Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2009(10 år) Grupp E Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Askims IK Svart Daniel Dreikant 0735457084 Svart/Röd/Svart/Röda
BK Häcken Svart Anna Egefalk 0721801262 gul-svart randig/svart/svarta
IF Väster Svart Martin Malmborg 0709455670 Orange/Svart/Orange
IK Zenith Vit Josefin Hanna Marie Dyrkell grön/vit/grön
Jitex Mölndal BK Vit Thomas Sjöman +46702228368 Lila/Lila/Lila
Kode IF Svart Torbjörn Jennerhed 0722107794 gul/Svart/gul
Landvetter IF 2003 Vit Michael Svantesson 0706240383 Röd/Vit/Vit
Lerums IS Lila Sven Johan Nyström lila/vit/vit
Utbynäs SK Gul Anna Kristina Charlotte Namvar Gul/Blå/Gula
Älvsborg FF Svart Johan Granath 0730667352 Blå/Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-26 19:15 Askims IK Svart - BK Häcken Svart Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-04-27 12:00 Kode IF Svart - Landvetter IF 2003 Vit Kode IP 32 Konstgräs
2019-04-28 12:15 Jitex Mölndal BK Vit - Utbynäs SK Gul Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2019-04-28 12:45 IK Zenith Vit - Älvsborg FF Svart Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-06-08 10:00 IF Väster Svart - Lerums IS Lila Önneredsplan 12 Konstgräs
Omgång 2
2019-05-04 13:15 Landvetter IF 2003 Vit - Jitex Mölndal BK Vit Landvetter IP B-plan 21
2019-05-05 10:15 Lerums IS Lila - BK Häcken Svart Hulan
2019-05-06 18:10 Askims IK Svart - Kode IF Svart Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-06 18:30 Utbynäs SK Gul - IK Zenith Vit Kviberg 3:2 gräs 7M7
2019-05-06 19:15 Älvsborg FF Svart - IF Väster Svart Hagenplan 12
Omgång 3
2019-05-12 11:30 IF Väster Svart - Utbynäs SK Gul Önneredsplan 11 Konstgräs
2019-05-12 12:45 IK Zenith Vit - Landvetter IF 2003 Vit Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-05-12 14:15 Jitex Mölndal BK Vit - Kode IF Svart Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2019-05-12 15:15 BK Häcken Svart - Älvsborg FF Svart Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-13 19:25 Askims IK Svart - Lerums IS Lila Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Omgång 4
2019-05-16 18:10 Kode IF Svart - IK Zenith Vit Kode IP 32 Konstgräs
2019-05-18 10:00 Lerums IS Lila - Jitex Mölndal BK Vit Hulan
2019-05-18 12:00 Landvetter IF 2003 Vit - IF Väster Svart Landvetter IP A-plan 11
2019-05-20 18:00 Älvsborg FF Svart - Askims IK Svart Hagenplan 11
2019-05-20 18:30 Utbynäs SK Gul - BK Häcken Svart Kviberg 3:2 gräs 7M7
Omgång 5
2019-05-26 14:00 IK Zenith Vit - Jitex Mölndal BK Vit Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2019-05-26 15:15 BK Häcken Svart - Landvetter IF 2003 Vit Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-27 18:30 Älvsborg FF Svart - Lerums IS Lila Hagenplan 11
2019-05-27 19:25 Askims IK Svart - Utbynäs SK Gul Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-05-28 18:30 IF Väster Svart - Kode IF Svart Önneredsplan 12 Konstgräs
Omgång 6
2019-06-10 18:00 Landvetter IF 2003 Vit - Askims IK Svart Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
2019-06-13 19:30 Kode IF Svart - BK Häcken Svart Kode IP 32 Konstgräs
2019-06-15 11:30 Lerums IS Lila - IK Zenith Vit Hulan
2019-06-16 15:30 Jitex Mölndal BK Vit - IF Väster Svart Åbyvallen 21 Konstgräs
2019-06-17 18:30 Utbynäs SK Gul - Älvsborg FF Svart Kviberg 3:2 gräs 7M7

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info