Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 9 Falköping

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Falköpings FK Kurt Söderqvist 0707828442 Röd-svart/Svarta/Svarta
Grolanda/Floby Jörgen Rehn 051510459 0707563971 Vit/svart/vit
IFK Falköping FF Blå Tobias Johansson 0738448953 Blå/Vit/Blå
IFK Skövde FK Vit Tobias Nilsson 0706426688 Blå/Blå/Blå
Lidköpings FK Vit Erik Altersved 0763473115 Röd-Svart/Svart/Svart
Skultorps IF Pål Nohlberg 0702073773 Gul/Svart/Svart
Skövde AIK Vit Fredrik Thomas Landhager 0708798934 Röd/Röd/Röd
Tidaholms GoIF Svart Emanuel Pettersson 050242501 0722315004 Svart-vit/Svart/Svart
Vartofta SK Bob Karlsson 0706449024 Blå/Vit/Blå
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-02 18:30 Tidaholms GoIF Svart - IFK Falköping FF Blå Ulvesborg C1
2019-05-05 10:00 IFK Skövde FK Vit - Skövde AIK Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-05 12:30 Falköpings FK - Lidköpings FK Vit Falevi A
2019-05-06 18:30 Grolanda/Floby - Vartofta SK Björkåsen C
2019-05-08 18:45 IFK Falköping FF Blå - IFK Skövde FK Vit Dotorpsplan E
2019-05-10 18:45 Falköpings FK - Skövde AIK Vit Falevi A
2019-05-12 10:00 Skövde AIK Vit - Skultorps IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-12 12:00 Vartofta SK - Tidaholms GoIF Svart Strömsborg C
2019-05-12 13:00 Lidköpings FK Vit - Grolanda/Floby Ågårdsvallen C
2019-05-15 18:00 Vartofta SK - IFK Falköping FF Blå Strömsborg C
2019-05-19 17:00 Tidaholms GoIF Svart - Lidköpings FK Vit Ulvesborg C1
2019-05-19 17:00 Skultorps IF - IFK Skövde FK Vit Orkanvallen C
2019-05-20 18:30 Skövde AIK Vit - Grolanda/Floby Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-21 18:00 Lidköpings FK Vit - Vartofta SK Ågårdsvallen C
2019-05-27 18:45 IFK Skövde FK Vit - Falköpings FK Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-30 11:00 Grolanda/Floby - IFK Skövde FK Vit Björkåsen C
Juni
2019-06-02 12:30 Falköpings FK - Skultorps IF Falevi A
2019-06-02 13:00 Lidköpings FK Vit - IFK Falköping FF Blå Ågårdsvallen D
2019-06-02 17:00 Tidaholms GoIF Svart - Skövde AIK Vit Ulvesborg C1
2019-06-05 18:45 IFK Falköping FF Blå - Falköpings FK Dotorpsplan E
2019-06-09 11:30 Skövde AIK Vit - Vartofta SK Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-06-09 14:30 IFK Skövde FK Vit - Tidaholms GoIF Svart Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-06-09 17:00 Skultorps IF - Grolanda/Floby Orkanvallen C
2019-06-11 18:30 Tidaholms GoIF Svart - Skultorps IF Ulvesborg C1
2019-06-12 18:30 Grolanda/Floby - Falköpings FK Björkåsen C
2019-06-13 18:00 Lidköpings FK Vit - Skövde AIK Vit Ågårdsvallen D
2019-06-17 18:00 Vartofta SK - IFK Skövde FK Vit Strömsborg C
2019-06-17 18:30 Grolanda/Floby - IFK Falköping FF Blå Björkåsen C
2019-06-19 18:30 Skultorps IF - Vartofta SK Orkanvallen C
2019-06-23 13:00 IFK Skövde FK Vit - Lidköpings FK Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-06-25 17:30 Lidköpings FK Vit - Skultorps IF Ågårdsvallen C
2019-06-25 18:30 Tidaholms GoIF Svart - Grolanda/Floby Ulvesborg C1
2019-06-26 18:45 IFK Falköping FF Blå - Skövde AIK Vit Dotorpsplan E
2019-06-26 19:15 Falköpings FK - Tidaholms GoIF Svart Falevi A
2019-06-30 12:00 Vartofta SK - Falköpings FK Strömsborg C
Augusti
2019-08-14 18:45 IFK Falköping FF Blå - Tidaholms GoIF Svart Dotorpsplan E
2019-08-18 10:00 Skövde AIK Vit - IFK Skövde FK Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-08-18 12:00 Vartofta SK - Grolanda/Floby Strömsborg C
2019-08-18 16:00 Lidköpings FK Vit - Falköpings FK Ågårdsvallen D
2019-08-25 11:30 IFK Skövde FK Vit - IFK Falköping FF Blå Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-08-25 15:00 Tidaholms GoIF Svart - Vartofta SK Ulvesborg C1
2019-08-25 16:00 Grolanda/Floby - Lidköpings FK Vit Ekvallen C, Hasselbacksplan
2019-08-25 17:00 Skultorps IF - Skövde AIK Vit Orkanvallen C
2019-08-28 18:45 IFK Falköping FF Blå - Vartofta SK Dotorpsplan E
September
2019-09-01 10:00 IFK Skövde FK Vit - Skultorps IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-01 11:30 Skövde AIK Vit - Falköpings FK Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-03 18:30 Lidköpings FK Vit - Tidaholms GoIF Svart Ågårdsvallen D
2019-09-03 18:30 Grolanda/Floby - Skövde AIK Vit Ekvallen C, Hasselbacksplan
2019-09-04 18:00 Vartofta SK - Lidköpings FK Vit Strömsborg C
2019-09-08 17:00 Skultorps IF - IFK Falköping FF Blå Orkanvallen C
2019-09-08 17:30 Falköpings FK - IFK Skövde FK Vit Falevi A
2019-09-15 11:00 Skultorps IF - Falköpings FK Orkanvallen C
2019-09-15 11:15 IFK Falköping FF Blå - Lidköpings FK Vit Dotorpsplan E
2019-09-15 11:30 Skövde AIK Vit - Tidaholms GoIF Svart Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-15 16:00 IFK Skövde FK Vit - Grolanda/Floby Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-21 11:00 Tidaholms GoIF Svart - IFK Skövde FK Vit Ulvesborg C1
2019-09-21 11:00 Grolanda/Floby - Skultorps IF Ekvallen C, Hasselbacksplan
2019-09-22 14:30 Falköpings FK - IFK Falköping FF Blå Falevi A
2019-09-23 18:00 Vartofta SK - Skövde AIK Vit Strömsborg C
2019-09-29 11:30 Skövde AIK Vit - Lidköpings FK Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-29 12:30 Falköpings FK - Grolanda/Floby Falevi A
2019-09-29 16:00 IFK Skövde FK Vit - Vartofta SK Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-29 17:00 Skultorps IF - Tidaholms GoIF Svart Orkanvallen C
December
2019-12-30 Inställd pga åska. IFK Falköping FF Blå - Skultorps IF Dotorpsplan E

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info