Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F10 Sydvästra B2, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-16 18:30 Vellinge IF - Borgeby FK Röd Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
2019-08-17 10:00 Veberöds AIF - GIF Nike blå Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 10:00 Lunds FF - Hyllie IK Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 12:00 BK Höllviken röd - TFK Nova Eslöv Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-08-24 09:00 GIF Nike blå - Vellinge IF Pilängsplanen 7-manna 1
2019-08-24 10:00 Hyllie IK - Trelleborgs FF Hyllie IP konstgräs 7-manna 2
2019-08-24 14:00 Borgeby FK Röd - BK Höllviken röd Borgeby IP F-plan 7-manna 1
2019-08-25 10:30 TFK Nova Eslöv - Lunds FF Berga IP, naturgräs
2019-08-25 15:00 Gislövs IF - Veberöds AIF Gislövs IP C-plan 7-manna
2019-08-29 18:30 Trelleborgs FF - Gislövs IF Söderslättshallens IP plan 3
2019-08-31 09:00 Vellinge IF - Gislövs IF Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
2019-08-31 12:00 BK Höllviken röd - GIF Nike blå Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
September
2019-09-01 11:00 Trelleborgs FF - Lunds FF Söderslättshallens IP plan 3
2019-09-01 13:00 TFK Nova Eslöv - Borgeby FK Röd Berga IP, naturgräs
2019-09-01 15:00 Veberöds AIF - Hyllie IK Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-09-07 12:00 Hyllie IK - Vellinge IF Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-08 10:00 Lunds FF - Veberöds AIF Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-08 14:00 Gislövs IF - BK Höllviken röd Gislövs IP C-plan 7-manna
2019-09-08 16:00 GIF Nike blå - Borgeby FK Röd Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-13 18:30 TFK Nova Eslöv - GIF Nike blå Berga IP, naturgräs
2019-09-14 10:00 BK Höllviken röd - Hyllie IK Höllvikens IP plan 4 konstgräs 7-manna 1
2019-09-14 13:00 Veberöds AIF - Trelleborgs FF Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-09-15 09:00 Vellinge IF - Lunds FF Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
2019-09-21 10:00 Hyllie IK - Borgeby FK Röd Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 10:00 Trelleborgs FF - Vellinge IF Söderslättshallens IP plan 3
2019-09-21 13:30 Veberöds AIF - TFK Nova Eslöv Svalebo, konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 10:00 Lunds FF - BK Höllviken röd Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 10:30 Trelleborgs FF - TFK Nova Eslöv Söderslättshallens IP plan 3
2019-09-22 15:00 Gislövs IF - GIF Nike blå Gislövs IP C-plan 7-manna
2019-09-26 18:00 Borgeby FK Röd - Gislövs IF Borgeby IP B-plan
2019-09-28 09:00 GIF Nike blå - Hyllie IK Pilängsplanen 7-manna 1
2019-09-28 11:30 Borgeby FK Röd - Lunds FF Borgeby IP B-plan
2019-09-29 10:00 BK Höllviken röd - Trelleborgs FF Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 10:00 Vellinge IF - Veberöds AIF Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
2019-09-29 11:00 TFK Nova Eslöv - Gislövs IF Berga IP, naturgräs
Oktober
2019-10-05 11:00 Trelleborgs FF - Borgeby FK Röd Söderslättshallens IP plan 3
2019-10-05 12:00 Hyllie IK - Gislövs IF Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Veberöds AIF - BK Höllviken röd Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Lunds FF - GIF Nike blå Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 11:30 Vellinge IF - TFK Nova Eslöv Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
2019-10-12 09:00 GIF Nike blå - Trelleborgs FF Pilängsplanen 7-manna 1
2019-10-12 10:00 Borgeby FK Röd - Veberöds AIF Borgeby IP B-plan
2019-10-13 10:30 TFK Nova Eslöv - Hyllie IK Berga IP, naturgräs
2019-10-13 15:00 Gislövs IF - Lunds FF Gislövs IP C-plan 7-manna
November
2019-11-03 10:00 BK Höllviken röd - Vellinge IF Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info