Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Flickor 2009(12 år) Grupp E Vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-04-25 10:00 (Inst.) BK Häcken Svart - IF Väster Svart Slättadamm 3 konstgräs
2021-04-25 11:00 (Inst.) Kärra KIF Gul - Näsets SK Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-04-25 11:15 (Inst.) BK Häcken Gul - IF Väster Orange Slättadamm 3 konstgräs
2021-04-25 12:15 (Inst.) Eriksbergs IF 1 - Kungsladugårds BK Vit Rosenhill 11
2021-04-25 12:15 (Inst.) Eriksbergs IF 2 - Kungsladugårds BK Röd Rosenhill 12
2021-04-25 12:15 (Inst.) Kärra KIF Blå - Näsets SK Röd Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-04-25 12:15 (Inst.) Älvsborg FF Lila - Ytterby IS Blå Hagenplan 12
2021-04-25 12:15 (Inst.) Älvsborg FF Blå - Ytterby IS Röd Hagenplan 11
2021-04-25 12:45 (Inst.) IK Zenith Vit - Torslanda IK 2 Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-04-25 12:45 (Inst.) IK Zenith Grön - Torslanda IK 1 Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 2
2021-05-02 09:30 (Inst.) BK Häcken Svart - Eriksbergs IF 1 Slättadamm 3 konstgräs
2021-05-02 12:00 (Inst.) BK Häcken Gul - Eriksbergs IF 2 Slättadamm 3 konstgräs
2021-05-02 12:00 (Inst.) Kungsladugårds BK Röd - IK Zenith Vit Sjöbaren Arena
2021-05-02 12:00 (Inst.) IF Väster Orange - Ytterby IS Röd Önneredsplan 12 Konstgräs
2021-05-02 12:15 (Inst.) Torslanda IK 1 - Kärra KIF Gul Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-02 13:15 (Inst.) Kungsladugårds BK Vit - IK Zenith Grön Sjöbaren Arena
2021-05-02 13:15 (Inst.) IF Väster Svart - Ytterby IS Blå Önneredsplan 12 Konstgräs
2021-05-02 13:30 (Inst.) Näsets SK Röd - Älvsborg FF Lila Lundin Arena
2021-05-02 13:30 (Inst.) Torslanda IK 2 - Kärra KIF Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-02 14:45 (Inst.) Näsets SK Vit - Älvsborg FF Blå Åkeredsvallen 2 Konstgräs
Omgång 3
2021-05-09 10:00 Kärra KIF Gul - Kungsladugårds BK Röd Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-09 11:00 Älvsborg FF Lila - Torslanda IK 1 Hagenplan 12
2021-05-09 11:00 Älvsborg FF Blå - Torslanda IK 2 Hagenplan 11
2021-05-09 11:15 Kärra KIF Blå - Kungsladugårds BK Vit Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-09 11:15 Ytterby IS Blå - Näsets SK Vit Ytterns IP 32
2021-05-09 12:15 Eriksbergs IF 1 - IF Väster Orange Rosenhill 11
2021-05-09 12:15 Eriksbergs IF 2 - IF Väster Svart Rosenhill 12
2021-05-09 12:30 Ytterby IS Röd - Näsets SK Röd Ytterns IP 32
2021-05-09 12:45 IK Zenith Vit - BK Häcken Svart Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-05-09 12:45 IK Zenith Grön - BK Häcken Gul Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
Omgång 4
2021-05-23 10:30 BK Häcken Svart - Kärra KIF Gul Slättadamm 3 konstgräs
2021-05-23 11:45 BK Häcken Gul - Kärra KIF Blå Slättadamm 3 konstgräs
2021-05-23 12:00 Kungsladugårds BK Röd - Älvsborg FF Lila Sjöbaren Arena
2021-05-23 12:00 IF Väster Orange - Näsets SK Röd Önneredsplan 12 Konstgräs
2021-05-23 12:15 Eriksbergs IF 1 - IK Zenith Vit Rosenhill 11
2021-05-23 12:15 Eriksbergs IF 2 - IK Zenith Grön Rosenhill 12
2021-05-23 13:15 Kungsladugårds BK Vit - Älvsborg FF Blå Sjöbaren Arena
2021-05-23 13:15 IF Väster Svart - Näsets SK Vit Önneredsplan 12 Konstgräs
2021-05-23 16:15 Torslanda IK 1 - Ytterby IS Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-23 17:30 Torslanda IK 2 - Ytterby IS Blå Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
Omgång 5
2021-05-30 12:00 Ytterby IS Röd - Kungsladugårds BK Röd Ytterns IP 32
2021-05-30 12:00 Ytterby IS Blå - Kungsladugårds BK Vit Ytterns IP 31
2021-05-30 12:15 Älvsborg FF Blå - BK Häcken Gul Hagenplan 12
2021-05-30 12:45 IK Zenith Vit - IF Väster Orange Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-05-30 12:45 IK Zenith Grön - IF Väster Svart Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-05-30 13:15 Näsets SK Röd - Torslanda IK 1 Lundin Arena
2021-05-30 13:45 Kärra KIF Gul - Eriksbergs IF 1 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-30 14:30 Näsets SK Vit - Torslanda IK 2 Lundin Arena
2021-05-30 15:00 Kärra KIF Blå - Eriksbergs IF 2 Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-05-30 16:45 Älvsborg FF Lila - BK Häcken Svart Hagenplan 12
Omgång 6
2021-06-05 12:15 Eriksbergs IF 1 - Älvsborg FF Lila Rosenhill 11
2021-06-05 12:15 Eriksbergs IF 2 - Älvsborg FF Blå Rosenhill 12
2021-06-06 10:45 BK Häcken Svart - Ytterby IS Röd Slättadamm 3 konstgräs
2021-06-06 12:00 BK Häcken Gul - Ytterby IS Blå Slättadamm 3 konstgräs
2021-06-06 12:00 Kungsladugårds BK Röd - Näsets SK Röd Sjöbaren Arena
2021-06-06 12:00 IF Väster Orange - Torslanda IK 1 Önneredsplan 12 Konstgräs
2021-06-06 12:45 IK Zenith Vit - Kärra KIF Gul Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-06-06 12:45 IK Zenith Grön - Kärra KIF Blå Hovgårdsvallen 31 Konstgräs(Team Sportia planen)
2021-06-06 13:15 Kungsladugårds BK Vit - Näsets SK Vit Sjöbaren Arena
2021-06-06 13:15 IF Väster Svart - Torslanda IK 2 Önneredsplan 12 Konstgräs
Omgång 7
2021-06-13 12:00 Ytterby IS Röd - Eriksbergs IF 1 Ytterns IP 32
2021-06-13 12:15 Kärra KIF Blå - IF Väster Svart Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-06-13 12:15 Älvsborg FF Blå - IK Zenith Grön Hagenplan 12
2021-06-13 12:15 Torslanda IK 2 - Kungsladugårds BK Vit Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
2021-06-13 13:30 Kärra KIF Gul - IF Väster Orange Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
2021-06-13 13:30 Ytterby IS Blå - Eriksbergs IF 2 Ytterns IP 31
2021-06-13 13:30 Näsets SK Röd - BK Häcken Svart Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2021-06-13 13:30 Torslanda IK 1 - Kungsladugårds BK Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7
2021-06-13 14:45 Näsets SK Vit - BK Häcken Gul Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2021-06-13 16:45 Älvsborg FF Lila - IK Zenith Vit Hagenplan 12

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info