Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Ettan 2020

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-19 11:00 Oskarshamns AIK - Finska Spelarunionen 5 - 1 Ernemar IP - Konstgräs
2020-01-25 13:00 IFK Värnamo - Gnosjö IF 5 - 0 Ljusseveka konstgräs
2020-01-25 14:00 Oskarshamns AIK - Högsby IK 5 - 0 Ernemar IP - Konstgräs
2020-01-25 14:30 IF Brommapojkarna - Sollentuna FK Grimsta IP 1
2020-02-01 12:15 Karlslunds IF HFK - Växjö Norra IF 5 - 0 Karlslund Arena
2020-02-01 13:30 Assyriska Turabin IK - Assyriska BK 6 - 0 Zinkensdamm
2020-02-08 12:00 Utsiktens BK - Qviding FIF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-08 12:00 IFK Luleå - Notvikens IK 3 - 1 Arcushallen
2020-02-08 12:15 Karlslunds IF HFK - Motala AIF FK 1 - 4 92 Karlslund Arena
2020-02-08 13:00 Tvååkers IF - IS Halmia Övrevi A
2020-02-08 13:00 FC Trollhättan - IK Oddevold Edsborgs IP Konstgräs
2020-02-08 13:00 Landskrona BoIS - Hvidovre Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-02-08 13:00 Gefle IF FF - Sandvikens IF 1 - 0 Gavlevallen
2020-02-08 13:30 Assyriska Turabin IK - Örebro Syrianska IF Zinkensdamm
2020-02-08 14:00 Sollentuna FK - Akropolis IF 2 - 1 169 Norrvikens IP 2 Hall
2020-02-08 14:00 Nyköpings BIS - Värmbols FC 1 - 1 Rosvalla IP KG A
2020-02-08 14:00 Oskarshamns AIK - Nybro IF 5 - 1 25 Ernemar IP - Konstgräs
2020-02-08 14:15 IFK Haninge - FC Stockholm Internazionale 0 - 1 Torvalla IP 3
2020-02-08 14:30 IF Sylvia - Åtvidabergs FF Östgötaporten
2020-02-08 14:30 IF Brommapojkarna - Fanna BK Grimsta IP 1
2020-02-08 16:00 IFK Luleå - Luleå SK 1 - 0 Arcushallen
2020-02-09 14:00 Vasalunds IF - Karlbergs BK 0 - 2 Skytteholms IP 1
2020-02-09 15:00 Team TG FF - Friska Viljor FC 2 - 2 53 Umeå Energi Arena SOL
2020-02-09 16:15 Täby FK - IFK Lidingö FK 7 - 0 Vikingavallen/Täby IP 1
2020-02-11 16:30 Utsiktens BK - Örgryte IS FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-11 18:00 Nyköpings BIS - Degerfors IF 0 - 6 Rosvalla IP KG A
2020-02-11 19:00 Lindome GIF - Norrby IF 1 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-02-11 19:00 Tvååkers IF - Varbergs GIF FK Övrevi C
2020-02-15 14:00 Oskarshamns AIK - IFK Berga 1 - 0 Ernemar IP - Konstgräs
2020-02-15 14:00 Örebro Syrianska IF - FC Trollhättan 0 - 1 Mellringe IP Konstgräs
2020-02-16 13:00 IFK Värnamo - FK Karlskrona 4 - 0 Ljusseveka konstgräs
2020-02-16 15:00 Team TG FF - IFK Luleå 3 - 0 45 Umeå Energi Arena SOL
2020-02-18 15:00 Gefle IF FF - IK Frej Täby 1 - 0 100 Gavlevallen
2020-02-21 20:00 IK Frej Täby - Enskede IK 1 - 0 Vikingavallen/Täby IP 1
2020-02-22 12:00 Lindome GIF - Qviding FIF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-02-22 12:15 Karlslunds IF HFK - Karlstad BK 4 - 1 65 Karlslund Arena
2020-02-22 12:30 Vasalunds IF - Täby FK Skytteholms IP 1
2020-02-22 13:00 FC Trollhättan - Ljungskile SK Herrfotboll Edsborgs IP Konstgräs
2020-02-22 13:00 Lunds BK - FC Rosengård 1917 Klostergårdens IP, centrumplan
2020-02-22 14:00 Skövde AIK - Carlstad United BK Inst. Södermalms IP konstgräs
2020-02-22 14:00 Motala AIF FK - IK Tord Idrottsparken Motala A
2020-02-22 14:15 IFK Haninge - Karlbergs BK 3 - 1 Torvalla IP 3
2020-02-22 14:30 IF Sylvia - Örebro Syrianska IF 5 - 1 Östgötaporten
2020-02-22 15:00 Gefle IF FF - Ytterhogdals IK Inst. Gavlevallen
2020-02-23 15:00 Team TG FF - Umeå FC 1 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2020-02-25 18:00 Assyriska Turabin IK - Nässjö FF Zinkensdamm
2020-02-26 18:30 Lunds BK - Trelleborgs FF Klostergårdens IP, centrumplan
2020-02-29 12:00 Utsiktens BK - Västra Frölunda IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-29 12:15 Karlslunds IF HFK - BK Forward Karlslund Arena
2020-02-29 13:00 IFK Värnamo - Assyriska Turabin IK Ljusseveka konstgräs
2020-02-29 13:00 Lunds BK - Ängelholms FF Klostergårdens IP, centrumplan
2020-02-29 13:00 Landskrona BoIS - Österlen FF Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-02-29 14:00 Motala AIF FK - IF Sylvia Idrottsparken Motala A
2020-02-29 14:15 IFK Haninge - IK Frej Täby Torvalla IP 3
2020-02-29 15:00 Gefle IF FF - Kvarnsvedens IK Gavlevallen
2020-03-01 13:00 Team TG FF - Hudiksvalls Förenade FF Umeå Energi Arena SOL
2020-03-01 14:00 Vasalunds IF - Nyköpings BIS Skytteholms IP 1
2020-03-03 19:00 Landskrona BoIS - FC Rosengård 1917 Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-07 12:00 Lindome GIF - Kållered SK Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-07 12:15 Karlslunds IF HFK - Täby FK Karlslund Arena
2020-03-07 12:30 Gefle IF FF - IFK Kumla Gavlevallen
2020-03-07 13:00 Qviding FIF - Grebbestads IF Inst. Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-07 13:00 FC Trollhättan - Qviding FIF Edsborgs IP Konstgräs
2020-03-07 13:00 Lunds BK - KFUM Roskilde Inst. Klostergårdens IP, centrumplan
2020-03-07 14:00 Skövde AIK - BK Forward Södermalms IP konstgräs
2020-03-07 14:00 Motala AIF FK - Assyriska Turabin IK Idrottsparken Motala A
2020-03-07 14:00 Nyköpings BIS - IF Sylvia Rosvalla IP KG A
2020-03-07 14:15 IFK Haninge - IFK Stocksund Torvalla IP 3
2020-03-07 15:00 Utsiktens BK - Husqvarna FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-07 15:00 FC Linköping City - Vasalunds IF Linköping Arena
2020-03-11 19:00 Lindome GIF - Örgryte IS FF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-13 19:00 Eskilsminne IF - Lunds BK Filborna IP 5
2020-03-14 11:00 Qviding FIF - Onsala BK Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-14 13:00 IFK Värnamo - Utsiktens BK Ljusseveka konstgräs
2020-03-14 13:00 FC Trollhättan - Stenungsunds IF Edsborgs IP Konstgräs
2020-03-14 13:00 Karlslunds IF HFK - Örebro Syrianska IF Mellringe IP Konstgräs
2020-03-14 14:00 Oskarshamns AIK - Nyköpings BIS Ernemar IP
2020-03-14 14:00 IK Frej Täby - Sollentuna FK Vikingavallen/Täby IP 1
2020-03-14 14:15 IFK Haninge - IF Sylvia Torvalla IP 3
2020-03-14 14:30 IF Brommapojkarna - IFK Luleå Grimsta IP 1
2020-03-14 15:00 Gefle IF FF - Valbo FF Gavlevallen
2020-03-15 15:00 Team TG FF - Umeå FC Akademi Umeå Energi Arena SOL
2020-03-21 12:00 Eskilsminne IF - IS Halmia Filborna IP 5
2020-03-21 12:00 Lindome GIF - IK Oddevold Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-21 12:00 Lunds BK - Karlstad BK Klostergårdens IP, centrumplan
2020-03-21 13:00 Qviding FIF - Stenungsunds IF Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-21 13:30 Assyriska Turabin IK - Nyköpings BIS Zinkensdamm
2020-03-21 14:00 Skövde AIK - FC Trollhättan Södermalms IP konstgräs
2020-03-21 14:00 IFK Luleå - Team TG FF Skogsvallen B
2020-03-21 14:15 IFK Haninge - Täby FK Torvalla IP 3
2020-03-21 14:30 IF Sylvia - IFK Värnamo Östgötaporten
2020-03-22 13:00 Sandvikens IF - Kvarnsvedens IK Göransson Arena
2020-03-25 19:00 Landskrona BoIS - Torns IF Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-25 19:00 Oskarshamns AIK - FK Älmeboda/Linneryd Ernemar IP - Konstgräs
2020-03-27 18:30 Lunds BK - IFK Malmö FK Klostergårdens IP, centrumplan
2020-03-28 12:00 Eskilsminne IF - Ängelholms FF Filborna IP 5
2020-03-28 12:00 Utsiktens BK - Assyriska BK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-28 12:00 Lindome GIF - Västra Frölunda IF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-28 12:15 Karlslunds IF HFK - Skövde AIK Inst. Karlslund Arena
2020-03-28 12:30 Gefle IF FF - Hudiksvalls Förenade FF Gavlevallen
2020-03-28 13:00 IFK Värnamo - Husqvarna FF Ljusseveka konstgräs
2020-03-28 13:00 Qviding FIF - IK Oddevold Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-28 13:00 Sandvikens IF - Vasalunds IF Jernvallen 1 A-plan Konstgräs
2020-03-28 13:00 Tvååkers IF - Vinbergs IF Övrevi A
2020-03-28 15:00 Örebro Syrianska IF - Fanna BK Mellringe IP Konstgräs
2020-03-29 13:00 Landskrona BoIS - KSF Prespa Birlik Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-29 13:00 Nyköpings BIS - IFK Haninge Rosvalla IP KG A
2020-03-29 14:30 IF Sylvia - Assyriska Turabin IK Östgötaporten
2020-03-29 15:00 Sollentuna FK - IFK Luleå Norrvikens IP 2 Hall

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info