Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp A Vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-04-19 12:00 (Inst.) Slottsskogen/Godhem IF - Lindome GIF 1 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2020-04-19 15:45 (Inst.) Mölnlycke IF Svart - Näsets SK Vinröd Vit Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-04-20 18:30 (Inst.) IFK Hindås 1 - Hovås Billdal IF 3 Fagervallen 22 Konstgräs
2020-04-20 18:30 (Inst.) Örgryte IS Fotboll Vit - Kållered SK Blå ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-04-20 18:30 (Inst.) Örgryte IS Fotboll Röd - Kållered SK Vit ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-04-20 18:30 (Inst.) Solängens BK - Lindome GIF 2 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-04-20 18:45 (Inst.) Landvetter IF 2003 Vit - Jitex Mölndal BK Vit Landvetter IP A-plan 12
2020-04-20 18:45 (Inst.) Landvetter IF 2003 Röd - Jitex Mölndal BK Lila Landvetter IP A-plan 12
Omgång 2
2020-04-26 12:00 (Inst.) Näsets SK Vinröd Vit - Landvetter IF 2003 Röd Ehrenborg Arena
2020-04-27 18:15 (Inst.) IFK Hindås 2 - Örgryte IS Fotboll Vit Fagervallen 21 Konstgräs
2020-04-27 18:15 (Inst.) IFK Hindås 1 - Örgryte IS Fotboll Röd Fagervallen 22 Konstgräs
2020-04-27 18:30 (Inst.) Jitex Mölndal BK Lila - Solängens BK Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-04-27 18:30 (Inst.) Jitex Mölndal BK Vit - Slottsskogen/Godhem IF Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-04-27 18:30 (Inst.) Lindome GIF 1 - Hovås Billdal IF 3 Lindevi 4
2020-04-27 18:45 (Inst.) Kållered SK Vit - Mölnlycke IF Svart Kållered Sportcenter 2
2020-04-27 18:45 (Inst.) Kållered SK Blå - Mölnlycke IF Gul Kållered Sportcenter 1
Omgång 3
2020-05-03 12:00 Slottsskogen/Godhem IF - Näsets SK Vinröd Vit Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2020-05-03 13:00 Mölnlycke IF Svart - IFK Hindås 2 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-05-03 13:00 Mölnlycke IF Gul - IFK Hindås 1 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-05-04 18:15 Lindome GIF 1 - Jitex Mölndal BK Lila Lindevi 4
2020-05-04 18:15 Lindome GIF 2 - Jitex Mölndal BK Vit Lindevi 5
2020-05-04 18:30 Örgryte IS Fotboll Vit - Hovås Billdal IF 3 ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-05-04 18:45 Landvetter IF 2003 Vit - Kållered SK Vit Landvetter IP A-plan 12
2020-05-04 18:45 Landvetter IF 2003 Röd - Kållered SK Blå Landvetter IP A-plan 12
Omgång 4
2020-05-10 12:00 Näsets SK Vinröd Vit - Lindome GIF 2 Ehrenborg Arena
2020-05-11 18:00 Örgryte IS Fotboll Vit - Mölnlycke IF Svart ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-05-11 18:00 Örgryte IS Fotboll Röd - Mölnlycke IF Gul ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-05-11 18:15 IFK Hindås 2 - Landvetter IF 2003 Vit Fagervallen 21 Konstgräs
2020-05-11 18:15 IFK Hindås 1 - Landvetter IF 2003 Röd Fagervallen 22 Konstgräs
2020-05-11 18:15 Hovås Billdal IF 3 - Jitex Mölndal BK Lila Billdalsvallen 3A
2020-05-11 18:45 Kållered SK Vit - Solängens BK Kållered Sportcenter 2
2020-05-11 18:45 Kållered SK Blå - Slottsskogen/Godhem IF Kållered Sportcenter 1
Omgång 5
2020-05-17 12:00 Slottsskogen/Godhem IF - IFK Hindås 1 Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2020-05-17 13:00 Mölnlycke IF Svart - Hovås Billdal IF 3 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-05-18 18:15 Lindome GIF 1 - Kållered SK Vit Lindevi 4
2020-05-18 18:15 Lindome GIF 2 - Kållered SK Blå Lindevi 5
2020-05-18 18:30 Jitex Mölndal BK Vit - Näsets SK Vinröd Vit Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-05-18 18:45 Landvetter IF 2003 Vit - Örgryte IS Fotboll Vit Landvetter IP A-plan 12
2020-05-18 18:45 Landvetter IF 2003 Röd - Örgryte IS Fotboll Röd Landvetter IP A-plan 12
2020-05-18 19:30 Solängens BK - IFK Hindås 2 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
Omgång 6
2020-05-24 13:00 Mölnlycke IF Svart - Landvetter IF 2003 Vit Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-05-24 13:00 Mölnlycke IF Gul - Landvetter IF 2003 Röd Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-05-25 18:00 Örgryte IS Fotboll Vit - Solängens BK ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-05-25 18:30 IFK Hindås 2 - Lindome GIF 1 Fagervallen 21 Konstgräs
2020-05-25 18:30 IFK Hindås 1 - Lindome GIF 2 Fagervallen 22 Konstgräs
2020-05-25 18:45 Kållered SK Vit - Jitex Mölndal BK Lila Kållered Sportcenter 2
2020-05-25 18:45 Kållered SK Blå - Jitex Mölndal BK Vit Kållered Sportcenter 1
2020-05-25 19:00 Örgryte IS Fotboll Röd - Slottsskogen/Godhem IF ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
Omgång 7
2020-05-31 12:00 Slottsskogen/Godhem IF - Mölnlycke IF Gul Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
2020-05-31 12:00 Näsets SK Vinröd Vit - Kållered SK Blå Ehrenborg Arena
2020-06-01 17:30 Solängens BK - Mölnlycke IF Svart Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
2020-06-01 18:15 Lindome GIF 1 - Örgryte IS Fotboll Vit Lindevi 4
2020-06-01 18:15 Lindome GIF 2 - Örgryte IS Fotboll Röd Lindevi 5
2020-06-01 18:30 Jitex Mölndal BK Lila - IFK Hindås 2 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-06-01 18:30 Jitex Mölndal BK Vit - IFK Hindås 1 Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
2020-06-02 18:45 Landvetter IF 2003 Vit - Hovås Billdal IF 3 Landvetter IP A-plan 12
Omgång 8
2020-06-07 13:00 Mölnlycke IF Svart - Lindome GIF 1 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-06-07 13:00 Mölnlycke IF Gul - Lindome GIF 2 Djupedalsplan A Konstgräs vänster
2020-06-08 18:00 Örgryte IS Fotboll Vit - Jitex Mölndal BK Lila ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-06-08 18:00 Örgryte IS Fotboll Röd - Jitex Mölndal BK Vit ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
2020-06-08 18:15 Hovås Billdal IF 3 - Kållered SK Vit Billdalsvallen 3A
2020-06-08 18:30 IFK Hindås 1 - Näsets SK Vinröd Vit Fagervallen 22 Konstgräs
2020-06-08 18:45 Landvetter IF 2003 Vit - Solängens BK Landvetter IP A-plan 12
2020-06-08 18:45 Landvetter IF 2003 Röd - Slottsskogen/Godhem IF Landvetter IP A-plan 12

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info