7-manna 1
2019-05-03 18:00 Sjöbo IF - Spjutstorps IF vit Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-05-04 12:00 Blentarps BK - Janstorps AIF röd Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
2019-05-05 10:00 IFK Simrishamn - Åhus Horna BK randig Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-05-05 10:30 Tomelilla IF - Wollsjö AIF Tomelilla IP B-plan 7-manna 2
2019-05-10 18:00 Gärsnäs AIS - Öja FF Gärsvalla IP B-plan 7-manna 1
2019-05-11 09:30 Köpingebro IF svart - Tomelilla IF Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-05-11 10:00 Spjutstorps IF vit - Wollsjö AIF Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-12 12:00 Blentarps BK - Spjutstorps IF röd Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
2019-05-12 12:30 Åhus Horna BK randig - Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå Furehov IP plan 3
2019-05-12 12:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit - Sjöbo IF Möllevallen, Skivarp A-plan 7-manna
2019-05-12 15:00 Janstorps AIF röd - IFK Simrishamn Kämpavallen 7-manna
2019-05-17 18:30 Sjöbo IF - Åhus Horna BK randig Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-05-17 18:30 Spjutstorps IF vit - Köpingebro IF svart Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-18 10:00 Wollsjö AIF - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
2019-05-18 10:30 Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå - IFK Simrishamn Björkavallen A-plan 7-manna 1
2019-05-19 10:00 Spjutstorps IF röd - Janstorps AIF röd Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-19 10:30 Tomelilla IF - Gärsnäs AIS Tomelilla IP B-plan 7-manna 2
2019-05-19 11:00 Öja FF - Blentarps BK Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1
2019-05-24 18:00 Gärsnäs AIS - Spjutstorps IF vit Gärsvalla IP B-plan 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Spjutstorps IF röd - Öja FF Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Blentarps BK - Tomelilla IF Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
2019-05-25 12:30 Åhus Horna BK randig - Wollsjö AIF Furehov IP plan 3
2019-05-26 10:00 IFK Simrishamn - Sjöbo IF Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-05-26 13:30 Janstorps AIF röd - Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå Kämpavallen 7-manna
Juni
2019-06-01 11:00 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit - Köpingebro IF svart Möllevallen, Skivarp konstgräs 7-manna
2019-06-02 10:00 Spjutstorps IF röd - Gärsnäs AIS Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-06-07 18:00 Sjöbo IF - Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
2019-06-07 18:30 Spjutstorps IF vit - Blentarps BK Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-06-08 10:00 Wollsjö AIF - IFK Simrishamn Åvallen IP, Wollsjö B-plan 7-manna
2019-06-08 14:00 Öja FF - Janstorps AIF röd Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1
2019-06-09 10:30 Tomelilla IF - Spjutstorps IF röd Tomelilla IP B-plan 7-manna 2
2019-06-09 10:30 Köpingebro IF svart - Åhus Horna BK randig Köpingebro IP B-plan 7-manna 1
2019-06-12 17:30 Spjutstorps IF röd - Spjutstorps IF vit Bäckavallen B-plan 7-manna 1
2019-06-13 18:00 Öja FF - Tomelilla IF Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1
2019-06-13 18:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit - Gärsnäs AIS Möllevallen, Skivarp A-plan 7-manna
2019-06-16 10:00 IFK Simrishamn - Köpingebro IF svart Korsavads IP C-plan 7-manna
2019-06-16 10:00 Blentarps BK - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
2019-06-16 12:00 Janstorps AIF röd - Sjöbo IF Kämpavallen 7-manna
2019-06-16 12:30 Åhus Horna BK randig - Gärsnäs AIS Furehov IP plan 3
2019-06-16 16:00 Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF blå - Wollsjö AIF Björkavallen A-plan 7-manna 1
2019-06-18 18:00 Öja FF - Sjöbo IF Björkvallen, Öja B-plan 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info