Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen omg. 1-3, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-18 19:00 Västerås BK 30 - Täby FK 1 - 0 75 Ringvallen 2 (konstgräs)
2019-04-23 20:00 Vallens IF - Qviding FIF 0 - 4 92 Stora Höga IP 2 Konstgräs
2019-05-01 13:00 Nättraby GoIF - Rödsle BK 6 - 1 Nättraby IP 1
2019-05-02 18:15 Råda BK - IK Gauthiod 0 - 6 40 Rådavallen A-plan
2019-05-07 19:00 Ytterby IS - Sjömarkens IF 4 - 1 53 Ytterns IP 1 Gräs
2019-05-08 19:00 Älmhults IF - Hittarps IK 1 - 4
2019-05-08 19:30 Smedby AIS - IFK Norrköping FK 0 - 4 118 Mirum Arena
2019-05-15 19:00 Sunnanå SK - Team TG FF 7 - 2 207 Electrolux Home Arena
2019-05-15 19:00 Själevads IK - IFK Östersund 0 - 1 89 Skyttis IP
2019-05-15 19:00 Avesta AIK - Gamla Upsala SK 1 - 8 41 Avestavallen Konstgräs
2019-05-15 19:30 Rimbo IF - Älvsjö AIK FF 5 - 6 63 IP Arkadien 1
2019-05-22 19:00 Ulvåkers IF - Rävåsens IK Karlskoga 0 - 1 35 Åbrovallen A
2019-05-22 19:00 Eskilsminne IF - IS Halmia 0 - 3 Västergårds IP 5, huvudplan
2019-05-22 19:10 Kovlands IF - IF Team Hudik 4 - 0 30 NP3 Arena
2019-05-22 20:00 Tyresö FF - Bele Barkarby FF 5 - 0 69 Tyresövallen 1
2019-05-28 20:00 Karlbergs BK - Enskede IK 3 - 7 40 Stadshagens IP 1
2019-05-29 19:00 FC Staffanstorp - Hammenhögs IF 0 - 2 Staffansvallen A-plan
2019-05-29 19:15 Dösjöbro IF - Trelleborgs FF 3 - 1 77 Dösjöbro IP A-plan
2019-05-30 14:00 Södersnäckornas BK - P18 IK 6 - 0 Solberga BP 1
2019-05-30 18:00 Eds FF - Hertzöga BK 1 - 3 58 Bergslätt IP
2019-06-04 19:00 Ornäs BK - Gefle IF FF 3 - 1 53 Ornäs IP
2019-06-04 19:00 Motala AIF FK - Örebro SK Söder 3 - 5 e.s. 40 Idrottsparken Motala A
2019-06-04 19:00 Tvååkers IF - IF Böljan Falkenberg 0 - 2 50 Övrevi A
2019-06-05 19:00 Tranås FF - Mariebo IK 1 - 2 50 Bredstorps IP - Konstgräs
2019-06-06 14:00 Kiruna FF - Infjärdens SK 0 - 9 67 Lombia IP
2019-06-06 16:00 IFK Örby - Göteborgs DFF 0 - 4 40 Örby IP B konstgräs
Omgång 2
2019-07-30 18:00 Sunnanå SK - Umeå IK FF 0 - 4 227 Electrolux Home Arena
2019-07-30 19:00 Hertzöga BK - Mallbackens IF Sunne 0 - 6 479 Ilanda IP A-plan
2019-07-31 19:00 Nättraby GoIF - IFK Kalmar 0 - 1 200 Nättraby IP 1
2019-07-31 19:00 Hammenhögs IF - Asarums IF FK 0 - 2 Hamondavallen A-plan
2019-08-06 19:00 Örebro SK Söder - Rävåsens IK Karlskoga 2 - 3 103 Grönpepparparkens IP A
2019-08-06 19:00 Ytterby IS - IK Gauthiod 0 - 1 Ytterns IP 1 Gräs
2019-08-07 19:00 Kovlands IF - IFK Östersund 3 - 0 162 Ånäsvallen
2019-08-07 19:00 Ornäs BK - Kvarnsvedens IK 0 - 10 215 Ornäs IP
2019-08-13 18:30 Infjärdens SK - Morön BK 1 - 4 49 IVAB Arena
2019-08-13 18:30 Gamla Upsala SK - IK Uppsala Fotboll 2 - 3 108 Gamlis IP
2019-08-13 19:00 IS Halmia - Hittarps IK 7 - 1 69 Halmstad Arena P1
2019-08-13 19:00 Dösjöbro IF - Borgeby FK 3 - 1 170 Dösjöbro IP A-plan
2019-08-14 19:00 IFK Norrköping FK - Västerås BK 30 1 - 3 90 Östgötaporten
2019-08-14 19:00 Mariebo IK - Lidköpings FK 2 - 3 70 Stadsparksvallen
2019-08-14 19:00 Göteborgs DFF - IF Böljan Falkenberg 4 - 2 59 Valhalla 1 Konstgräs
2019-08-14 19:30 Södersnäckornas BK - AIK 0 - 7 121 Skytteholms IP 1
2019-08-14 19:30 Qviding FIF - Jitex Mölndal BK 0 - 2 68 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-08-14 20:00 Enskede IK - IF Brommapojkarna 0 - 4 63 Enskede IP 1
2019-08-14 20:15 Tyresö FF - Hammarby IF FF 1 - 0 269 Tyresövallen 1
2019-08-21 20:00 Älvsjö AIK FF - Bollstanäs SK Älvsjö IP 1
Omgång 3
2019-09-18 00:00 Västerås BK 30 - KIF Örebro DFF
2019-09-18 00:00 IFK Kalmar - Linköpings FC
2019-09-18 00:00 Asarums IF FK - Växjö DFF
2019-09-18 00:00 Göteborgs DFF - Kristianstads DFF Valhalla 1 Konstgräs
2019-09-18 00:00 Jitex Mölndal BK - Vittsjö GIK
2019-09-18 00:00 IK Gauthiod - Kungsbacka DFF
2019-09-18 19:00 Morön BK - Piteå IF DFF Skogsvallen
2019-09-18 19:00 Kvarnsvedens IK - IK Uppsala Fotboll Ljungbergsplanen
2019-09-18 19:00 Rävåsens IK Karlskoga - Mallbackens IF Sunne Kilsta IP 2
2019-09-18 19:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF Grimsta IP 1
2019-09-18 19:00 Tyresö FF - AIK Tyresövallen 1
2019-09-18 19:00 Dösjöbro IF - FC Rosengård Dösjöbro IP konstgräs
2019-09-18 19:00 IS Halmia - IF Limhamn Bunkeflo Halmstad Arena P6
2019-09-18 19:00 Lidköpings FK - Kopparbergs/Göteborg Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-18 19:30 Kovlands IF - Umeå IK FF NP3 Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info