Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Ungdomar Höst 2019

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-07-10 20:00 060909002 Bergums IF (P03) - Kärra KIF (P03) Bergumsvallen Gräs
2019-07-12 16:00 060909006 IF Väster (P05) - Kungsbacka IF (P05) 7 - 2 Apelsinplan 1 Gräs
2019-07-12 17:00 060909007 Jonsereds IF (P05) - Alingsås IF FF (P05) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-07-13 17:15 060909001 Hovås Billdal IF (F03) - Onsala BK (F03) 3 - 1 Hovås Billdal Arena 1
2019-07-14 10:00 060909003 IFK Stocksund (F05) - VBR Star Viginia USA (F05) Hovåsvallen 1 Gräs
2019-07-14 11:00 060909004 Hovås Billdal IF (P04) - VBR Star Virginia USA (P04) 0 - 0 Hovås Billdal Arena 1
2019-07-14 12:00 060909005 Hovås Billdal IF (P03) - VBR Star Virginia USA (P03) Hovås Billdal Arena 1
2019-08-06 19:30 060909008 Älvängens IK (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 4 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2019-08-11 15:00 060909012 Älvsborg FF (P03) - Älvsborg FF (P04) 0 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2019-08-11 17:00 060909010 Hermansby IF (P03) - Kareby IS /Kongahälla IK (P03) 3 - 8 Kärnavallen 2 Konstgräs
2019-08-14 20:30 060909011 IK Kongahälla (P04) - Näsets SK (P04) 2 - 0 Kongevi 1 Konstgräs
2019-09-22 10:30 060909014 Torslanda IK (P06) - Landvetter IS (P06) Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-10-08 19:45 060909013 Hovås Billdal IF (P06) - IFK Göteborg (P06) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-10-12 13:00 060909009 Athletic FC Göteborg (P05) - FC Rödeby (P05) 0 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2019-10-19 10:00 060909021 Storvorde Sejlflod Boldklub (P05) - Backatorp IF (P05) Heden 3 Konstgräs
2019-10-26 12:30 060909015 Qviding FIF (P03) - IFK Göteborg (P03) 6 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2019-10-26 14:30 060909023 IFK Göteborg (P06) - IK Sirius FK (P06) Kviberg 5 konstgräs
2019-10-27 10:00 060909016 Örgryte IS FF (P06) - IK Sirius FK (P06) Heden 3 Konstgräs
2019-10-30 19:15 060909024 Hovås Billdal IF (P03) - Qviding FIF (P03) 0 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-11-09 10:15 060909034 IFK Göteborg (P06) - Laholms FK (P06) 8 - 0 Kviberg 5 konstgräs
2019-11-09 12:00 060909018 Qviding FIF (P05) - Sävedalens IF (P05) 2 - 4 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-09 12:00 060909027 Örgryte IS FF (P07) - Fässbergs IF (P07) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-09 14:00 060909026 Örgryte IS FF (P07) - Partille IF FK (P07) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-10 13:00 060909017 Mölnlycke IF (P05) - Dalen/Krokslätts FF (P05) 4 - 1 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-10 13:00 060909033 Örgryte IS FF (P05) - Qviding FIF (P05) Hammarviken Arena
2019-11-10 13:00 060909035 IF Väster (P05) - Lerums IS (P05) Ruddalen 1 Konstgräs
2019-11-10 14:00 060909032 Mossens BK (P06) - Masthuggets BK (P06) 12 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-11-16 12:00 060909022 Qviding FIF (P05) - IF Väster (P05) 1 - 5 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-16 12:00 060909029 Örgryte IS FF (P07) - Näsets SK (P07) Hammarviken Arena
2019-11-16 13:00 060909036 Mölnlycke IF (P05) - Kärra KIF (P05) 4 - 5 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-16 14:00 060909031 Örgryte IS FF (P07) - Kärra Dragons FC (P07) Hammarviken Arena
2019-11-17 17:30 060909039 Örgryte IS FF (P05) - Lerums IS (P05) Hammarviken Arena
2019-11-17 18:00 060909038 Qviding FIF (P03) - Lerkils IF (P03) 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2019-11-23 12:00 060909020 Qviding FIF (P05) - IF Elfsborg (P05) Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-23 12:00 060909028 Örgryte IS FF (P07) - Masthuggets BK (P07) 3 - 6 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-23 13:00 060909040 Mölnlycke IF (P05) - Sävedalens IF (P05) Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-23 14:00 060909019 Qviding FIF (P05) - IF Elfsborg (P05) Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-23 14:00 060909030 Örgryte IS FF (P07) - GAIS (P07) 7 - 1 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-24 12:30 060909037 IFK Göteborg (P06) - IF Böljan Falkenberg (P06) Kviberg 5 konstgräs
2019-11-24 15:00 060909044 Jonsereds IF (P05) - Utbynäs SK (P05) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-11-24 18:30 060909042 Lundby IF (P04) - Björndammens BK (P04) 5 - 6 Bravida Arena
2019-11-30 10:30 060909047 Älvsborg FF (P05) - Azalea BK (P05) Hagenplan
2019-11-30 12:00 060909025 Qviding FIF (P05) - BK Häcken (P05) 0 - 3 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-30 13:00 060909041 Mölnlycke IF (P05) - Askims IK (P05) 2 - 1 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-30 15:15 060909043 BK Häcken (F04) - Älvsborg FF (F04) Bravida Arena
2019-12-01 12:00 060909049 BK Häcken (P06) - Västra Frölunda IF (P06) 3 - 4 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-01 13:30 060909050 BK Häcken (P06) - Västra Frölunda IF (P06) 6 - 4 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-02 18:30 060909052 IFK Göteborg (P06) - Telemark Idrettskole 7 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-02 20:00 060909046 Utbynäs SK (P05) - Jonsereds IF (P05) 1 - 8 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-12-02 20:30 060909051 IFK Göteborg (P05) - Telemark Idrettskole 10 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-07 13:00 060909045 Hisingsbacka FC (P00) - IK Zenith (P00) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-12-07 15:00 060909056 IFK Göteborg (F05) - IFK Örby (F05) 12 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-08 12:00 060909053 BK Häcken (P06) - Örgryte IS FF (P06) 5 - 2 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-08 13:30 060909054 BK Häcken (P06) - Örgryte IS FF (P06) 5 - 7 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-08 13:30 060909055 IF Väster (P05) - Mölnlycke IF (P05) Ruddalen 1 Konstgräs
2019-12-10 18:30 060909048 Ytterby IS (P07) - Vallens IF (P07) 4 - 4 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-12-12 19:00 060909062 IF Väster (P05) - Hovås Billdal IF (P05) 4 - 0 Önneredsplan 1 Konstgräs
2019-12-14 10:30 060909061 Athletic FC Göteborg (P05) - Götaholms BK (P05) 5 - 1 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2019-12-14 11:00 060909059 IFK Göteborg (P07) - Bekkelaget SK (P07) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-14 12:15 060909057 IFK Göteborg (P06) - Bekkelaget SK (P06) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-14 15:00 060909063 Hovås Billdal IF (P05) - Bredablikk (P05) 8 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-15 10:30 060909058 GAIS (P06) - Bekkelaget SK (P06) 1 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-15 11:45 060909060 Qviding FIF (P07) - Bekkelaget SK (P07) 4 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-17 18:00 060909064 Gunnared KIF (P05) - Kärra KIF (P05) Gunnaredsplan 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info