Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Flickor, Div 7 Ulricehamn

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergdalens IK Magnus Andersson 033139505 0709945510 Röd/Röd/Röd
Byttorps IF Linda Svedensten 0730639393 Grön/Vit/Vit
Dalsjöfors GoIF Susanna Bischoff Hansen 0702540955 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Fristads GoIF Maria Johansson 0703600458 Grön/Svart/Grön
Grimsås/Dalstorp Robert Björk 0706579985 Gul/Svart/Gul
Grönahögs IK Karin Sjögren 0704266187 Grön/Svart/Grön
Länghems IF Ove Svanberg 0725337741 Röd/Svart/Röd
Svenljunga IK Ulf Emanuelsson 0702855495 0702855495 Röd/Blå/Röd
Ulricehamns IFK Frida Rosell 0705518201 Blå-svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-01 14:00 Fristads GoIF - Länghems IF Hedens IP Konstgräs
2019-05-04 12:15 Bergdalens IK - Ulricehamns IFK Björkängsvallen, Borås
2019-05-05 11:00 Dalsjöfors GoIF - Svenljunga IK Gårdavallen A-plan
2019-05-05 11:00 Grimsås/Dalstorp - Grönahögs IK Grimsborg B-plan
2019-05-12 16:00 Grönahögs IK - Fristads GoIF Sjöplan
2019-05-12 16:00 Länghems IF - Dalsjöfors GoIF Ingsvallen 7-manna
2019-05-13 17:45 Ulricehamns IFK - Grimsås/Dalstorp Lassalyckan C-plan
2019-05-13 18:00 Svenljunga IK - Bergdalens IK Högvalla IP Mellanplan
2019-05-19 14:30 Svenljunga IK - Ulricehamns IFK Högvalla IP Mellanplan
2019-05-19 16:00 Bergdalens IK - Länghems IF Björkängsvallen, Borås
2019-05-19 16:00 Dalsjöfors GoIF - Grönahögs IK Gårdavallen A-plan
2019-05-19 16:00 Fristads GoIF - Grimsås/Dalstorp Hedens IP Konstgräs
2019-05-24 18:00 Grönahögs IK - Bergdalens IK Sjöplan
2019-05-26 16:00 Länghems IF - Svenljunga IK Ingsvallen 7-manna
2019-05-26 17:00 Grimsås/Dalstorp - Dalsjöfors GoIF Dalshov B-plan
2019-05-27 17:45 Ulricehamns IFK - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan
Juni
2019-06-02 14:30 Svenljunga IK - Grönahögs IK Högvalla IP Mellanplan
2019-06-02 16:00 Länghems IF - Ulricehamns IFK Ingsvallen 7-manna
2019-06-02 17:00 Bergdalens IK - Grimsås/Dalstorp Björkängsvallen, Borås
2019-06-04 19:00 Dalsjöfors GoIF - Fristads GoIF Dalsjöhov naturgräs
2019-06-05 17:45 Ulricehamns IFK - Dalsjöfors GoIF Lassalyckan C-plan
2019-06-05 18:00 Grönahögs IK - Länghems IF Sjöplan
2019-06-06 11:00 Fristads GoIF - Bergdalens IK Hedens IP
2019-06-09 17:00 Grimsås/Dalstorp - Svenljunga IK Grimsborg B-plan
2019-06-15 13:30 Länghems IF - Grimsås/Dalstorp Ingsvallen 7-manna
2019-06-16 11:00 Bergdalens IK - Dalsjöfors GoIF Björkängsvallen, Borås
2019-06-16 15:30 Grönahögs IK - Ulricehamns IFK Sjöplan
2019-06-16 17:00 Svenljunga IK - Fristads GoIF Högvalla IP Mellanplan
2019-06-19 18:00 Grönahögs IK - Grimsås/Dalstorp Sjöplan
2019-06-23 17:00 Svenljunga IK - Dalsjöfors GoIF Högvalla IP Mellanplan
2019-06-23 18:00 Länghems IF - Fristads GoIF Ingsvallen 7-manna
2019-06-24 17:45 Ulricehamns IFK - Bergdalens IK Lassalyckan C-plan
Augusti
2019-08-11 16:00 Länghems IF - Byttorps IF Ingsvallen 7-manna
2019-08-18 15:30 Fristads GoIF - Grönahögs IK Hedens IP
2019-08-18 16:00 Dalsjöfors GoIF - Länghems IF Gårdavallen A-plan
2019-08-18 17:00 Grimsås/Dalstorp - Ulricehamns IFK Dalshov B-plan
2019-08-25 11:45 Ulricehamns IFK - Svenljunga IK Lassalyckan C-plan
2019-08-25 16:00 Grönahögs IK - Dalsjöfors GoIF Sjöplan
2019-08-25 16:00 Länghems IF - Bergdalens IK Ingsvallen 7-manna
2019-08-25 17:00 Byttorps IF - Ulricehamns IFK Byttorps IP B
2019-08-26 18:00 Grimsås/Dalstorp - Fristads GoIF Grimsborg B-plan
2019-08-27 18:15 Fristads GoIF - Ulricehamns IFK Hedens IP Konstgräs
2019-08-28 18:15 Grimsås/Dalstorp - Byttorps IF Dalshov B-plan
2019-08-31 14:30 Bergdalens IK - Grönahögs IK Björkängsvallen, Borås
September
2019-09-01 14:30 Svenljunga IK - Länghems IF Högvalla IP Mellanplan
2019-09-01 15:15 Dalsjöfors GoIF - Grimsås/Dalstorp Gårdavallen A-plan
2019-09-08 11:00 Byttorps IF - Svenljunga IK Byttorps IP C
2019-09-08 15:15 Ulricehamns IFK - Länghems IF Lassalyckan C-plan
2019-09-08 16:00 Grönahögs IK - Svenljunga IK Sjöplan
2019-09-08 16:30 Fristads GoIF - Dalsjöfors GoIF Hedens IP Konstgräs
2019-09-08 17:00 Grimsås/Dalstorp - Bergdalens IK Dalshov B-plan
2019-09-12 18:45 Fristads GoIF - Byttorps IF Hedens IP Konstgräs
2019-09-14 10:30 Bergdalens IK - Fristads GoIF Björkängsvallen, Borås
2019-09-15 16:00 Länghems IF - Grönahögs IK Ingsvallen 7-manna
2019-09-15 16:30 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Gårdavallen A-plan
2019-09-15 17:00 Svenljunga IK - Grimsås/Dalstorp Högvalla IP Mellanplan
2019-09-21 12:00 Fristads GoIF - Svenljunga IK Hedens IP Konstgräs
2019-09-22 11:00 Dalsjöfors GoIF - Bergdalens IK Gårdavallen A-plan
2019-09-22 13:30 Grimsås/Dalstorp - Länghems IF Grimsborg B-plan
2019-09-22 14:15 Ulricehamns IFK - Grönahögs IK Lassalyckan C-plan
2019-09-22 17:00 Byttorps IF - Dalsjöfors GoIF Byttorps IP B
2019-09-29 10:15 Bergdalens IK - Byttorps IF Björkängsvallen, Borås
Oktober
2019-10-05 11:30 Bergdalens IK - Svenljunga IK Björkängsvallen, Borås

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info