Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F10 Sydvästra B1, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-16 18:15 GIF Nike röd - IFK Klagshamn gul Pilängsplanen 7-manna 1
2019-08-17 10:00 BK Höllviken vit - IF Limhamn Bunkeflo 2 Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-08-17 11:15 Lunds BOIS - Svedala IF vit Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
2019-08-18 09:00 FC Rosengård - Uppåkra IF Malmö IP 7-manna 2
2019-08-18 10:00 Borgeby FK Vit - Åkarps IF Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-08-24 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - BK Höllviken vit Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2019-08-25 10:00 IFK Klagshamn gul - Lunds BOIS Klagshamns IP Plan 8 7-manna 1
2019-08-25 11:00 Uppåkra IF - GIF Nike röd Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-08-25 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Borgeby FK Vit Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2019-08-25 13:00 Åkarps IF - FC Rosengård Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-08-30 18:30 Åkarps IF - GIF Nike röd Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-08-31 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Borgeby FK Vit Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
September
2019-09-01 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 2 - FC Rosengård Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2019-09-01 11:00 Uppåkra IF - Lunds BOIS Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-09-01 11:30 IFK Klagshamn gul - Svedala IF vit Klagshamns IP Plan 5 7-manna
2019-09-07 09:00 GIF Nike röd - IF Limhamn Bunkeflo 2 Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-07 10:00 Svedala IF vit - Uppåkra IF Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
2019-09-07 12:30 FC Rosengård - IF Limhamn Bunkeflo 1 Malmö IP 7-manna 2
2019-09-08 10:00 Borgeby FK Vit - BK Höllviken vit Borgeby IP F-plan 7-manna 1
2019-09-08 11:15 Lunds BOIS - Åkarps IF Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
2019-09-13 19:00 Åkarps IF - Svedala IF vit Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 10:00 BK Höllviken vit - FC Rosengård Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 1 - GIF Nike röd Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2019-09-15 09:30 Uppåkra IF - IFK Klagshamn gul Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-09-15 13:00 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Lunds BOIS Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 09:00 FC Rosengård - Borgeby FK Vit Malmö IP 7-manna 2
2019-09-21 09:00 GIF Nike röd - BK Höllviken vit Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-21 11:30 Svedala IF vit - IF Limhamn Bunkeflo 2 Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
2019-09-22 11:30 IFK Klagshamn gul - Åkarps IF Klagshamns IP Plan 8 7-manna 1
2019-09-22 12:00 Lunds BOIS - IF Limhamn Bunkeflo 1 Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
2019-09-27 18:30 Åkarps IF - Uppåkra IF Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 12:00 BK Höllviken vit - Lunds BOIS Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 10:00 Borgeby FK Vit - GIF Nike röd Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-09-29 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 2 - IFK Klagshamn gul Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 13:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Svedala IF vit Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
Oktober
2019-10-05 10:30 GIF Nike röd - FC Rosengård Pilängsplanen 7-manna 1
2019-10-05 13:00 Svedala IF vit - BK Höllviken vit Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Lunds BOIS - Borgeby FK Vit Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
2019-10-06 11:30 IFK Klagshamn gul - IF Limhamn Bunkeflo 1 Klagshamns IP Plan 5 7-manna
2019-10-06 12:30 Uppåkra IF - IF Limhamn Bunkeflo 2 Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-10-12 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Uppåkra IF Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2019-10-12 12:30 FC Rosengård - Lunds BOIS Malmö IP 7-manna 2
2019-10-13 10:00 BK Höllviken vit - IFK Klagshamn gul Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 10:00 Borgeby FK Vit - Svedala IF vit Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-10-13 11:30 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Åkarps IF Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info