Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen omg. 1-2, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
Växjö United FC - FK Karlskrona OW (0 - 3)
2019-05-15 18:30 Gnosjö IF - IFK Värnamo 0 - 3 411 Töllshov
2019-05-21 19:00 IK Franke - Gamla Upsala SK 0 - 2 115 Råby IP 3 (konstgräs)
2019-05-21 19:00 IFÖ Bromölla IF - Lunds BK 0 - 4 Strandängens IP A-plan
2019-05-21 19:00 Vårgårda IK - Lindome GIF 6 - 5 e.s. 172 Tånga Hed A-plan
2019-06-05 18:30 KF Velebit - Qviding FIF 0 - 2 250 Velebit IP 1 Gräs
2019-06-05 19:30 BKV Norrtälje - Akropolis IF 0 - 4 110 Norrtälje IP 1
2019-06-05 19:30 Newroz FC - Sollentuna FF 2 - 6 69 Sätra IP 1
2019-06-06 15:00 Vendelsö IK - FC Gute 1 - 8 69 Torvalla IP 1
2019-06-08 12:00 BK Astrio - Höganäs BK 2 - 0 Söndrums IP A
2019-06-11 19:00 Dagsbergs IF - Värmbols FC 1 - 0 89 Dagsbergsvallen
2019-06-12 19:00 IK Östria Lambohov - Husqvarna FF 1 - 4 Lambohovsvallen
2019-06-12 19:00 Råslätts SK - Skövde AIK 2 - 0 Råslätts IP
2019-06-12 19:00 Assyriska BK - Utsiktens BK 0 - 5 120 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-06-12 19:30 IFK Timrå - IFK Östersund 4 - 0 50 Timrå IP Konstgräs
2019-06-12 19:45 Värtans IK - Enskede IK 1 - 2 50 Hjorthagens IP 1
2019-06-12 20:00 IFK Haninge - IFK Stocksund 7 - 8 Torvalla IP 1
2019-06-25 19:00 IFK Luleå - Umeå FC 7 - 6 368 Skogsvallen
2019-06-25 19:00 Eneby BK - Oskarshamns AIK 0 - 3 85 MAXIvallen
2019-06-25 19:00 Hässleholms IF - Torns IF 2 - 6 Österås IP A-plan
2019-06-25 19:00 Grebbestads IF - FC Trollhättan 0 - 4 325 Siljevi 1 11-manna
2019-06-26 19:00 Gottne IF - Hudiksvalls Förenade FF 3 - 1 220 Haraldsängen 1
2019-06-26 19:00 Nyköpings BIS - Vasalunds IF 6 - 4 Rosvalla IP KG A
2019-06-26 19:00 Tågarps AIK - FC Rosengård 1917 1 - 3 105 Tågarps IP A-plan
2019-06-29 15:00 Vattholma IF - Forssa BK 1 - 5 357 Änglavallen 1
2019-07-01 19:00 Vänersborgs IF - IK Gauthiod 1 - 2 161 Vänersvallen Nord Konstgräs
2019-07-02 19:00 IFK Mora FK - Sandvikens IF 0 - 2 128 Prästholmens IP
2019-07-02 19:00 Carlstad United BK - Rynninge IK 5 - 0 486
2019-07-02 19:00 Vinbergs IF - Tvååkers IF 0 - 1 250 Vinåvallen A
2019-07-03 19:00 IFK Lidingö FK - Karlbergs BK 1 - 0 85 Lidingövallen 2
2019-07-03 19:00 Hittarps IK - Eskilsminne IF 0 - 1 Laröds IP A-plan
2019-07-03 19:00 Högsäters GF - Karlstad BK 0 - 2 350 Genevi IP 1
Omgång 2
Enskede IK - AIK Uppskj. Enskede IP 1
IFK Värnamo - Malmö FF Uppskj. Finnvedsvallen
2019-08-14 18:30 Carlstad United BK - Athletic FC Eskilstuna 2 - 3 460 Tingvalla IP
2019-08-14 18:30 IFK Stocksund - Östersund 0 - 1 1 000 Danderyd Arena 1
2019-08-14 18:30 Lunds BK - Varbergs BoIS FC 0 - 1 100 Klostergårdens IP, centrumplan
2019-08-21 18:00 Tvååkers IF - Trelleborgs FF Övrevi A
2019-08-21 18:00 Qviding FIF - BK Häcken Valhalla 1 Konstgräs
2019-08-21 18:30 Nyköpings BIS - Örebro Rosvalla IP A
2019-08-21 18:30 Forssa BK - Syrianska FC Domnarvsvallen
2019-08-21 18:30 Gottne IF - IF Brommapojkarna Haraldsängen 1
2019-08-21 18:30 IFK Luleå - Hammarby Skogsvallen
2019-08-21 18:30 Karlstad BK - IK Sirius FK Tingvalla IP
2019-08-21 18:30 Gamla Upsala SK - Västerås SK FK Lötens IP Konstgräs
2019-08-21 18:30 Sollentuna FF - Degerfors IF Sollentunavallen 1
2019-08-21 18:30 Sandvikens IF - IK Frej Täby Jernvallen 5 VM-arenan konstgräs
2019-08-21 18:30 FC Gute - Dalkurd Gutavallen
2019-08-21 18:30 IFK Lidingö FK - GIF Sundsvall Lidingövallen 2
2019-08-21 18:30 IFK Timrå - IFK Norrköping FK Timrå IP Konstgräs
2019-08-21 18:30 Torns IF - Jönköpings Södra IF Tornvallen, Stångby A-plan
2019-08-21 18:30 FC Rosengård 1917 - Kalmar FF Rosengårds IP Huvudarenan
2019-08-21 18:30 Husqvarna FF - Mjällby AIF Vapenvallen
2019-08-21 18:30 Utsiktens BK - Örgryte IS FF Ruddalen 1 Konstgräs
2019-08-21 18:30 Eskilsminne IF - Norrby IF Harlyckans IP 1
2019-08-21 18:30 FK Karlskrona - Östers IF Västra Mark IP
2019-08-21 18:30 Råslätts SK - GAIS Råslätts IP
2019-08-21 18:30 FC Trollhättan - Halmstad Edsborgs IP A-plan
2019-08-22 17:45 Vårgårda IK - Falkenbergs FF Tånga Hed A-plan
2019-08-22 18:00 IK Gauthiod - IF Elfsborg Lunnevi IP A-plan
2019-08-22 18:00 BK Astrio - IFK Göteborg Söndrums IP A
2019-08-22 18:30 Dagsbergs IF - IK Brage Dagsbergsvallen
2019-08-22 18:30 Akropolis IF - Djurgården Grimsta IP 1
2019-08-22 18:30 Oskarshamns AIK - Helsingborgs IF Arena Oskarshamn

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info