Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar, P16-DM

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2020-09-30 200398063 Vinnare i match 200398062 - Vinnare i match 200398061
Semifinal
2020-09-01 200398061 Vinnare i match 200398058 - Vinnare i match 200398057
2020-09-01 200398062 Vinnare i match 200398060 - Vinnare i match 200398059
Kvartsfinal
2020-07-01 200398057 Vinnare i match 200398050 - Vinnare i match 200398049
2020-07-01 200398058 Vinnare i match 200398052 - Vinnare i match 200398051
2020-07-01 200398059 Vinnare i match 200398054 - Vinnare i match 200398053
2020-07-01 200398060 Vinnare i match 200398056 - Vinnare i match 200398055
1/8-final
2020-06-01 200398049 Vinnare i match 200398034 - Vinnare i match 200398033
2020-06-01 200398050 Vinnare i match 200398036 - Vinnare i match 200398035
2020-06-01 200398051 Vinnare i match 200398038 - Vinnare i match 200398037
2020-06-01 200398052 Vinnare i match 200398040 - Vinnare i match 200398039
2020-06-01 200398053 Vinnare i match 200398042 - Vinnare i match 200398041
2020-06-01 200398054 Vänersborgs FK - Vinnare i match 200398043
2020-06-01 200398055 Vinnare i match 200398046 - Vinnare i match 200398045
2020-06-01 200398056 Vinnare i match 200398048 - Vinnare i match 200398047
1/16-final
2020-03-21 16:00 200398044 Herrljunga SK FK - Vänersborgs FK 0 - 8 Mörlanda B konstgräs
2020-04-18 11:00 200398046 Fristad/Sparsör/Borgstena - Dalstorp/Tranemo/Grimsås/Limmared Hedens IP Konstgräs
2020-04-18 12:00 200398033 Kinna IF - Sandared/Sjömarken Kunskapens Hus, konstgräs
2020-04-19 17:00 200398035 Skara FC - IFK Falköping FF Sparbanken Arena F Konstgräs
2020-04-21 19:00 200398042 Tidaholms GoIF - Ulvåkers IF Tidavallen B-plan Konstgräs
2020-04-21 19:30 200398037 Ulricehamns IFK - Norrby IF Lassalyckan B-plan
2020-04-25 11:45 200398034 Halvorstorps IS - Vara SK Lyrfågel konstgräs
2020-04-26 14:00 200398039 Bergdalens IK - Rydboholms SK Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2020-04-26 16:00 200398038 Vårgårda IK - Edet FK Tånga Hed C-plan Konstgräs
2020-04-29 19:00 200398048 Brämhults IK - IF Elfsborg Ryda fotbollshall
2020-04-29 19:15 200398043 Råda BK - Skövde AIK Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-05-01 200398036 Vinnare i match 200398008 - IFK Skövde FK
2020-05-01 00:00 200398041 Dalsjöfors GoIF - Örby/Skene/Svansjö Dalsjöhov konstgräs
2020-05-01 200398045 Vinnare i match 200398026 - Gerdskens BK
2020-05-01 00:00 200398047 IFK Mariestad - Götene IF Lekevi IP A-plan
2020-05-01 13:00 200398040 Vänersborgs IF - Skoftebyns IF Vänersvallen Syd
1/32-final
2020-04-05 10:30 200398026 Alingsås IF FF - Holmalunds IF Alingsås Alströmervallen konstgräs
2020-04-05 15:00 200398008 IFK Hjo - Lidköpings FK Guldkroksvallen Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info