Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 10 Ulricehamn

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Dalsjöfors GoIF Grön Fredrik Svensson 0703851438 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Gånghester/Målsryd Jörgen Lindén 0725877631 Svart/Svart/Svart
Gällstads FK Anna-Karin Larsson 032171407 0763399842 Orange/Svart/Svart
Högvads BK Martin Larsson 0707221337 Gul/Blå/Gul
Hössna/Timmele Ronnie Johansson 032140021 0705721171 Röd/Vit/Röd
Mariedals IK Blå Fredrik Norén 0730292903 Blå-vit/Vit/Blå
Ulricehamns IFK Magnus Persson 0762758877 Blå-svart/Svart/Svart
Äspereds IF Mikael Ahremark 0709874958 Svart/Svart/Vit
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-02 18:00 Gällstads FK - Mariedals IK Blå Åvalla B
2019-05-02 18:30 Gånghester/Målsryd - Ulricehamns IFK Målevi B
2019-05-04 12:15 Högvads BK - Hössna/Timmele Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-05-05 18:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Äspereds IF Gårdavallen A-plan
2019-05-12 12:45 Ulricehamns IFK - Dalsjöfors GoIF Grön Lassalyckan C-plan
2019-05-12 15:30 Hössna/Timmele - Gällstads FK Granvalla C
2019-05-12 17:30 Mariedals IK Blå - Gånghester/Målsryd Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-05-12 18:00 Äspereds IF - Högvads BK Lundavallen
2019-05-14 18:30 Gånghester/Målsryd - Hössna/Timmele Engvallen, Gånghester
2019-05-19 12:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Mariedals IK Blå Gårdavallen A-plan
2019-05-19 16:00 Gällstads FK - Högvads BK Åvalla B
2019-05-19 16:45 Ulricehamns IFK - Äspereds IF Lassalyckan C-plan
2019-05-22 18:30 Högvads BK - Gånghester/Målsryd Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-05-23 19:00 Hössna/Timmele - Dalsjöfors GoIF Grön Idrottsparken C
2019-05-26 15:00 Mariedals IK Blå - Ulricehamns IFK Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-05-26 18:00 Äspereds IF - Gällstads FK Lundavallen
2019-05-28 18:30 Gånghester/Målsryd - Gällstads FK Engvallen, Gånghester
2019-05-28 19:15 Ulricehamns IFK - Hössna/Timmele Lassalyckan C-plan
Juni
2019-06-02 12:15 Dalsjöfors GoIF Grön - Högvads BK Gårdavallen A-plan
2019-06-02 17:00 Mariedals IK Blå - Äspereds IF Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-06-09 17:30 Hössna/Timmele - Mariedals IK Blå Granvalla C
2019-06-09 18:00 Äspereds IF - Gånghester/Målsryd Lundavallen
2019-06-12 18:30 Hössna/Timmele - Äspereds IF Idrottsparken C
2019-06-13 18:00 Gällstads FK - Dalsjöfors GoIF Grön Åvalla B
2019-06-16 16:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Gånghester/Målsryd Gårdavallen A-plan
2019-06-16 18:00 Mariedals IK Blå - Högvads BK Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-06-18 18:30 Hössna/Timmele - Högvads BK Granvalla C
2019-06-23 16:45 Ulricehamns IFK - Gånghester/Målsryd Lassalyckan C-plan
2019-06-23 17:30 Mariedals IK Blå - Gällstads FK Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-06-23 18:00 Äspereds IF - Dalsjöfors GoIF Grön Lundavallen
Augusti
2019-08-13 18:30 Gånghester/Målsryd - Mariedals IK Blå Engvallen, Gånghester
2019-08-17 14:00 Gällstads FK - Hössna/Timmele Åvalla B
2019-08-18 16:00 Högvads BK - Äspereds IF Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-08-18 17:15 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Gårdavallen A-plan
2019-08-21 18:45 Ulricehamns IFK - Gällstads FK Lassalyckan C-plan
2019-08-22 19:00 Hössna/Timmele - Gånghester/Målsryd Granvalla C
2019-08-25 16:00 Högvads BK - Gällstads FK Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-08-25 16:30 Mariedals IK Blå - Dalsjöfors GoIF Grön Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-08-25 18:00 Äspereds IF - Ulricehamns IFK Lundavallen
2019-08-27 18:15 Gånghester/Målsryd - Högvads BK Engvallen, Gånghester
September
2019-09-01 12:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Hössna/Timmele Gårdavallen A-plan
2019-09-01 15:00 Högvads BK - Ulricehamns IFK Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-09-01 15:15 Ulricehamns IFK - Mariedals IK Blå Lassalyckan C-plan
2019-09-01 16:00 Gällstads FK - Äspereds IF Rånnevi A
2019-09-08 12:00 Högvads BK - Dalsjöfors GoIF Grön Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
2019-09-08 16:00 Gällstads FK - Gånghester/Målsryd Rånnevi A
2019-09-08 17:30 Hössna/Timmele - Ulricehamns IFK Idrottsparken C
2019-09-08 18:00 Äspereds IF - Mariedals IK Blå Lundavallen
2019-09-10 17:45 Gånghester/Målsryd - Äspereds IF Engvallen, Gånghester
2019-09-15 13:45 Ulricehamns IFK - Högvads BK Lassalyckan C-plan
2019-09-15 16:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Gällstads FK Gårdavallen A-plan
2019-09-15 16:30 Mariedals IK Blå - Hössna/Timmele Kransmossens IP, Konstgräs 2
2019-09-17 17:30 Gånghester/Målsryd - Dalsjöfors GoIF Grön Engvallen, Gånghester
2019-09-22 11:00 Äspereds IF - Hössna/Timmele Lundavallen
2019-09-22 16:00 Gällstads FK - Ulricehamns IFK Rånnevi A
2019-09-22 16:15 Högvads BK - Mariedals IK Blå Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info