Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 Sydvästra A1, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-17 10:00 Staffanstorp United FC lila - GIF Nike röd Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 11:30 Eslövs BK röd - Malmö FF 2 Husarängens IP plan 2 7-manna 1
2019-08-18 12:00 Kvarnby IK blå - Bjärreds IF blå Bäckagårds IP plan 2 7-manna 2
2019-08-24 09:00 GIF Nike röd - Eslövs BK röd Pilängsplanen 7-manna 2
2019-08-24 09:50 Malmö FF 2 - FC Rosengård 1917 vit Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2019-08-25 10:00 Bjärreds IF blå - Staffanstorp United FC lila Borgeby IP B-plan 7-manna 2
2019-08-25 11:00 Veberöds AIF vit - IF Limhamn Bunkeflo B2 Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-08-31 10:00 Eslövs BK röd - Bjärreds IF blå Husarängens IP plan 2 7-manna 1
September
2019-09-01 10:00 Staffanstorp United FC lila - Kvarnby IK blå Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
2019-09-01 10:30 FC Rosengård 1917 vit - GIF Nike röd Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-01 11:30 IF Limhamn Bunkeflo B2 - Malmö FF 2 Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2019-09-07 09:00 GIF Nike röd - IF Limhamn Bunkeflo B2 Pilängsplanen 7-manna 2
2019-09-07 09:50 Malmö FF 2 - Veberöds AIF vit Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2019-09-08 10:00 Bjärreds IF blå - FC Rosengård 1917 vit Borgeby IP B-plan 7-manna 2
2019-09-08 10:30 Kvarnby IK blå - Eslövs BK röd Bäckagårds IP plan 2 7-manna 2
2019-09-14 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B2 - Bjärreds IF blå Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 3
2019-09-15 10:30 FC Rosengård 1917 vit - Kvarnby IK blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-15 11:00 Veberöds AIF vit - GIF Nike röd Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-09-15 11:00 Eslövs BK röd - Staffanstorp United FC lila Husarängens IP plan 2 7-manna 1
2019-09-21 09:00 GIF Nike röd - Malmö FF 2 Pilängsplanen 7-manna 2
2019-09-22 10:00 Kvarnby IK blå - IF Limhamn Bunkeflo B2 Bäckagårds IP plan 2 7-manna 2
2019-09-22 10:00 Bjärreds IF blå - Veberöds AIF vit Borgeby IP B-plan 7-manna 2
2019-09-22 10:00 Staffanstorp United FC lila - FC Rosengård 1917 vit Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2019-09-28 10:00 Veberöds AIF vit - Kvarnby IK blå Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-09-29 10:30 FC Rosengård 1917 vit - Eslövs BK röd Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 11:30 IF Limhamn Bunkeflo B2 - Staffanstorp United FC lila Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
Oktober
2019-10-03 18:30 Malmö FF 2 - Bjärreds IF blå Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 1
2019-10-04 18:30 IF Limhamn Bunkeflo B2 - Eslövs BK röd Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 7-manna 1
2019-10-05 12:00 FC Rosengård 1917 vit - Veberöds AIF vit Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-05 12:00 Bjärreds IF blå - GIF Nike röd Borgeby IP F-plan 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Staffanstorp United FC lila - Veberöds AIF vit Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
2019-10-06 12:00 Kvarnby IK blå - Malmö FF 2 Bäckagårds IP plan 2 7-manna 2
2019-10-12 09:00 GIF Nike röd - Kvarnby IK blå Pilängsplanen 7-manna 2
2019-10-12 09:50 Malmö FF 2 - Staffanstorp United FC lila Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 11:30 Veberöds AIF vit - Eslövs BK röd Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 11:30 IF Limhamn Bunkeflo B2 - FC Rosengård 1917 vit Limhamns IP konstgräs 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info