Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar Div 10 Borås

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Daniel Miglavs 0733256146 0733256146 grön-vit-grön
Bergdalens IK Röd Peter Hulander 0702178434 Röd, Vit, Röd
Borås AIK Krister Söderström 0720505874 Röd/Blå/Röd
Bredared/Sandhult Christer Eriksson 0724518307 Blå/Blå/Blå
Byttorps IF Christian Svensson 0705759320 Grön/Vit/Grön
Hemsjö IF Eric Karlsson 0725028717 Gul/Svart/Gul
IF Elfsborg Daniel Särén 0735117840 Gul/Svart/Gul
IFK Örby Daniel Johnsson 0705636453 Blå/Vit/blå/Blå
Rävlanda AIS Klas Brännvall 0703808006 Blå vit/Blå/Blå
Skene IF Vit Lukas Lundstedt 0704972666 Vit/Svarta/Vita
Sätila SK Ellinor Annerud 0703483120 Röd/Blå/Röd
Västra Mark Henrik Andersson 032014714 0730408359 Röd/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2020-05-02 12:00 Alingsås IF FF - Byttorps IF Mjörnvallen, B-plan
2020-05-03 Hemsjö IF - Sätila SK
2020-05-03 Bergdalens IK Röd - IFK Örby
2020-05-03 13:00 Rävlanda AIS - IF Elfsborg Bråtaredsvallen 11
2020-05-03 17:00 Bredared/Sandhult - Skene IF Vit Hagavallen, Bredared
2020-05-03 17:15 Borås AIK - Västra Mark Bodavallen C konstgräs
2020-05-06 18:30 IFK Örby - Alingsås IF FF Örby IP
2020-05-07 00:00 IF Elfsborg - Hemsjö IF Ryda Sportfält C
2020-05-09 11:00 Västra Mark - Rävlanda AIS Kajbergsvallen 7 mot 7
2020-05-09 15:00 Sätila SK - Borås AIK Lygnevi A
2020-05-10 Skene IF Vit - Hemsjö IF Vävarevallen B-plan
2020-05-10 IF Elfsborg - Bergdalens IK Röd
2020-05-10 15:00 Byttorps IF - Bredared/Sandhult Byttorps IP B
2020-05-16 13:00 Rävlanda AIS - Sätila SK Bråtaredsvallen 11
2020-05-16 15:00 Västra Mark - IF Elfsborg Björketorps IP A
2020-05-17 00:00 Hemsjö IF - Byttorps IF
2020-05-17 Alingsås IF FF - Bergdalens IK Röd Mjörnvallen, B-plan
2020-05-17 17:00 Bredared/Sandhult - IFK Örby Hagavallen, Bredared
2020-05-17 17:15 Borås AIK - Skene IF Vit Bodavallen C konstgräs
2020-05-24 Bergdalens IK Röd - Bredared/Sandhult
2020-05-24 11:00 Sätila SK - Västra Mark Lygnevi A
2020-05-24 13:00 Byttorps IF - Borås AIK Byttorps IP B
2020-05-24 13:00 IF Elfsborg - Alingsås IF FF Ryda Sportfält C
2020-05-24 17:00 Skene IF Vit - Rävlanda AIS Vävarevallen B-plan
2020-05-27 18:30 IFK Örby - Hemsjö IF Örby IP
2020-05-30 13:00 Sätila SK - IF Elfsborg Lygnevi A
2020-05-31 Hemsjö IF - Bergdalens IK Röd
2020-05-31 11:00 Rävlanda AIS - Byttorps IF Bråtaredsvallen 11
2020-05-31 14:00 Bredared/Sandhult - Alingsås IF FF Hagavallen, Bredared
2020-05-31 15:00 Västra Mark - Skene IF Vit Kajbergsvallen 7 mot 7
2020-05-31 15:30 Borås AIK - IFK Örby Bodavallen C konstgräs
Juni
2020-06-03 18:00 IFK Örby - Rävlanda AIS Örby IP
2020-06-04 18:00 Skene IF Vit - Sätila SK Vävarevallen B-plan
2020-06-06 12:00 Alingsås IF FF - Hemsjö IF Mjörnvallen, B-plan
2020-06-07 Bergdalens IK Röd - Borås AIK
2020-06-07 11:00 IF Elfsborg - Bredared/Sandhult Ryda Sportfält C
2020-06-07 17:00 Byttorps IF - Västra Mark Byttorps IP B
2020-06-14 Rävlanda AIS - Bergdalens IK Röd Bråtaredsvallen 11
2020-06-14 10:15 Hemsjö IF - Bredared/Sandhult Byvallen B-plan
2020-06-14 13:00 Sätila SK - Byttorps IF Lygnevi A
2020-06-14 16:00 Västra Mark - IFK Örby Björketorps IP A
2020-06-14 16:30 Borås AIK - Alingsås IF FF Bodavallen C konstgräs
2020-06-14 17:00 Skene IF Vit - IF Elfsborg Vävarevallen B-plan
2020-06-16 19:00 Alingsås IF FF - Rävlanda AIS Mjörnvallen, B-plan
2020-06-18 17:30 IFK Örby - Sätila SK Örby IP
2020-06-21 Bergdalens IK Röd - Västra Mark
2020-06-21 15:00 Byttorps IF - Skene IF Vit Byttorps IP B
2020-06-21 16:00 Bredared/Sandhult - Borås AIK Hagavallen, Bredared
2020-06-28 00:00 Bredared/Sandhult - IF Elfsborg Hagavallen, Bredared
2020-06-28 10:15 Hemsjö IF - Alingsås IF FF Byvallen B-plan
2020-06-28 11:00 Sätila SK - Skene IF Vit Lygnevi A
2020-06-28 11:00 Västra Mark - Byttorps IF Björketorps IP A
2020-06-28 14:00 Rävlanda AIS - IFK Örby Bråtaredsvallen 11
Augusti
2020-08-09 11:00 Sätila SK - Bergdalens IK Röd Lygnevi A
2020-08-09 13:00 Skene IF Vit - IFK Örby Vävarevallen B-plan
2020-08-09 15:00 Rävlanda AIS - Bredared/Sandhult Bråtaredsvallen 11
2020-08-09 15:00 Byttorps IF - IF Elfsborg Dannehov
2020-08-09 16:00 Västra Mark - Alingsås IF FF Kajbergsvallen 7 mot 7
2020-08-09 16:30 Borås AIK - Hemsjö IF Bodavallen C konstgräs
2020-08-12 18:00 IFK Örby - Byttorps IF Örby IP
2020-08-16 10:15 Hemsjö IF - Rävlanda AIS Byvallen B-plan
2020-08-16 11:00 Alingsås IF FF - Sätila SK Mjörnvallen, B-plan
2020-08-16 11:30 Bergdalens IK Röd - Skene IF Vit Björkängsvallen, Borås
2020-08-16 14:00 Bredared/Sandhult - Västra Mark Hagavallen, Bredared
2020-08-16 19:00 Borås AIK - IF Elfsborg Bodavallen C konstgräs
2020-08-22 11:00 Västra Mark - Hemsjö IF Kajbergsvallen 7 mot 7
2020-08-23 11:00 Sätila SK - Bredared/Sandhult Lygnevi A
2020-08-23 11:30 Skene IF Vit - Alingsås IF FF Vävarevallen B-plan
2020-08-23 13:00 Rävlanda AIS - Borås AIK Bråtaredsvallen 11
2020-08-23 13:00 Byttorps IF - Bergdalens IK Röd Byttorps IP B
2020-08-23 13:00 IF Elfsborg - IFK Örby Ryda Sportfält C
2020-08-30 11:00 Sätila SK - Hemsjö IF Lygnevi A
2020-08-30 13:00 IF Elfsborg - Rävlanda AIS Ryda Sportfält C
2020-08-30 16:30 Västra Mark - Borås AIK Björketorps IP A
2020-08-30 17:00 Byttorps IF - Alingsås IF FF Byttorps IP B
September
2020-09-01 18:30 Skene IF Vit - Bredared/Sandhult Vävarevallen B-plan
2020-09-05 11:00 Alingsås IF FF - IFK Örby Mjörnvallen, B-plan
2020-09-05 13:30 Bergdalens IK Röd - IF Elfsborg Björkängsvallen, Borås, Gräs
2020-09-06 15:00 Rävlanda AIS - Västra Mark Bråtaredsvallen 11
2020-09-06 15:15 Hemsjö IF - Skene IF Vit Byvallen B-plan
2020-09-06 16:00 Borås AIK - Sätila SK Bodavallen C konstgräs
2020-09-06 16:00 Bredared/Sandhult - Byttorps IF Hagavallen, Bredared
2020-09-09 18:00 IFK Örby - Bredared/Sandhult Örby IP
2020-09-10 18:00 Skene IF Vit - Borås AIK Vävarevallen B-plan
2020-09-10 18:00 Sätila SK - Rävlanda AIS Lygnevi A
2020-09-13 13:00 IF Elfsborg - Västra Mark Ryda Sportfält C
2020-09-13 16:45 Bergdalens IK Röd - Alingsås IF FF Björkängsvallen, Borås
2020-09-13 17:00 Byttorps IF - Hemsjö IF Byttorps IP B
2020-09-16 18:00 IFK Örby - Bergdalens IK Röd Örby IP
2020-09-17 19:00 Borås AIK - Byttorps IF Bodavallen C konstgräs
2020-09-19 11:00 Alingsås IF FF - IF Elfsborg Mjörnvallen, B-plan
2020-09-19 13:30 Västra Mark - Sätila SK Kajbergsvallen 7 mot 7
2020-09-20 Bredared/Sandhult - Bergdalens IK Röd Hagavallen, Bredared
2020-09-20 10:15 Hemsjö IF - IFK Örby Byvallen B-plan
2020-09-20 13:00 (Inst.) Rävlanda AIS - Skene IF Vit Bråtaredsvallen 11
2020-09-23 18:00 IFK Örby - Borås AIK Örby IP
2020-09-27 11:00 IF Elfsborg - Sätila SK Ryda Sportfält C
2020-09-27 13:00 Skene IF Vit - Västra Mark Vävarevallen B-plan
2020-09-27 14:00 Bergdalens IK Röd - Hemsjö IF Björkängsvallen, Borås, Gräs
2020-09-27 16:00 Alingsås IF FF - Bredared/Sandhult Mjörnvallen, B-plan
2020-09-27 17:00 Byttorps IF - Rävlanda AIS Byttorps IP B
December
2020-12-30 Borås AIK - Bergdalens IK Röd Bodavallen C konstgräs
2020-12-30 Bredared/Sandhult - Hemsjö IF Hagavallen, Bredared
2020-12-30 00:00 Alingsås IF FF - Borås AIK Mjörnvallen, B-plan
2020-12-30 Bergdalens IK Röd - Rävlanda AIS
2020-12-30 00:00 IFK Örby - Västra Mark Örby IP C
2020-12-30 00:00 Byttorps IF - Sätila SK Byttorps IP B
2020-12-30 IF Elfsborg - Skene IF Vit

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info