Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 Sydvästra B1, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-08 18:00 Furulunds IK gul - Värpinge IF vit Vikenplanen, Furulund 7-manna 1
2019-04-13 09:30 Uppåkra IF grön - Linero IF vit Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-04-13 10:00 Bjärreds IF blå - Staffanstorp United FC svart Borgeby IP C-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-04-13 11:00 Dalby GIF blå - Torns IF svart Dalby IP konstgräs 7-mann väst
2019-04-14 10:00 Lunds BK gul - Lunds FF grön Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
2019-04-14 13:00 Linero IF vit - Dalby GIF blå Linero IP A-plan 7-manna B
2019-04-21 12:00 Staffanstorp United FC svart - Lunds BK gul Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-04-22 09:30 Torns IF svart - Furulunds IK gul Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
2019-04-22 10:00 Lunds FF grön - Uppåkra IF grön Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-22 15:00 Värpinge IF vit - Bjärreds IF blå Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
2019-04-27 10:00 Lunds FF grön - Staffanstorp United FC svart Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-27 12:00 Furulunds IK gul - Linero IF vit Vikenplanen, Furulund 7-manna 2
2019-04-27 14:00 Dalby GIF blå - Uppåkra IF grön Dalby IP 7-manna öst
2019-04-28 11:00 Lunds BK gul - Värpinge IF vit Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
2019-04-28 13:00 Bjärreds IF blå - Torns IF svart Borgeby IP F-plan 7-manna 1
Maj
2019-05-04 09:30 Uppåkra IF grön - Staffanstorp United FC svart Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-05-04 11:45 Värpinge IF vit - Lunds FF grön Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
2019-05-05 09:30 Torns IF svart - Lunds BK gul Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
2019-05-05 11:00 Dalby GIF blå - Furulunds IK gul Dalby IP 7-manna väst
2019-05-05 11:45 Linero IF vit - Bjärreds IF blå Linero IP A-plan 7-manna A
2019-05-11 10:00 Furulunds IK gul - Uppåkra IF grön Ljungvalla IP B-plan 7-manna 2
2019-05-11 10:00 Lunds FF grön - Torns IF svart Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
2019-05-11 10:00 Staffanstorp United FC svart - Värpinge IF vit Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-05-12 10:00 Bjärreds IF blå - Dalby GIF blå Borgeby IP F-plan 9-manna
2019-05-12 10:00 Lunds BK gul - Linero IF vit Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
2019-05-14 18:30 Furulunds IK gul - Bjärreds IF blå Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
2019-05-18 11:00 Torns IF svart - Staffanstorp United FC svart Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
2019-05-18 14:00 Dalby GIF blå - Lunds BK gul Dalby IP 7-manna väst
2019-05-19 11:45 Linero IF vit - Lunds FF grön Linero IP A-plan 7-manna A
2019-05-20 18:00 Uppåkra IF grön - Värpinge IF vit Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-05-25 10:30 Värpinge IF vit - Torns IF svart Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Lunds FF grön - Dalby GIF blå Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-26 10:00 Bjärreds IF blå - Uppåkra IF grön Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-05-26 10:00 Lunds BK gul - Furulunds IK gul Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
2019-05-26 10:00 Staffanstorp United FC svart - Linero IF vit Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
Juni
2019-06-07 18:30 Furulunds IK gul - Lunds FF grön Ljungvalla IP B-plan 7-manna 2
2019-06-08 10:00 Bjärreds IF blå - Lunds BK gul Borgeby IP F-plan 9-manna
2019-06-08 14:00 Dalby GIF blå - Staffanstorp United FC svart Dalby IP 7-manna väst
2019-06-09 11:45 Linero IF vit - Värpinge IF vit Linero IP A-plan 7-manna A
2019-06-11 18:00 Uppåkra IF grön - Torns IF svart Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 2
2019-06-15 10:00 Lunds FF grön - Bjärreds IF blå Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-06-15 10:30 Värpinge IF vit - Dalby GIF blå Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
2019-06-15 12:00 Lunds BK gul - Uppåkra IF grön Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
2019-06-16 09:30 Torns IF svart - Linero IF vit Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
2019-06-16 12:15 Staffanstorp United FC svart - Furulunds IK gul Staffansvallen plan 3, 5-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info