Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - DM P15 (05) Cupspel

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alvesta GIF Stefan Brodén 0767986863 Grön, Grön, Grön
Assyriska Turab.ik JKP. Tobias Hellgren 0768425880 Vit, Vit, Vit
Bankeryds SK Daniel Jämthagen 0767659303 Gul, Svart, Svart
Barnarp/NIK/NGIS Fredrik Johansson 0739077013 Vinröd, Svart, Svart
Bors SK Mikael Svensson 0706045247 Blå, Blå, Blå
Braås GoIF Fredrik Jansson 0723299130 Röd, Röd, Röd
Bäckseda IF Jörgen Almqvist 0730302455 svart, svart, svart
Egnahems BK Johan Kempe Svart, Svart, Svart
Emmaboda komb. Nedzad Smajic 047113708 0761856719 Gul/Svart, Svart, Gul
Färjestadens GOIF Fredrik Husberg 0725228290 Röd, Röda, Röda
Gislaveds IS Peter Löbo 0706680645 0706680645 röd, röd, röd
Gnosjö IF Anders Jingmark 037098050 0705398055 Gul, Svart, Svart
Habo IF Magnus Ferbe 036308693 0705867006 Blå/vit, Blå, Blå
Hossmo BK Mattias Axelsson 0708942212 Vit, Röd, Röd
Hovshaga AIF Johan Adenmark 0733581308 Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF Thomas Emilson 0793485777 Blå, vit, Blå
IF Eksjö Fotboll Mattias Sundlöv 0725214308 Vinröd, Mörkblå, Mörkblå
IFK Berga Richard Milton vit, vit, vit
IFK Borgholm Andreas Gunnarsson 0761880319 vit, Vit, vit
IFK Värnamo Magnus Schöldsten 0768180804 Vit, Blå, Blå
IK Tord Michael Kullberg 0739203118 Lila, Vit, Vit
Jönköpings Södra IF Zoran Lukic 0141219368 0703983602 Grön, Vit, Vit
Lekeryd-Svarttorps SK Anders Hedberg 0706244162 0706244162 Blå, Blå, blå
Lindsdals IF Johny Lindahl 0707905758 Svart, Svart, svart
Ljungby IF svart Markel Thormé 037215433 0706362708 Blå, Blå, Blå
Markaryds IF Fredrik Hansson 0705555452 Blå, Blå, Blå
Mullsjö IF Stefan Karlsson 0706224476 Gul, Svart, Gul
Mönsterås GOIF Johan Aronsson 0706666937 Röd , svart, Röd
Nässjö FF Mikael Undfors 0708632519 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Oskarshamns AIK Tobias Törnström 0705415031 Vit, vit, Vit
Räppe GOIF Johan Fälth 0733456125 Gul, Svart, Gul
Sandsbro AIK Erik Torsten Roström 0768300308 Gul, Gul, Gul
Smedby BoIK Melvin Danielsson +46703586960 +46703586960 Grön, Svart, Grön
Smålandsstenars GOIF Magnus Emanuelsson 0705919798 Svart/vit, Svart, Vit/svart
Storebro IF Emil Elofsson 0722346490 Grön, Grön, Grön
Sävsjö FF Marcus Hellsten 0729037547 Röd, Röd, Röd
Tenhults IF Rickard Thorsson 0703144986 Svart/vit randig, Svart, Vita
Tingsryd United FC Urban Midenby 0703945471 svart/grön, svart, svart
Tjust IF FF Kenneth Andersson 0733700855 Röd, Svart, Röda
Tranås FF Krister Blom 0702152785 Svart/Röd, Svart, Röd
Waggeryds IK Alexander Ivarsson 0707767685 Vit, Vit, Vit
Värnamo Södra FF Martin Älverdal 0707399322 0707399322 Röd, Röd, Röd
Västerviks FF Joakim Nyman 0730488641 Gul, Svart, Gul
Växjö BK Johan Almgren 047039196 0702260364 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö Norra IF Magnus Idermark 0709780824 Svart, Svart, svart
Älmhults Idrottsförening Älmhults IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Östers IF Emir Latifi 0732627146 0732627146 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-04-17 144901005 Västerviks FF - Tjust IF FF OW (0 - 3)
2020-05-19 18:00 144901007 Mönsterås GOIF - Smedby BoIK 0 - 4 Idrottsparken
2020-05-20 18:30 144901006 IFK Borgholm - Hossmo BK 5 - 4 e.f. Borgholms IP
2020-05-20 18:30 144901009 Alvesta GIF - Braås GoIF 8 - 3 Virdavallen
2020-05-20 18:30 144901013 Waggeryds IK - Gislaveds IS 1 - 8 Vaggeryds IP 1
2020-05-20 19:00 144901004 Egnahems BK - Mullsjö IF 5 - 1 Runnåkra IP 1
2020-05-20 19:00 144901011 Tingsryd United FC - Sandsbro AIK 1 - 4 Tingsryds IP
2020-05-21 11:00 144901002 Bankeryds SK - Barnarp/NIK/NGIS 1 - 6 Furuvik
2020-05-21 11:00 144901003 IK Tord - Habo IF WO (3 - 0) Rosenlunds IP 5
2020-05-21 11:00 144901010 Bäckseda IF - Växjö Norra IF 2 - 3 Paradisvallen
2020-05-21 14:00 144901012 Hvetlanda GIF - Räppe GOIF 0 - 2 IP Vetlanda
2020-06-07 12:00 144901001 Lekeryd-Svarttorps SK - IF Eksjö Fotboll 0 - 2 Furuvi
2020-06-07 18:00 144901008 Emmaboda komb. - Lindsdals IF 0 - 3 Simhallsplanen
2020-06-09 18:30 144901015 Markaryds IF - Gnosjö IF 4 - 1 Skärsjövallen
2020-06-17 144901014 Bors SK - Smålandsstenars GOIF OW (0 - 3)
Omgång 2
2020-06-18 18:00 144901019 IK Tord - Assyriska Turab.ik JKP. 0 - 4 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2020-06-21 14:00 144901023 Smedby BoIK - IFK Berga 2 - 1 Tingbyskans
2020-06-21 14:30 144901026 Växjö Norra IF - Östers IF 1 - 6 Åbo Idrottsplats
2020-06-21 17:00 144901020 Egnahems BK - Sävsjö FF 4 - 3 Runnåkra IP
2020-06-21 17:00 144901024 Lindsdals IF - Oskarshamns AIK 3 - 7 Fjölebro IP
2020-06-21 18:00 144901027 Sandsbro AIK - Älmhults Idrottsförening 3 - 2 Norremark
2020-06-22 19:45 144901016 Tenhults IF - Tranås FF 1 - 2 Rosenlunds IP
2020-06-23 18:30 144901025 Alvesta GIF - Växjö BK 1 - 2 Virdavallen
2020-06-23 18:30 144901030 Smålandsstenars GOIF - Värnamo Södra FF 0 - 8
2020-06-23 18:30 144901031 Markaryds IF - IFK Värnamo 3 - 11 Skärsjövallen
2020-06-23 19:00 144901017 IF Eksjö Fotboll - Jönköpings Södra IF 3 - 2 Ränneborg
2020-06-25 18:30 144901018 Barnarp/NIK/NGIS - Nässjö FF 2 - 4 Åsavallen
2020-06-26 18:00 144901022 IFK Borgholm - Färjestadens GOIF 4 - 2 Borgholms IP
2020-06-26 19:00 144901029 Gislaveds IS - Ljungby IF svart 6 - 0 Ryttarvallen
2020-06-27 11:00 144901028 Räppe GOIF - Hovshaga AIF 4 - 3 Räppevallen
2020-06-27 13:00 144901021 Tjust IF FF - Storebro IF 0 - 1 Tjustvallen
Omgång 3
2020-08-01 17:00 144901036 Smedby BoIK - Östers IF 0 - 5 Tingbyskans
2020-08-07 18:30 144901032 Egnahems BK - Värnamo Södra FF 0 - 7 Runnåkra IP
2020-08-07 19:00 144901033 Nässjö FF - IFK Värnamo 1 - 6 Skogsvallen
2020-08-08 12:00 144901038 Storebro IF - Oskarshamns AIK 0 - 10 Bruksvallen
2020-08-09 13:00 144901037 IFK Borgholm - Räppe GOIF 0 - 2 Borgholms IP
2020-08-09 17:00 144901034 Tranås FF - IF Eksjö Fotboll 2 - 4 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-08-09 18:00 144901039 Sandsbro AIK - Växjö BK 7 - 1 Norremark
2020-08-20 18:30 144901035 Assyriska Turab.ik JKP. - Gislaveds IS 5 - 2 Rosenlunds IP
Omgång 4
2020-08-27 18:00 144901041 IFK Värnamo - Assyriska Turab.ik JKP. 4 - 5 Ljusseveka
2020-08-30 11:00 144901040 Östers IF - IF Eksjö Fotboll 9 - 0 Värendsvallen
2020-08-30 12:00 144901042 Värnamo Södra FF - Oskarshamns AIK 3 - 0 Gröndal Arena - Konstgräs
2020-09-02 18:00 144901043 Räppe GOIF - Sandsbro AIK 6 - 8 Räppevallen
Omgång 5
2020-09-17 19:00 144901044 Östers IF - Sandsbro AIK 2 - 4 Värendsvallen
2020-09-23 17:30 144901045 Assyriska Turab.ik JKP. - Värnamo Södra FF 3 - 1 Rosenlunds IP 1
Omgång 6
2020-10-10 15:00 144901046 Sandsbro AIK - Assyriska Turab.ik JKP. 0 - 3 Norremark 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info