Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar Träningsmatcher

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF J Alingsås IF FF(Föreningen)
Alingsås IF FF U17 Alingsås IF FF(Föreningen)
Bergdalens IK P16 Bergdalens IK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Brämhults IK J Brämhults IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Brämhults IK U16 Brämhults IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Brämhults IK U17 Brämhults IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Dalsjöfors GoIF J Dalsjöfors GoIF(Föreningen) Grön (Herr), Orange (Dam), Svart (Herr), Orange (Dam), Grön (Herr), Orange (Dam)
Dalsjöfors GoIF U16 Dalsjöfors GoIF(Föreningen) Grön (Herr), Orange (Dam), Svart (Herr), Orange (Dam), Grön (Herr), Orange (Dam)
Dalsjöfors GoIF U17 Dalsjöfors GoIF(Föreningen) Grön (Herr), Orange (Dam), Svart (Herr), Orange (Dam), Grön (Herr), Orange (Dam)
Dalstorp/Grimsås/Limmared/Tranemo Dalstorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Emtunga/Tråvad/Larv IFK Emtunga(Föreningen) Vit, Blå, Vit
FC Gute U19 FC Gute(Föreningen) Orange, Svart, Svart
FC Trollhättan FC Trollhättan(Föreningen) Svart, Svart, Svart
FC Trollhättan U FC Trollhättan(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Floby/ Grolanda IF U Grolanda IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Fristads GoIF Fristads GoIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J Fristads GoIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
GAIS U19 GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
Gislaveds IS P04 Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gislaveds IS P16 Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Götaholms BK P05 Götaholms BK(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Halvorstorps IS J Halvorstorps IS(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hertzöga BK P17 Hertzöga BK(Föreningen) Gul, Grön, Gula
Hestrafors IF J Hestrafors IF(Föreningen) Grön-vit, Vit, Grön
Holmalunds IF Alingsås J Holmalunds IF Alingsås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Holmalunds IF P16 Holmalunds IF Alingsås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Hovås Billdal IF Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
IF Elfsborg U 15 Johan Fälth 0727153218 Gul, Svart, Gul
IF Elfsborg U 16 IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Elfsborg U 17 IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Elfsborg U 19 IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Hallby FK IF Hallby FK(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
IF Väster U16 IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IFK Falköping FF Junior IFK Falköping FF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Falköping FF P16 IFK Falköping FF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Falköping FF U17 IFK Falköping FF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Mariestad IFK Mariestad(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Skövde FK J IFK Skövde FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Skövde FK P 16 IFK Skövde FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Skövde FK U17 IFK Skövde FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Trollhättan J IFK Trollhättan(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Värnamo IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IK Gauthiod J Andres Moncada 0722317244 Röd, Blå, Röd
IK Tord IK Tord(Föreningen) Lila, Vit, Vit
Kinna IF Juniorer Kinna IF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Kinna IF P 16 Kinna IF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Kronängs IF J Kronängs IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kronängs IF U16 Kronängs IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Lerums IS P04 Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lidköpings FK P 16 Lidköpings FK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Lidköpings FK U 17 Lidköpings FK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Lidköpings FK U19 Lidköpings FK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Ljungskile SK Ljungskile SK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Ljungskile SK U17 Ljungskile SK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Mariedals IK J Mariedals IK(Föreningen) Blå-vit, Vit, Blå-vit
Norrby IF P16 Norrby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Norrby IF P19 Norrby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Norrby IF U17 Norrby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Partille IF FK J Partille IF FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Qviding FIF P16 Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Rydboholms SK A Rydboholms SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Råda BK J Råda BK(Föreningen) Vit-Grön, Grön, Vit
Rävlanda AIS P16 Rävlanda AIS(Föreningen) Blå vit, Blå, Blå
Sandareds IF J Sandareds IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Skara FC Junior Skara FC(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Skene IF 04 Skene IF(Föreningen) Vit, Svarta, Vita
Skene IF Örby/TÄF, Pojkar, Div 2 2020 Skene IF(Föreningen) Vit, Svarta, Vita
Skepplanda -LNIK J Skepplanda BTK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Skoftebyns IF P 16 Skoftebyns IF(Föreningen) Vit , Svart, Vit
Skövde AIK Skövde AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Skövde AIK U 19 Skövde AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Stenungsunds IF U19 Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Tidaholms GoIF J Tidaholms GoIF(Föreningen) Svart-vit, Svart, Vit
Torslanda IK Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Torslanda IK HJ Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Trelleborgs FF U17 Trelleborgs FF(Föreningen) blå, vit, vit
Trollhättans BoIS J Trollhättans BoIS(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Trollhättans FF 1, Pojkar, Div 1 19+ 2019 Trollhättans FF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Ulricehamns IFK U19 Ulricehamns IFK(Föreningen) Blå-svart, Svart, Svart
Ulricehamns IFK UIFK P 16 Ulricehamns IFK(Föreningen) Blå-svart, Svart, Svart
Utbynäs SK J Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Vara SK J Vara SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Vara SK P16 Vara SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Vara SK P17 Vara SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Varbergs BoIS FC U16 Varbergs BoIS FC(Föreningen) grönsvartrandig, svart, svarta
Wargöns IK J Wargöns IK(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Vänersborgs FK U-17 Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs FK U19 Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs IF J Vänersborgs IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Vänersborgs IF P17 Vänersborgs IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Ytterby IS J Ytterby IS(Föreningen) Röd/Vit, Blå, Röd
Örgryte IS FF U16 Örgryte IS Fotboll(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-19 13:30 200996010 IF Elfsborg U 16 - Varbergs BoIS FC U16 0 - 3 Borås Arena 2 konstgräs
2020-01-25 12:30 200996031 Norrby IF P19 - Markzonen 3 - 1 Rydahallen
2020-01-25 13:00 200996008 IF Elfsborg U 16 - IFK Värnamo 3 - 2 Borås Arena 2 konstgräs
2020-01-25 13:00 200996026 Norrby IF U17 - IK Tord 2 - 5 Ramnavallen konstgräs
2020-01-26 14:00 200996016 IF Elfsborg U 17 - Trelleborgs FF U17 1 - 2 Rydahallen
2020-02-01 14:00 200996043 Mariedals IK J - Brämhults IK J Kransmossens IP, Konstgräs 1
2020-02-08 12:00 200996066 Brämhults IK U16 - IF Väster U16 3 - 3 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2020-02-09 12:00 200996012 Mariedals IK J - IF Elfsborg U 19 4 - 2 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2020-02-15 17:00 200996049 IK Gauthiod J - Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J 1 - 5 Lunnevi IP Konstgräs
2020-02-16 13:00 200996009 IF Elfsborg U 15 - Torslanda IK 1 - 4 Borås Arena 2 konstgräs
2020-02-19 19:00 200996034 Mariedals IK J - Hestrafors IF J Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-02-22 12:00 200996004 Holmalunds IF Alingsås J - Hestrafors IF J Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-02-22 14:00 200996001 Holmalunds IF P16 - Lerums IS P04 Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-02-23 15:30 200996093 IFK Falköping FF Junior - IFK Mariestad Odenvi Konstgräs
2020-02-23 16:00 200996021 Ulricehamns IFK U19 - Skara FC Junior Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-02-23 17:00 200996041 Dalstorp/Grimsås/Limmared/Tranemo - Dalsjöfors GoIF U16 Tranehov B konstgräs
2020-02-23 17:00 200996075 Skepplanda -LNIK J - Ytterby IS J Forsvallen Konstgräs
2020-02-29 10:15 200996036 Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J - Hestrafors IF J Hedens IP Konstgräs
2020-02-29 11:15 200996030 Dalstorp/Grimsås/Limmared/Tranemo - Kinna IF P 16 Tranehov B konstgräs
2020-02-29 11:30 200996047 Bergdalens IK P16 - Gislaveds IS P16 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2020-02-29 12:00 200996005 Holmalunds IF Alingsås J - Halvorstorps IS J Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-02-29 13:30 200996028 Norrby IF P19 - Torslanda IK Ramnavallen konstgräs
2020-02-29 14:00 200996002 Holmalunds IF P16 - Rävlanda AIS P16 Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-02-29 14:00 200996017 IFK Skövde FK U17 - Vara SK P17 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-02-29 15:00 200996013 Mariedals IK J - Sandareds IF J Kransmossens IP, Konstgräs 1
2020-03-01 12:00 200996042 Råda BK J - Trollhättans FF 1, Pojkar, Div 1 19+ 2019 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-03-01 12:00 200996072 Trollhättans BoIS J - Torslanda IK HJ Torsbovallen Konstgräs
2020-03-01 12:00 200996091 Vara SK P16 - Lerums IS P04 Bendersvallen Konstgräs
2020-03-01 13:00 200996060 Skara FC Junior - Vara SK J Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-03-01 14:00 200996051 Lidköpings FK U 17 - Emtunga/Tråvad/Larv Framnäs IP Konstgräs
2020-03-01 16:00 200996080 Wargöns IK J - Vänersborgs IF J Hallevi IP, Wargön C-plan
2020-03-04 19:00 200996032 IFK Skövde FK U17 - Vänersborgs IF P17 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-03-06 19:30 200996022 Ulricehamns IFK U19 - Dalsjöfors GoIF J Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-03-07 10:00 200996067 Brämhults IK U16 - Norrby IF P16 Borås Arena 2 konstgräs
2020-03-07 11:00 200996082 Alingsås IF FF J - IFK Falköping FF Junior Alströmervallen konstgräs
2020-03-07 12:00 200996006 Holmalunds IF Alingsås J - Hovås Billdal IF Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-03-07 12:00 200996033 Lidköpings FK U 17 - IFK Skövde FK P 16 Framnäs IP Konstgräs
2020-03-07 12:00 200996058 Wargöns IK J - Stenungsunds IF U19 Hallevi IP, Wargön C-plan
2020-03-07 13:00 200996061 Skara FC Junior - FC Trollhättan Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-03-07 14:00 200996003 Holmalunds IF P16 - Qviding FIF P16 Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-03-07 14:00 200996018 IFK Skövde FK U17 - Alingsås IF FF U17 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-03-07 14:00 200996029 Norrby IF P19 - GAIS U19 Ramnavallen konstgräs
2020-03-07 16:00 200996035 Mariedals IK J - Norrby IF U17 Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-03-07 16:30 200996083 IF Elfsborg U 15 - Götaholms BK P05 Borås Arena 2 konstgräs
2020-03-08 17:00 200996076 Skepplanda -LNIK J - Utbynäs SK J Forsvallen Konstgräs
2020-03-14 10:15 200996094 IFK Falköping FF Junior - Skara FC Junior Ållevi Konstgräs
2020-03-14 11:00 200996079 Alingsås IF FF J - Torslanda IK HJ Alströmervallen konstgräs
2020-03-14 12:00 200996007 Holmalunds IF Alingsås J - Ljungskile SK Noltorpsvallen B Konstgräs
2020-03-14 13:00 200996019 IFK Skövde FK U17 - Dalsjöfors GoIF U17 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-03-14 15:00 200996045 Vänersborgs IF J - FC Trollhättan U Vänersvallen Nord
2020-03-14 18:00 200996059 Vänersborgs FK U19 - IFK Skövde FK J Vänersvallen Syd
2020-03-15 14:00 200996014 Tidaholms GoIF J - IFK Mariestad Tidavallen B-plan Konstgräs
2020-03-15 15:00 200996062 Skara FC Junior - Lidköpings FK P 16 Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-03-17 20:00 200996040 Vänersborgs IF J - Trollhättans BoIS J Vänersvallen Nord
2020-03-20 19:30 200996023 Ulricehamns IFK U19 - IF Hallby FK Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-03-21 11:00 200996068 Brämhults IK U16 - Kronängs IF U16 Bodavallen A konstgräs
2020-03-21 11:00 200996078 Alingsås IF FF J - GAIS U19 Alströmervallen konstgräs
2020-03-21 12:00 200996053 IFK Skövde FK P 16 - Norrby IF P16 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-03-22 11:30 200996050 IK Gauthiod J - Vänersborgs FK U19 Lunnevi IP Konstgräs
2020-03-22 12:00 200996057 IFK Falköping FF Junior - Skövde AIK U 19 Odenvi Konstgräs
2020-03-22 14:15 200996038 Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J - Sandareds IF J Hedens IP Konstgräs
2020-03-22 15:00 200996063 Skara FC Junior - IFK Skövde FK J Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-03-22 15:00 200996069 Brämhults IK U16 - Ulricehamns IFK UIFK P 16 Bodavallen A konstgräs
2020-03-28 11:00 200996071 Bergdalens IK P16 - Norrby IF P16 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2020-03-28 12:00 200996056 Norrby IF U17 - Ljungskile SK U17 Ramnavallen konstgräs
2020-03-28 12:00 200996084 IF Elfsborg U 15 - Qviding FIF P16 Borås Arena 2 konstgräs
2020-03-28 13:00 200996089 IFK Skövde FK P 16 - IFK Falköping FF P16 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-03-28 14:00 200996044 Mariedals IK J - FC Gute U19 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2020-03-28 14:30 200996074 Trollhättans BoIS J - IFK Trollhättan J Torsbovallen Konstgräs
2020-03-28 15:00 200996087 Alingsås IF FF J - Lerums IS P04 Alströmervallen konstgräs
2020-03-28 18:00 200996048 Vänersborgs FK U19 - Wargöns IK J Vänersvallen Syd
2020-03-29 12:00 200996092 Vara SK P16 - Lidköpings FK P 16 Bendersvallen Konstgräs
2020-03-29 13:00 200996046 Skoftebyns IF P 16 - Ljungskile SK Nysätra IP
2020-03-29 14:00 200996015 Tidaholms GoIF J - Skövde AIK Tidavallen B-plan Konstgräs
2020-03-29 15:00 200996052 Kinna IF Juniorer - Hestrafors IF J Kunskapens Hus, konstgräs
2020-03-29 15:00 200996064 Skara FC Junior - Lidköpings FK U19 Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-03-29 15:00 200996090 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - Kronängs IF U16 Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-03-29 16:00 200996070 Brämhults IK U16 - Dalsjöfors GoIF U16 Bodavallen A konstgräs
2020-03-29 17:00 200996077 Skepplanda -LNIK J - Partille IF FK J Forsvallen Konstgräs
2020-04-03 19:00 200996086 Ulricehamns IFK UIFK P 16 - Skene IF 04 Lassalyckan B-plan
2020-04-03 19:30 200996024 Ulricehamns IFK U19 - IFK Falköping FF Junior Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-04-04 11:00 200996054 Lidköpings FK U 17 - Hertzöga BK P17 Framnäs IP Konstgräs
2020-04-04 12:30 200996081 IFK Trollhättan J - Vänersborgs IF J Granngårdens Konstgräs
2020-04-04 14:00 200996020 IFK Skövde FK U17 - IFK Falköping FF U17 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2020-04-04 14:15 200996037 Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J - Kronängs IF J Hedens IP Konstgräs
2020-04-04 14:15 200996039 Fristads GoIF /Sparsörs AIK/Borgstena IF J - Norrby IF U17 Inst. Hedens IP Konstgräs
2020-04-05 12:00 200996073 Trollhättans BoIS J - FC Trollhättan Torsbovallen Konstgräs
2020-04-05 13:00 200996065 Skara FC Junior - Tidaholms GoIF J Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-04-05 13:30 200996055 Halvorstorps IS J - Stenungsunds IF U19 Lyrfågel konstgräs
2020-04-10 10:15 200996096 IFK Falköping FF Junior - Floby/ Grolanda IF U Odenvi Konstgräs
2020-04-10 14:00 200996095 Råda BK J - Skara FC Junior Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-04-13 15:00 200996025 Ulricehamns IFK U19 - Norrby IF U17 Lassalyckan A-plan konstgräs
2020-04-15 19:15 200996011 Sandareds IF J - Hestrafors IF J Sandevi B konstgräs
2020-04-18 13:00 200996088 IFK Skövde FK P 16 - IFK Falköping FF P16 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info