Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar, Div 15 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Blå Per Hagman
Alingsås IF FF Grön Per Hagman Grön/Vit/Grön
Alingsås IF FF Gul Per Hagman
Alingsås IF FF Vit Per Hagman Grön/Vit Grön
Annelunds IF Martina Malmqvist 0723418662 Grön/Vit/Grön
Bergdalens IK Blå Jonathan Schagerlind Röd/Röd/Röd
Bergdalens IK Röd Johanna Parkhagen 0705412408 Röd/Röd/Röd
Bergdalens IK Svart Jonathan Schagerlind Röd/Röd/Röd
Bergdalens IK Vit Johanna Parkhagen 0705412408 Röd/Röd/Röd
Brämhults IK Svart Roger Axelsson 0733966155 Svart, Svart, Svart
Brämhults IK Vit Roger Axelsson 0733966155 Svart/Svart/Svart
Byttorps IF Grön Magnus Weiland 0733895287 Grön/Vit/Grön
Byttorps IF Svart Magnus Weiland 0733895287 Grön, Vit, Grön
Byttorps IF Vit Magnus Weiland 0733895287 Grön/Vit/Grön
Dalsjöfors GoIF Grön Jennie Gillqvist 0709345944 Grön/Svart/Grön
Dalsjöfors GoIF Vit Jennie Gillqvist 0709345944 Grön/Svart/Grön
Dalstorps IF Markus Lid 0706438010 Gul/Svart/Gul
Fristads GoIF Grön Anna Elfving Boo 0768523830 Grön/Vit/Grön
Fristads GoIF Svart Anna Elfving Boo 0768523830 Grön/Vit/Grön
Fristads GoIF Vit Anna Elfving Boo 0768523830 Grön/Vit/Grön
Gerdskens BK Gul Lars-Petter Björk 0709243317 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Gerdskens BK Svart Lars-Petter Björk 0709243317 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Gerdskens BK Vit Lars-Petter Björk 0709243317 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Hillareds IF Jon Söderlund 0708104168 -Blå/-Blå/-Blå
Holmalunds IF Björn Kornstad 0705186751 Röd/Vit/Röd
Hössna IF Daniel Hallin 0706828199 Röd/Vit/Röd/Röd
IFK Örby Johan Lindblom 0702297996 Blå/Vit/blå/Blå
Länghems IF Jens Gustafsson 032540707 0705683040 Röd/Vit
Mariedals IK Blå Joakim Albertsson Blå/Vit/blå
Mariedals IK Vit Peter Bäckstrand Blå/Vit/Blå
Redvägs FK Kristian Broberg 0705317055 svart, svart, svart
Rävlanda AIS Anders Langvik 0761460720 Blå vit/Blå/Blå
Skene IF Svart Frida Karlsson 0702599384 Vit/Svarta/Vita
Skene IF Vit Frida Karlsson 0702599384 Vit/Svarta/Vita
Svansjö Nina Karlsson 0703258524 Vit/Vit/Vit
Svenljunga IK Christer Andreasson 0735032433 Röd/Blå/Röd
Sätila SK Joakim Ekberg 0706858148 Röd, Blå, Röd
Sävens BK Gustav Oscarsson 0322620309 0703075325 Blå/Blå/Blå
Timmele GoIF Jonas Johansson 0739782616 Röd/Vit/Röd
Tranemo IF Fredrik Larsson 0761287230 Röd/Vit/
Tvärred/Vegby Grön Erik Isaksson 0709387316 svart/svart/svart
Tvärred/Vegby Svart Erik Isaksson 0709387316 svart/svart/svart
Ulricehamns IFK Blå Anders Bengtsson 0734612806 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Grön Anders Bengtsson 0734612806 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Gul Anders Bengtsson 0734612806 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Röd Anders Bengtsson 0734612806 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Svart Anders Bengtsson 0734612806 Blå-svart/Svart/Svart
Östadkulle SK Marcus Sjöstedt 0761638955 Gul/Svart/Gul
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-05-06 18:00 Redvägs FK - Tvärred/Vegby Svart Enevi B-plan
2020-05-07 18:00 (Inst.) Länghems IF - Hillareds IF Ingsvallen 7-manna
2020-05-09 12:00 Gerdskens BK Svart - Holmalunds IF Gerdskenvallen C-plan
2020-05-09 12:40 Ulricehamns IFK Svart - Tvärred/Vegby Grön Lassalyckan C-plan 1
2020-05-09 13:00 Gerdskens BK Vit - Sävens BK Gerdskenvallen C-plan
2020-05-09 13:30 Bergdalens IK Röd - Ulricehamns IFK Blå Björkängsvallen, Borås
2020-05-09 13:30 Bergdalens IK Vit - Ulricehamns IFK Gul Björkängsvallen, Borås
2020-05-09 14:00 Gerdskens BK Gul - Östadkulle SK Gerdskenvallen C-plan
2020-05-09 14:30 Bergdalens IK Svart - Ulricehamns IFK Grön Björkängsvallen, Borås
2020-05-10 11:00 Timmele GoIF - Annelunds IF Idrottsparken C
2020-05-10 11:10 Ulricehamns IFK Röd - Tvärred/Vegby Grön Lassalyckan C-plan 1
2020-05-10 12:45 Skene IF Vit - Rävlanda AIS Vävarevallen
2020-05-10 13:00 Svenljunga IK - Hössna IF Högvalla IP
2020-05-10 14:00 Skene IF Svart - IFK Örby Vävarevallen
2020-05-16 11:10 Ulricehamns IFK Grön - Svenljunga IK Lassalyckan C-plan 1
2020-05-17 00:00 Rävlanda AIS - Svansjö Bråtaredsvallen 32
2020-05-17 10:30 Holmalunds IF - Sävens BK Brogårdsvallen
2020-05-17 11:00 Tvärred/Vegby Grön - Ulricehamns IFK Grön Bergavallen 5 mot 5
2020-05-17 11:00 Annelunds IF - Gerdskens BK Gul Mörlanda B 5 mot 5
2020-05-17 11:10 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Länghems IF Lassalyckan C-plan 1
2020-05-17 13:10 Ulricehamns IFK Gul - Timmele GoIF Lassalyckan C-plan 1
2020-05-17 14:15 Skene IF Vit - Bergdalens IK Vit Vävarevallen
2020-05-17 15:00 Hössna IF - Ulricehamns IFK Svart Granvalla 5mot5
2020-05-17 15:30 Skene IF Svart - Bergdalens IK Svart Vävarevallen
2020-05-17 16:00 IFK Örby - Bergdalens IK Röd Örby IP B konstgräs
2020-05-17 16:00 Östadkulle SK - Gerdskens BK Svart Lenavallen D-plan
2020-05-17 17:00 Hillareds IF - Ulricehamns IFK Röd Hillevi
2020-05-20 17:15 Gerdskens BK Vit - Alingsås IF FF Vit Gerdskenvallen C-plan
2020-05-20 17:15 Gerdskens BK Svart - Alingsås IF FF Grön Gerdskenvallen C-plan
2020-05-20 18:00 Timmele GoIF - Redvägs FK Idrottsparken, Timmele
2020-05-23 11:00 Alingsås IF FF Vit - Bergdalens IK Röd Mjörnvallen, C-plan
2020-05-23 12:30 Alingsås IF FF Grön - Bergdalens IK Svart Mjörnvallen, C-plan
2020-05-24 00:00 (Inst.) Länghems IF - Redvägs FK
2020-05-28 18:00 Sävens BK - Annelunds IF Sävevallen C-plan
2020-05-28 18:00 (Inst.) Länghems IF - Timmele GoIF Ingsvallen 7-manna
2020-05-28 18:00 Östadkulle SK - Holmalunds IF Lenavallen D-plan
2020-05-29 18:10 Ulricehamns IFK Grön - Ulricehamns IFK Svart Lassalyckan C-plan 1
2020-05-30 10:00 Bergdalens IK Röd - Gerdskens BK Gul Björkängsvallen, Borås
2020-05-30 10:00 Bergdalens IK Svart - Gerdskens BK Svart Björkängsvallen, Borås
2020-05-30 10:00 Bergdalens IK Vit - Gerdskens BK Vit Björkängsvallen, Borås
2020-05-31 00:00 Rävlanda AIS - Svenljunga IK Bråtaredsvallen 32
2020-05-31 11:00 Tvärred/Vegby Svart - Skene IF Vit Bergavallen 5 mot 5
2020-05-31 12:00 Tvärred/Vegby Grön - Skene IF Svart Bergavallen 5 mot 5
2020-05-31 13:05 Ulricehamns IFK Blå - Ulricehamns IFK Röd Lassalyckan C-plan
2020-05-31 16:05 Ulricehamns IFK Gul - Hössna IF Lassalyckan C-plan 1
2020-05-31 17:00 Svansjö - Hillareds IF Svansjövallen C
2020-06-03 17:30 Alingsås IF FF Grön - Sävens BK Mjörnvallen, C-plan
2020-06-04 18:00 Östadkulle SK - Alingsås IF FF Vit Lenavallen D-plan
2020-06-06 09:30 Alingsås IF FF Vit - Holmalunds IF Mjörnvallen, C-plan
2020-06-07 15:00 Annelunds IF - Alingsås IF FF Grön Mörlanda B 5 mot 5
2020-06-07 15:00 Hössna IF - Redvägs FK Granvalla 5mot5
2020-06-11 18:00 Timmele GoIF - Ulricehamns IFK Svart Idrottsparken C
2020-06-12 18:10 Ulricehamns IFK Röd - Hössna IF Lassalyckan C-plan 1
2020-06-13 12:05 Ulricehamns IFK Blå - Svenljunga IK Lassalyckan C-plan 1
2020-06-14 10:30 Holmalunds IF - Bergdalens IK Vit Brogårdsvallen
2020-06-14 11:00 Tvärred/Vegby Svart - Bergdalens IK Svart Bergavallen 5 mot 5
2020-06-14 11:00 Gerdskens BK Svart - Gerdskens BK Gul Gerdskenvallen C-plan
2020-06-14 12:00 Tvärred/Vegby Grön - Bergdalens IK Röd Bergavallen 5 mot 5
2020-06-14 12:30 Gerdskens BK Gul - Sävens BK Gerdskenvallen C-plan
2020-06-14 15:40 (Inst.) Ulricehamns IFK Grön - Länghems IF Lassalyckan C-plan 2
2020-06-14 16:00 IFK Örby - Skene IF Vit Örby IP B konstgräs
2020-06-14 16:30 Annelunds IF - Östadkulle SK Mörlanda B 5 mot 5
2020-06-14 17:00 Svansjö - Skene IF Svart Svansjövallen C
2020-06-14 17:00 Hillareds IF - Rävlanda AIS Hillevi
2020-06-17 18:00 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Blå Enevi B-plan
2020-06-21 11:15 Bergdalens IK Vit - Alingsås IF FF Grön Björkängsvallen, Borås
2020-06-21 12:30 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Gul Mjörnvallen, C-plan
2020-06-27 10:30 Bergdalens IK Svart - Ulricehamns IFK Röd Björkängsvallen, Borås
2020-06-27 10:30 Bergdalens IK Vit - Ulricehamns IFK Svart Björkängsvallen, Borås
2020-06-27 11:30 Bergdalens IK Röd - Svansjö Björkängsvallen, Borås
2020-06-28 00:00 (Inst.) Tvärred/Vegby Grön - Ulricehamns IFK Grön Bergavallen 5 mot 5
2020-06-28 10:30 Holmalunds IF - Gerdskens BK Vit Brogårdsvallen
2020-06-28 11:00 Tvärred/Vegby Svart - Ulricehamns IFK Gul Bergavallen 5 mot 5
2020-06-28 11:00 Sävens BK - Östadkulle SK Lenavallen C-plan
2020-06-28 13:00 Gerdskens BK Svart - Annelunds IF Gerdskenvallen C-plan
2020-06-28 14:00 Gerdskens BK Gul - Rävlanda AIS Gerdskenvallen C-plan
2020-06-28 14:45 (Inst.) Skene IF Vit - Länghems IF Vävarevallen
2020-06-28 15:00 Hössna IF - Timmele GoIF Granvalla 5mot5
2020-06-28 16:00 Skene IF Svart - Hillareds IF Vävarevallen
2020-06-28 17:00 Svenljunga IK - IFK Örby Högvalla IP
2020-08-22 10:30 Bergdalens IK Vit - Dalsjöfors GoIF Grön Björkängsvallen, Borås
2020-08-22 10:30 Bergdalens IK Blå - Dalsjöfors GoIF Vit Björkängsvallen, Borås
2020-08-22 11:00 Mariedals IK Blå - Ulricehamns IFK Röd Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-08-22 11:00 Mariedals IK Vit - Ulricehamns IFK Svart Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-08-22 15:00 Hössna IF - Tranemo IF Granvalla 5mot5
2020-08-23 10:00 Byttorps IF Grön - Alingsås IF FF Vit Byttorps IP C
2020-08-23 10:30 Holmalunds IF - Gerdskens BK Svart Brogårdsvallen
2020-08-23 11:00 Ulricehamns IFK Blå - Bergdalens IK Röd Lassalyckan C-plan 1
2020-08-23 11:00 Ulricehamns IFK Grön - Bergdalens IK Svart Lassalyckan C-plan 1
2020-08-23 11:00 Sävens BK - Gerdskens BK Vit Sävevallen C-plan
2020-08-23 11:00 Annelunds IF - Timmele GoIF Mörlanda B 5 mot 5
2020-08-23 11:30 Byttorps IF Svart - Alingsås IF FF Grön Byttorps IP C
2020-08-23 12:00 Ulricehamns IFK Gul - Tvärred/Vegby Svart Lassalyckan C-plan 1
2020-08-23 13:00 IFK Örby - Skene IF Vit Örby IP B konstgräs
2020-08-23 15:00 Sätila SK - Svansjö Lygnevi A
2020-08-23 15:30 Dalstorps IF - Brämhults IK Svart Dalshov B-plan
2020-08-23 16:00 Östadkulle SK - Gerdskens BK Gul Lenavallen D-plan
2020-08-23 17:00 Hillareds IF - Fristads GoIF Vit Hillevi
2020-08-29 09:30 Alingsås IF FF Gul - Fristads GoIF Svart Mjörnvallen, C-plan
2020-08-29 11:00 Alingsås IF FF Blå - Fristads GoIF Grön Mjörnvallen, C-plan
2020-08-30 13:00 Byttorps IF Vit - Skene IF Svart Byttorps IP B
2020-08-30 13:00 Gerdskens BK Svart - Brämhults IK Vit Gerdskenvallen C-plan
2020-09-02 18:00 Tranemo IF - Hillareds IF Tranehov
2020-09-05 09:30 Alingsås IF FF Grön - Mariedals IK Vit Mjörnvallen, C-plan
2020-09-05 11:00 Alingsås IF FF Vit - Mariedals IK Blå Mjörnvallen, C-plan
2020-09-05 14:00 Fristads GoIF Vit - Sätila SK Hedens IP A-plan
2020-09-05 14:00 Fristads GoIF Grön - Östadkulle SK Hedens IP A-plan
2020-09-05 15:30 Fristads GoIF Svart - Holmalunds IF Hedens IP A-plan
2020-09-06 09:15 Bergdalens IK Röd - Alingsås IF FF Blå Björkängsvallen, Borås
2020-09-06 09:15 Bergdalens IK Svart - Alingsås IF FF Gul Björkängsvallen, Borås
2020-09-06 10:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Blå Dalsjöhov konstgräs
2020-09-06 10:00 Dalsjöfors GoIF Vit - Ulricehamns IFK Grön Dalsjöhov konstgräs
2020-09-06 11:00 Tvärred/Vegby Svart - Dalstorps IF Bergavallen 5 mot 5
2020-09-06 11:00 Ulricehamns IFK Röd - Annelunds IF Lassalyckan C-plan 1
2020-09-06 11:00 Ulricehamns IFK Svart - Hössna IF Lassalyckan C-plan 1
2020-09-06 11:00 Timmele GoIF - Sävens BK Idrottsparken, Timmele
2020-09-06 12:00 Gerdskens BK Gul - Byttorps IF Grön Gerdskenvallen C-plan
2020-09-06 12:30 Skene IF Vit - Bergdalens IK Blå Vävarevallen
2020-09-06 13:00 Gerdskens BK Svart - Byttorps IF Svart Gerdskenvallen C-plan
2020-09-06 14:00 Gerdskens BK Vit - Byttorps IF Vit Gerdskenvallen C-plan
2020-09-06 14:00 Skene IF Svart - Bergdalens IK Vit Vävarevallen
2020-09-06 16:00 Svansjö - IFK Örby Svansjövallen C
2020-09-06 18:00 Brämhults IK Svart - Ulricehamns IFK Gul Brämhults IP
2020-09-12 09:30 Alingsås IF FF Grön - Gerdskens BK Gul Mjörnvallen, C-plan
2020-09-12 11:00 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Svart Mjörnvallen, C-plan
2020-09-13 14:30 Dalsjöfors GoIF Vit - Brämhults IK Vit Dalsjöhov
2020-09-16 18:00 Tranemo IF - Ulricehamns IFK Svart Tranehov
2020-09-19 09:30 Alingsås IF FF Gul - Holmalunds IF Mjörnvallen, C-plan
2020-09-19 11:00 Alingsås IF FF Blå - Östadkulle SK Mjörnvallen, C-plan
2020-09-20 09:20 Bergdalens IK Blå - Fristads GoIF Grön Björkängsvallen, Borås
2020-09-20 09:20 Bergdalens IK Röd - Fristads GoIF Svart Björkängsvallen, Borås
2020-09-20 11:00 Annelunds IF - Sävens BK Mörlanda B 5 mot 5
2020-09-20 11:00 Byttorps IF Vit - Ulricehamns IFK Gul Byttorps IP C
2020-09-20 11:00 Tvärred/Vegby Svart - Timmele GoIF Bergavallen 5 mot 5
2020-09-20 12:00 Gerdskens BK Vit - Fristads GoIF Vit Gerdskenvallen C-plan
2020-09-20 12:30 Byttorps IF Grön - Ulricehamns IFK Blå Byttorps IP C
2020-09-20 13:00 Sätila SK - IFK Örby Lygnevi A
2020-09-20 13:30 Skene IF Svart - Svansjö Vävarevallen
2020-09-20 14:00 Byttorps IF Svart - Ulricehamns IFK Grön Byttorps IP C
2020-09-20 15:30 Dalstorps IF - Dalsjöfors GoIF Grön Dalshov B-plan
2020-09-20 16:00 Skene IF Vit - Dalsjöfors GoIF Vit Vävarevallen
2020-09-20 16:00 Hillareds IF - Ulricehamns IFK Röd Hillevi
2020-09-20 18:00 Brämhults IK Svart - Hössna IF Brämhults IP
2020-09-21 17:30 Bergdalens IK Svart - Mariedals IK Blå Björkängsvallen, Borås
2020-09-21 17:30 Bergdalens IK Vit - Mariedals IK Vit Björkängsvallen, Borås
2020-09-24 18:00 Sävens BK - Alingsås IF FF Grön Sävevallen C-plan
2020-09-26 10:00 Ulricehamns IFK Röd - Tranemo IF Lassalyckan C-plan 1
2020-09-26 11:00 Östadkulle SK - Annelunds IF Lenavallen D-plan
2020-09-26 11:00 Brämhults IK Vit - Holmalunds IF Brämhults IP
2020-09-27 10:30 Fristads GoIF Vit - Bergdalens IK Svart Hedens IP A-plan
2020-09-27 10:30 Holmalunds IF - Alingsås IF FF Vit Brogårdsvallen
2020-09-27 11:00 Mariedals IK Blå - Gerdskens BK Vit Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-09-27 11:00 Mariedals IK Vit - Bergdalens IK Blå Kransmossens IP, Konstgräs 2
2020-09-27 11:00 Timmele GoIF - Brämhults IK Svart Idrottsparken, Timmele
2020-09-27 12:00 Fristads GoIF Grön - Byttorps IF Grön Hedens IP A-plan
2020-09-27 12:00 Fristads GoIF Svart - Sätila SK Hedens IP A-plan
2020-09-27 12:00 Gerdskens BK Gul - Alingsås IF FF Blå Gerdskenvallen C-plan
2020-09-27 13:00 Gerdskens BK Svart - Alingsås IF FF Gul Gerdskenvallen C-plan
2020-09-27 13:00 IFK Örby - Skene IF Svart Örby IP B konstgräs
2020-09-27 15:00 Hössna IF - Hillareds IF Granvalla 5mot5
2020-09-27 17:00 Ulricehamns IFK Blå - Tvärred/Vegby Svart Lassalyckan C-plan 1
2020-09-27 17:00 Ulricehamns IFK Svart - Dalstorps IF Lassalyckan C-plan 1
2020-09-27 18:00 Ulricehamns IFK Grön - Bergdalens IK Röd Lassalyckan C-plan 1
2020-09-27 18:00 Ulricehamns IFK Gul - Bergdalens IK Vit Lassalyckan C-plan 1
2020-10-04 12:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Byttorps IF Svart Dalsjöhov konstgräs
2020-10-04 12:00 Dalsjöfors GoIF Vit - Byttorps IF Vit Dalsjöhov konstgräs
2020-10-04 15:00 Svansjö - Skene IF Vit Svansjövallen C

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info