Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P9 Sydvästra C6, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-17 10:00 Trelleborgs FF röd - BK Höllviken svart Söderslättshallens IP plan 1
2019-08-18 10:00 Gislövs IF - Tygelsjö IK blå Gislövs IP D-plan 5-manna
2019-08-18 10:00 Staffanstorp United FC gul - Klågerups GoIF vit Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-08-19 18:30 Västra Ingelstad IS gul - Skanör Falsterbo IF vit Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-25 10:00 BK Höllviken svart - Gislövs IF Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2019-08-25 10:00 Tygelsjö IK blå - Staffanstorp United FC gul Pilbäcks IP 7-manna 1
2019-08-25 10:00 Klågerups GoIF vit - Bunkeflo FF svart Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-08-25 11:30 Skanör Falsterbo IF vit - Trelleborgs FF röd Möllevallen IP, Skanör B-plan 5-manna 1
2019-08-31 10:00 Västra Ingelstad IS gul - Klågerups GoIF vit Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-31 10:30 Gislövs IF - Skanör Falsterbo IF vit Gislövs IP D-plan 5-manna
2019-08-31 11:00 Bunkeflo FF svart - Staffanstorp United FC gul Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
September
2019-09-01 10:00 Tygelsjö IK blå - BK Höllviken svart Pilbäcks IP 7-manna 1
2019-09-08 10:00 Staffanstorp United FC gul - Västra Ingelstad IS gul Staffansvallen plan 3, 5-manna 2
2019-09-08 11:30 Bunkeflo FF svart - Tygelsjö IK blå Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2019-09-08 12:30 Klågerups GoIF vit - Trelleborgs FF röd Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-09-08 13:00 Skanör Falsterbo IF vit - BK Höllviken svart Möllevallen IP, Skanör B-plan 5-manna 1
2019-09-14 10:00 Västra Ingelstad IS gul - Bunkeflo FF svart Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 11:15 Trelleborgs FF röd - Staffanstorp United FC gul Söderslättshallens IP plan 1
2019-09-15 11:00 Gislövs IF - Klågerups GoIF vit Gislövs IP D-plan 5-manna
2019-09-15 11:30 Tygelsjö IK blå - Skanör Falsterbo IF vit Pilbäcks IP 7-manna 1
2019-09-21 10:00 Staffanstorp United FC gul - Gislövs IF Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
2019-09-21 10:00 Västra Ingelstad IS gul - Tygelsjö IK blå Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 11:00 Klågerups GoIF vit - BK Höllviken svart Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-09-22 11:30 Bunkeflo FF svart - Trelleborgs FF röd Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2019-09-28 11:15 Trelleborgs FF röd - Västra Ingelstad IS gul Söderslättshallens IP plan 2
2019-09-28 14:00 BK Höllviken svart - Staffanstorp United FC gul Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2019-09-29 11:30 Skanör Falsterbo IF vit - Klågerups GoIF vit Möllevallen IP, Skanör B-plan 5-manna 1
2019-09-29 13:00 Gislövs IF - Bunkeflo FF svart Gislövs IP D-plan 5-manna
Oktober
2019-10-05 10:00 Västra Ingelstad IS gul - Gislövs IF Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-05 10:00 Staffanstorp United FC gul - Skanör Falsterbo IF vit Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
2019-10-05 10:00 Trelleborgs FF röd - Tygelsjö IK blå Söderslättshallens IP plan 2
2019-10-06 11:30 Bunkeflo FF svart - BK Höllviken svart Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2019-10-12 13:00 BK Höllviken svart - Västra Ingelstad IS gul Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2019-10-13 10:00 Tygelsjö IK blå - Klågerups GoIF vit Pilbäcks IP 7-manna 1
2019-10-13 11:30 Skanör Falsterbo IF vit - Bunkeflo FF svart Möllevallen IP, Skanör B-plan 5-manna 1
2019-10-13 14:30 Gislövs IF - Trelleborgs FF röd Gislövs IP D-plan 5-manna

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info