Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar 2009(10 år) Grupp H Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Backatorp IF 1 Henrik Larsson 0727399392 Röd/Svart/Röd
Backatorp IF 2 Henrik Larsson 0727399392 Röd/Svart/Röd
BK Häcken Gul Björn Cedergren 0707387394 gul-svart randig/svart/svarta
BK Häcken Svart Björn Cedergren 0707387394 gul-svart randig/svart/svarta
Fässbergs IF Ajax Andreas Eliesersson 0708377249 Lila/Vit/Lila
Fässbergs IF PSV Andreas Eliesersson 0708377249 Lila/Vit/Lila
KF Velebit 1 Stjepan Mikulic 0704151713 Vit/Blå/Blå
KF Velebit 2 Stjepan Mikulic 0704151713 Vit/Blå/Blå
Kärra KIF Blå Joakim Andersson 0704201548 Gul, Blå, Gula
Kärra KIF Röd Joakim Andersson 0704201548 Gul/Blå/Gula
Slottsskogen/Godhem IF Röd Emil Grann 0704798030 VIT/VIT/VIT
Slottsskogen/Godhem IF Svart Emil Grann 0704798030 VIT, VIT, VIT
Ytterby IS Blå David Helgeson 0729775410 Röd/Vit/Blå/Röd
Ytterby IS Vit David Helgeson 0729775410 Röd/Vit/Blå/Röd
Älvängens IK blå Fredrik Westberg 0762003713 Vit/Blå/Blå
Älvängens IK vit Fredrik Westberg 0762003713 Vit/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-27 10:00 KF Velebit 1 - Backatorp IF 2 Velebit IP 11 Gräs
2019-04-27 11:15 KF Velebit 2 - Backatorp IF 1 Velebit IP 11 Gräs
2019-04-28 10:00 Älvängens IK blå - Slottsskogen/Godhem IF Röd Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-04-28 12:30 Älvängens IK vit - Slottsskogen/Godhem IF Svart Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-04-28 14:30 Kärra KIF Blå - BK Häcken Svart Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-04-28 15:45 Kärra KIF Röd - BK Häcken Gul Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-05-01 10:30 Ytterby IS Vit - Fässbergs IF PSV Ytterns IP 31
2019-05-01 10:30 Ytterby IS Blå - Fässbergs IF Ajax Ytterns IP 32
Omgång 2
2019-05-04 10:00 Fässbergs IF Ajax - Backatorp IF 1 Rävekärrsplan 11
2019-05-04 10:00 Fässbergs IF PSV - Backatorp IF 2 Rävekärrsplan 12
2019-05-05 12:00 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Kärra KIF Röd Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-05 13:15 Slottsskogen/Godhem IF Svart - Kärra KIF Blå Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-05 14:00 BK Häcken Gul - KF Velebit 2 Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-05 15:15 BK Häcken Svart - KF Velebit 1 Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-08 18:30 Ytterby IS Vit - Älvängens IK vit Ytterns IP 31
2019-05-08 18:30 Ytterby IS Blå - Älvängens IK blå Ytterns IP 32
Omgång 3
2019-05-11 10:00 KF Velebit 1 - Slottsskogen/Godhem IF Röd Velebit IP 11 Gräs
2019-05-11 11:15 KF Velebit 2 - Slottsskogen/Godhem IF Svart Velebit IP 11 Gräs
2019-05-12 11:45 Älvängens IK blå - Fässbergs IF PSV Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-12 13:00 Älvängens IK vit - Fässbergs IF Ajax Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-12 15:45 Kärra KIF Blå - Ytterby IS Blå Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-05-12 16:15 Backatorp IF 1 - BK Häcken Svart Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-12 16:15 Backatorp IF 2 - BK Häcken Gul Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-05-12 17:00 Kärra KIF Röd - Ytterby IS Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
Omgång 4
2019-05-18 11:15 Ytterby IS Vit - KF Velebit 1 Ytterns IP 31
2019-05-19 11:00 Älvängens IK blå - Kärra KIF Blå Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-19 12:00 Slottsskogen/Godhem IF Röd - Backatorp IF 1 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-19 12:15 Älvängens IK vit - Kärra KIF Röd Älvevi 3 7M7 Konstgräs
2019-05-19 13:15 Slottsskogen/Godhem IF Svart - Backatorp IF 2 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-19 14:00 BK Häcken Gul - Fässbergs IF PSV Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-19 15:15 BK Häcken Svart - Fässbergs IF Ajax Slättadamm 3 konstgräs
2019-05-22 18:30 Ytterby IS Blå - KF Velebit 2 Ytterns IP 32
Omgång 5
2019-05-25 10:00 KF Velebit 1 - Älvängens IK vit Velebit IP 11 Gräs
2019-05-25 12:00 Backatorp IF 1 - Ytterby IS Vit Tuvevallen 22 Konstgräs
2019-05-25 12:00 Backatorp IF 2 - Ytterby IS Blå Tuvevallen 21 Konstgräs
2019-05-26 10:45 KF Velebit 2 - Älvängens IK blå Velebit IP 11 Gräs
2019-05-26 12:00 Slottsskogen/Godhem IF Röd - BK Häcken Svart Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-26 13:15 Slottsskogen/Godhem IF Svart - BK Häcken Gul Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2019-05-26 17:30 Fässbergs IF PSV - Kärra KIF Blå Rävekärrsplan 12
2019-05-26 18:45 Fässbergs IF Ajax - Kärra KIF Röd Rävekärrsplan 11
Omgång 6
2019-06-15 10:00 Fässbergs IF Ajax - Slottsskogen/Godhem IF Röd Rävekärrsplan 11
2019-06-15 10:00 Fässbergs IF PSV - Slottsskogen/Godhem IF Svart Rävekärrsplan 12
2019-06-16 14:00 BK Häcken Gul - Ytterby IS Blå Slättadamm 3 konstgräs
2019-06-16 14:30 Kärra KIF Blå - KF Velebit 2 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2019-06-16 15:15 BK Häcken Svart - Ytterby IS Vit Slättadamm 3 konstgräs
2019-06-16 15:45 Kärra KIF Röd - KF Velebit 1 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info