Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 7 Borås Flick

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås KIK Blåvit Klas Antonsson 0705396895 Blå/Blå/Vit
Borås GIF Jimmy Trennedal 0767602949 0767602949 Blå/Vit/Blå
Byttorps IF Sofia Posserud 0706607500 0706607500 Grön/Vit/Grön
IFK Örby Ingemar Skarnehall 0735149734 Blå/Vit/blå/Blå
Rydboholms SK Maria Johansson 0768841595 Blå/Blå/Blå
Rävlanda AIS Alexander Myrbo 0723618445 Vit-blå-randig/Blå/Blå
Sandareds IF Liselott Bergqvist 0706277488 0706277488 Vit/Grön/Grön
Sjömarkens IF Michaela Hedenlid 0705880943 Vit/Grön/Grön
Sätila SK Joakim Ekberg 0706858148 Röd/Blå/Röd
Öxnevalla/Svansjö Angelika Högberg 0763288227 Blå/Blå/Vit
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Januari
(Inst.) Sjömarkens IF - Rävlanda AIS
Maj
2021-05-04 (Inst.) Rävlanda AIS - Sätila SK
2021-05-05 18:00 IFK Örby - Sjömarkens IF Örby IP B konstgräs
2021-05-08 12:00 Rydboholms SK - Sandareds IF Sven Erikssonsvallen
2021-05-09 (Inst.) Borås GIF - Alingsås KIK Blåvit Sjöbo Arena
2021-05-09 13:00 Byttorps IF - Öxnevalla/Svansjö Byttorps IP C
2021-05-16 (Inst.) Alingsås KIK Blåvit - Rydboholms SK
2021-05-16 13:00 Sätila SK - Byttorps IF Lygnevi B
2021-05-16 17:00 Öxnevalla/Svansjö - Borås GIF Svansjövallen A
2021-05-18 (Inst.) Rävlanda AIS - Sandareds IF
2021-05-19 18:00 IFK Örby - Rydboholms SK Örby IP B konstgräs
2021-05-23 (Inst.) Öxnevalla/Svansjö - Alingsås KIK Blåvit Hedevallen
2021-05-23 11:00 Borås GIF - Sätila SK Sjöbo Arena
2021-05-23 11:00 Byttorps IF - Sjömarkens IF Byttorps IP C
2021-05-28 18:00 Sjömarkens IF - Borås GIF Idrottsgården Konstgräsplan
2021-05-30 12:30 Alingsås KIK Blåvit - IFK Örby Noltorpsvallen C
2021-05-30 13:00 Sätila SK - Öxnevalla/Svansjö Lygnevi B
2021-05-30 14:00 (Inst.) Rydboholms SK - Rävlanda AIS Sven Erikssonsvallen
2021-05-30 14:00 Sandareds IF - Byttorps IF Sandevi B-plan
Juni
2021-06-01 (Inst.) Rävlanda AIS - IFK Örby
2021-06-06 11:00 Borås GIF - Sandareds IF Sjöbo Arena
2021-06-06 13:00 Sätila SK - Alingsås KIK Blåvit Lygnevi B
2021-06-06 15:00 Byttorps IF - Rydboholms SK Byttorps IP C
2021-06-06 16:00 Öxnevalla/Svansjö - Sjömarkens IF Hedevallen
2021-06-09 18:00 IFK Örby - Byttorps IF Örby IP C
2021-06-12 13:00 Sandareds IF - Öxnevalla/Svansjö Sandevi A-plan
2021-06-13 (Inst.) Alingsås KIK Blåvit - Rävlanda AIS Noltorpsvallen C
2021-06-13 14:00 Rydboholms SK - Borås GIF Sven Erikssonsvallen
2021-06-13 16:00 Sjömarkens IF - Sätila SK Idrottsgården B-plan
2021-06-15 18:00 Sandareds IF - IFK Örby Sandevi A-plan
2021-06-20 (Inst.) Byttorps IF - Rävlanda AIS Byttorps IP C
2021-06-20 13:00 Borås GIF - IFK Örby Sjöbo Arena
2021-06-20 17:00 Sätila SK - Sandareds IF Lygnevi B
2021-06-20 17:00 Öxnevalla/Svansjö - Rydboholms SK Svansjövallen A
2021-06-20 18:00 Sjömarkens IF - Alingsås KIK Blåvit Idrottsgården B-plan
2021-06-22 (Inst.) Rävlanda AIS - Borås GIF
2021-06-22 17:30 Sjömarkens IF - Rydboholms SK Idrottsgården B-plan
2021-06-22 18:00 IFK Örby - Öxnevalla/Svansjö Örby IP C
2021-06-27 14:30 Rydboholms SK - Sätila SK Sven Erikssonsvallen C
2021-06-27 17:00 Byttorps IF - Alingsås KIK Blåvit Byttorps IP C
2021-06-27 18:00 Sandareds IF - Sjömarkens IF Sandevi B-plan
2021-06-30 17:30 Sätila SK - IFK Örby Lygnevi B
2021-06-30 19:00 Alingsås KIK Blåvit - Sandareds IF Noltorpsvallen C
Juli
2021-07-04 (Inst.) Öxnevalla/Svansjö - Rävlanda AIS Hedevallen
2021-07-04 11:00 Borås GIF - Byttorps IF Sjöbo Arena
Augusti
2021-08-14 11:00 Sandareds IF - Rydboholms SK Sandevi A-plan
2021-08-15 11:00 Sätila SK - Rävlanda AIS Lygnevi B
2021-08-15 14:00 Sjömarkens IF - IFK Örby Idrottsgården B-plan
2021-08-15 14:00 Alingsås KIK Blåvit - Borås GIF Noltorpsvallen C
2021-08-15 17:00 Öxnevalla/Svansjö - Byttorps IF Svansjövallen A
2021-08-18 18:00 IFK Örby - Sandareds IF Örby IP B konstgräs
2021-08-21 14:00 Rydboholms SK - Alingsås KIK Blåvit Sven Erikssonsvallen
2021-08-22 11:00 Rävlanda AIS - Sjömarkens IF Bråtaredsvallen 11
2021-08-22 13:00 Borås GIF - Öxnevalla/Svansjö Sjöbo Arena
2021-08-22 15:00 Byttorps IF - Sätila SK Byttorps IP C
2021-08-27 18:00 Sandareds IF - Rävlanda AIS Sandevi B-plan
2021-08-28 12:30 Alingsås KIK Blåvit - Öxnevalla/Svansjö Noltorpsvallen C
2021-08-29 11:00 Sätila SK - Borås GIF Lygnevi B
2021-08-29 16:00 Rydboholms SK - IFK Örby Sven Erikssonsvallen
2021-08-29 18:00 Sjömarkens IF - Byttorps IF Idrottsgården B-plan
September
2021-09-05 11:00 Borås GIF - Sjömarkens IF Sjöbo Arena
2021-09-05 11:00 IFK Örby - Alingsås KIK Blåvit Örby IP C
2021-09-05 13:00 (Inst.) Rävlanda AIS - Rydboholms SK Bråtaredsvallen 11
2021-09-05 15:00 Byttorps IF - Sandareds IF Byttorps IP B
2021-09-05 16:00 Öxnevalla/Svansjö - Sätila SK Hedevallen
2021-09-08 18:00 IFK Örby - Rävlanda AIS Örby IP C
2021-09-12 14:00 (Inst.) Rydboholms SK - Byttorps IF Sven Erikssonsvallen
2021-09-12 14:00 Sjömarkens IF - Öxnevalla/Svansjö Idrottsgården B-plan
2021-09-12 16:00 Sandareds IF - Borås GIF Sandevi B-plan
2021-09-12 17:00 Alingsås KIK Blåvit - Sätila SK Noltorpsvallen C
2021-09-18 13:00 Sätila SK - Sjömarkens IF Lygnevi B
2021-09-18 14:00 Öxnevalla/Svansjö - Sandareds IF Hedevallen
2021-09-19 11:00 (Inst.) Borås GIF - Rydboholms SK Sjöbo Arena
2021-09-19 15:00 Byttorps IF - IFK Örby Byttorps IP C
2021-09-19 15:00 Rävlanda AIS - Alingsås KIK Blåvit Bråtaredsvallen 11
2021-09-22 18:00 IFK Örby - Borås GIF Örby IP B konstgräs
2021-09-25 14:00 Rydboholms SK - Öxnevalla/Svansjö Sven Erikssonsvallen
2021-09-25 14:00 Alingsås KIK Blåvit - Sjömarkens IF Noltorpsvallen C
2021-09-26 14:00 Sandareds IF - Sätila SK Sandevi B-plan
2021-09-26 15:00 Rävlanda AIS - Byttorps IF Bråtaredsvallen 11

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info