Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2007(12 år) Grupp D Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Ahlafors IF Maria Andersson 0705559121 Gul/Svart/Gula
Backatorp IF Pontus Bäckström Röd/Svart/Röd
Floda BoIF Jon Holgersson 0709328288 Blå/Vit/Blå
Jitex Mölndal BK Andreas Larsson 0702050539 Lila/Lila/Lila
Landvetter IF 2003 Lila Joel Rask Röd/Vit/Vit
Landvetter IF 2003 Rosa Joel Rask Röd/Vit/Vit
Lekstorps IF Anna Hagen 0727114945 Grön tröja, Vita Shorts, Gröna Strumpor
Lindome GIF Fredrik Lennartsson Svart vit randig/Svart/Vit
Mölnlycke IF Gul-Vit Kristofer Svala 0708596809 Gul/Svart/Gul
Mölnlycke IF Svart Angelica Werdin Appelgren Gul/Svart/Gul
Sävedalens IF Anders Lööf Röd/Blå/Röda
Ytterby IS Röd Björn Meijer 0708233893 Röd/Vit/Blå/Röd
Ytterby IS Vit Björn Meijer 0708233893 Röd/Vit/Blå/Röd
Älvängens IK Svante Larson 0303749732 0702469621 Vit, Blå, Blå
Öjersjö IF Blå Andreas Genne 0727129700 Vit/Blå/Blåa
Öjersjö IF Vit Andreas Genne 0727129700 Vit, Blå, Blåa
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-27 11:00 Ahlafors IF - Landvetter IF 2003 Rosa Svenska Stenhus Arena 32
2019-04-27 11:15 Ytterby IS Vit - Jitex Mölndal BK Ytterns IP 32
2019-04-27 12:30 Mölnlycke IF Gul-Vit - Lindome GIF Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-04-27 12:45 Lekstorps IF - Landvetter IF 2003 Lila LP Idrottsplats 12
2019-04-27 13:45 Mölnlycke IF Svart - Älvängens IK Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-04-27 14:45 Öjersjö IF Vit - Floda BoIF Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-01 10:00 Ytterby IS Röd - Sävedalens IF Ytterns IP 32
2019-12-31 Öjersjö IF Blå - Backatorp IF Öjersjö IP 11 Konstgräs
Omgång 2
2019-05-05 10:00 Ahlafors IF - Ytterby IS Röd Svenska Stenhus Arena 32
2019-05-05 11:00 Floda BoIF - Mölnlycke IF Gul-Vit Flodala IP 32 KG
2019-05-05 11:30 Landvetter IF 2003 Lila - Älvängens IK Landvetter IP A-plan 12
2019-05-05 12:15 Lekstorps IF - Ytterby IS Vit LP Idrottsplats 12
2019-05-05 12:30 Sävedalens IF - Öjersjö IF Vit Vallhamra 22 Konstgräs
2019-05-05 12:45 Landvetter IF 2003 Rosa - Lindome GIF Landvetter IP A-plan 12
2019-05-05 13:15 Backatorp IF - Mölnlycke IF Svart Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-07 18:30 Jitex Mölndal BK - Öjersjö IF Blå Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
Omgång 3
2019-05-12 11:00 Älvängens IK - Floda BoIF Älvevi 22 Konstgräs
2019-05-12 11:15 Lindome GIF - Backatorp IF Lindevi 32 Konstgräs
2019-05-12 12:00 Öjersjö IF Blå - Ahlafors IF Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-12 13:00 Mölnlycke IF Gul-Vit - Jitex Mölndal BK Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-12 13:15 Öjersjö IF Vit - Lekstorps IF Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-12 14:15 Mölnlycke IF Svart - Sävedalens IF Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-06-06 10:00 Ytterby IS Röd - Landvetter IF 2003 Lila Ytterns IP 32
2019-06-06 11:15 Ytterby IS Vit - Landvetter IF 2003 Rosa Ytterns IP 32
Omgång 4
2019-05-18 11:45 Sävedalens IF - Lindome GIF Vallhamra 22 Konstgräs
2019-05-18 13:00 Jitex Mölndal BK - Älvängens IK Frejaplan 11 K.Gräs
2019-05-19 11:00 Ahlafors IF - Mölnlycke IF Gul-Vit Svenska Stenhus Arena 32
2019-05-19 11:30 Landvetter IF 2003 Lila - Floda BoIF Landvetter IP A-plan 12
2019-05-19 12:15 Lekstorps IF - Mölnlycke IF Svart LP Idrottsplats 12
2019-05-19 13:45 Ytterby IS Röd - Öjersjö IF Blå Ytterns IP 32
2019-05-19 15:00 Ytterby IS Vit - Öjersjö IF Vit Ytterns IP 32
2019-05-19 16:00 Landvetter IF 2003 Rosa - Backatorp IF Landvetter IP B-plan
Omgång 5
2019-05-25 13:00 Mölnlycke IF Gul-Vit - Ytterby IS Röd Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-25 14:15 Mölnlycke IF Svart - Ytterby IS Vit Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2019-05-26 12:00 Öjersjö IF Blå - Landvetter IF 2003 Lila Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-26 12:30 Lindome GIF - Lekstorps IF Lindevi 32 Konstgräs
2019-05-26 13:00 Floda BoIF - Jitex Mölndal BK Flodala IP 32 KG
2019-05-26 13:15 Öjersjö IF Vit - Landvetter IF 2003 Rosa Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-05-26 13:15 Backatorp IF - Sävedalens IF Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-28 19:00 Älvängens IK - Ahlafors IF Älvevi 11
Omgång 6
2019-06-02 12:00 Öjersjö IF Blå - Mölnlycke IF Gul-Vit Öjersjö IP 11 Konstgräs
2019-06-02 12:00 Öjersjö IF Vit - Mölnlycke IF Svart Öjersjö IP 12 Konstgräs
2019-06-02 15:00 Ytterby IS Röd - Älvängens IK Ytterns IP 32
2019-06-14 17:30 Landvetter IF 2003 Lila - Jitex Mölndal BK Landvetter IP B-plan 21
2019-06-15 14:30 Backatorp IF - Lekstorps IF Krokängsplan 12 Konstgräs
2019-06-16 12:45 Landvetter IF 2003 Rosa - Sävedalens IF Landvetter IP A-plan 12
2019-06-16 13:45 Ytterby IS Vit - Lindome GIF Ytterns IP 32
2019-08-13 18:00 Ahlafors IF - Floda BoIF Svenska Stenhus Arena 32

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info