Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 9 Borås

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergdalens IK Röd Jimmy Dahlgren 0708339709 Röd/Röd/Röd
Borås AIK Emil Jylhänlahti 0739593685 Röd/Blå/Röd
Brämhults IK Marcus Edman 0725746010 Svart/Svart/Svart
Byttorps IF Karl-Johan Westberg 033121040 0702396396 Grön/Vit/Grön
IF Elfsborg Gul Daniel Axelsson 0705119393 Gul/Svart/Gul
IFK Örby Magnus Svernfors 0723813925 Blå-vit/blå/Blå
Kronängs IF Linda Skoglund 0706939300 Svart/Svart/Svart
Rydboholms SK Mattias Gunnarsson 0760341188 Blå/Blå/Blå
Sjömarken/Sandared Peter Manfredsson 0730794110 Vit/Grön/Grön
Ulricehamns IFK Svart Denniz Carlsson 0702082702 Blå-svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-01 17:00 IFK Örby - Kronängs IF Örby IP B konstgräs
2019-05-04 12:00 Borås AIK - Byttorps IF Bodavallen C konstgräs
2019-05-05 12:30 Brämhults IK - Rydboholms SK Brämhults IP C
2019-05-05 14:30 IF Elfsborg Gul - Sjömarken/Sandared Ryda Sportfält C
2019-05-07 19:15 Ulricehamns IFK Svart - Bergdalens IK Röd Lassalyckan C-plan
2019-05-12 14:00 Rydboholms SK - Borås AIK Sven Erikssonsvallen
2019-05-12 14:00 Byttorps IF - Ulricehamns IFK Svart Byttorps IP B
2019-05-12 16:00 Sjömarken/Sandared - IFK Örby Idrottsgården B-plan
2019-05-12 17:00 Kronängs IF - Brämhults IK Kronäng Arena
2019-05-13 17:15 Bergdalens IK Röd - IF Elfsborg Gul Björkängsvallen, Borås
2019-05-15 18:00 IFK Örby - IF Elfsborg Gul Örby IP B konstgräs
2019-05-18 12:15 Ulricehamns IFK Svart - Rydboholms SK Lassalyckan C-plan
2019-05-19 14:30 Brämhults IK - Sjömarken/Sandared Brämhults IP C
2019-05-19 17:00 Byttorps IF - Bergdalens IK Röd Byttorps IP B
2019-05-19 18:00 Borås AIK - Kronängs IF Bodavallen C konstgräs
2019-05-23 19:30 IF Elfsborg Gul - Brämhults IK Ryda Sportfält C
2019-05-25 13:15 Sjömarken/Sandared - Borås AIK Sandevi B-plan
2019-05-25 14:30 Bergdalens IK Röd - IFK Örby Björkängsvallen, Borås, Gräs
2019-05-30 11:45 Ulricehamns IFK Svart - Sjömarken/Sandared Lassalyckan C-plan
2019-05-30 12:00 Rydboholms SK - Byttorps IF Sven Erikssonsvallen
Juni
2019-06-02 16:00 Rydboholms SK - Bergdalens IK Röd Sven Erikssonsvallen
2019-06-03 18:00 Byttorps IF - Kronängs IF Byttorps IP B
2019-06-03 19:30 Borås AIK - IF Elfsborg Gul Bodavallen C konstgräs
2019-06-05 19:00 IFK Örby - Borås AIK Örby IP B konstgräs
2019-06-06 11:00 Kronängs IF - Ulricehamns IFK Svart Kronäng Arena
2019-06-09 14:30 IF Elfsborg Gul - Ulricehamns IFK Svart Ryda Sportfält C
2019-06-09 17:00 Kronängs IF - Rydboholms SK Kronäng Arena
2019-06-09 18:30 Sjömarken/Sandared - Byttorps IF Idrottsgården Konstgräsplan
2019-06-15 12:15 Bergdalens IK Röd - Brämhults IK Björkängsvallen, Borås
2019-06-16 13:00 Borås AIK - Brämhults IK Bodavallen C konstgräs
2019-06-16 13:00 Byttorps IF - IF Elfsborg Gul Byttorps IP B
2019-06-16 14:00 Rydboholms SK - Sjömarken/Sandared Sven Erikssonsvallen
2019-06-19 19:00 IFK Örby - Byttorps IF Örby IP B konstgräs
2019-06-19 19:30 IF Elfsborg Gul - Rydboholms SK Ryda Sportfält C
2019-06-23 14:30 Sjömarken/Sandared - Kronängs IF Sandevi A-plan
2019-06-23 16:00 Brämhults IK - Ulricehamns IFK Svart Brämhults IP C
2019-06-23 17:30 Borås AIK - Bergdalens IK Röd Bodavallen C konstgräs
2019-06-24 17:45 Brämhults IK - IFK Örby Brämhults IP C
2019-06-26 18:45 Ulricehamns IFK Svart - IFK Örby Lassalyckan C-plan
Augusti
2019-08-17 13:15 Ulricehamns IFK Svart - Borås AIK Lassalyckan C-plan
2019-08-18 13:40 Bergdalens IK Röd - Sjömarken/Sandared Björkängsvallen, Borås
2019-08-18 16:00 Rydboholms SK - IFK Örby Sven Erikssonsvallen
2019-08-18 16:30 Kronängs IF - IF Elfsborg Gul Kronäng Arena
2019-08-19 18:00 Byttorps IF - Brämhults IK Byttorps IP B
2019-08-23 18:00 Sjömarken/Sandared - IF Elfsborg Gul Idrottsgården Konstgräsplan
2019-08-24 14:30 Bergdalens IK Röd - Ulricehamns IFK Svart Björkängsvallen, Borås
2019-08-25 14:00 Rydboholms SK - Brämhults IK Sven Erikssonsvallen
2019-08-25 15:00 Kronängs IF - IFK Örby Kronäng Arena
2019-08-26 18:00 Byttorps IF - Borås AIK Byttorps IP B
2019-08-28 18:30 IFK Örby - Sjömarken/Sandared Örby IP B konstgräs
September
2019-09-01 12:30 Brämhults IK - Kronängs IF Brämhults IP C
2019-09-01 14:30 IF Elfsborg Gul - Bergdalens IK Röd Ryda Sportfält C
2019-09-01 16:00 Borås AIK - Rydboholms SK Bodavallen C konstgräs
2019-09-03 19:20 Ulricehamns IFK Svart - Byttorps IF Lassalyckan C-plan
2019-09-08 11:00 Sjömarken/Sandared - Brämhults IK Sandevi A-plan
2019-09-08 14:00 Rydboholms SK - Ulricehamns IFK Svart Sven Erikssonsvallen
2019-09-08 14:30 IF Elfsborg Gul - IFK Örby Ryda Sportfält C
2019-09-08 15:00 Kronängs IF - Borås AIK Kronäng Arena
2019-09-09 17:15 Bergdalens IK Röd - Byttorps IF Björkängsvallen, Borås
2019-09-11 19:00 IFK Örby - Bergdalens IK Röd Örby IP B konstgräs
2019-09-13 18:40 Ulricehamns IFK Svart - Kronängs IF Lassalyckan C-plan
2019-09-15 14:00 Brämhults IK - IF Elfsborg Gul Brämhults IP C
2019-09-16 17:30 Byttorps IF - Rydboholms SK Byttorps IP C
2019-09-16 18:00 Borås AIK - Sjömarken/Sandared Bodavallen C konstgräs
2019-09-18 19:00 IFK Örby - Brämhults IK Örby IP B konstgräs
2019-09-21 10:15 Bergdalens IK Röd - Rydboholms SK Björkängsvallen, Borås
2019-09-21 11:00 Sjömarken/Sandared - Ulricehamns IFK Svart Idrottsgården B-plan
2019-09-22 11:00 Kronängs IF - Byttorps IF Kronäng Arena
2019-09-22 14:30 IF Elfsborg Gul - Borås AIK Ryda Sportfält C
2019-09-25 18:00 Kronängs IF - Bergdalens IK Röd Kronäng Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info