Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 9 Borås Pojk

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Vit Daniel Miglavs 0733256146 0733256146 Grön-vit-grön
Bergdalens IK Röd Mattias Jonsson 0738363938 Röd/Röd/Röd
Borås AIK Krister Söderström 0720505874 Röd/Blå/Röd
Brämhults IK Johan von Kraemer 0704173622 Svart/Svart/Svart
Byttorps IF Grön Mats Dalmyr +46709875559 Grön/Vit/Grön
Dalsjöfors GoIF Grön Marcus Cleverup 0734328724 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Fritsla IF Jeff Stridsberg 0722405406 Orange/Svart/Svart
Gerdskens BK Svart Christoffer Carlsson 0730286973 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Herrljunga/Frisco Röd Mikael Norén 0705410654 Röd/Blå/Röd
IF Elfsborg Jacob Andrén 0702208071 Gul/Svart/Gul
Sjömarkens IF Karl Larsson 0730511524 Vit/Grön/Grön
Skene IF Svart Lukas Lundstedt 0704972666 Vit/Svarta/Vita
Sätila SK Daniel Lidenwall 0706712247 Röd/Blå/Röd
Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Robert Gårlin 0707131793 Svart/vit/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Blå Anders Skyldberg 0720831036 Blå-svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2021-05-08 13:00 Borås AIK - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Bodavallen C konstgräs
2021-05-09 14:00 Gerdskens BK Svart - Herrljunga/Frisco Röd Gerdskenvallen A-plan
2021-05-09 14:45 (Inst.) Dalsjöfors GoIF Grön - Sjömarkens IF Dalsjöhov
2021-05-09 16:30 (Inst.) Brämhults IK - Sätila SK Brämhults IP C
2021-05-09 17:00 (Inst.) Byttorps IF Grön - Skene IF Svart Byttorps IP B
2021-05-09 17:00 Fritsla IF - IF Elfsborg Kungaberg
2021-05-14 18:00 Sjömarkens IF - Fritsla IF Idrottsgården B-plan
2021-05-15 10:30 Alingsås IF FF Vit - Bergdalens IK Röd Mjörnvallen, B-plan
2021-05-16 10:00 Ulricehamns IFK Blå - Borås AIK Lassalyckan C-plan
2021-05-16 11:00 Sätila SK - Byttorps IF Grön Lygnevi B
2021-05-16 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Brämhults IK Ekåsvallen
2021-05-16 12:00 IF Elfsborg - Gerdskens BK Svart Ryda Sportfält B
2021-05-16 12:00 Skene IF Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Vävarevallen B-plan
2021-05-20 18:15 Herrljunga/Frisco Röd - IF Elfsborg Skoghälla B
2021-05-22 11:00 Brämhults IK - Ulricehamns IFK Blå Brämhults IP C
2021-05-22 13:00 Borås AIK - Alingsås IF FF Vit Bodavallen C konstgräs
2021-05-23 16:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Sätila SK Gårdavallen A-plan
2021-05-23 17:00 Byttorps IF Grön - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Byttorps IP B
2021-05-23 17:00 Fritsla IF - Skene IF Svart Kungaberg
2021-05-23 17:00 Gerdskens BK Svart - Sjömarkens IF Gerdskenvallen A-plan
2021-05-29 11:00 Bergdalens IK Röd - Borås AIK Björkängsvallen, Borås
2021-05-29 12:30 Alingsås IF FF Vit - Brämhults IK Mjörnvallen, B-plan
2021-05-29 13:05 Ulricehamns IFK Blå - Byttorps IF Grön Lassalyckan C-plan
2021-05-30 11:00 Sätila SK - Fritsla IF Lygnevi B
2021-05-30 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Dalsjöfors GoIF Grön Björkängsvallen 1 Gräs
2021-05-30 13:00 Skene IF Svart - Gerdskens BK Svart Vävarevallen B-plan
2021-05-30 14:00 Sjömarkens IF - Herrljunga/Frisco Röd Idrottsgården Konstgräsplan
Juni
2021-06-06 11:00 Brämhults IK - Bergdalens IK Röd Brämhults IP C
2021-06-06 11:30 IF Elfsborg - Sjömarkens IF Ryda Sportfält B
2021-06-06 13:00 Byttorps IF Grön - Alingsås IF FF Vit Byttorps IP A Konstgräs
2021-06-06 16:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Blå Gårdavallen A-plan
2021-06-06 17:00 Fritsla IF - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Kungaberg
2021-06-06 17:00 Gerdskens BK Svart - Sätila SK Gerdskenvallen A-plan
2021-06-06 17:00 Herrljunga/Frisco Röd - Skene IF Svart Skoghälla B
2021-06-12 11:00 Bergdalens IK Röd - Byttorps IF Grön Björkängsvallen, Borås
2021-06-12 11:00 Borås AIK - Brämhults IK Bodavallen C konstgräs
2021-06-12 12:00 Alingsås IF FF Vit - Dalsjöfors GoIF Grön Mjörnvallen, B-plan
2021-06-13 10:30 Skene IF Svart - IF Elfsborg Vävarevallen B-plan
2021-06-13 11:00 Sätila SK - Herrljunga/Frisco Röd Lygnevi B
2021-06-13 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Gerdskens BK Svart Ekäng A
2021-06-13 14:50 Ulricehamns IFK Blå - Fritsla IF Lassalyckan C-plan
2021-06-17 18:30 Sjömarkens IF - Skene IF Svart Idrottsgården B-plan
2021-06-20 13:00 Gerdskens BK Svart - Ulricehamns IFK Blå Gerdskenvallen B-plan
2021-06-20 15:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Bergdalens IK Röd Gårdavallen A-plan
2021-06-20 16:00 IF Elfsborg - Sätila SK Ryda Sportfält B
2021-06-20 17:00 Fritsla IF - Alingsås IF FF Vit Kungaberg
2021-06-20 17:00 Herrljunga/Frisco Röd - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Skoghälla B
2021-06-20 18:00 Byttorps IF Grön - Borås AIK Byttorps IP B
2021-06-27 11:00 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Svart Mjörnvallen, B-plan
2021-06-27 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - IF Elfsborg Ekåsvallen
2021-06-27 13:00 Sätila SK - Sjömarkens IF Lygnevi B
2021-06-27 14:50 Ulricehamns IFK Blå - Herrljunga/Frisco Röd Lassalyckan C-plan
2021-06-27 18:00 Brämhults IK - Byttorps IF Grön Brämhults IP C
2021-06-28 18:00 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF Grön Bodavallen C konstgräs
Augusti
2021-08-12 18:15 Herrljunga/Frisco Röd - Alingsås IF FF Vit Skoghälla B
2021-08-15 12:00 Sjömarkens IF - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Idrottsgården B-plan
2021-08-15 13:00 Skene IF Svart - Sätila SK Vävarevallen B-plan
2021-08-15 15:00 Gerdskens BK Svart - Bergdalens IK Röd Gerdskenvallen A-plan
2021-08-15 16:00 IF Elfsborg - Ulricehamns IFK Blå Ryda Sportfält B
2021-08-15 16:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Brämhults IK Gårdavallen A-plan
2021-08-15 17:00 Fritsla IF - Borås AIK Kungaberg
2021-08-21 11:00 Borås AIK - Gerdskens BK Svart Bodavallen C konstgräs
2021-08-22 11:00 Alingsås IF FF Vit - IF Elfsborg Mjörnvallen, B-plan
2021-08-22 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Skene IF Svart Björkängsvallen 1 Gräs
2021-08-22 14:30 Brämhults IK - Fritsla IF Brämhults IP C
2021-08-22 14:45 Bergdalens IK Röd - Herrljunga/Frisco Röd Björkängsvallen, Borås
2021-08-22 14:50 Ulricehamns IFK Blå - Sjömarkens IF Lassalyckan C-plan
2021-08-22 15:00 Byttorps IF Grön - Dalsjöfors GoIF Grön Byttorps IP B
2021-08-26 18:15 Herrljunga/Frisco Röd - Borås AIK Skoghälla B
2021-08-28 13:00 Sätila SK - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Lygnevi B
2021-08-29 12:00 Skene IF Svart - Ulricehamns IFK Blå Vävarevallen B-plan
2021-08-29 15:00 Gerdskens BK Svart - Brämhults IK Gerdskenvallen A-plan
2021-08-29 15:00 IF Elfsborg - Bergdalens IK Röd Ryda Sportfält B
2021-08-29 17:00 Fritsla IF - Byttorps IF Grön Kungaberg
2021-08-29 18:00 Sjömarkens IF - Alingsås IF FF Vit Idrottsgården Konstgräsplan
September
2021-09-04 11:00 Brämhults IK - Herrljunga/Frisco Röd Brämhults IP C
2021-09-04 12:20 Ulricehamns IFK Blå - Sätila SK Lassalyckan C-plan
2021-09-04 13:00 Borås AIK - IF Elfsborg Bodavallen C konstgräs
2021-09-05 11:00 Alingsås IF FF Vit - Skene IF Svart Mjörnvallen, B-plan
2021-09-05 11:00 Byttorps IF Grön - Gerdskens BK Svart Byttorps IP B
2021-09-05 13:00 Bergdalens IK Röd - Sjömarkens IF Björkängsvallen, Borås
2021-09-05 17:30 Dalsjöfors GoIF Grön - Fritsla IF Gårdavallen A-plan
2021-09-10 17:30 Sjömarkens IF - Borås AIK Idrottsgården B-plan
2021-09-11 11:00 Herrljunga/Frisco Röd - Byttorps IF Grön Skoghälla B
2021-09-12 10:30 Skene IF Svart - Bergdalens IK Röd Vävarevallen B-plan
2021-09-12 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Ulricehamns IFK Blå Ekäng A
2021-09-12 13:00 IF Elfsborg - Brämhults IK Ryda Sportfält B
2021-09-12 13:00 Sätila SK - Alingsås IF FF Vit Lygnevi B
2021-09-12 15:00 Gerdskens BK Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Gerdskenvallen A-plan
2021-09-18 11:00 Borås AIK - Skene IF Svart Bodavallen C konstgräs
2021-09-19 11:00 Byttorps IF Grön - IF Elfsborg Byttorps IP A Konstgräs
2021-09-19 13:00 Alingsås IF FF Vit - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Mjörnvallen, B-plan
2021-09-19 14:00 Brämhults IK - Sjömarkens IF Brämhults IP C
2021-09-19 15:00 Bergdalens IK Röd - Sätila SK Björkängsvallen, Borås, Gräs
2021-09-19 15:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Herrljunga/Frisco Röd Gårdavallen A-plan
2021-09-19 17:00 Fritsla IF - Gerdskens BK Svart Kungaberg
2021-09-25 11:00 Herrljunga/Frisco Röd - Fritsla IF Skoghälla B
2021-09-26 11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Bergdalens IK Röd Ekåsvallen
2021-09-26 13:00 IF Elfsborg - Dalsjöfors GoIF Grön Ryda Sportfält B
2021-09-26 13:00 Skene IF Svart - Brämhults IK Vävarevallen B-plan
2021-09-26 14:20 Ulricehamns IFK Blå - Alingsås IF FF Vit Lassalyckan C-plan
2021-09-26 16:00 Sjömarkens IF - Byttorps IF Grön Idrottsgården Konstgräsplan
2021-09-26 16:30 Sätila SK - Borås AIK Lygnevi B
December
2021-12-30 Bergdalens IK Röd - Ulricehamns IFK Blå Björkängsvallen, Borås
2021-12-30 Bergdalens IK Röd - Fritsla IF Björkängsvallen, Borås

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info