Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Elit, herr 2020

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-17 17:30 IF Elfsborg - BK Häcken Rydahallen
2020-01-18 13:00 Halmstads BK - Lunds BK Örjans Vall
2020-01-18 13:00 Örebro SK - FC Linköping City 4 - 0 Behrn Arena
2020-01-18 14:00 AIK - Karlstad BK 2 - 1 Skytteholms IP 1
2020-01-24 16:00 Örebro SK - Jönköpings Södra IF Behrn Arena
2020-01-25 13:00 BK Häcken - Norrby IF 3 - 0 Bravida Arena
2020-01-25 13:00 Degerfors IF - FC Linköping City 6 - 1 117 Stora Valla B-plan
2020-01-25 14:00 Helsingborgs IF - Lyngby BK Filborna IP konstgräs
2020-01-25 14:00 AIK - Västerås SK FK 1 - 1 3 800 Skytteholms IP 1
2020-01-25 14:00 IK Sirius FK - Gamla Upsala SK Johannesbäckskolan Konstgräs
2020-01-25 16:00 GIF Sundsvall - Östersund 1 - 3 Nordichallen
2020-01-25 17:00 GAIS - Varbergs BoIS FC Bravida Arena
2020-01-26 14:00 IFK Göteborg - Ålborg Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2020-01-28 16:15 Hammarby - FC Midtjylland Hammarby IP 1
2020-01-28 19:00 Halmstads BK - Tvååkers IF 2 - 1 106 Örjans Vall
2020-01-31 13:00 GIF Sundsvall - AIK Nordichallen
2020-01-31 17:00 Jönköpings Södra IF - Norrby IF Rydahallen
2020-02-01 13:00 IK Brage - Sandvikens IF 4 - 0 299 Ljungbergsplanen
2020-02-01 13:00 Trelleborgs FF - IFK Värnamo Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2020-02-01 14:00 Västerås SK FK - Dalkurd 2 - 1 Solid Park Arena
2020-02-01 14:00 Varbergs BoIS FC - Halmstads BK Påskbergsvallen konstgräs
2020-02-02 13:00 Kalmar FF - Östers IF 4 - 0 Gasten IP
2020-02-02 13:00 Falkenbergs FF - FC Linköping City 4 - 0 Vinåvallen B
2020-02-05 19:00 GAIS - FC Trollhättan Valhalla 1 Konstgräs
2020-02-06 13:00 IK Brage - Degerfors IF Ljungbergsplanen
2020-02-06 13:15 Ljungskile SK Herrfotboll - Halmstads BK 1 - 1
2020-02-06 13:45 Ljungskile SK - Halmstads BK 1 - 1 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2020-02-07 14:00 Athletic Eskilstuna - Västerås SK FK 1 - 3 210 Tunavallen
2020-02-07 17:30 Örgryte IS FF - Norrby IF Hammarviken Arena
2020-02-07 18:30 Östers IF - IFK Värnamo 1 - 0 497 Tipshallen, Växjö
2020-02-07 19:00 Mjällby AIF - Kalmar FF Strandvallen konstgräs
2020-02-08 12:30 IFK Göteborg - Helsingborgs IF Bravida Arena
2020-02-08 13:00 Falkenbergs FF - Varbergs BoIS FC Vinåvallen B
2020-02-08 13:00 Trelleborgs FF - FC Roskilde Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2020-02-11 13:30 Malmö FF - Varbergs BoIS FC Malmö IP
2020-02-11 15:00 Kalmar FF - FC Nordsjälland Gasten IP
2020-02-14 14:00 IFK Norrköping FK - Breidablik Östgötaporten
2020-02-14 17:30 IF Elfsborg - Helsingborgs IF Rydahallen
2020-02-15 13:00 Halmstads BK - Falkenbergs FF Örjans Vall
2020-02-15 14:00 Norrby IF - Varbergs BoIS FC 1 - 4 Rydahallen
2020-02-15 14:00 Örebro SK - Degerfors IF 1 - 1 Behrn Arena
2020-02-15 15:00 Trelleborgs FF - Nyköbing FC 2 - 0 128 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2020-02-15 15:00 Umeå FC - GIF Sundsvall Inst. Umeå Energi Arena SOL
2020-02-15 15:00 Östersund - Levanger FK 1 - 2 Jämtkraft Arena
2020-02-15 15:00 GAIS - Qviding FIF Bravida Arena
2020-02-15 15:00 Djurgården - Brann Tele2 Arena
2020-02-15 20:00 Malmö FF - Jönköpings Södra IF Malmö IP
2020-02-16 15:00 Östers IF - Räppe GOIF Inst. Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2020-02-16 15:00 Östersund - Umeå FC 3 - 2 Jämtkraft Arena
2020-02-18 17:30 IF Elfsborg - Odd BK Rydahallen
2020-02-18 18:30 Degerfors IF - BK Forward 2 - 3 Stora Valla B-plan
2020-02-18 19:00 IFK Norrköping FK - Jönköpings Södra IF 3 - 1 Östgötaporten
2020-02-19 16:00 GIF Sundsvall - Hudiksvalls Förenade FF Nordichallen
2020-02-19 17:00 Norrby IF - Assyriska Turab. IK JKP. Inst. Rydahallen
2020-02-19 17:00 Akropolis IF - AIK 3 - 0 400 Grimsta IP 1
2020-02-21 17:30 Norrby IF - Degerfors IF 1 - 2 50 Rydahallen
2020-02-22 13:00 Trelleborgs FF - Landskrona BoIS 1 - 1 350 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2020-02-22 14:00 Akropolis IF - Nyköpings BIS Norrvikens IP 2 Hall
2020-02-23 14:30 Östers IF - FC Linköping City 4 - 0 326 Tipshallen, Växjö
2020-02-25 12:30 IK Brage - IK Frej Täby Ljungbergsplanen
2020-02-28 19:30 Akropolis IF - Täby FK Grimsta IP 1
2020-02-29 13:00 Degerfors IF - Skövde AIK Stora Valla B-plan
2020-02-29 15:00 Umeå FC - Bodens BK FF Umeå Energi Arena SOL
2020-03-05 18:30 Degerfors IF - Carlstad United BK Stora Valla B-plan
2020-03-06 19:00 Umeå FC - IFK Luleå Umeå Energi Arena SOL
2020-03-07 13:00 Norrby IF - IFK Värnamo Rydahallen
2020-03-07 14:00 Akropolis IF - IFK Mariehamn Grimsta IP 1
2020-03-07 14:00 Helsingborgs IF - Lunds BK Filborna IP konstgräs
2020-03-08 13:00 Ljungskile SK Herrfotboll - Kvik Halden Rimnersvallen Konstgräs
2020-03-08 15:00 Östers IF - Trelleborgs FF Tipshallen, Växjö
2020-03-12 17:30 Varbergs BoIS FC - Ljungskile SK Herrfotboll Påskbergsvallen konstgräs
2020-03-13 14:00 Östers IF - Halmstads BK Tipshallen, Växjö
2020-03-13 14:30 IK Sirius FK - IK Brage Johannesbäckskolan Konstgräs
2020-03-14 13:00 Degerfors IF - Karlstad BK Stora Valla B-plan
2020-03-14 15:00 Västerås SK FK - Akropolis IF Solid Park Arena
2020-03-14 15:00 GAIS - Norrby IF Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-14 15:00 GIF Sundsvall - Umeå FC NP3 Arena
2020-03-15 14:00 Helsingborgs IF - Mjällby AIF Filborna IP konstgräs
2020-03-15 15:00 Athletic Eskilstuna - FC Linköping City Tunavallen
2020-03-18 18:00 Örgryte IS FF - FC Trollhättan Hammarviken Arena
2020-03-20 18:00 Östers IF - Norrby IF Myresjöhus Arena 1
2020-03-21 13:00 Halmstads BK - Landskrona BoIS Örjans Vall
2020-03-21 13:00 Trelleborgs FF - Helsingborgs IF Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2020-03-21 14:00 Västerås SK FK - IF Brommapojkarna Solid Park Arena
2020-03-21 14:00 IK Sirius FK - Athletic Eskilstuna Studenternas
2020-03-21 14:00 Degerfors IF - Kongsvinger Stora Valla B-plan
2020-03-21 15:00 Umeå FC - VPS Vasa Umeå Energi Arena SOL
2020-03-21 15:00 GIF Sundsvall - IK Brage NP3 Arena
2020-03-21 16:30 Akropolis IF - Vasalunds IF Grimsta IP 1
2020-03-25 00:00 Varbergs BoIS FC - Tvååkers IF
2020-03-26 17:00 Kalmar FF - Jönköpings Södra IF
2020-03-27 15:00 Djurgården - GIF Sundsvall Grimsta IP 1
2020-03-27 17:00 IFK Göteborg - Degerfors IF Gamla Ullevi
2020-03-28 Ljungskile SK Herrfotboll - Norrby IF Inst.
2020-03-28 13:00 BK Häcken - GAIS Bravida Arena
2020-03-28 13:00 Falkenbergs FF - Östers IF Falcon Alkoholfri Arena
2020-03-28 14:00 Dalkurd - Athletic Eskilstuna Studenternas
2020-03-28 14:00 Örebro SK - IFK Mariehamn Behrn Arena
2020-03-28 14:00 IF Elfsborg - Halmstads BK Borås Arena
2020-03-28 14:00 IK Sirius FK - Akropolis IF Studenternas
2020-03-28 14:00 IFK Norrköping FK - AIK Östgötaporten
2020-03-28 14:00 Mjällby AIF - Trelleborgs FF Strandvallen konstgräs
2020-03-29 13:00 Kongsvinger - FC Honka Bosön 2 Vinnarhallen
2020-03-29 14:00 Helsingborgs IF - Norrby IF Filborna IP 1
2020-03-29 15:00 Hammarby - Haugesund Tele2 Arena
2020-03-29 18:00 Västerås SK FK - Karlslunds IF HFK Solid Park Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info