Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Tabell och resultat - Pojkar, Div 8 Trollhättan

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-25 17:00 Wargöns IK - IK Gauthiod 7 - 2 Hallevi IP, Wargön B-plan
2019-08-25 17:00 Skoftebyns IF Vit - Lidköpings FK Vit 6 - 2 Almagärdet
2019-08-25 15:00 Åsaka SK - Edet FK 3 - 0 Åsevi A
2019-08-23 19:00 IFK Trollhättan - Åsaka SK 4 - 5 Kamratgårdens IP B-plan
2019-08-18 17:00 Wargöns IK - Skoftebyns IF Vit 0 - 9 Hallevi IP, Wargön B-plan
2019-08-18 15:00 IK Gauthiod - Råda BK Vit 0 - 1 Lunnevi IP B-plan
2019-08-16 19:00 Edet FK - Lidköpings FK Vit 1 - 3 Strömsvallen A1
2019-06-30 17:30 Åsaka SK - IK Gauthiod 7 - 2 Åsevi A
2019-06-30 15:00 Skoftebyns IF Vit - Edet FK 12 - 0 Almagärdet
2019-06-30 09:30 Råda BK Vit - Wargöns IK 4 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-06-23 17:00 Åsaka SK - Wargöns IK 8 - 1 Åsevi A
2019-06-23 16:30 Råda BK Vit - Skoftebyns IF Vit 2 - 9 Rådavallen C-plan
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Skoftebyns IF Vit 10 9 0 1 70-15 55 27 5 4 0 1 27-12 15 12 5 5 0 0 43-3 40 15
IFK Trollhättan 9 7 0 2 51-13 38 21 4 2 0 2 19-10 9 6 5 5 0 0 32-3 29 15
Åsaka SK 10 7 0 3 42-29 13 21 6 4 0 2 22-17 5 12 4 3 0 1 20-12 8 9
Råda BK Vit 9 5 0 4 29-29 0 15 5 4 0 1 23-15 8 12 4 1 0 3 6-14 -8 3
IK Gauthiod 10 4 0 6 28-39 -11 12 4 2 0 2 12-15 -3 6 6 2 0 4 16-24 -8 6
Wargöns IK 10 3 0 7 21-42 -21 9 5 2 0 3 13-25 -12 6 5 1 0 4 8-17 -9 3
Lidköpings FK Vit 10 3 0 7 18-41 -23 9 5 1 0 4 9-23 -14 3 5 2 0 3 9-18 -9 6
Edet FK 10 1 0 9 16-67 -51 3 5 0 0 5 3-30 -27 0 5 1 0 4 13-37 -24 3
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-30 19:00 Edet FK - Råda BK Vit Strömsvallen A1
2019-08-31 11:00 IFK Trollhättan - Wargöns IK Kamratgårdens IP B-plan
2019-09-01 15:00 IK Gauthiod - Skoftebyns IF Vit Lunnevi IP B-plan
2019-09-01 16:00 Lidköpings FK Vit - Åsaka SK Ågårdsvallen B
2019-09-06 18:00 IK Gauthiod - IFK Trollhättan Lunnevi IP B-plan
2019-09-07 15:30 Råda BK Vit - Lidköpings FK Vit Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-08 15:00 Skoftebyns IF Vit - Åsaka SK Almagärdet
2019-09-08 17:00 Wargöns IK - Edet FK Hallevi IP, Wargön B-plan
2019-09-13 19:00 Edet FK - IK Gauthiod Strömsvallen A1
2019-09-15 14:00 IFK Trollhättan - Skoftebyns IF Vit Kamratgårdens IP B-plan
2019-09-15 16:00 Lidköpings FK Vit - Wargöns IK Ågårdsvallen B
2019-09-15 17:00 Åsaka SK - Råda BK Vit Åsevi A

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info