Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P12 Nordöstra C1, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-17 11:00 Vinslövs IF - IFK Osby blå Sparbanksarenan C-plan 7-manna 1
2019-08-18 10:00 Hässleholms IF - Hästveda IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-18 11:00 Sibbhults IF - Hörja IF/Röke IF Färevallen Konstgräs 7-manna 1
2019-08-20 18:00 Hästveda IF - Bjärnums GoIF Björkvallen IP, Hästveda B-plan 7-manna 1
2019-08-22 18:00 IFK Knislinge - Treby IF Helgevallen B-plan 7-manna 1
2019-08-24 10:00 IFK Osby blå - Hässleholms IF Osby IP D-plan konstgräs 7-manna
2019-08-24 11:00 Hörja IF/Röke IF - Vinnö IF vit Röke IP 7-manna
2019-08-24 13:30 IFK Hässleholm svart - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-28 18:00 Bjärnums GoIF - IFK Hässleholm svart Sparbanksvallen, Bjärnum B-plan 7-manna 1
2019-08-29 18:00 Treby IF - Vinslövs IF Lindvallen B-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-08-30 18:00 Bjärnums GoIF - IFK Osby blå Sparbanksvallen, Bjärnum B-plan 7-manna 1
2019-08-31 13:00 Vinslövs IF - IFK Knislinge Sparbanksarenan C-plan 7-manna 1
September
2019-09-01 10:00 Hässleholms IF - Treby IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-01 11:00 Vinnö IF vit - IFK Hässleholm svart Winnö IP A-plan 7-manna 1
2019-09-01 14:00 Sibbhults IF - Hästveda IF Färevallen Konstgräs 7-manna 1
2019-09-07 10:00 IFK Osby blå - Sibbhults IF Gamleby B-plan 7-manna
2019-09-07 12:00 IFK Hässleholm svart - Hörja IF/Röke IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-08 13:00 IFK Knislinge - Hässleholms IF Helgevallen B-plan 7-manna 1
2019-09-08 16:00 Treby IF - Bjärnums GoIF Lindvallen B-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-09-12 18:30 Hästveda IF - Vinnö IF vit Björkvallen IP, Hästveda B-plan 7-manna 2
2019-09-13 18:00 Bjärnums GoIF - IFK Knislinge Sparbanksvallen, Bjärnum B-plan 7-manna 1
2019-09-14 11:00 Hörja IF/Röke IF - Hästveda IF Röke IP 7-manna
2019-09-15 10:00 Vinnö IF vit - IFK Osby blå Winnö IP A-plan 7-manna 1
2019-09-15 11:00 Sibbhults IF - Treby IF Färevallen Konstgräs 7-manna 2
2019-09-15 11:30 Hässleholms IF - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-21 10:30 IFK Osby blå - Hörja IF/Röke IF Gamleby B-plan 7-manna
2019-09-21 12:00 Vinslövs IF - Bjärnums GoIF Sparbanksarenan C-plan 7-manna 1
2019-09-22 11:00 IFK Knislinge - Sibbhults IF Helgevallen B-plan 7-manna 1
2019-09-22 16:00 Treby IF - Vinnö IF vit Lindvallen B-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-09-24 18:00 Hästveda IF - IFK Hässleholm svart Björkvallen IP, Hästveda B-plan 7-manna 1
2019-09-27 18:00 Bjärnums GoIF - Hässleholms IF Sparbanksvallen, Bjärnum B-plan 7-manna 1
2019-09-28 11:00 Hörja IF/Röke IF - Treby IF Röke IP 7-manna
2019-09-28 12:00 IFK Hässleholm svart - IFK Osby blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-28 16:00 Vinnö IF vit - IFK Knislinge Winnö IP A-plan 7-manna 1
2019-09-29 11:00 Sibbhults IF - Vinslövs IF Färevallen Konstgräs 7-manna 2
Oktober
2019-10-05 10:30 IFK Osby blå - Hästveda IF Gamleby B-plan 7-manna
2019-10-05 13:00 Vinslövs IF - Vinnö IF vit Sparbanksarenan C-plan 7-manna 1
2019-10-06 10:00 IFK Knislinge - Hörja IF/Röke IF Helgevallen B-plan 7-manna 1
2019-10-06 11:30 Hässleholms IF - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-06 16:00 Treby IF - IFK Hässleholm svart Lindvallen B-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 11:00 Hästveda IF - Treby IF Björkvallen IP, Hästveda B-plan 7-manna 1
2019-10-12 11:00 Hörja IF/Röke IF - Vinslövs IF Röke IP 7-manna
2019-10-12 11:00 Sibbhults IF - Bjärnums GoIF Färevallen Konstgräs 7-manna 2
2019-10-12 11:30 IFK Hässleholm svart - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-13 11:15 Vinnö IF vit - Hässleholms IF Winnö IP A-plan 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info