Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Seniorer Göteborg Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås KIK (D4D) Alingsås Kvinnliga IK(Föreningen) Blå, Blå, Vit
Annebergs IF (D6H) Annebergs IF(Föreningen) Blå, vita, Blå
Annedal FF (D7H) Sebastian Lindström
Askims IK (D3D) Jan Wärn 0708501915 Svart/Röd, Svart, Röda
Azalea BK (D5H) Jan Juhlin 0707555768 Orange, Svart, Orange
Balltorps FF (D4H) Bawan Mohideen 0737755012 Röd, Svart, Svarta
Bergsjö IF (D5H) Kurt Larsson Gul, Svart, Svart
Bergums IF (D4D) Mikael Olausson Blå, Blå, Blåa
Bergums IF (D6H) Tomas West 0733864740 Blå, Blå, Blåa
Bjurslätts IF (D6H) Hans Johansson 0733472743 Vinröd, Vit, Vit
Björndammens BK (D6H) Björndammens BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
BK Häcken (D2D) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK S:T Jakob (D6H) BK S:t Jakob(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Bua IF (D6H) Bua IF(Föreningen) vit, röd, vit
Croatia Göteborg (D6H) Ervin Gulin 0736907614 mörkblå, vit, vit
Eriksbergs IF (D2D) Roberto De Feo 0706898812 Blå/Blå/Blå
Eriksbergs IF (D5H) Reine Lindmark 031535626 +46707417076 Blå/Vit, Blå, Blå
FC Heden (D6H) Tobias Larsson 0735101611 Marinblå, Marinblå, Marinblå
FC Härlanda (D6H) Kim Pearce 0723330703 svartvit (randig), svart, vit
FC Komarken (D4H) Alen Grozdanic 0734040403 Vit, Svart, Svart
Finlandia/Pallo AIF (D4H) Kenneth Lindfors 0703828123 0703828123 Blå/vit, Blå, Blå
Floda BoIF (D5H) Floda BoIF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Fröjdens FK (D6H) Darko Lipovac 0736581867 Vinröd, Svart, Vinröd
Fässbergs IF (D5H) Fässbergs IF(Föreningen) Lila, Vit, Lila
Guldhedens IK (D4H) Magnus Karsvall 0707857152 Röd, Svart, vit
Gunnared KIF (D7H) Christopher Nordlinder 0736264390 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Gårda BK (D4H) Josef La Carrubba 0703222375 vinröd, vit, vit
Götaholms BK (D5H) Götaholms BK(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Göteborgs City FF (D6H) Anders Hultberg 0704092831 Svart, Svart, Svarta
Hällesåker IF (D6H) Hällesåker IF(Föreningen) gul, svart, gula
Härryda IF (D7H) Oliver Johansson 0733499334 Grön, Vit, Grön
IF Mölndal Fotboll (D5H) IF Mölndal Fotboll(Föreningen) Vit, Vit, Vita
IF Vardar/Makedonija (D6H) IF Vardar/Makedonija(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Röd
IF Warta (D5H) Raymond Kask 0765616703 Svart/Vit/Vit
IF Väster (D4H) Daniel Natanaelsson 0708296147 Orange, Svart, Orange
IFK Fjärås (D4H) Tobias Lindén 0704779619 Röd, Vit, Röd
IFK Göteborg (D3D) Cristian Loayza Barrios 0709769218 Blå/Vit randig, Blå, Vit
IK Kongahälla (D3D) Christer Steinsson 0708202223 Röd, Vit, Röd
IK Virgo (D4D) Alma Lantz +46723510813 Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
IK Zenith (D2D) Maria Andrén 0703793801 0703793801 Grön, Vit, grön
IK Zenith (D3D) Maria Andrén 0703793801 0703793801 Grön, Vit, grön
Jitex Mölndal BK (DJ) Andreas Appelgren 0703151051 Lila, Lila, Lila
Jitex Mölndal BK (EE) Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Johannebergs IF (D7H) Johannebergs IF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Kareby IS (D6H) Morten Eriksen 0709211818 Röd, Blå, Röda
Knippla IK (D6H) Bo Carlryd 0707613533 Vit, Blå, Vit
Kode IF (D3D( Fredrik Carlund 0709800686 gul, Svart, svart
Kode IF (D5H) Håkan Larsson gul, Svart, svart
Kungsbacka IF (D4H) Benjamin Westman 0705767378 Vit, Blå, Vita
Kungsladugårds BK (D5H) Nihal Behrens 0793356308 Vinröd, Vita, Vita
Kärra KIF (D5H) Samuel Castellon 0705472929 Gul, Blå, Gula
Landvetter IF 2003 (D2D) Landvetter IF 2003(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Lerums IS (D2D) Lars Brander 0708155000 lila, vit, lila
Lindome GIF (HJ) Patrik Borg Vit-svart-randig, Svart, Vit
Lunden Överås BK (D5H) Lunden Överås BK(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Mariedals IK (D2D) Mariedals IK(Föreningen) Blå-vit, Vit, Blå-vit
Mossens BK (D3D) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mossens BK (D5H) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mölnlycke IF (D4H) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nol IK (D4H) Nol IK(Föreningen) Blå, Vita, blå/vita
Näsets SK (D3D) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Svarta, Vinröda
Nödinge SK (D7H) Jimmy Bakkum +790730285 Blå, Blå, Blå
Partille IF FK (D4H) Kim Roland 0707940155 Röd, Vit, Röd
Pushers BK (D6H) Nicholas Singleton 0709968496 svart, svart, svart
SK Argo (D6H) Fredrik "Rasta" Airosto Blå, Vit, Blå
Surte IS (D6H) Surte IS FK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Särö IK (D5H) Särö IK(Föreningen) grön, vita, vita
Sätila SK (D5H) Sätila SK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Sävedalens IF (HJ) Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Sävedalens IF B (D4D) Ingemar Karlsson 0721681243 Röd, Blå, Röda
Tollereds IF (D6H) Tollereds IF(Föreningen) Svart, Svart, Gul
Torslanda IK (D3D) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Tvååker/Galtabäck (P05) Tvååkers IF(Föreningen) Röd, Svart, Röda
Utbynäs SK (D2D) Roberth Börve 0707254823 Gul, Blå, Gula
Utbynäs SK (D5H) Stipe Magdic 0705880201 Gul, Blå, Gula
Vallens IF (D2D) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vatra KIF (D6H) Behar Tahiri 0790740454
Vänersborgs FK (D2D) Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs IF (D3D) Vänersborgs IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Väröbacka GIF (D4H) Fredrik Larsson 0709418303 blå, vit, blå
Västkurd BK (D5H) Västkurd BK(Föreningen) Röd, Grön, Grön
Ytterby IS (B) (D3D) Oscar Marek 0735325220 Röd/Vit, Blå, Röd
Ytterby IS (D2D) Ytterby IS(Föreningen) Röd/Vit, Blå, Röd
Älvsborg FF (D2D) Mats Fransson 0709345966 Blå/Svart, Svart, Svart
Älvängens IK (D3D) Älvängens IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Älvängens IK (D4H) Niklas Tidstrand Vit, Blå, Blå
Önnereds IK (D4H) Önnereds IK(Föreningen) Grön, Grön, Gröna
Örgryte IS (D3D) Rebecca Johansson 0707858506 Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-01-30 15:15 060906034 Surte IS (D6H) - IF Vardar/Makedonija (D6H) Backavallen 1 Konstgräs
2021-02-04 20:15 060906078 Eriksbergs IF (D5H) - IF Väster (D4H) Rosenhill
2021-02-06 12:00 060906005 Partille IF FK (D4H) - Utbynäs SK (D5H) Lexby 2 Konstgräs
2021-02-06 12:00 060906006 Floda BoIF (D5H) - Fässbergs IF (D5H) Flodala IP 3 KG
2021-02-06 12:15 060906079 Eriksbergs IF (D5H) - Bua IF (D6H) Rosenhill
2021-02-06 12:30 060906064 Surte IS (D6H) - IF Warta (D5H) Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
2021-02-06 13:00 060906089 Lunden Överås BK (D5H) - Älvängens IK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2021-02-07 14:30 060906024 IFK Göteborg (D3D) - Lerums IS (D2D) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2021-02-11 20:15 060906035 FC Härlanda (D6H) - BK S:T Jakob (D6H) Heden 2 Konstgräs
2021-02-13 12:00 060906001 Partille IF FK (D4H) - Älvängens IK (D4H) Lexby 2 Konstgräs
2021-02-13 12:00 060906020 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - Kungsladugårds BK (D5H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2021-02-13 12:15 060906080 Eriksbergs IF (D5H) - Gårda BK (D4H) Rosenhill
2021-02-13 13:00 060906027 Balltorps FF (D4H) - FC Komarken (D4H) Förbovallen 1
2021-02-13 15:45 060906045 Lerums IS (D2D) - IK Zenith (D2D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-02-14 17:00 060906047 Landvetter IF 2003 (D2D) - Ytterby IS (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-02-19 19:15 060906048 Götaholms BK (D5H) - Finlandia/Pallo AIF (D4H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2021-02-20 12:00 060906002 Partille IF FK (D4H) - Kärra KIF (D5H) Lexby 2 Konstgräs
2021-02-20 12:00 060906007 Floda BoIF (D5H) - Önnereds IK (D4H) Flodala IP 3 KG
2021-02-20 12:00 060906082 Bergsjö IF (D5H) - FC Härlanda (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2021-02-20 12:00 060906098 Härryda IF (D7H) - Hällesåker IF (D6H) Härryda 2 Konstgräs
2021-02-20 12:15 060906094 Pushers BK (D6H) - Bergums IF (D6H) Heden 3 Konstgräs
2021-02-21 14:00 060906087 Ytterby IS (D2D) - Jitex Mölndal BK (DJ) Ytterns IP 3 konstgräs
2021-02-21 17:00 060906014 Älvängens IK (D3D) - Eriksbergs IF (D2D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-02-21 17:00 060906049 Landvetter IF 2003 (D2D) - Askims IK (D3D) Landvetter IP A-plan
2021-02-21 17:15 060906040 Lerums IS (D2D) - Vänersborgs FK (D2D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-02-25 20:15 060906096 IK Kongahälla (D3D) - Ytterby IS (B) (D3D) Kongevi 1 Konstgräs
2021-02-26 20:30 060906065 Sävedalens IF (HJ) - Utbynäs SK (D5H) Vallhamra 2 Konstgräs
2021-02-27 12:00 060906019 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - IFK Fjärås (D4H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2021-02-27 13:00 060906013 Älvängens IK (D3D) - Vänersborgs IF (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-02-27 13:00 060906025 Nol IK (D4H) - Kärra KIF (D5H) Hedboms Måleri Arena
2021-02-27 13:00 060906097 Härryda IF (D7H) - Nödinge SK (D7H) Härryda 2 Konstgräs
2021-02-27 15:00 060906088 Ytterby IS (D2D) - Utbynäs SK (D2D) Ytterns IP 3 konstgräs
2021-02-28 16:00 060906029 Askims IK (D3D) - Kode IF (D3D( Kobbegården 1 Konstgräs
2021-02-28 17:00 060906051 Landvetter IF 2003 (D2D) - Vänersborgs FK (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-02-28 17:00 060906066 Älvängens IK (D3D) - Bergums IF (D4D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-02-28 17:15 060906041 Lerums IS (D2D) - Jitex Mölndal BK (EE) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-03-03 20:00 060906070 SK Argo (D6H) - Croatia Göteborg (D6H) Heden 4 Konstgräs
2021-03-04 20:15 060906046 Göteborgs City FF (D6H) - Fröjdens FK (D6H) Heden 4 Konstgräs
2021-03-05 19:15 060906050 Götaholms BK (D5H) - Sävedalens IF (HJ) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2021-03-06 12:00 060906008 Floda BoIF (D5H) - Nol IK (D4H) Flodala IP 3 KG
2021-03-06 12:00 060906071 FC Komarken (D4H) - Kärra KIF (D5H) Kongevi 1 Konstgräs
2021-03-06 12:00 060906074 Hällesåker IF (D6H) - Johannebergs IF (D7H) Lindevi IP 3 Konstgräs
2021-03-06 12:00 060906081 Bergsjö IF (D5H) - Finlandia/Pallo AIF (D4H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2021-03-06 13:00 060906090 Lunden Överås BK (D5H) - Partille IF FK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2021-03-06 13:45 060906042 Lerums IS (D2D) - Eriksbergs IF (D2D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-03-06 14:00 060906069 SK Argo (D6H) - Knippla IK (D6H) Ruddalen 2 Konstgräs
2021-03-06 15:45 060906043 Lerums IS (D2D) - Alingsås KIK (D4D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-03-07 17:00 060906012 Älvängens IK (D3D) - Askims IK (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-03-07 17:00 060906052 Landvetter IF 2003 (D2D) - Mariedals IK (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-03-09 20:00 060906086 Bjurslätts IF (D6H) - Annedal FF (D7H) Slättadamm 2 konstgräs
2021-03-10 20:00 060906061 Sävedalens IF B (D4D) - Alingsås KIK (D4D) Vallhamra 2 Konstgräs
2021-03-10 20:00 060906068 SK Argo (D6H) - Tollereds IF (D6H) Heden 4 Konstgräs
2021-03-12 19:15 060906053 Götaholms BK (D5H) - Azalea BK (D5H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2021-03-13 12:00 060906003 Partille IF FK (D4H) - IF Väster (D4H) Lexby 2 Konstgräs
2021-03-13 12:00 060906009 Floda BoIF (D5H) - Mossens BK (D5H) Flodala IP 3 KG
2021-03-13 12:00 060906017 Pushers BK (D6H) - Knippla IK (D6H) Heden 3 Konstgräs
2021-03-13 12:00 060906018 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - Kungsbacka IF (D4H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2021-03-13 12:00 060906075 Hällesåker IF (D6H) - Särö IK (D5H) Lindevi IP 3 Konstgräs
2021-03-13 12:00 060906083 Bergsjö IF (D5H) - Bergums IF (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2021-03-13 12:15 060906033 Kärra KIF (D5H) - FC Härlanda (D6H) Heden 2 Konstgräs
2021-03-13 12:45 060906022 Kode IF (D5H) - Nol IK (D4H) Kode IP 3 Konstgräs
2021-03-13 13:00 060906015 Älvängens IK (D3D) - Vallens IF (D2D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-03-13 13:00 060906091 Lunden Överås BK (D5H) - Gårda BK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2021-03-13 14:15 060906038 Kareby IS (D6H) - Sävedalens IF (HJ) Kareby Hed
2021-03-13 14:30 060906072 FC Komarken (D4H) - Mölnlycke IF (D4H) Kongevi 1 Konstgräs
2021-03-14 16:00 060906030 Askims IK (D3D) - Torslanda IK (D3D) Kobbegården 1 Konstgräs
2021-03-14 17:00 060906054 Landvetter IF 2003 (D2D) - BK Häcken (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-03-14 17:00 060906062 IK Zenith (D2D) - Mossens BK (D3D) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2021-03-14 17:00 060906095 IK Kongahälla (D3D) - Örgryte IS (D3D) Kongevi 1 Konstgräs
2021-03-14 17:15 060906044 Lerums IS (D2D) - Näsets SK (D3D) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2021-03-18 20:15 060906023 FC Härlanda (D6H) - SK Argo (D6H) Heden 2 Konstgräs
2021-03-19 19:15 060906055 Götaholms BK (D5H) - Mossens BK (D5H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2021-03-20 12:00 060906004 Partille IF FK (D4H) - Mölnlycke IF (D4H) Lexby 2 Konstgräs
2021-03-20 12:00 060906026 Nol IK (D4H) - Önnereds IK (D4H) Hedboms Måleri Arena
2021-03-20 12:00 060906036 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - IF Vardar/Makedonija (D6H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2021-03-20 12:00 060906073 FC Komarken (D4H) - Björndammens BK (D6H) Kongevi 1 Konstgräs
2021-03-20 12:00 060906076 Hällesåker IF (D6H) - IF Mölndal Fotboll (D5H) Lindevi IP 3 Konstgräs
2021-03-20 12:00 060906084 Bergsjö IF (D5H) - Kungsladugårds BK (D5H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2021-03-20 12:15 060906063 Kärra KIF (D5H) - Lindome GIF (HJ) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2021-03-20 12:45 060906028 Kode IF (D3D( - Vallens IF (D2D) Kode IP 3 Konstgräs
2021-03-20 13:00 060906011 Älvängens IK (D3D) - Mossens BK (D3D) Älvevi 2 Konstgräs
2021-03-20 13:00 060906092 Lunden Överås BK (D5H) - Eriksbergs IF (D5H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2021-03-20 14:15 060906039 Kareby IS (D6H) - Azalea BK (D5H) Kareby Hed
2021-03-21 12:15 060906037 Kärra KIF (D5H) - Västkurd BK (D5H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2021-03-21 16:00 060906031 Askims IK (D3D) - IK Virgo (D4D) Kobbegården 1 Konstgräs
2021-03-21 17:00 060906056 Landvetter IF 2003 (D2D) - Vallens IF (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-03-24 20:00 060906067 SK Argo (D6H) - FC Heden (D6H) Heden 4 Konstgräs
2021-03-26 19:15 060906057 Götaholms BK (D5H) - Kungsladugårds BK (D5H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2021-03-27 12:00 060906021 Finlandia/Pallo AIF (D4H) - Mossens BK (D5H) Tuvevallen 2 Konstgräs
2021-03-27 12:00 060906077 Hällesåker IF (D6H) - Annebergs IF (D6H) Lindevi IP 3 Konstgräs
2021-03-27 12:00 060906085 Bergsjö IF (D5H) - IF Vardar/Makedonija (D6H) Bergsjövallen 2 Konstgräs
2021-03-27 13:00 060906093 Lunden Överås BK (D5H) - Guldhedens IK (D4H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2021-03-28 14:00 060906058 Vatra KIF (D6H) - Gunnared KIF (D7H) Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2021-03-28 17:00 060906059 Landvetter IF 2003 (D2D) - Eriksbergs IF (D2D) Landvetter IP A-plan
2021-03-28 17:00 060906099 IK Kongahälla (D3D) - Bergums IF (D4D) Kongevi 1 Konstgräs
2021-04-01 18:30 060906016 Guldhedens IK (D4H) - Väröbacka GIF (D4H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2021-04-02 11:00 060906060 Landvetter IF 2003 (D2D) - Älvängens IK (D3D) Landvetter IP A-plan
2021-04-02 13:00 060906010 Partille IF FK (D4H) - Sätila SK (D5H) Lexby 2 Konstgräs
2021-04-04 12:00 060906032 Askims IK (D3D) - IK Zenith (D3D) Kobbegården Övre

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info