Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P11 Sydvästra C2, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-16 18:30 Husie IF vit - Uppåkra IF svart Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-08-16 19:00 Malmö City FC svartvit - Arlövs BI vit Sorgenfri IP Konstgräs 7-manna 1
2019-08-16 19:00 Åkarps IF 2 - Lilla Torg FF svart Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-08-17 11:00 Bara GoIF - GIF Nike röd Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 10:00 FC Bellevue 2 - Klågerups GoIF vit Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2019-08-18 11:30 Oxie SK vit - Staffanstorp United FC svart Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
2019-08-24 10:00 Klågerups GoIF vit - Åkarps IF 2 Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-08-24 10:00 Uppåkra IF svart - Oxie SK vit Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-08-24 10:30 GIF Nike röd - FC Bellevue 2 Pilängsplanen 7-manna 2
2019-08-24 11:30 Lilla Torg FF svart - Malmö City FC svartvit Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-25 11:45 Arlövs BI vit - Husie IF vit Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-08-25 12:00 Staffanstorp United FC svart - Bara GoIF Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
2019-08-31 10:00 Bara GoIF - Uppåkra IF svart Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-31 10:30 GIF Nike röd - Staffanstorp United FC svart Pilängsplanen 7-manna 1
2019-08-31 11:30 Oxie SK vit - Arlövs BI vit Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 2
2019-08-31 12:30 Husie IF vit - Lilla Torg FF svart Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2019-08-31 13:15 Malmö City FC svartvit - Klågerups GoIF vit Sorgenfri IP Konstgräs 7-manna 1
September
2019-09-07 10:00 Uppåkra IF svart - Staffanstorp United FC svart Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-09-07 11:30 Klågerups GoIF vit - Husie IF vit Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-09-07 12:00 Lilla Torg FF svart - Oxie SK vit Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
2019-09-08 10:00 FC Bellevue 2 - Malmö City FC svartvit Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 1
2019-09-08 11:30 Åkarps IF 2 - GIF Nike röd Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
2019-09-08 11:45 Arlövs BI vit - Bara GoIF Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-09-13 18:30 Husie IF vit - FC Bellevue 2 Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 10:00 Oxie SK vit - Klågerups GoIF vit Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 10:30 GIF Nike röd - Uppåkra IF svart Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-14 11:15 Bara GoIF - Lilla Torg FF svart Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 12:00 Staffanstorp United FC svart - Arlövs BI vit Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 15:30 Malmö City FC svartvit - Åkarps IF 2 Sorgenfri IP Konstgräs 7-manna 1
2019-09-20 19:00 Malmö City FC svartvit - GIF Nike röd Sorgenfri IP Konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 11:30 Klågerups GoIF vit - Bara GoIF Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 11:30 Åkarps IF 2 - Husie IF vit Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 11:45 Arlövs BI vit - Uppåkra IF svart Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-09-22 10:00 FC Bellevue 2 - Oxie SK vit Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2019-09-28 09:15 Husie IF vit - Malmö City FC svartvit Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2019-09-28 10:00 Bara GoIF - FC Bellevue 2 Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 11:00 Uppåkra IF svart - Lilla Torg FF svart Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-09-28 12:30 Oxie SK vit - Åkarps IF 2 Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 2
2019-09-29 10:30 GIF Nike röd - Arlövs BI vit Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-29 12:00 Staffanstorp United FC svart - Klågerups GoIF vit Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Oktober
2019-10-04 18:30 Husie IF vit - GIF Nike röd Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2019-10-04 19:00 Malmö City FC svartvit - Oxie SK vit Sorgenfri IP Konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Åkarps IF 2 - Bara GoIF Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
2019-10-06 10:00 FC Bellevue 2 - Staffanstorp United FC svart Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 2
2019-10-06 12:00 Lilla Torg FF svart - Arlövs BI vit Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-07 18:30 Klågerups GoIF vit - Uppåkra IF svart Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 10:00 Bara GoIF - Malmö City FC svartvit Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 12:00 GIF Nike röd - Lilla Torg FF svart Pilängsplanen 7-manna 1
2019-10-12 12:00 Staffanstorp United FC svart - Åkarps IF 2 Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 13:00 Uppåkra IF svart - FC Bellevue 2 Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-10-13 11:30 Oxie SK vit - Husie IF vit Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 2
2019-10-13 11:45 Arlövs BI vit - Klågerups GoIF vit Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-10-20 12:00 Lilla Torg FF svart - Staffanstorp United FC svart Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-27 11:30 Åkarps IF 2 - FC Bellevue 2 Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info