Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Herrar, InterSport Cup

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2020-10-15 200300063 Vinnare i match 200300062 - Vinnare i match 200300061
Semifinal
2020-09-15 200300061 Vinnare i match 200300058 - Vinnare i match 200300057
2020-09-15 200300062 Vinnare i match 200300060 - Vinnare i match 200300059
Kvartsfinal
2020-07-31 200300057 Vinnare i match 200300050 - Vinnare i match 200300049 Inst.
2020-07-31 200300058 Vinnare i match 200300052 - Vinnare i match 200300051 Inst.
2020-07-31 200300059 Vinnare i match 200300054 - Vinnare i match 200300053 Inst.
2020-07-31 200300060 Vinnare i match 200300056 - Vinnare i match 200300055 Inst.
1/8-final
2020-05-31 200300049 Vinnare i match 200300034 - Vinnare i match 200300033
2020-05-31 200300050 Vinnare i match 200300036 - Vinnare i match 200300035
2020-05-31 200300051 Vinnare i match 200300038 - Vinnare i match 200300037
2020-05-31 200300052 Vinnare i match 200300040 - Vinnare i match 200300039
2020-05-31 200300053 Vinnare i match 200300042 - Vinnare i match 200300041
2020-05-31 200300054 Vinnare i match 200300044 - Vinnare i match 200300043
2020-05-31 200300055 Vinnare i match 200300046 - Vinnare i match 200300045
2020-05-31 200300056 Vinnare i match 200300048 - Vinnare i match 200300047
1/16-final
2020-05-01 200300033 Vinnare i match 200300002 - Vinnare i match 200300001
2020-05-01 200300034 Vinnare i match 200300004 - Vinnare i match 200300003
2020-05-01 200300035 Vinnare i match 200300006 - Vinnare i match 200300005
2020-05-01 200300036 Vinnare i match 200300008 - Vinnare i match 200300007
2020-05-01 200300037 Vinnare i match 200300010 - Vinnare i match 200300009
2020-05-01 200300038 Vinnare i match 200300012 - Vinnare i match 200300011
2020-05-01 200300039 Vinnare i match 200300014 - Vinnare i match 200300013
2020-05-01 200300040 Vinnare i match 200300016 - Vinnare i match 200300015
2020-05-01 200300041 Vinnare i match 200300018 - Vinnare i match 200300017
2020-05-01 200300042 Vinnare i match 200300020 - Vinnare i match 200300019
2020-05-01 200300043 Vinnare i match 200300022 - Vinnare i match 200300021
2020-05-01 200300044 Vinnare i match 200300024 - Vinnare i match 200300023
2020-05-01 200300045 Vinnare i match 200300026 - Vinnare i match 200300025
2020-05-01 200300046 Vinnare i match 200300028 - Vinnare i match 200300027
2020-05-01 200300047 Vinnare i match 200300030 - Vinnare i match 200300029
2020-05-01 200300048 Vinnare i match 200300032 - Vinnare i match 200300031
1/32-final
2020-03-27 19:00 200300025 Skene IF - Hestrafors IF Inst. Kunskapens Hus, konstgräs
2020-03-28 12:00 200300002 Edsvära-Norra Vånga FF - Skövde AIK Inst. Edsvallen B
2020-03-31 19:00 200300004 Tymer/Väring - Dalstorps IF Inst. Södermalms IP konstgräs
2020-03-31 19:00 200300012 Vinninga AIF - Vårgårda IK Inst. Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-03-31 19:30 200300006 Axvalls IF - Skoftebyns IF Inst. Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-04-01 200300001 Trollekis - Gerdskens BK
2020-04-01 200300008 Sätila SK - Lidköpings FK
2020-04-01 200300014 Tomtens IF - IK Gauthiod
2020-04-01 200300017 IFK Mariestad - Norrby IF
2020-04-01 200300019 FC Corner - IFK Hjo
2020-04-01 200300028 Brämhults IK - IFK Falköping FF
2020-04-01 200300031 Rydboholms SK - FC Trollhättan
2020-04-01 200300032 Tvärred-Vegby FC - Holmalunds IF
2020-04-01 18:00 200300009 Hyssna IF - Sandareds IF Kunskapens Hus, konstgräs
2020-04-01 19:00 200300010 IFK Värsås - Tidaholms GoIF Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2020-04-01 19:00 200300016 Råda BK - Vänersborgs FK Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-04-01 19:00 200300027 Källby IF - Vänersborgs IF
2020-04-01 19:30 200300021 Igelstorps IK - Främmestads IK Södermalms IP konstgräs
2020-04-01 19:30 200300022 Fröjereds IF - Skepplanda BTK Tidavallen B-plan Konstgräs
2020-04-01 19:30 200300023 Nossebro IF - IFK Skövde FK Sparbanksvallen Konstgräs
2020-04-03 19:00 200300005 Östadkulle SK - Alingsås IF FF Björkvallen konstgräs, Vårgårda
2020-04-04 11:00 200300029 Halvorstorps IS - Ulricehamns IFK Edsborgs IP Konstgräs
2020-04-08 200300013 Dardania IF - Ekedalens SK
2020-04-08 200300015 Länghems IF - Kronängs IF
2020-04-08 200300018 Våmbs IF - Gällstads FK
2020-04-08 200300020 Södra Vings IF - Götene IF
2020-04-08 19:00 200300003 Sexdrega/Lockryd - Åsarp-Trädet FK Högvalla IP A
2020-04-08 19:00 200300007 Mariestads BK - Trollhättans BoIS Lekevi IP Konstgräsplan
2020-04-08 19:00 200300011 Kinne-Vedums IF - Trollhättans FK Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2020-04-08 19:30 200300024 Stora Mellby SK - IFK Tidaholm Sparbanksvallen Konstgräs
2020-04-08 19:30 200300026 Gånghester/Målsryd - Skara FC Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-04-08 19:30 200300030 IFK Emtunga - Ulvåkers IF Bendersvallen Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info