Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - DM Herrar 1/16-final

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alets IK Håkan Hallberg 0733600666 Röda/Blåa/Blåa
BK Astrio Mats Jingblad 0730337333 Gul/Svarta/Gula
Bua IF Klas Tropp 0340661564 0705614104 vit/röd/vit
Derome BK /Åskloster Owe Stenberg 0708867928 röd/blå/röd
Hasslövs IS Mikael Alm 0705432636 Blå/svart/Svart/Blå
Hyltebruks IF Stuart Hiscock 0705247866 blå/vit/blå
HÅFF Tobias Lager 0733378802 Mörkblå/Svarta/Svart
IF Böljan Falkenberg Emil Oskarsson +46730800385 Blå/Vita/Blå
IF Centern Ervin Ribic 0704894260 blåvit-randig/Blå/Blåa
IF Leikin Ulf Persson 0706999754 0706999754 orange, svarta, orange
IF Norvalla Hans-Eric Bengtsson 0340660064 gul/blåa/gula
IFK Fjärås Tobias Lindén 0704779619 Röd/Vit/Röd
IS Halmia Emil Tillander 0735269461 vit, röda, vita
IS Halmia Academy Per-Anders Andersson 035106602 0733158228 Vit, Röd, Vita
Kung Karl Bollklubb Gert-Ove Johansson 0722305415 Gul/Svart/Svart
Kungsbacka City FC Tobias Hysén 0725502960 Svart, Svart, Svart
Laholms FK Peter Åberg 0706743724 Vit/svart/Vit
Lilla Tjärby IK Johan Wilmarstrand Jönsson 043010119 0705352558 Blå/röd-randig /Röd/Röd
Långås/Morup Leif Tell 0707680546 blå/blå/blå
Onsala BK Fredrik Holmberg 0765556130 vit, blå, blå
Rinia IF Vedat Hajrizi +46708693796 röd/svarta/svarta
Skottorps IF Mattias Berggren 043018685 0708188585 Grön/Grön/Grön
Stafsinge IF Ingemar Johansson 034692206 0709780820 rödsvart/svart/svart
Tofta GOIF Jonathan Hellstadius 0706827588 Blå/Vita/Blå
Tvååkers IF Mårten Lundkvist 0733556724 0733556724 Röd, Svart, Röda
Tölö IF Sven Karlsson 030014491 0706013895 Grön/Svart/Grön
Ullareds IK Micael Hallgren 0709397973 0709397973 blå/blå/vita
Unnaryds GoIF Andreas Enggren 0707833567 Grön (B-lag grön randig), Vit (B-lag Grön), Vit(B-lag vit)
Vapnö IF Christian Sengenbjerg Bångdal 0766122212 Röd/svart/svart
Vinbergs IF Michael Svensson 0703499959 grön/vita/gröna
Väröbacka GIF Gösta Månsson 0340665170 0705457037 blå/vit/blå
Åsa IF Thorbjörn Svensson 0340652494 0705385144 svarta/svarta/svarta
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-03-30 12:00 070624008 Derome BK /Åskloster - Väröbacka GIF 4 - 3 Ankarvallen B
2019-04-01 18:00 070624009 Stafsinge IF - IS Halmia Academy 4 - 4 Stafsinge IP 1
2019-04-01 19:00 070624015 Laholms FK - Rinia IF 4 - 0 Glänninge Park B
2019-04-02 19:00 070624003 IFK Fjärås - IF Böljan Falkenberg 1 - 2 e.f. Ögärdets IP B
2019-04-02 19:00 070624005 Vinbergs IF - Kung Karl Bollklubb 4 - 0 Vinåvallen B
2019-04-02 19:30 070624002 Ullareds IK - IF Centern 1 - 2 Hedevi 4
2019-04-02 20:00 070624010 Onsala BK - Kungsbacka City FC 2 - 1 Rydets IP Konstgräs
2019-04-03 18:15 070624012 Tölö IF - Långås/Morup 6 - 0 Tingbergsvallen B
2019-04-03 19:00 070624011 Tvååkers IF - IF Leikin 3 - 0 Övrevi C
2019-04-03 19:00 070624014 Alets IK - BK Astrio 2 - 3
2019-04-05 19:00 070624013 HÅFF - Hasslövs IS 4 - 1 Falkenbergs IP
2019-04-06 14:00 070624004 Skottorps IF - Åsa IF 6 - 3 Gröningen A
2019-04-06 16:00 070624001 Tofta GOIF - Bua IF 1 - 5 Håstens IP A
2019-04-07 12:00 070624006 Hyltebruks IF - Lilla Tjärby IK 3 - 1 e.f.
2019-04-07 14:00 070624016 IF Norvalla - Vapnö IF 3 - 1 Norvalla IP
2019-04-09 18:30 070624007 Unnaryds GoIF - IS Halmia 0 - 5 Strandvallen A

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info