Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 13 Borås

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergdalens IK Röd Peter Hulander 0702178434 Röd/Röd/Röd
Borås AIK Emil Jylhänlahti 0739593685 Röd/Blå/Röd
Brämhults IK Svart Johan von Kraemer 0704173622 Svart/Svart/Svart
Byttorps IF Grön Jonas Bodin +46768901229 Grön/Vit/Grön
Dalsjöfors GoIF Grön Marcus Cleverup 0734328724 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Fristads GoIF Grön Tomas Johansson 033122277 0703843579 Grön/Vit/Grön
Sparsörs AIK Anders Lindskog 0702118518 Svart/Vit/Gul
Töllsjö IF Christer Kindahl Grön/Vit/Grön
Ubbhult/Hällingsjö Maria Engelbrektsson 0765260688 Svart/vit, Svart, Svart
Ulricehamns IFK Svart Martin Stålbrand 0705273522 Blå-svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-05 Ubbhult/Hällingsjö - Fristads GoIF Grön
2019-05-05 15:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Bergdalens IK Röd Gårdavallen A-plan
2019-05-05 17:00 Töllsjö IF - Brämhults IK Svart Holmängen 7-manna 1
2019-05-05 18:00 Borås AIK - Byttorps IF Grön Bodavallen C konstgräs
2019-05-07 18:00 Sparsörs AIK - Ulricehamns IFK Svart Trollevi B
2019-05-11 11:30 Bergdalens IK Röd - Töllsjö IF Björkängsvallen, Borås
2019-05-12 Ulricehamns IFK Svart - Ubbhult/Hällingsjö Lassalyckan C-plan
2019-05-12 12:00 Brämhults IK Svart - Sparsörs AIK Brämhults IP C
2019-05-12 12:00 Byttorps IF Grön - Dalsjöfors GoIF Grön Byttorps IP C
2019-05-12 17:15 Fristads GoIF Grön - Borås AIK Hedens IP
2019-05-18 12:30 Borås AIK - Ulricehamns IFK Svart Bodavallen C konstgräs
2019-05-19 Ubbhult/Hällingsjö - Brämhults IK Svart
2019-05-19 13:00 Sparsörs AIK - Töllsjö IF Trollevi B
2019-05-19 16:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Fristads GoIF Grön Gårdavallen A-plan
2019-05-19 17:00 Byttorps IF Grön - Bergdalens IK Röd Byttorps IP B
2019-05-24 18:45 Ulricehamns IFK Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Lassalyckan C-plan
2019-05-26 Töllsjö IF - Ubbhult/Hällingsjö Holmängen 7-manna 1
2019-05-26 15:30 Bergdalens IK Röd - Sparsörs AIK Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-05-26 17:00 Brämhults IK Svart - Borås AIK Brämhults IP C
2019-05-27 18:15 Fristads GoIF Grön - Bergdalens IK Röd Hedens IP
2019-05-29 18:00 Fristads GoIF Grön - Byttorps IF Grön Hedens IP
Juni
2019-06-02 Ubbhult/Hällingsjö - Sparsörs AIK
2019-06-02 13:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Brämhults IK Svart Gårdavallen A-plan
2019-06-02 17:00 Byttorps IF Grön - Ulricehamns IFK Svart Byttorps IP C
2019-06-02 18:00 Borås AIK - Töllsjö IF Bodavallen C konstgräs
2019-06-04 18:00 Sparsörs AIK - Borås AIK Trollevi B
2019-06-05 18:30 Töllsjö IF - Dalsjöfors GoIF Grön Holmängen 7-manna 1
2019-06-09 Bergdalens IK Röd - Ubbhult/Hällingsjö Björkängsvallen, Borås
2019-06-09 12:30 Brämhults IK Svart - Byttorps IF Grön Brämhults IP C
2019-06-09 16:45 Ulricehamns IFK Svart - Fristads GoIF Grön Lassalyckan C-plan
2019-06-11 18:45 Fristads GoIF Grön - Brämhults IK Svart Hedens IP
2019-06-15 13:15 Ulricehamns IFK Svart - Bergdalens IK Röd Lassalyckan C-plan
2019-06-16 Borås AIK - Ubbhult/Hällingsjö Bodavallen C konstgräs
2019-06-16 15:00 Byttorps IF Grön - Töllsjö IF Byttorps IP C
2019-06-16 18:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Sparsörs AIK Gårdavallen A-plan
2019-06-19 18:30 Töllsjö IF - Fristads GoIF Grön Holmängen 7-manna 1
2019-06-20 18:00 Sparsörs AIK - Byttorps IF Grön Trollevi B
2019-06-23 Ubbhult/Hällingsjö - Dalsjöfors GoIF Grön
2019-06-23 15:00 Brämhults IK Svart - Ulricehamns IFK Svart Brämhults IP C
2019-06-23 16:00 Borås AIK - Bergdalens IK Röd Bodavallen C konstgräs
2019-06-26 18:30 Töllsjö IF - Byttorps IF Grön Holmängen 7-manna 1
2019-06-27 18:30 Sparsörs AIK - Dalsjöfors GoIF Grön Trollevi B
2019-06-30 12:30 Brämhults IK Svart - Fristads GoIF Grön Brämhults IP C
Augusti
2019-08-11 15:00 Ubbhult/Hällingsjö - Borås AIK Ekåsvallen
2019-08-15 18:45 Fristads GoIF Grön - Sparsörs AIK Hedens IP
2019-08-17 11:45 Ulricehamns IFK Svart - Töllsjö IF Lassalyckan C-plan
2019-08-18 11:00 Byttorps IF Grön - Ubbhult/Hällingsjö Byttorps IP C
2019-08-18 13:40 Bergdalens IK Röd - Brämhults IK Svart Björkängsvallen, Borås
2019-08-18 14:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Borås AIK Gårdavallen A-plan
2019-08-23 18:45 Ulricehamns IFK Svart - Sparsörs AIK Lassalyckan C-plan
2019-08-25 11:45 Bergdalens IK Röd - Dalsjöfors GoIF Grön Björkängsvallen, Borås, Gräs
2019-08-25 14:00 Brämhults IK Svart - Töllsjö IF Brämhults IP C
2019-08-25 15:00 Fristads GoIF Grön - Ubbhult/Hällingsjö Hedens IP
2019-08-25 17:00 Byttorps IF Grön - Borås AIK Byttorps IP C
2019-08-28 18:30 Töllsjö IF - Bergdalens IK Röd Holmängen 7-manna 1
2019-08-31 10:30 Sparsörs AIK - Brämhults IK Svart Trollevi B
September
2019-09-01 15:00 Ubbhult/Hällingsjö - Ulricehamns IFK Svart Ekåsvallen
2019-09-01 15:15 Dalsjöfors GoIF Grön - Byttorps IF Grön Gårdavallen A-plan
2019-09-01 17:30 Borås AIK - Fristads GoIF Grön Bodavallen C konstgräs
2019-09-04 18:00 Töllsjö IF - Sparsörs AIK Holmängen 7-manna 1
2019-09-07 12:45 Bergdalens IK Röd - Ulricehamns IFK Svart Björkängsvallen, Borås, Gräs
2019-09-08 11:00 Brämhults IK Svart - Ubbhult/Hällingsjö Brämhults IP C
2019-09-08 12:15 Ulricehamns IFK Svart - Borås AIK Lassalyckan C-plan
2019-09-08 15:30 Fristads GoIF Grön - Dalsjöfors GoIF Grön Hedens IP
2019-09-09 17:15 Bergdalens IK Röd - Byttorps IF Grön Björkängsvallen, Borås
2019-09-14 10:30 Sparsörs AIK - Bergdalens IK Röd Trollevi B
2019-09-15 13:00 Byttorps IF Grön - Fristads GoIF Grön Byttorps IP C
2019-09-15 14:00 Ubbhult/Hällingsjö - Töllsjö IF Björkängsvallen 1 Gräs
2019-09-15 15:15 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Svart Gårdavallen A-plan
2019-09-17 18:00 Borås AIK - Brämhults IK Svart Bodavallen C konstgräs
2019-09-18 18:00 Töllsjö IF - Borås AIK Holmängen 7-manna 1
2019-09-21 10:00 Sparsörs AIK - Ubbhult/Hällingsjö Trollevi B
2019-09-21 12:15 Ulricehamns IFK Svart - Byttorps IF Grön Lassalyckan C-plan
2019-09-22 11:15 Bergdalens IK Röd - Fristads GoIF Grön Björkängsvallen, Borås
2019-09-22 12:30 Brämhults IK Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Brämhults IP C
2019-09-27 17:30 Fristads GoIF Grön - Ulricehamns IFK Svart Hedens IP
2019-09-29 12:45 Ubbhult/Hällingsjö - Bergdalens IK Röd Björkängsvallen 1 Gräs
2019-09-29 13:00 Byttorps IF Grön - Brämhults IK Svart Byttorps IP C
2019-09-29 13:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Töllsjö IF Gårdavallen A-plan
2019-09-29 16:00 Borås AIK - Sparsörs AIK Bodavallen C konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info