Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås KIK (D2D) Alingsås Kvinnliga IK(Föreningen) Blå, Blå, Vit
Alingsås KIK (D4D) Alingsås Kvinnliga IK(Föreningen) Blå, Blå, Vit
Backatorp IF (HJ) Ulf Ljunggren 0728566426 Röd, Svart, Röd
Björndammen/Öjersjö (D5H) Björndammens BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Björndammens BK (D5H) Björndammens BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
BK Skottfint (D6H) BK Skottfint(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Brämhults IK (D2D) Brämhults IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Edet FK/Göta BK (D4D) Göta BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
FC Komarken (D4H) FC Komarken(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Finlandia/Pallo AIF (D5H) Finlandia/Pallo Arvesgärde IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Floda BoIF (D5H) Floda BoIF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Fässbergs IF (D5H) Fässbergs IF(Föreningen) Lila, Vit, Lila
Gamlestaden FF (D6H) Gamlestaden FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Guldhedens IK (D4H) Guldhedens IK(Föreningen) Röd, Svart, vit
Gårda BK (D4H) Gårda BK(Föreningen) vinröd, vit, vit
Göta BK (D4H) Göta BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Götaholms BK (D5H) Götaholms BK(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Göteborgs FF Herr (D4H) Göteborgs FF(Föreningen) Röd-vit, Blå, Röd
Hisingen FC (D5H) Hisingen FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hisingsbacka FC (D2D) Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hjuviks AIK (D6H) Hjuviks AIK(Föreningen) Ljusblå, Mörkblå, Mörkblå
IF Warta (D5H) IF Warta(Föreningen) Svart, Vit, Vit
IK Kongahälla (D3D) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Virgo (D3D) IK Virgo(Föreningen) Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
IK Zenith (D3D) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
IK Zenith (D4H) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
Kode IF (D3D) Kode IF(Föreningen) gul, Svart, gul
Kode IF (D4H) Kode IF(Föreningen) gul, Svart, gul
Kållered SK (D4D) Kållered SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Kärra KIF (D4H) Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Lerkils IF (D3H) Lerkils IF(Föreningen) Blå, Röd, Blå
Lerums IS (P14) Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lindome GIF (D3D) Lindome GIF(Föreningen) Vit-svart-randig, Svart, Vit
Lödöse Nygård IK (D1D) Lödöse Nygård IK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Mossens BK (D4D) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mossens BK (D5H) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mölnlycke IF (D3D) Anders Bäckner 0703198174 Gul, Svart, Gul
Mölnlycke IF (D4H) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nol IK (D4H) Nol IK(Föreningen) Blå, Vita, blå/vita
Partille SC (D7H) Partille IF SC(Föreningen) Rött, Vitt, Rött
Qviding FIF (HJ) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (P19) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Sandarna BK (D4H) Sandarna BK(Föreningen) Svart/Röd randig, svarta, röda
SK Argo (D6H) SK Argo(Föreningen) Blå, Vit, Blå
SKIF Semberija (D4H) Serbiska KIF Semberija Göteborg(Föreningen) blå, blå, blå
Styrsö BK (D6H) Styrsö BK(Föreningen) Grönvit randig, Grön, Grön
Sävedalens IF (D2D) Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Tollereds IF (D6H) Tollereds IF(Föreningen) Svart, Svart, Gul
Torslanda IK (D3D) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Vallens IF (D5H) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ytterby IS (D4H) Ytterby IS(Föreningen) Röd/Vit, Blå, Röd
Älvsborg FF (D3D) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (D4H) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvängens IK (D4D) Svante Larson 0303749732 0702469621 Vit/blå/blå
Älvängens IK (D5H) Niklas Tidstrand Vit/blå/blå
Öckerö IF (D3H) Öckerö IF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vinröd
Ösets BK (D4D) Ösets BK(Föreningen) gul, svart, gul
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-02-01 12:00 060906031 Fässbergs IF (D5H) - Styrsö BK (D6H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-02-01 13:00 060906018 Hisingsbacka FC (D2D) - Alingsås KIK (D2D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2020-02-01 15:00 060906019 Hisingsbacka FC (D2D) - Alingsås KIK (D4D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2020-02-08 12:00 060906033 Fässbergs IF (D5H) - IF Warta (D5H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-02-08 13:00 060906003 Älvängens IK (D5H) - Ytterby IS (D4H) Älvevi 2 Konstgräs
2020-02-08 13:00 060906016 Hisingsbacka FC (D2D) - Lödöse Nygård IK (D1D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2020-02-13 20:15 060906041 SK Argo (D6H) - Götaholms BK (D5H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-02-15 12:00 060906032 Fässbergs IF (D5H) - Partille SC (D7H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-02-15 12:30 060906026 IK Virgo (D3D) - Ösets BK (D4D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2020-02-15 13:00 060906004 Älvängens IK (D5H) - Kode IF (D4H) Älvevi 2 Konstgräs
2020-02-15 13:00 060906023 Nol IK (D4H) - Sandarna BK (D4H) Nolängens IP 9-manna Konstgräs
2020-02-15 13:00 060906040 Öckerö IF (D3H) - Gårda BK (D4H) Prästängen 1 Konstgräs
2020-02-22 13:00 060906002 Älvängens IK (D4D) - Mölnlycke IF (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-02-23 14:30 060906012 IK Kongahälla (D3D) - Mossens BK (D4D) Kongevi 1 Konstgräs
2020-02-23 17:00 060906008 Älvängens IK (D4D) - Kode IF (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-02-23 17:30 060906027 Ösets BK (D4D) - IK Virgo (D3D) Gröna Vallen 1
2020-02-29 12:00 060906034 Fässbergs IF (D5H) - Floda BoIF (D5H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-02-29 12:30 060906028 IK Virgo (D3D) - Torslanda IK (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2020-02-29 13:00 060906015 Hisingsbacka FC (D2D) - Brämhults IK (D2D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2020-03-01 17:00 060906011 Älvängens IK (D4D) - IK Kongahälla (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-05 20:15 060906042 SK Argo (D6H) - BK Skottfint (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-07 10:30 060906037 Älvsborg FF (D4H) - Lerkils IF (D3H) Påvelund 1 Konstgräs
2020-03-07 12:00 060906035 Fässbergs IF (D5H) - Götaholms BK (D5H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-03-07 13:00 060906005 Älvängens IK (D5H) - Vallens IF (D5H) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-07 13:00 060906014 Hisingsbacka FC (D2D) - Mossens BK (D4D) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2020-03-07 13:00 060906022 Nol IK (D4H) - Göta BK (D4H) Nolängens IP 9-manna Konstgräs
2020-03-07 15:00 060906017 Älvängens IK (D4D) - Sävedalens IF (D2D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-08 12:15 060906038 Gamlestaden FF (D6H) - Hjuviks AIK (D6H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2020-03-08 14:30 060906025 IK Kongahälla (D3D) - Mölnlycke IF (D3D) Kongevi 1 Konstgräs
2020-03-08 17:00 060906009 Älvängens IK (D4D) - IK Virgo (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-08 17:00 060906029 Älvängens IK (D4D) - IK Virgo (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-12 20:15 060906043 SK Argo (D6H) - Gamlestaden FF (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2020-03-14 11:00 060906001 Älvängens IK (D4D) - Edet FK/Göta BK (D4D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-14 12:00 060906036 Fässbergs IF (D5H) - Tollereds IF (D6H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-03-14 12:30 060906030 IK Virgo (D3D) - IK Kongahälla (D3D) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2020-03-14 13:00 060906006 Älvängens IK (D5H) - FC Komarken (D4H) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-19 18:30 060906010 Guldhedens IK (D4H) - Mossens BK (D5H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2020-03-21 11:00 060906013 Älvängens IK (D4D) - Kållered SK (D4D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-21 13:00 060906007 Älvängens IK (D5H) - Kärra KIF (D4H) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-21 13:00 060906039 Öckerö IF (D3H) - Göteborgs FF Herr (D4H) Prästängen 1 Konstgräs
2020-03-21 15:00 060906024 Älvängens IK (D4D) - Lindome GIF (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2020-03-28 13:00 060906021 Nol IK (D4H) - Kärra KIF (D4H) Nolängens IP 9-manna Konstgräs
2020-03-28 14:15 060906020 Qviding FIF (P19) - Gårda BK (D4H) Härlanda Park 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info