Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P9 Sydvästra B3, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 09:30 Bjärreds IF grön - FC Rosengård 1917 vit Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-04-13 10:00 Staffanstorp United FC svart - Lilla Torg FF blå Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-04-13 10:00 BK Höllviken blå - Uppåkra IF grön Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2019-04-13 16:15 BK Flagg - Arlövs BI blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-04-14 10:30 GIF Nike blå - Malmö FF 3 Lomma IP B-plan, konstgräs 5-manna 1
2019-04-14 10:30 Kvarnby IK blå - Lindeborgs FF 1948 Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-04-20 10:00 FC Rosengård 1917 vit - BK Höllviken blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-04-20 10:20 Malmö FF 3 - BK Flagg Kombihallen, Malmö Modul B
2019-04-20 11:00 Lilla Torg FF blå - GIF Nike blå Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
2019-04-21 09:30 Uppåkra IF grön - Staffanstorp United FC svart Uppåkravallen, konstgräs 2
2019-04-22 09:30 Arlövs BI blå - Kvarnby IK blå Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-04-22 11:00 Lindeborgs FF 1948 - Bjärreds IF grön Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 2
2019-04-27 10:00 Staffanstorp United FC svart - BK Höllviken blå Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-04-27 10:00 FC Rosengård 1917 vit - Lindeborgs FF 1948 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-04-27 16:15 BK Flagg - Lilla Torg FF blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-04-28 09:00 GIF Nike blå - Uppåkra IF grön Lomma IP Knatteplan
2019-04-28 10:00 Bjärreds IF grön - Arlövs BI blå Borgeby IP C-plan Konstgräs 5-manna 1
2019-04-28 12:30 Kvarnby IK blå - Malmö FF 3 Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
Maj
2019-05-04 09:50 Malmö FF 3 - Bjärreds IF grön Kombihallen, Malmö Modul A
2019-05-04 10:00 Lilla Torg FF blå - Kvarnby IK blå Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
2019-05-04 12:00 Staffanstorp United FC svart - GIF Nike blå Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
2019-05-04 12:00 Arlövs BI blå - FC Rosengård 1917 vit Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-05-04 13:00 Uppåkra IF grön - BK Flagg Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2019-05-05 10:00 BK Höllviken blå - Lindeborgs FF 1948 Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2019-05-11 10:00 Bjärreds IF grön - Lilla Torg FF blå Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-05-11 10:00 FC Rosengård 1917 vit - Malmö FF 3 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-05-11 10:30 Lindeborgs FF 1948 - Arlövs BI blå Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
2019-05-11 16:15 BK Flagg - Staffanstorp United FC svart Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-05-12 10:30 Kvarnby IK blå - Uppåkra IF grön Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-05-12 13:45 GIF Nike blå - BK Höllviken blå Lomma IP Knatteplan
2019-05-18 09:00 GIF Nike blå - BK Flagg Lomma IP Knatteplan
2019-05-18 09:50 Malmö FF 3 - Lindeborgs FF 1948 Kombihallen, Malmö Modul A
2019-05-18 10:00 Staffanstorp United FC svart - Kvarnby IK blå Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
2019-05-18 10:00 Lilla Torg FF blå - FC Rosengård 1917 vit Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
2019-05-18 10:00 BK Höllviken blå - Arlövs BI blå Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 2
2019-05-18 11:00 Uppåkra IF grön - Bjärreds IF grön Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2019-05-25 09:30 Bjärreds IF grön - Staffanstorp United FC svart Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-05-25 10:00 FC Rosengård 1917 vit - Uppåkra IF grön Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Arlövs BI blå - Malmö FF 3 Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-05-25 12:00 Kvarnby IK blå - GIF Nike blå Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-05-25 16:15 BK Flagg - BK Höllviken blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-05-26 12:00 Lindeborgs FF 1948 - Lilla Torg FF blå Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
Juni
2019-06-07 17:30 BK Flagg - Kvarnby IK blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-06-08 10:00 Staffanstorp United FC svart - FC Rosengård 1917 vit Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-06-08 10:00 Lilla Torg FF blå - Arlövs BI blå Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
2019-06-08 11:00 Uppåkra IF grön - Lindeborgs FF 1948 Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2019-06-08 14:00 BK Höllviken blå - Malmö FF 3 Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 2
2019-06-09 09:00 GIF Nike blå - Bjärreds IF grön Lomma IP Knatteplan
2019-06-14 17:30 Arlövs BI blå - Uppåkra IF grön Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-06-15 09:50 Malmö FF 3 - Lilla Torg FF blå Kombihallen, Malmö Modul A
2019-06-15 10:00 Bjärreds IF grön - BK Flagg Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-06-15 10:00 FC Rosengård 1917 vit - GIF Nike blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-06-16 10:30 Kvarnby IK blå - BK Höllviken blå Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-06-16 11:00 Lindeborgs FF 1948 - Staffanstorp United FC svart Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 2

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info