Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P2012-12

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bele Barkarby FF 3 Mikael Lemker 0708797916 Svart/Svart/Svart/Vit
FC Järfälla Svart Hazim Sultan 0733358403 Vit/Svart/Svarta
Hässelby SK FF Röd/röd Conny Swahn Röd/Svart/Röda
IF Brommapojkarna 17 Mårten Adolfsson 0730551726 Röd/Svart/Svarta/Svarta
IF Brommapojkarna 24 Kornel Orzelek 0704287015 Röd/Svart/Svarta/Svarta
IF Brommapojkarna 28 Amila Mujkic Asoli 0769303674 Röd/Svart/Svarta/Svarta
IFK Viksjö Gulvit4 Mattias Fredenstedt Marinblå/Marinblå/Marinblå/Gul
Kallhälls FF Vit Jimmy Jernberg 0708649096 Blå/Blå/Blå
Kista SC KFUM blå Kista SC Kansli 0707137444 Mörkblå/Svart/Mörkblå
Spånga IS FK 5 Jenny Skog 0739719226 Blå-vit/Blå/Blå
Sundbybergs IK Vit Camilla Beijron 0733261222 Grön/Vit/Grön
Ursvik IK 4 Zrinka Vranic Bäck 0761131505 Gult/Svart/Svart
Vasalund IF A Robert Stenlund 0707476977 Röda/Svarta/Röda
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2021-04-24 10:00 (Inst.) IF Brommapojkarna 28 - IF Brommapojkarna 24 Maltesholmsskolans BP 15
2021-04-24 10:00 (Inst.) Spånga IS FK 5 - Kallhälls FF Vit Nälsta BP 125
2021-04-24 10:00 (Inst.) Sundbybergs IK Vit - IFK Viksjö Gulvit4 Örvallen 26
2021-04-24 13:00 (Inst.) Vasalund IF A - Kista SC KFUM blå Råstasjön 2
2021-04-25 10:00 (Inst.) FC Järfälla Svart - IF Brommapojkarna 17 Järfällavallen 226
2021-04-25 13:00 (Inst.) Bele Barkarby FF 3 - Ursvik IK 4 Strömvallen 25
Maj
2021-05-01 09:00 (Inst.) IF Brommapojkarna 24 - Sundbybergs IK Vit Vällingby BP 125
2021-05-01 10:00 (Inst.) Kista SC KFUM blå - Spånga IS FK 5 Kvarnbacka BP 125
2021-05-01 10:30 (Inst.) Kallhälls FF Vit - Bele Barkarby FF 3 Bolindervallen 216
2021-05-01 11:00 (Inst.) Ursvik IK 4 - IF Brommapojkarna 28 Örvallen 25
2021-05-01 12:00 (Inst.) IF Brommapojkarna 17 - Vasalund IF A Olovslunds BP 115
2021-05-02 10:00 (Inst.) IFK Viksjö Gulvit4 - Hässelby SK FF Röd/röd Viksjövallen 36
2021-05-08 10:00 IF Brommapojkarna 28 - Kallhälls FF Vit Maltesholmsskolans BP 15
2021-05-08 11:00 Hässelby SK FF Röd/röd - Sundbybergs IK Vit Hässelby IP 225
2021-05-08 12:45 Spånga IS FK 5 - IF Brommapojkarna 17 Hässelängens BP 11
2021-05-08 13:00 Ursvik IK 4 - IF Brommapojkarna 24 Örvallen 25
2021-05-09 10:00 FC Järfälla Svart - IFK Viksjö Gulvit4 Järfällavallen 226
2021-05-09 13:00 Bele Barkarby FF 3 - Kista SC KFUM blå Strömvallen 25
2021-05-22 10:00 Kista SC KFUM blå - IF Brommapojkarna 28 Kvarnbacka BP 125
2021-05-22 10:00 IF Brommapojkarna 24 - Hässelby SK FF Röd/röd Vällingby BP 125
2021-05-22 10:30 Kallhälls FF Vit - Ursvik IK 4 Bolindervallen 216
2021-05-22 12:00 Sundbybergs IK Vit - FC Järfälla Svart Örvallen 26
2021-05-22 12:00 IF Brommapojkarna 17 - Bele Barkarby FF 3 Olovslunds BP 115
2021-05-23 11:00 IFK Viksjö Gulvit4 - Vasalund IF A Viksjövallen 36
2021-05-29 10:00 IF Brommapojkarna 28 - IF Brommapojkarna 17 Maltesholmsskolans BP 15
2021-05-29 10:30 Kallhälls FF Vit - IF Brommapojkarna 24 Bolindervallen 216
2021-05-29 11:00 Spånga IS FK 5 - IFK Viksjö Gulvit4 Nälsta BP 125
2021-05-29 11:00 Ursvik IK 4 - Kista SC KFUM blå Örvallen 25
2021-05-30 10:00 Vasalund IF A - Sundbybergs IK Vit Läroverket 15
2021-05-30 10:00 FC Järfälla Svart - Hässelby SK FF Röd/röd Järfällavallen 226
Juni
2021-06-05 09:00 IF Brommapojkarna 24 - FC Järfälla Svart Vällingby BP 125
2021-06-05 10:00 Kista SC KFUM blå - Kallhälls FF Vit Kvarnbacka BP 125
2021-06-05 12:00 Sundbybergs IK Vit - Spånga IS FK 5 Örvallen 26
2021-06-05 12:00 IF Brommapojkarna 17 - Ursvik IK 4 Olovslunds BP 115
2021-06-05 13:00 Hässelby SK FF Röd/röd - Vasalund IF A Hässelby IP 225
2021-06-06 11:00 IFK Viksjö Gulvit4 - Bele Barkarby FF 3 Viksjövallen 36
2021-06-12 10:00 IF Brommapojkarna 28 - IFK Viksjö Gulvit4 Maltesholmsskolans BP 15
2021-06-12 10:00 Spånga IS FK 5 - Hässelby SK FF Röd/röd Nälsta BP 125
2021-06-12 10:30 Kallhälls FF Vit - IF Brommapojkarna 17 Bolindervallen 216
2021-06-12 11:00 Kista SC KFUM blå - IF Brommapojkarna 24 Kvarnbacka BP 125
2021-06-12 13:00 Vasalund IF A - FC Järfälla Svart Råstasjön 2
2021-06-13 13:00 Bele Barkarby FF 3 - Sundbybergs IK Vit Strömvallen 25
Augusti
2021-08-28 10:00 IF Brommapojkarna 24 - Vasalund IF A Vällingby BP 125
2021-08-28 10:15 IF Brommapojkarna 17 - Kista SC KFUM blå Vällingby BP 115
2021-08-28 11:00 Hässelby SK FF Röd/röd - Bele Barkarby FF 3 Hässelby IP 225
2021-08-28 12:00 Sundbybergs IK Vit - IF Brommapojkarna 28 Örvallen 26
2021-08-29 10:00 FC Järfälla Svart - Spånga IS FK 5 Järfällavallen 226
2021-08-29 11:00 IFK Viksjö Gulvit4 - Ursvik IK 4 Viksjövallen 36
September
2021-09-04 10:00 IF Brommapojkarna 28 - Hässelby SK FF Röd/röd Maltesholmsskolans BP 15
2021-09-04 10:00 Spånga IS FK 5 - Vasalund IF A Nälsta BP 125
2021-09-04 10:30 Kallhälls FF Vit - IFK Viksjö Gulvit4 Bolindervallen 216
2021-09-04 11:00 Ursvik IK 4 - Sundbybergs IK Vit Örvallen 25
2021-09-04 12:00 IF Brommapojkarna 17 - IF Brommapojkarna 24 Olovslunds BP 115
2021-09-05 09:00 Bele Barkarby FF 3 - FC Järfälla Svart Veddestavallen 35
2021-09-11 10:00 IF Brommapojkarna 24 - Spånga IS FK 5 Vällingby BP 125
2021-09-11 11:00 Vasalund IF A - Bele Barkarby FF 3 Råstasjön 2
2021-09-11 11:00 Hässelby SK FF Röd/röd - Ursvik IK 4 Hässelby IP 225
2021-09-11 12:00 Sundbybergs IK Vit - Kallhälls FF Vit Örvallen 26
2021-09-12 10:00 FC Järfälla Svart - IF Brommapojkarna 28 Järfällavallen 226
2021-09-12 10:00 IFK Viksjö Gulvit4 - Kista SC KFUM blå Viksjövallen 36
2021-09-18 10:00 IF Brommapojkarna 28 - Vasalund IF A Maltesholmsskolans BP 15
2021-09-18 10:00 Kista SC KFUM blå - Sundbybergs IK Vit Kvarnbacka BP 125
2021-09-18 10:30 Kallhälls FF Vit - Hässelby SK FF Röd/röd Bolindervallen 216
2021-09-18 11:00 Ursvik IK 4 - FC Järfälla Svart Örvallen 25
2021-09-18 12:00 IF Brommapojkarna 17 - IFK Viksjö Gulvit4 Olovslunds BP 115
2021-09-19 11:00 Bele Barkarby FF 3 - Spånga IS FK 5 Veddestavallen 35
2021-09-25 09:00 IF Brommapojkarna 24 - Bele Barkarby FF 3 Vällingby BP 125
2021-09-25 10:00 Sundbybergs IK Vit - IF Brommapojkarna 17 Örvallen 26
2021-09-25 11:00 Spånga IS FK 5 - IF Brommapojkarna 28 Nälsta BP 125
2021-09-25 13:00 Vasalund IF A - Ursvik IK 4 Råstasjön 2
2021-09-25 13:00 Hässelby SK FF Röd/röd - Kista SC KFUM blå Hässelby IP 225
2021-09-26 10:00 FC Järfälla Svart - Kallhälls FF Vit Järfällavallen 226
Oktober
2021-10-02 10:00 IF Brommapojkarna 28 - Bele Barkarby FF 3 Maltesholmsskolans BP 15
2021-10-02 10:00 Kista SC KFUM blå - FC Järfälla Svart Kvarnbacka BP 125
2021-10-02 10:30 Kallhälls FF Vit - Vasalund IF A Bolindervallen 216
2021-10-02 11:00 Ursvik IK 4 - Spånga IS FK 5 Örvallen 25
2021-10-02 12:00 IF Brommapojkarna 17 - Hässelby SK FF Röd/röd Olovslunds BP 115
2021-10-03 10:00 IFK Viksjö Gulvit4 - IF Brommapojkarna 24 Viksjövallen 36

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info