Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Seniorer Göteborg Höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Ahlafors IF (D3H) Ahlafors IF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Angered BK (D4D) Angered BK(Föreningen)
Azalea BK (D6H) Azalea BK(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Backatorp IF (D6H) Dan Ahlman 0762806449 Röd, Svart, Röd
Balltorps FF (RK3) Balltorps FF(Föreningen) Röd, Svart, Svarta
Bergsjö IF (D6H) Kurt Larsson Gul, Svart, Svart
BK S:T Jakob (D7H) Roni Mezo 0760792207 Ljusblå, Vit, Ljusblå
BK Skottfint (D6H) BK Skottfint(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Brämaregårdens FC (D7H) Brämaregårdens FC(Föreningen) Orange, Svart, Vit
Croatia Göteborg (D7H) Ervin Gulin mörkblå, vit, vit
Dalen/Krokslätts FF (D3H) Dalen/Krokslätts FF(Föreningen) Gul/Blå, Blå, Gul
Eriksbergs IF (D4H) Eriksbergs IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
FC Komarken (D4H) FC Komarken(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Finlandia/Pallo AIF (D3D) Finlandia/Pallo Arvesgärde IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Finlandia/Pallo AIF (D5H) Finlandia/Pallo Arvesgärde IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
FK Kozara (D4H) Serbiska KoIF Kozara(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Floda BoIF (D5H) Floda BoIF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Fröjdens FK (D6H) Fröjdens FK(Föreningen) Vinröd, Svart, Vinröd
Fässbergs IF (D5H) Jonas Gustafsson 0703640606 Lila, Vit, Lila
Förenad Turkisk Ungdom (D6H) Oguz Acikgöz 0727441463 röd, röd, röd
Guldhedens IK (D4H) Guldhedens IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Götaholms BK (D6H) Götaholms BK(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Göteborgs City FF (D7H) Göteborgs City FF(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Göteborgs FF (D2D) Göteborgs FF(Föreningen) Röd-vit, Blå, Röd
Götene FK (D2D) Götene FK(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Hermansby IF (D7H) Hermansby IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Hisingen FC (D6H) Viktor Kirsby 0727270659 0727270659 Svart, Svart, Svart
Hisingsbacka FC (D2D) Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IF Väster (HJ) IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IFK Björkö (D4H) IFK Björkö(Föreningen) Grön, Vit, vit
IFK Göteborg (U17) Thomas Paul Carney 0708846790 0708846790 Blå/Vit randig, Blå, Vit
IK Kongahälla (D3D) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Kongahälla (D3H) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Virgo (D3D) IK Virgo(Föreningen) Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
IK Virgo (reservlag) IK Virgo(Föreningen) Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
Inter Linné IF (D7H) Carl Demirtas Sjödin 0707163277 Vit, Vit, Vit
Jonsereds IF Jonsereds IF(Föreningen) Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Kareby IS (D7H) Morten Eriksen 0709211818 Röd. (svart Kareby/Kode), Blå. (svart Kareby/Kode), Röda.(svart Kareby/Kode)
Kärra KIF (D4H) Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Lekstorps IF (D6H) Lekstorps IF(Föreningen) Grön eller Vit, Vit eller grön, Grön
Lerums IS (D3D) Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lövet/Johannebergs IF (reservlag) Johannebergs IF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Menisken IF (D7H) Menisken IF(Föreningen) Röd, Grå, Grå
Mossens BK (D5H) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Näsets SK (D5H) Zaya Kalasho 0700471915 vinröda, Vita, Vinröda
Pushers BK (D7H) Pushers BK(Föreningen) svart, svart, svart
Real Maskin BK (D7H) Real Maskin BK(Föreningen) Vit, Svart, Svarta
Romelanda UF (D5H) Romelanda UF(Föreningen) Gul, Svart, Gul/Svarta
Sandarna BK (reservklass 3) Sandarna BK(Föreningen) Svart/Röd randig, svarta, röda
SK Argo (D6H) SK Argo(Föreningen) Blå, Vit, Blå
SKIF Semberija (D4H) Serbiska KIF Semberija Göteborg(Föreningen) blå, blå, blå
Slottsskogen/Godhem IF (D6H) Slottsskogen/Godhem IF(Föreningen) VIT, VIT, VIT
Solväders FC (D7H) Solväders FC(Föreningen) Vit/röd, Röd, Vit
Stenkullen GoIK (D4H) Stenkullen GoIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Tollereds IF (D2D) Tollereds IF(Föreningen) Svart, Svart, Gul
Utbynäs SK (D5H) Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Vallens IF (D2D) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vallens IF (D3D) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Älvsborg FF (D3D) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvängens IK (D4D) Älvängens IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Öckerö IF (D2D) Malin Andersson 031962444 0739640010 Vinröd, Vit, Vinröd
Ösets BK (D4D) Ösets BK(Föreningen) gul, svart, gul
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-07-25 19:00 060941002 Finlandia/Pallo AIF (D5H) - FK Kozara (D4H) Tuvevallen 1 Gräs
2019-07-27 14:00 060941006 Stenkullen GoIK (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) Inst. Stenkullens IP 1 Gräs
2019-08-03 12:15 060941009 Mossens BK (D5H) - FC Komarken (D4H) 3 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-08-03 13:00 060941014 Fässbergs IF (D5H) - Romelanda UF (D5H) 0 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2019-08-03 15:00 060941003 Finlandia/Pallo AIF (D5H) - Näsets SK (D5H) Tuvevallen 1 Gräs
2019-08-03 15:00 060941018 Öckerö IF (D2D) - Hisingsbacka FC (D2D) 6 - 1 Prästängen 1 Konstgräs
2019-08-04 17:00 060941007 Göteborgs FF (D2D) - Vallens IF (D2D) 0 - 0 Majvallen 1 Konstgräs
2019-08-06 19:00 060941005 Älvängens IK (D4D) - Vallens IF (D3D) 2 - 2 Älvevi 1 Gräs
2019-08-07 19:00 060941012 Real Maskin BK (D7H) - Hermansby IF (D7H) 1 - 5 Bergsjövallen 1 Gräs
2019-08-07 19:00 060941023 Pushers BK (D7H) - SK Argo (D6H) 4 - 1 Apelsinplan 2 Konstgräs
2019-08-08 19:15 060941020 Kareby IS (D7H) - IFK Göteborg (U17) 1 - 6 Kareby Hed
2019-08-09 19:00 060941016 Hisingen FC (D6H) - Inter Linné IF (D7H) 2 - 2 Backavallen 1 Konstgräs
2019-08-09 19:00 060941019 Bergsjö IF (D6H) - Solväders FC (D7H) 6 - 2 Bergsjövallen 1 Gräs
2019-08-10 12:15 060941024 BK Skottfint (D6H) - Brämaregårdens FC (D7H) 5 - 2 Bravida Arena
2019-08-10 13:00 060941008 Tollereds IF (D2D) - Götene FK (D2D) Inst. Spinnarvallen 1 Gräs
2019-08-10 14:15 060941015 Backatorp IF (D6H) - Menisken IF (D7H) 2 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2019-08-11 14:00 060941017 BK S:T Jakob (D7H) - Lekstorps IF (D6H) 4 - 5 Heden 3 Konstgräs
2019-08-11 14:30 060941029 CSKA - Chalmersspexet Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-08-11 17:00 060941026 Azalea BK (D6H) - Fröjdens FK (D6H) 1 - 5 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-08-12 18:45 060941025 IFK Björkö (D4H) - Guldhedens IK (D4H) 2 - 2 Björkö 1 Gräs
2019-08-13 19:00 060941022 Floda BoIF (D5H) - Utbynäs SK (D5H) 0 - 2 Flodala IP 3 KG
2019-08-13 20:15 060941010 Älvängens IK (D4D) - IK Kongahälla (D3D) 1 - 4 Kongevi 1 Konstgräs
2019-08-15 19:00 060941027 IK Virgo (D3D) - Älvängens IK (D4D) 3 - 0 Mossens IP 1 Gräs
2019-08-15 19:15 060941030 Götaholms BK (D6H) - Göteborgs City FF (D7H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2019-08-17 12:15 060941004 Älvsborg FF (D3D) - Finlandia/Pallo AIF (D3D) 1 - 1 Hagenplan
2019-08-17 14:00 060941001 Bergsjö IF (D6H) - Fröjdens FK (D6H) Bergsjövallen 1 Gräs
2019-08-17 15:00 060941028 IF Väster (HJ) - Slottsskogen/Godhem IF (D6H) 2 - 1 Ruddalen 2 Konstgräs
2019-08-18 14:15 060941013 Inter Linné IF (D7H) - Croatia Göteborg (D7H) Heden 3 Konstgräs
2019-08-22 18:30 060941011 Angered BK (D4D) - IK Virgo (D3D) 4 - 2 Hjällbovallen 1 Gräs
2019-08-23 18:30 060941032 IK Virgo (reservlag) - Lövet/Johannebergs IF (reservlag) 5 - 2 Mossens IP 1 Gräs
2019-08-27 18:15 060941031 Kärra KIF (D4H) - SKIF Semberija (D4H) Klarebergsvallen 1 Gräs
2019-09-22 15:00 060941033 Balltorps FF (RK3) - IK Virgo (reservlag) 3 - 10 Förbovallen 1
2019-09-28 16:00 060941034 Svenska författarlandslaget - Norska författarlandslaget 3 - 4 Heden 4 Konstgräs
2019-10-23 20:15 060941035 BK Skottfint (D6H) - Sandarna BK (reservklass 3) Bravida Arena
2019-11-04 19:30 060941036 Jonsereds IF - Ösets BK (D4D) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-11-13 19:30 060941037 Jonsereds IF - Angered BK (D4D) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-11-20 19:30 060941038 Jonsereds IF - Lerums IS (D3D) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-11-23 12:00 060941040 Dalen/Krokslätts FF (D3H) - Guldhedens IK (D4H) Krokslättsvallen konstgräs
2019-11-28 19:30 060941039 Jonsereds IF - IK Virgo (D3D) Jonsereds IP 2 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info