Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AIK Atlas Alf Magnusson 0706502107 Blå, Blå, Blå
Asarums IF FK Asarums IF FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Asarums IF FK P16-18 Asarums IF FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Backaryd SK Backaryd SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Bergkvara AIF Bergkvara AIF(Föreningen) Röd, Blå, Vita
Bj/Pukaviks IF Björkenäs-Pukaviks IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Olympic U21 BK Olympic(Föreningen) Grön, Grön, Grön
BK Union Ola Gunnarsson 0705870484 Grön/Svart, Svart, Grön
Broby IF Broby IF(Föreningen) Orange/blå, blå, Orange / Blå
Edenryds IF Edenryds IF(Föreningen) grön, svart, grön
Emmaboda IS Emmaboda IS(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Gul
Fjärdsjömåla AIF Peter Svensson 0709634838 Röd/Svart, Svart, Svart
FK Karlshamn United FK Karlshamn United(Föreningen) vit, vit, vit
FK Karlskrona Petter Abrahamsson 0703080490 Orange, Svart, Orange
FK Karlskrona U17 Mathias Sellberg +46735330424 Orange, Svart, Orange
FK Sölvesborg United FK Sölvesborg United(Föreningen) Orange, Vit, Vit
FK Älmeboda/Linneryd FK Älmeboda/Linneryd(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Flerohopps GoIF Flerohopps GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Fridlevstad GoIF Kristian Wiberg 0721798009 Blå, Blå, Vit
Gullabo/Gullaboås Jörgen Folkesson 0708402677 Röd/Svart Randig, Svart, Svart
Hasslö GoIF Hasslö GoIF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Hoby GIF Hoby GIF(Föreningen) Grön, Svart, Svart
Hällaryds FF Robin Holmgren 0768567155 Grön, Grön, Vit
Hällaryds IF Niclas Olsson 0709497017 Grön, Grön, Vit
Hässleholms IF Hässleholms IF(Föreningen) grön, vit, grön
Högadals IS Högadals IS(Föreningen) Vinröd, Svart, Vinröd
Hörvikens IF Hörvikens IF(Föreningen) Grön, Vit, Gröna
IF Trion Daniel Lindblad 0733249748 Vit, Grön, Vit
IFK Karlshamn IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Karlshamn U IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Påryd IFK Påryd(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Simrishamn IFK Simrishamn(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Ifö Bromölla IF Ifö Bromölla IF(Föreningen) vit, svart, vit
IK Kamp IK Kamp(Föreningen) vinröd/blå, blå, blå
Johannishus SK Johannishus SK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Svart
Jämjö GoIF Jesper Persson 0738454043 Röd, Röd, Röd
Jämjö GoIF Reserv Jesper Persson 0738454043 Röd, Röd, Röd
Jämshögs IF Joel Gustavsson 0721820340 Blå, Blå, Blå
Kristianopels GoIF Michael Byman +46768828852 Svart/Gul, Svart, Svart
Kristianopels GoIF Reserv Michael Byman +46768828852 Svart/Gul, Svart, Svart
Kristianstad FC Kristianstad FC(Föreningen) Orange, Orange, Orange
Lessebo GoIF Lessebo GOIF(Föreningen) Gul-blå, Blå, Gul
Liatorps IF/Eneryda IF Liatorps IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lindås-Långasjö FF Lindås-Långasjö FF(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Listerby IK Listerby IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Listerby IK Reserv Listerby IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Lyckå FF Lyckå FF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Långemåla IF Långemåla IF(Föreningen) blå, Blå, Blå
Lönsboda GoIF Lönsboda GoIF(Föreningen) Grön, Vit, grön
Mjällby AIF Ronny Ryberg 045656068 0708277375 Gul, Svart, Gul
Mjällby AIF P19 Mjällby AIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Märserums IF Andreas Colliander-Nelson Blå, Vit, Vit
Mörrums GoIS FK Niclas Olsson 0454323283 0760445123 Vit, Vit, Vit
Näsums IF Näsums IF(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Nättraby GoIF Nättraby GoIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nättraby GoIF Reserv Nättraby GoIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nöbbele BK Nöbbele BK(Föreningen) Röd/Grön, Röd/Grön, Röd
Olofströms IF Henrik Swahnberg 0705116634 Rödvit randig, Svart, Svart
Ramdala IF Ramdala IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Ronneby BK Lennart Petersson 045714133 0734456511 Röd, Röd, Röd
Räppe GoIF Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Rödeby AIF Rödeby AIF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Saxemara IF Per Nilsson 045743073 0708998660 Blå, Blå, Vit
Sillhövda AIK Sillhövda AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Sillhövda AIK Reserv Sillhövda AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Smedby BoIK Dan Johansson 0704103071 Grön, Svart, Grön
Sölvesborgs GoIF Bo Johansson 045613431 Svart, Vit, Vit
Sölvesborgs GoIF U Roger Christiansen 0709960703 Svart, Vit, Vit
Tingsryd United FC Lars Gunnarsson 0706531521 svart/grön, svart, svart
Torsås GoIF/Norra Tångs BK Torsås GOIF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Tosteberga/Nymölla IF Tosteberga/Nymölla IF(Föreningen) BLÅ-VIT RANDIG, BLÅ, BLÅ
Tvings GoIF Tvings GoIF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Vilshults IF Patrik Svensson 0768788828 Vit/Grön, Grön, vit
VMA IK VMA IK(Föreningen) grönvit, Vit, grön/vit
Växjö Norra IF Växjö Norra IF(Föreningen) Svart, Svart, svart
Österlen FF Österlen FF(Föreningen) vit, vit, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-24 18:30 011251042 Sölvesborgs GoIF U - Ifö Bromölla IF 5 - 1 Svarta Led konstgräs
2020-02-01 14:00 011251050 Mjällby AIF - FK Karlskrona 1 - 0 Strandvallen konstgräs
2020-02-08 13:15 011251054 FK Karlskrona - Ronneby BK 5 - 1 Jämjö IP 1
2020-02-13 19:00 011251045 Sölvesborgs GoIF - Hässleholms IF 4 - 2 Svarta Led konstgräs
2020-02-13 19:40 011251077 Hörvikens IF - Hällaryds IF 0 - 3 Strandvallen konstgräs
2020-02-15 10:45 011251086 Saxemara IF - Asarums IF FK 3 - 2 Jernvallen
2020-02-15 12:30 011251092 Hoby GIF - Backaryd SK 3 - 4 Jernvallen
2020-02-15 13:00 011251024 Hällaryds FF - Asarums IF FK P16-18 4 - 0 Asarums IP B-plan
2020-02-15 14:00 011251035 IF Trion - AIK Atlas 1 - 10 Åvallen 2
2020-02-15 15:00 011251066 Jämjö GoIF - Kristianopels GoIF 3 - 2 Jämjö IP 1
2020-02-16 13:15 011251071 Jämjö GoIF Reserv - Bergkvara AIF 0 - 2 Jämjö IP 1
2020-02-20 19:00 011251046 Sölvesborgs GoIF - Växjö Norra IF Svarta Led konstgräs
2020-02-20 19:15 011251062 Mjällby AIF P19 - Hörvikens IF 3 - 0 Strandvallen konstgräs
2020-02-22 12:00 011251002 Saxemara IF - IFK Karlshamn 0 - 2 Asarums IP B-plan
2020-02-22 12:00 011251007 Sillhövda AIK - Nättraby GoIF 1 - 2 Åvallen 2
2020-02-22 14:00 011251058 Hällaryds IF - Listerby IK 3 - 1 Asarums IP B-plan
2020-02-23 14:00 011251087 Mörrums GoIS FK - IK Kamp 8 - 2 Asarums IP B-plan
2020-02-24 20:00 011251076 BK Union - IFK Karlshamn U 1 - 3 Brunnsängen IP
2020-02-29 12:30 011251017 Vilshults IF - Lönsboda GoIF Brunnsängen IP
2020-02-29 14:00 011251096 Rödeby AIF - IF Trion Åvallen 2
2020-03-03 18:15 011251063 Mjällby AIF P19 - Sölvesborgs GoIF Strandvallen konstgräs
2020-03-03 19:15 011251067 Jämjö GoIF - IFK Karlshamn Jämjö IP 1
2020-03-06 18:30 011251011 Jämshögs IF - Tingsryd United FC Brunnsängen IP
2020-03-07 10:00 011251001 Olofströms IF - Jämshögs IF Brunnsängen IP
2020-03-07 11:00 011251043 Sölvesborgs GoIF U - Mjällby AIF P19 Svarta Led konstgräs
2020-03-07 12:00 011251008 Sillhövda AIK - Lindås-Långasjö FF Åvallen 2
2020-03-07 12:00 011251059 Hällaryds IF - FK Karlshamn United Asarums IP B-plan
2020-03-07 12:00 011251079 Hörvikens IF - Mörrums GoIS FK Strandvallen konstgräs
2020-03-07 12:00 011251084 Ronneby BK - Nättraby GoIF Jernvallen
2020-03-07 13:00 011251049 Sölvesborgs GoIF - Asarums IF FK Svarta Led konstgräs
2020-03-07 14:00 011251018 Märserums IF - FK Sölvesborg United Asarums IP B-plan
2020-03-07 14:00 011251097 Rödeby AIF - Hasslö GoIF Åvallen 2
2020-03-07 15:00 011251060 BK Union - Högadals IS Brunnsängen IP
2020-03-07 16:00 011251022 AIK Atlas - Gullabo/Gullaboås Jämjö IP
2020-03-07 16:00 011251025 Hällaryds FF - Lönsboda GoIF Asarums IP B-plan
2020-03-08 12:00 011251040 Fjärdsjömåla AIF - Tvings GoIF Åvallen 2
2020-03-08 13:00 011251003 Saxemara IF - Listerby IK Jernvallen
2020-03-08 13:15 011251068 Jämjö GoIF - Lyckå FF Jämjö IP 1
2020-03-08 15:00 011251093 Ramdala IF - Fridlevstad GoIF Jämjö IP 1
2020-03-13 18:00 011251016 Jämshögs IF - Vilshults IF Brunnsängen IP
2020-03-14 11:30 011251069 Jämjö GoIF - Hasslö GoIF Jämjö IP 1
2020-03-14 12:00 011251009 Sillhövda AIK - Lessebo GoIF Åvallen 2
2020-03-14 12:00 011251085 Ronneby BK - Mjällby AIF P19 Jernvallen
2020-03-14 12:00 011251088 Mörrums GoIS FK - Olofströms IF Asarums IP B-plan
2020-03-14 12:30 011251061 BK Union - Sölvesborgs GoIF U Brunnsängen IP
2020-03-14 12:45 011251055 FK Karlskrona - Kristianstad FC Arena Rosenholm
2020-03-14 13:00 011251006 Saxemara IF - FK Älmeboda/Linneryd Jernvallen
2020-03-14 14:00 011251019 Märserums IF - Bj/Pukaviks IF Asarums IP B-plan
2020-03-14 14:00 011251080 Hörvikens IF - FK Karlshamn United Strandvallen konstgräs
2020-03-14 14:45 011251027 Nättraby GoIF - Listerby IK Arena Rosenholm
2020-03-14 16:00 011251023 AIK Atlas - Torsås GoIF/Norra Tångs BK Jämjö IP
2020-03-14 16:00 011251036 IF Trion - Ramdala IF Åvallen 2
2020-03-15 16:00 011251072 Jämjö GoIF Reserv - Kristianopels GoIF Reserv Jämjö IP 1
2020-03-15 16:30 011251091 Nättraby GoIF Reserv - Listerby IK Reserv Arena Rosenholm
2020-03-15 18:30 011251082 Tvings GoIF - Hoby GIF Åvallen 2
2020-03-17 18:00 011251074 Mjällby AIF P19 - BK Olympic U21 Strandvallen konstgräs
2020-03-18 19:00 011251012 Jämshögs IF - Näsums IF Öllervallen C-plan
2020-03-18 19:45 011251081 Hörvikens IF - Ifö Bromölla IF Strandvallen konstgräs
2020-03-20 18:30 011251064 Mjällby AIF P19 - IFK Simrishamn Strandvallen konstgräs
2020-03-21 12:00 011251013 Jämshögs IF - BK Union Öllervallen C-plan
2020-03-21 12:00 011251020 Märserums IF - Tosteberga/Nymölla IF Asarums IP B-plan
2020-03-21 12:45 011251056 FK Karlskrona - Räppe GoIF Arena Rosenholm
2020-03-21 13:00 011251004 Saxemara IF - Sillhövda AIK Jernvallen
2020-03-21 13:00 011251047 Sölvesborgs GoIF - IFK Karlshamn Svarta Led konstgräs
2020-03-21 14:00 011251053 Högadals IS - Mörrums GoIS FK Asarums IP B-plan
2020-03-21 14:00 011251090 Jämshögs IF - FK Sölvesborg United Öllervallen C-plan
2020-03-21 14:00 011251098 Rödeby AIF - IFK Påryd Åvallen 2
2020-03-21 15:00 011251029 Kristianopels GoIF - Hasslö GoIF Jämjö IP 1
2020-03-21 16:00 011251037 IF Trion - Gullabo/Gullaboås Åvallen 2
2020-03-21 16:45 011251033 Fridlevstad GoIF - Nöbbele BK Arena Rosenholm
2020-03-22 15:00 011251032 Kristianopels GoIF Reserv - Sillhövda AIK Reserv Jämjö IP 1
2020-03-22 15:15 011251073 Jämjö GoIF Reserv - Ramdala IF Jämjö IP 1
2020-03-25 19:00 011251014 Jämshögs IF - Hällaryds IF Öllervallen C-plan
2020-03-28 11:45 011251065 Mjällby AIF P19 - VMA IK Strandvallen konstgräs
2020-03-28 12:00 011251030 Kristianopels GoIF - Emmaboda IS Jämjö IP 1
2020-03-28 12:30 011251038 IF Trion - Johannishus SK Arena Rosenholm
2020-03-28 13:00 011251048 Sölvesborgs GoIF - FK Älmeboda/Linneryd Svarta Led konstgräs
2020-03-28 14:00 011251021 Märserums IF - Edenryds IF Asarums IP B-plan
2020-03-28 14:00 011251099 Rödeby AIF - Listerby IK Åvallen 2
2020-03-28 14:45 011251057 FK Karlskrona - Österlen FF Arena Rosenholm
2020-03-28 15:00 011251070 Jämjö GoIF - AIK Atlas Jämjö IP 1
2020-03-28 15:00 011251075 BK Union - Liatorps IF/Eneryda IF Brunnsängen IP
2020-03-28 15:00 011251094 Hasslö GoIF - Flerohopps GoIF Skärgårdsvallen
2020-03-28 16:00 011251083 Tvings GoIF - Långemåla IF Åvallen 2
2020-04-04 08:30 011251039 IF Trion - Fridlevstad GoIF Arena Rosenholm
2020-04-04 11:00 011251041 Fjärdsjömåla AIF - Gullabo/Gullaboås Jämjö IP 1
2020-04-04 11:00 011251052 Fjärdsjömåla AIF - Gullabo/Gullaboås Jämjö IP
2020-04-04 12:00 011251010 Sillhövda AIK - Smedby BoIK Åvallen 2
2020-04-04 12:00 011251015 Jämshögs IF - Broby IF Motorpavallen
2020-04-04 12:00 011251026 Hällaryds FF - Backaryd SK Asarums IP B-plan
2020-04-04 13:00 011251005 Saxemara IF - Hällaryds IF Jernvallen
2020-04-04 13:00 011251044 Sölvesborgs GoIF U - Högadals IS Svarta Led konstgräs
2020-04-04 14:00 011251028 Nättraby GoIF - FK Karlskrona U17 Nättraby IP 1
2020-04-04 14:00 011251034 Listerby IK - Ronneby BK Jernvallen
2020-04-04 15:00 011251031 Kristianopels GoIF - IFK Påryd Jämjö IP 1
2020-04-04 15:00 011251095 Hasslö GoIF - AIK Atlas Skärgårdsvallen
2020-04-05 12:00 011251089 Mörrums GoIS FK - BK Union Asarums IP B-plan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info