Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Södra Vbt

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bygdeå GIF (5H) Bygdeå GIF(Föreningen) Marinblå, Vit, Vit
Ersmarks IK (2DJ) Ersmarks IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Ersmarks IK (F17) Ersmarks IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Ersmarks IK (P16) Ersmarks IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (2HJ) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (4H) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (F19) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (HJ2 M16) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (P19) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gottne IF (2H) Gottne IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Hörnsjö IF (2D) Hörnsjö IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
IFK Holmsund (4H) IFK Holmsund(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Luleå (Ettan) IFK Luleå(Föreningen) vit, blå, vit
IFK Umeå (2HJ M16) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Umeå (3D) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Umeå (4H) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Umeå (P05) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Lycksele IF (3H) Lycksele IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, vit
Mariehem SK (1D) Mariehem SK(Föreningen) Grön/svart/grön
Mariehem SK (3H) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Mariehem SK (F19) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Mariehem SK (P16) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Morön BK (Elitettan) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Morön BK (F17) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Morön BK (F19) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Piteå IF DFF (Allsv.) Piteå IF DFF(Föreningen)
Piteå IF DFF (F19) Piteå IF DFF(Föreningen)
Piteå IF FF(Ettan) Piteå IF FF(Föreningen) röd, röd, röd
Robertsfors IK (3H) Robertsfors IK(Föreningen) Rödsvartrandigt (svart rygg), Svart, Svart
Robertsfors IK/Bygdeå GOIF (F19) Robertsfors IK(Föreningen) Rödsvartrandigt (svart rygg), Svart, Svart
Röbäcks IF (2DJ) Röbäcks IF(Föreningen) Röd/Blå, Blå, Röd
Sandviks IK (2D) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK (2H) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK (2HJ M16) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK (2HJ) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK 2 (5H) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK SIK/OIK (2DJ) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandåkerns SK (P17) Sandåkerns SK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Själevads IK (1D) Själevads IK(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Sunnanå SK (F17) Sunnanå SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sävar IK (2HJ) Sävar IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Team TG FF (1D) Team TG FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Team TG FF (2H) Team TG FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Tegs SK Fotboll (4H) Tegs SK Fotboll(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Tegs SK Fotboll (2HJ) Tegs SK Fotboll(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Tegs SK Fotboll (P16) Tegs SK Fotboll(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Tegsödra Umeå IF (P07) Tegsödra Umeå IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Täfteå IK (2H) Täfteå IK(Föreningen) Röd, Vit, röd
Täfteå IK (4H) Täfteå IK(Föreningen) Röd, Vit, röd
Täfteå IK (P19) Täfteå IK(Föreningen) Röd, Vit, röd
Umedalens IF (1D) Umedalens IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Umedalens IF (2HJ) Umedalens IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Umeå FC (Ettan) Umeå FC(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC Akademi (2H) Umeå FC Akademi(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC Akademi (P17) Umeå FC Akademi(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC Akademi (P19) Umeå FC Akademi(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå IK FF (Elitettan) Umeå IK FF(Föreningen)
Umeå IK FF (F17) Umeå IK FF(Föreningen)
Umeå IK FF (F19) Umeå IK FF(Föreningen)
Umeå Södra DFF (F19) Umeå Södra DFF(Föreningen) Gul/Blå, Gul/Blå, Gul/Blå
Umeå Södra DFF (2D) Robert Lindgren 0706027387 Gul/Blå, Gul/Blå, Gul/Blå
Umeå Södra DFF (2DJ) Umeå Södra DFF(Föreningen) Gul/Blå, Gul/Blå, Gul/Blå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
199002001 Team TG FF (2H) - Umeå FC Akademi (2H) Inst.
199002002 Team TG FF (2H) - IFK Umeå (4H) Inst.
199002003 Umedalens IF (1D) - Sandviks IK (2D) Inst.
199002004 Umedalens IF (1D) - Umeå Södra DFF (2D) Inst.
199002005 Täfteå IK (2H) - Sandviks IK (2H) Inst.
199002006 Täfteå IK (2H) - Gottne IF (2H) Inst.
199002007 Täfteå IK (2H) - Umeå FC Akademi (2H) Inst.
199002008 Täfteå IK (4H) - IFK Holmsund (4H) Inst.
199002009 Täfteå IK (4H) - Umeå FC Akademi (P17) Inst.
199002010 Robertsfors IK (3H) - Mariehem SK (3H) Inst.
199002011 Umeå FC Akademi (P17) - Gimonäs Umeå IF (4H) Inst.
199002012 Team TG FF (1D) - Mariehem SK (1D) Inst.
199002013 Team TG FF (1D) - Själevads IK (1D) Inst.
199002014 Team TG FF (1D) - Umedalens IF (1D) Inst.
199002015 Umeå IK FF (Elitettan) - Team TG FF (1D) Inst.
199002016 Umeå IK FF (Elitettan) - Piteå IF DFF (Allsv.) Inst.
199002017 Robertsfors IK (3H) - Gimonäs Umeå IF (4H) Inst.
199002020 Umeå IK FF (F19) - Hörnsjö IF (2D) Inst.
199002021 Umeå IK FF (F19) - Piteå IF DFF (F19) Inst.
199002022 Umeå IK FF (F19) - Morön BK (F19) Inst.
199002023 Umeå IK FF (Elitettan) - IFK Umeå (P05) Inst.
199002024 Tegs SK Fotboll (4H) - Gimonäs Umeå IF (4H) Inst.
199002025 Mariehem SK (3H) - Tegs SK Fotboll (4H) Inst.
199002026 Tegs SK Fotboll (4H) - IFK Umeå (4H) Inst.
199002028 Umeå IK FF (F17) - Morön BK (F17) Inst.
199002029 Umeå IK FF (F17) - Sunnanå SK (F17) Inst.
199002030 Umeå IK FF (F17) - IFK Umeå (3D) Inst.
199002031 Täfteå IK (2H) - Mariehem SK (3H) Inst.
199002032 Täfteå IK (2H) - Lycksele IF (3H) Inst.
199002033 Sandviks IK 2 (5H) - Bygdeå GIF (5H) Inst.
199002034 Sandviks IK SIK/OIK (2DJ) - Röbäcks IF (2DJ) Inst.
2021-03-06 13:00 199002027 Umeå IK FF (Elitettan) - Morön BK (Elitettan) 1 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2021-05-02 12:15 199002037 Umeå IK FF (F17) - Tegsödra Umeå IF (P07) 3 - 4 Umeå Energi Arena SOL
2021-05-02 14:00 199002035 Umeå FC Akademi (P17) - Sandåkerns SK (P17) 5 - 2 Vildmannavallen IP
2021-05-02 17:00 199002036 Umeå IK FF (F19) - Gimonäs Umeå IF (2HJ) 2 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2021-05-07 19:20 199002041 Mariehem SK (P16) - Tegs SK Fotboll (P16) 9 - 3 Porsche Center Umeå Arena
2021-05-08 11:00 199002038 Sävar IK (2HJ) - Mariehem SK (P16) 7 - 5 Skogsvallen
2021-05-08 12:30 199002047 Gimonäs Umeå IF (P19) - Sandåkerns SK (P17) 3 - 2 Ålidhem Arena
2021-05-08 13:00 199002044 Ersmarks IK (F17) - Gimonäs Umeå IF (F19) 2 - 3 Campus Arena
2021-05-08 15:15 199002039 IFK Umeå (P05) - Ersmarks IK (P16) 28 - 0 Campus Arena
2021-05-09 14:30 199002043 Sandviks IK (2HJ M16) - IFK Umeå (2HJ M16) 3 - 2 Storsjö Arena
2021-05-09 16:30 199002045 Täfteå IK (P19) - Umeå FC Akademi (P17) 0 - 0 Täfteborg
2021-05-09 19:15 199002040 Umeå Södra DFF (F19) - Robertsfors IK/Bygdeå GOIF (F19) Inst. Tegstunets IP
2021-05-13 11:00 199002042 Umeå IK FF (F19) - Tegs SK Fotboll (2HJ) 1 - 9 Umeå Energi Arena SOL
2021-05-15 13:00 199002048 Umeå Södra DFF (F19) - Gimonäs Umeå IF (F19) 1 - 2 Tegstunets IP
2021-05-16 10:30 199002054 Ersmarks IK (P16) - Umedalens IF (2HJ) 8 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2021-05-16 13:15 199002049 IFK Umeå (P05) - Sandåkerns SK (P17) 1 - 1 Tegstunets IP
2021-05-16 16:00 199002046 Umeå FC Akademi (P17) - Gimonäs Umeå IF (P19) 4 - 0 Tegstunets IP
2021-05-16 18:00 199002051 Röbäcks IF (2DJ) - Ersmarks IK (2DJ) 4 - 0 Röbäcks Arena
2021-05-16 19:00 199002050 Umedalens IF (2HJ) - Sandviks IK (2HJ) 4 - 2 Umedalens IP
2021-05-19 19:20 199002053 Mariehem SK (P16) - Sandåkerns SK (P17) 3 - 1 Porsche Center Umeå Arena
2021-05-21 18:30 199002057 Ersmarks IK (F17) - Mariehem SK (F19) 3 - 0 Grubbevallen
2021-05-22 15:15 199002058 Umeå IK FF (F17) - Umeå Södra DFF (2DJ) 5 - 0 Vildmannavallen IP
2021-05-22 16:00 199002055 Umeå FC Akademi (P17) - Umeå FC Akademi (P19) 0 - 3 Tegstunets IP
2021-05-23 16:30 199002056 Umeå IK FF (F19) - Morön BK (F19) 2 - 0 Vildmannavallen IP
2021-05-23 19:00 199002052 Röbäcks IF (2DJ) - Ersmarks IK (2DJ) 2 - 1 Röbäcks Arena
2021-05-26 19:30 199002063 Mariehem SK (P16) - Ersmarks IK (P16) 5 - 0 Porsche Center Umeå Arena
2021-05-28 19:00 199002062 Umeå Södra DFF (F19) - Gimonäs Umeå IF (F19) 0 - 4 Tegstunets IP
2021-05-29 14:00 199002059 Täfteå IK (P19) - Umeå FC Akademi (P17) 0 - 1 Täfteborg
2021-06-01 19:15 199002061 Mariehem SK (1D) - Umedalens IF (1D) 0 - 2 Porsche Center Umeå Arena
2021-06-01 20:00 199002060 Täfteå IK (2H) - Sandviks IK (2H) 2 - 1 Täfteborg
2021-06-01 20:30 199002065 IFK Umeå (3D) - Umeå Södra DFF (2D) 2 - 4 Vildmannavallen IP
2021-06-01 21:00 199002064 Mariehem SK (3H) - Team TG FF (2H) 0 - 2 Porsche Center Umeå Arena
2021-07-31 10:00 199002066 Umeå IK FF (Elitettan) - Tegs SK Fotboll (P16) 2 - 1 Tegstunets IP
2021-09-09 16:30 199002067 Umeå FC Akademi (P17) - IFK Umeå (P05) Inst. Nolia 1
2021-10-03 13:00 199002068 VFF pojkar 05 - Ångermanland P 05 4 - 2 Nolia 1
2021-10-03 15:00 199002069 VFF pojkar 05 - Ångermanland P 05 6 - 0 Nolia 1
2021-10-20 14:30 199002070 Regionalt lag A - Regionalt lag B Tegstunets IP
2021-10-20 16:00 199002071 Regionalt lag C - Regionalt lag D Tegstunets IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info