Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Damer Bohuslän 2020

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
BK Häcken BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
Bovall/Hunnebo Bovallstrands IF(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Eds FF U Eds FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Eriksbergs IF Eriksbergs IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Grebbestads IF/Hamburgsunds IF F0406 Grebbestads IF(Föreningen) Röd/svart randig, Svarta, Röda
Grohed/Ljungskile F05/06 Ljungskile SK Damfotboll (Föreningen)
Herrestads AIF Herrestads AIF(Föreningen) Vit/svart randig, svart, svart
Herrestads AIF U Herrestads AIF(Föreningen) Vit/svart randig, svart, svart
Hisingsbacka FC Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IFK Valla F04/05 IFK Valla(Föreningen) Röd, Röd, Röd
IK Rössö Uddevalla IK Rössö Uddevalla(Föreningen) Röd, vit, röd
IK Rössö Uddevalla A-Lag IK Rössö Uddevalla(Föreningen) Röd, vit, röd
IK Rössö Uddevalla U-lag IK Rössö Uddevalla(Föreningen) Röd, vit, röd
Jitex Mölndal BK F19 Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Jitex Mölndal BK U Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Kode IF Kode IF(Föreningen) gul, Svart, gul
Kode IF F05 Kode IF(Föreningen) gul, Svart, gul
Kungälvs FF Kungälvs FF(Föreningen) Grön/vit (Celtic), Vit, Vit
Ljungskile SK Ljungskile SK Damfotboll (Föreningen)
Ljungskile SK Dam U Ljungskile SK Damfotboll (Föreningen)
Munkedals IF Munkedals IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Munkedals IF Damjuniorer Munkedals IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Orust FC Orust FC(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Orust FC Lag 2 Orust FC(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Sarpsborg 08 IK Rössö Uddevalla(Föreningen) Röd, vit, röd
Sjuntorps IF Sjuntorps IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Skedsmo Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Skoftebyns IF Damjuniorer Skoftebyns IF(Föreningen) Vit , Svart, Vit
Skultorps IF U Skultorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Sollebrunns AIK Sollebrunns AIK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Sollebrunns AIK SMSK, Damer, Utvecklingsserier 2016 Sollebrunns AIK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Stenungsunds IF Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Stenungsunds IF F04 Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Stenungsunds IF f17 Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Stångenäs AIS Stångenäs AIS(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Stångenäs AIS/Lysekils AIK Stångenäs AIS(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Svarteborg FK Svarteborg FK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Svarteborg FK U-lag Svarteborg FK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Sävedalens IF Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Tjörns DFF Tjörns DFF(Föreningen) svart, svart, svart
Torp GOIF F05/06 Torp GOIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Trollhättans FK Trollhättans FK(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Vallens IF Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vallens IF U Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vänersborgs FK A Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-26 12:30 313919012 Stenungsunds IF - Kode IF Wosabplan
2020-02-09 12:30 313919018 Stenungsunds IF - Vänersborgs FK A 0 - 2 Wosabplan
2020-02-15 12:00 313919007 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Herrestads AIF 1 - 2 Brastad Arena
2020-02-16 13:00 313919021 Orust FC Lag 2 - Tjörns DFF 2 - 0 Ängö Schakt Arena
2020-02-23 15:00 313919002 IK Rössö Uddevalla - Jitex Mölndal BK F19 4 - 1 Rimnersvallen
2020-02-29 13:00 313919022 Herrestads AIF U - Jitex Mölndal BK U Undavallen
2020-02-29 15:00 313919003 Herrestads AIF - Sjuntorps IF Undavallen
2020-02-29 15:00 313919027 IK Rössö Uddevalla - Sarpsborg 08 Inst. Rimnersvallen
2020-03-04 19:00 313919015 Ljungskile SK - Sävedalens IF Skarsjövallen
2020-03-07 15:00 313919035 IK Rössö Uddevalla A-Lag - BK Häcken Rimnersvallen Konstgräs
2020-03-11 19:00 313919034 Bovall/Hunnebo - Stångenäs AIS/Lysekils AIK Kungshamnsvallen
2020-03-13 17:30 313919026 Grebbestads IF/Hamburgsunds IF F0406 - Eds FF U Sparvallen Naturgräs
2020-03-13 18:30 313919028 IFK Valla F04/05 - Kode IF F05 Sparbanksvallen
2020-03-14 13:00 313919004 Herrestads AIF - Kode IF Undavallen
2020-03-14 14:00 313919006 Grohed/Ljungskile F05/06 - Kungälvs FF Skarsjövallen
2020-03-14 16:00 313919025 Vallens IF U - Skedsmo Stora Höga IP
2020-03-15 12:00 313919013 Ljungskile SK Dam U - Skoftebyns IF Damjuniorer Skarsjövallen
2020-03-15 13:00 313919008 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Munkedals IF Brastad Arena
2020-03-15 13:00 313919023 Herrestads AIF U - Vallens IF U Undavallen
2020-03-15 13:00 313919031 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Munkedals IF Damjuniorer
2020-03-21 12:00 313919009 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Svarteborg FK Brastad Arena
2020-03-21 12:00 313919014 Ljungskile SK Dam U - Munkedals IF Damjuniorer Inst. Skarsjövallen
2020-03-21 12:00 313919032 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Svarteborg FK U-lag
2020-03-21 13:00 313919024 Herrestads AIF U - Skultorps IF U Undavallen
2020-03-21 13:45 313919001 Orust FC - Trollhättans FK Ängö Schakt Arena
2020-03-22 13:00 313919010 IK Rössö Uddevalla U-lag - Sollebrunns AIK SMSK, Damer, Utvecklingsserier 2016 Rimnersvallen
2020-03-25 19:00 313919019 Bovall/Hunnebo - Munkedals IF Kungshamnsvallen
2020-03-28 16:00 313919029 Stenungsunds IF - Hisingsbacka FC Tjörns Sparbank Arena
2020-03-29 15:00 313919016 Svarteborg FK U-lag - Munkedals IF Damjuniorer Sparplan
2020-04-01 19:00 313919020 Bovall/Hunnebo - Stångenäs AIS/Lysekils AIK Kungshamnsvallen
2020-04-04 12:00 313919033 Stångenäs AIS/Lysekils AIK - Vallens IF Brastad Arena
2020-04-05 14:45 313919030 Stenungsunds IF - Eriksbergs IF Wosabplan
2020-04-13 11:30 313919017 Svarteborg FK U-lag - Ljungskile SK Dam U Sparplan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info