Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Flickor, Div 8 Mariestad

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Hörnebo SK Jörgen Edman 0703242123 Grön-grön/Grön/Vit
IFK Hjo Martin Widenek 0500489748 0735299606 Vit/Blå/Vit
Mariestads BoIS FF Röd Therese Eriksson 0707477065 Röd/Röd/Röd
Mariestads BoIS FF Vit Jonna Hoglund 0737785720 Röd/Röd/Röd
Skultorps IF Mikael Smedberg 0704922882 Gul/Svart/Gul
Skövde KIK Svart Andreas Thorstensson 0739628744 Vit/Svart/Svart
Tymer/Lerdala Mathias Holtmann 0708480240 Svart/Svart/blåsvart
Töreboda IK Thomas Levin 0708123608 Röd/Röd/Röd
Ulvåkers IF Ann Svarén 0702054649 Röd/svart/Svart/Svart
Våmbs IF Daniel Strandberg 0704211601 Grön-vit/Grön/Grön
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-04 10:00 Skultorps IF - Ulvåkers IF Orkanvallen C
2019-05-05 10:00 Hörnebo SK - Våmbs IF Hörnebo IP 7-manna plan
2019-05-05 15:00 IFK Hjo - Mariestads BoIS FF Röd Guldkroksvallen Kommun 1
2019-05-05 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Töreboda IK Lekevi IP Övre-plan
2019-05-05 16:00 Skövde KIK Svart - Tymer/Lerdala Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-11 09:30 Ulvåkers IF - Skövde KIK Svart Åbrovallen 7-manna
2019-05-12 11:00 Våmbs IF - Skultorps IF Claesborgs B-plan
2019-05-12 13:00 Töreboda IK - IFK Hjo Töreshov 7-manna
2019-05-12 16:00 Mariestads BoIS FF Röd - Hörnebo SK Lekevi IP Övre-plan
2019-05-12 16:30 Tymer/Lerdala - Mariestads BoIS FF Vit Lerdala IP A
2019-05-19 10:00 Hörnebo SK - Töreboda IK Hörnebo IP 7-manna plan
2019-05-19 11:00 IFK Hjo - Tymer/Lerdala Guldkroksvallen Kommun 1
2019-05-19 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Ulvåkers IF Lekevi IP Övre-plan
2019-05-19 16:00 Skövde KIK Svart - Skultorps IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-05-19 16:00 Mariestads BoIS FF Röd - Våmbs IF Lekevi IP Övre-plan
2019-05-21 18:00 Tymer/Lerdala - Hörnebo SK Timmersdala C
2019-05-22 17:30 Ulvåkers IF - IFK Hjo Åbrovallen 7-manna
2019-05-22 18:00 Skultorps IF - Mariestads BoIS FF Vit Orkanvallen C
2019-05-27 18:30 Töreboda IK - Mariestads BoIS FF Röd Töreshov 7-manna
2019-05-28 18:30 Våmbs IF - Skövde KIK Svart Södermalms IP
Juni
2019-06-02 10:00 Hörnebo SK - Ulvåkers IF Hörnebo IP 7-manna plan
2019-06-02 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Skövde KIK Svart Lekevi IP Övre-plan
2019-06-02 16:00 Mariestads BoIS FF Röd - Tymer/Lerdala Lekevi IP Övre-plan
2019-06-02 17:00 Töreboda IK - Våmbs IF Töreshov 7-manna
2019-06-04 18:00 IFK Hjo - Mariestads BoIS FF Vit Guldkroksvallen Kommun 1
2019-06-04 18:30 Tymer/Lerdala - Töreboda IK Lerdala IP A
2019-06-08 09:30 Ulvåkers IF - Mariestads BoIS FF Röd Åbrovallen 7-manna
2019-06-09 10:30 Skultorps IF - Hörnebo SK Orkanvallen C
2019-06-09 11:00 Våmbs IF - Mariestads BoIS FF Vit Claesborgs B-plan
2019-06-09 16:00 Skövde KIK Svart - IFK Hjo Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-06-11 18:30 Tymer/Lerdala - Våmbs IF Timmersdala C
2019-06-17 18:00 Hörnebo SK - Skövde KIK Svart Hörnebo IP 7-manna plan
2019-06-17 18:45 Töreboda IK - Ulvåkers IF Töreshov 7-manna
2019-06-18 17:45 Mariestads BoIS FF Röd - Skultorps IF Lekevi IP Övre-plan
2019-06-23 11:00 IFK Hjo - Våmbs IF Guldkroksvallen Kommun 1
2019-06-23 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Hörnebo SK Lekevi IP Övre-plan
2019-06-23 16:00 Skövde KIK Svart - Mariestads BoIS FF Röd Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-06-23 16:30 Skultorps IF - Töreboda IK Orkanvallen C
2019-06-25 19:15 Ulvåkers IF - Tymer/Lerdala Åbrovallen 7-manna
2019-06-29 11:00 IFK Hjo - Skultorps IF Guldkroksvallen Kommun 1
Augusti
2019-08-17 09:50 Hörnebo SK - IFK Hjo Hörnebo IP 7-manna plan
2019-08-17 15:00 Våmbs IF - Ulvåkers IF Claesborgs B-plan
2019-08-18 00:00 Mariestads BoIS FF Röd - Mariestads BoIS FF Vit Lekevi IP Övre-plan
2019-08-18 15:00 Töreboda IK - Skövde KIK Svart Töreshov 7-manna
2019-08-20 18:00 Tymer/Lerdala - Skultorps IF Timmersdala C
2019-08-24 09:30 Ulvåkers IF - Skultorps IF Åbrovallen 7-manna
2019-08-25 11:00 Våmbs IF - Hörnebo SK Claesborgs B-plan
2019-08-25 16:00 Mariestads BoIS FF Röd - IFK Hjo Lekevi IP Övre-plan
2019-08-25 18:00 Tymer/Lerdala - Skövde KIK Svart Timmersdala C
2019-08-26 18:45 Töreboda IK - Mariestads BoIS FF Vit Töreshov 7-manna
September
2019-09-01 10:00 Hörnebo SK - Mariestads BoIS FF Röd Hörnebo IP 7-manna plan
2019-09-01 11:00 IFK Hjo - Töreboda IK Guldkroksvallen Kommun 1
2019-09-01 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Tymer/Lerdala Lekevi IP Övre-plan
2019-09-01 16:00 Skövde KIK Svart - Ulvåkers IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-07 09:30 Ulvåkers IF - Mariestads BoIS FF Vit Åbrovallen 7-manna
2019-09-07 10:30 Skultorps IF - Skövde KIK Svart Orkanvallen C
2019-09-08 13:00 Töreboda IK - Hörnebo SK Töreshov 7-manna
2019-09-08 14:30 Våmbs IF - Mariestads BoIS FF Röd Claesborgs B-plan
2019-09-08 17:30 Tymer/Lerdala - IFK Hjo Lerdala IP A
2019-09-11 18:00 Skultorps IF - Våmbs IF Orkanvallen C
2019-09-15 10:00 Hörnebo SK - Tymer/Lerdala Hörnebo IP 7-manna plan
2019-09-15 16:00 Mariestads BoIS FF Vit - Skultorps IF Lekevi IP Övre-plan
2019-09-15 16:00 Skövde KIK Svart - Våmbs IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-15 16:00 Mariestads BoIS FF Röd - Töreboda IK Lekevi IP Övre-plan
2019-09-15 16:30 IFK Hjo - Ulvåkers IF Guldkroksvallen Kommun 1
2019-09-21 09:30 Ulvåkers IF - Hörnebo SK Åbrovallen 7-manna
2019-09-21 10:30 Skultorps IF - IFK Hjo Orkanvallen C
2019-09-22 13:30 Våmbs IF - Töreboda IK Claesborgs B-plan
2019-09-22 16:00 Skövde KIK Svart - Mariestads BoIS FF Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
2019-09-22 16:00 Tymer/Lerdala - Mariestads BoIS FF Röd Timmersdala C

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info