Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Division 9 Västergötland Flick

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås KIK Blå Daniel Andersson 0735921575 Blå/Blå/Blå
Alingsås KIK Vit Daniel Andersson 0735921575 Blå/Blå/Blå
Bollebygds SK Kristoffer Hilmertz 0730698915 Mörk blå, Mörk blå, Mörk Blå
Borås GIF Johan Ljung 0704909990 Blå/Vit/Blå
Brämhults IK Ulrika Brink 0706105668 Svart/Svart/Svart
Dalsjöfors GoIF Philip Forsman 0703425544 Grön/Svart/Grön
Fristads GoIF Christian Friberg 0739953591 Grön, Vit, Grön
Guldkroken FK Gul Patrik Andersson 0709197966
Guldkroken FK Röd Patrik Andersson 0709197966
Guldkroken FK Svart Patrik Andersson 0709197966
Gånghester/Målsryd Svart Fredrik Berggren 0737002853 Röd-svart-randig, Svart, Röd
Hemsjö IF Anna Lidén 0739412852 Gul/Svart/Gul-svart
Hörnebo SK Johan Almgren 0739464601 Grön/Grön/Grön/Vit
Hössna IF Claes Hallin 0703299667 Röd/Vit/Röd/Röd
IFK Örby Madeleine Juteberg 0720505003 Blå/Vit/blå/Blå
IK Gauthiod Ebba Amanda Persson 0736819949 Röd/Blå/Röd
Kållandsö GoIF Niklas Roland +46703424078 Gul/Vit/Gul
Källby IF Veronika Palmborg 0733553198 Vit/Blå/Blå
Lidköpings FK Grön Peter Broberg 0738150108 Svart/Svart/Svart
Lidköpings FK Röd Peter Broberg 0738150108 Röd-Svart/Svart/Svart
Lidköpings FK Svart Peter Broberg 0738150108 Röd-Svart/Svart/Svart
Lidköpings FK Vit Peter Broberg 0738150108 Röd-Svart/Svart/Svart
Mariestads BoIS FF Erica Williamsson 0766377122 Röd/Röd/Röd
Redvägs FK Dennis Kjellén 0720509065 Svart, Svart, Svart
Råda BK Grön Jenny Flinkfelt 0709209946 Vit-Grön/Grön/Vit
Råda BK Gul Jenny Flinkfelt 0709209946 Vit-Grön/Grön/Vit
Råda BK Vit Jenny Flinkfelt 0709209946 Vit-Grön/Grön/Vit
Skene IF Christin Hilmersson 0708696292 Vit/Svarta/Vita
Skövde KIK Svart Martin Brodin 0725450533 Vit/Svart/Svart
Skövde KIK Svartvit Martin Brodin 0725450533 Vit/Svart/Svart
Skövde KIK Vit Martin Brodin 0725450533 Svart/vit/Svart/svart
Skövde KIK Vitsvart Martin Brodin 0725450533 Svart/vit/Svart/svart
Sparsörs AIK Johan Eurenius 033103141 0709903233 Svart/Vit/Gul/Svart
Stenstorps IF Charlotte Wirén 0706648917 Röd/Vit/Röd
Sätila SK Viktoria Gustavsson 0701733329 Röd/Blå/Röd
Tidaholms GoIF Svart Peter Lann 0709925371 Svart-vit/Svart/Vit
Tidaholms GoIF Vit Peter Lann 0709925371 Svart-vit/Svart/Vit
Töreboda IK Vanessa Billing 0739282414 Röd/Röd/Röd
Ulricehamns IFK Blå Henrik Johansson 0733826862 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Svart Henrik Johansson 0733826862 Blå-svart/Svart/Svart
Vara SK Tobias Sjöberg 0702975837 Gul/Svart/Gul
Vinninga AIF Per Holm 0766403202 Grön/Grön/Grön
Våmbs IF Ida Nord 0739345167 Grön-vit/Grön/Grön
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-05-16 17:00 IK Gauthiod - Lidköpings FK Vit Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-06-16 17:30 Hemsjö IF - Borås GIF Byvallen C-plan
2021-06-22 17:45 Fristads GoIF - Sparsörs AIK Hedens IP
2021-06-27 10:00 Kållandsö GoIF - Vinninga AIF Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-06-27 11:00 Töreboda IK - Skövde KIK Svartvit Töreshov 5-manna 1
Omgång 2
2021-05-23 17:30 Stenstorps IF - Töreboda IK Sportvallen B
2021-05-28 18:00 Ulricehamns IFK Svart - Hössna IF Lassalyckan C-plan 2
2021-05-29 10:00 Kållandsö GoIF - Lidköpings FK Svart Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-05-29 11:30 Alingsås KIK Vit - Brämhults IK Noltorpsvallen C
2021-05-29 12:30 Alingsås KIK Blå - Borås GIF Noltorpsvallen C
2021-05-29 13:00 Lidköpings FK Vit - Råda BK Vit Ågårdsvallen J
2021-05-30 09:30 IK Gauthiod - Lidköpings FK Röd Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-05-30 10:00 Skövde KIK Svart - Tidaholms GoIF Svart Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2021-05-30 10:00 Skövde KIK Svartvit - Tidaholms GoIF Vit Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2021-05-30 11:00 IFK Örby - Skene IF Örby IP
2021-05-30 11:00 Mariestads BoIS FF - Skövde KIK Vitsvart Lekevi IP Övre-plan
2021-05-30 12:00 Gånghester/Målsryd Svart - Bollebygds SK Engvallen, Gånghester
2021-05-30 12:00 Råda BK Grön - Källby IF Rådavallen
2021-05-30 12:00 Råda BK Gul - Vara SK Rådavallen
2021-05-30 12:30 Våmbs IF - Skövde KIK Vit Claesborgs Nedre Plan
2021-05-30 17:00 Sparsörs AIK - Hemsjö IF Trollevi B
Omgång 3
2021-05-22 10:00 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Svart Dalsjöhov
2021-05-22 10:30 Brämhults IK - Sparsörs AIK Brämhults IP
2021-05-22 12:00 Hemsjö IF - Alingsås KIK Vit Byvallen C-plan
2021-05-22 12:00 Lidköpings FK Röd - Skövde KIK Svart Ågårdsvallen K
2021-05-22 12:00 Lidköpings FK Svart - Skövde KIK Svartvit Ågårdsvallen I
2021-05-22 12:30 Sätila SK - IFK Örby Lygnevi B
2021-05-22 12:30 Råda BK Grön - Skövde KIK Vit Rådavallen
2021-05-22 12:30 Råda BK Gul - Skövde KIK Vitsvart Rådavallen
2021-05-22 14:00 Råda BK Vit - Kållandsö GoIF Rådavallen
2021-05-23 10:00 Källby IF - Vinninga AIF Eolsborg C-pan
2021-05-23 11:00 Tidaholms GoIF Svart - Våmbs IF Ulvesborg K2
2021-05-23 11:00 Tidaholms GoIF Vit - Mariestads BoIS FF Ulvesborg K1
2021-05-23 14:00 Bollebygds SK - Alingsås KIK Blå Björnskogsvallen 5 mot 5
2021-05-23 14:00 Vara SK - IK Gauthiod Torsvallen E-plan
2021-05-23 15:30 Borås GIF - Fristads GoIF Sjöbo Arena
2021-05-23 16:00 Redvägs FK - Gånghester/Målsryd Svart Enevi B-plan
2021-05-30 17:00 Töreboda IK - Hörnebo SK Töreshov 5-manna 1
Omgång 4
2021-06-05 10:00 Dalsjöfors GoIF - Bollebygds SK Dalsjöhov
2021-06-05 10:00 Tidaholms GoIF Vit - Stenstorps IF Ulvesborg K1
2021-06-05 11:20 Ulricehamns IFK Svart - Sparsörs AIK Lassalyckan C-plan 1
2021-06-05 12:30 Sätila SK - Skene IF Lygnevi B
2021-06-05 13:00 Lidköpings FK Vit - Källby IF Ågårdsvallen J
2021-06-05 14:00 Kållandsö GoIF - Vara SK Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-06-06 10:00 Skövde KIK Vit - Lidköpings FK Röd Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 10:00 Skövde KIK Vitsvart - Lidköpings FK Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 10:00 Skövde KIK Svart - Råda BK Grön Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 10:00 Skövde KIK Svartvit - Råda BK Gul Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 10:00 Vinninga AIF - Råda BK Vit Lindvallen D1
2021-06-06 12:00 Gånghester/Målsryd Svart - Alingsås KIK Vit Engvallen, Gånghester
2021-06-06 12:00 Brämhults IK - Borås GIF Brämhults IP
2021-06-06 14:00 Fristads GoIF - Hemsjö IF Hedens IP
2021-06-06 15:00 Hössna IF - Ulricehamns IFK Blå Granvalla 5mot5
2021-06-06 17:00 Mariestads BoIS FF - Töreboda IK Lekevi IP Övre-plan
Omgång 5
2021-06-12 10:00 Sparsörs AIK - Sätila SK Trollevi B
2021-06-12 10:00 Råda BK Vit - Källby IF Rådavallen
2021-06-12 11:00 Skene IF - Brämhults IK Vävarevallen
2021-06-12 11:00 Bollebygds SK - IFK Örby Björnskogsvallen 5 mot 5
2021-06-12 11:00 Töreboda IK - Tidaholms GoIF Svart Töreshov 5-manna 1
2021-06-12 11:00 Lidköpings FK Röd - Råda BK Grön Ågårdsvallen I
2021-06-12 11:00 Lidköpings FK Svart - Råda BK Gul Ågårdsvallen K
2021-06-12 11:30 Alingsås KIK Vit - Fristads GoIF Noltorpsvallen C
2021-06-12 11:30 IK Gauthiod - Kållandsö GoIF Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-06-12 12:30 Alingsås KIK Blå - Dalsjöfors GoIF Noltorpsvallen C
2021-06-12 14:45 Ulricehamns IFK Blå - Gånghester/Målsryd Svart Lassalyckan C-plan 1
2021-06-12 17:00 Mariestads BoIS FF - Våmbs IF Lekevi IP Övre-plan
2021-06-13 10:00 Vinninga AIF - Skövde KIK Svartvit Lindvallen D1
2021-06-13 14:00 Vara SK - Lidköpings FK Vit Torsvallen E-plan
2021-06-13 15:00 Hössna IF - Redvägs FK Granvalla 5mot5
2021-06-13 17:00 Stenstorps IF - Skövde KIK Svart Sportvallen B
Omgång 6
2021-06-19 10:00 Dalsjöfors GoIF - Skene IF Dalsjöhov
2021-06-19 10:00 Lidköpings FK Röd - Vara SK Ågårdsvallen K
2021-06-19 10:00 Lidköpings FK Svart - Råda BK Vit Ågårdsvallen I
2021-06-19 11:30 Alingsås KIK Vit - Sparsörs AIK Noltorpsvallen C
2021-06-19 12:00 Hemsjö IF - Alingsås KIK Blå Byvallen C-plan
2021-06-19 17:00 Töreboda IK - Våmbs IF Töreshov 5-manna 1
2021-06-20 09:30 Råda BK Grön - Lidköpings FK Vit Rådavallen
2021-06-20 09:30 Råda BK Gul - Vinninga AIF Rådavallen
2021-06-20 12:00 Sätila SK - Bollebygds SK Lygnevi B
2021-06-20 14:00 Fristads GoIF - Ulricehamns IFK Blå Hedens IP
2021-06-20 16:00 Redvägs FK - Gånghester/Målsryd Svart Enevi B-plan
2021-06-20 16:00 Källby IF - IK Gauthiod Eolsborg C-pan
2021-06-20 17:00 Borås GIF - Ulricehamns IFK Svart Sjöbo Arena
2021-06-20 17:00 Tidaholms GoIF Svart - Skövde KIK Vit Ulvesborg K2
2021-06-20 17:00 Tidaholms GoIF Vit - Skövde KIK Vitsvart Ulvesborg K1
2021-06-20 17:00 Mariestads BoIS FF - Stenstorps IF Lekevi IP Övre-plan
Omgång 7
2021-08-14 11:00 Stenstorps IF - Tidaholms GoIF Svart Sportvallen B
2021-08-14 14:00 Kållandsö GoIF - Vinninga AIF Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-08-15 00:00 Fristads GoIF - Borås GIF Hedens IP
2021-08-15 00:00 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Svart Enevi B-plan
2021-08-15 00:00 Hemsjö IF - Alingsås KIK Blå Byvallen C-plan
2021-08-15 10:00 Skövde KIK Vitsvart - Guldkroken FK Gul Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-15 10:00 Skövde KIK Svart - Guldkroken FK Röd Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-15 10:00 Skövde KIK Svartvit - Guldkroken FK Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-15 11:00 IFK Örby - Skene IF Örby IP
2021-08-15 15:00 Hössna IF - Redvägs FK Granvalla 5mot5
Omgång 8
2021-08-19 18:00 Tidaholms GoIF Svart - Guldkroken FK Röd Ulvesborg K1
2021-08-19 18:00 Tidaholms GoIF Vit - Guldkroken FK Svart Ulvesborg K1
2021-08-21 11:00 Lidköpings FK Grön - Skövde KIK Svartvit Ågårdsvallen K
2021-08-21 11:00 Kållandsö GoIF - Lidköpings FK Svart Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-08-21 12:00 Dalsjöfors GoIF - Gånghester/Målsryd Svart Dalsjöhov
2021-08-22 00:00 Bollebygds SK - Sätila SK Björnskogsvallen, 5 mot 5
2021-08-22 10:00 Skövde KIK Vit - Våmbs IF Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-22 10:00 Skövde KIK Vitsvart - Mariestads BoIS FF Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-22 11:00 Borås GIF - Alingsås KIK Blå Sjöbo Arena
2021-08-22 12:30 Brämhults IK - Alingsås KIK Vit Brämhults IP
2021-08-22 14:00 Vara SK - Råda BK Gul Torsvallen E-plan
2021-08-22 15:00 Hössna IF - Ulricehamns IFK Svart Granvalla 5mot5
2021-08-22 15:30 Råda BK Grön - Källby IF Rådavallen
2021-08-22 16:00 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Blå Enevi B-plan
2021-08-22 16:00 Hemsjö IF - Sparsörs AIK Byvallen C-plan
2021-08-22 16:00 Guldkroken FK Gul - Skövde KIK Svart Guldkroksvallen Konstgräs
2021-08-22 16:30 Råda BK Vit - Lidköpings FK Vit Rådavallen
2021-08-22 17:00 Skene IF - IFK Örby Vävarevallen
2021-08-22 17:00 Töreboda IK - Stenstorps IF Töreshov 5-manna 1
2021-08-22 18:30 IK Gauthiod - Lidköpings FK Röd Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
Omgång 9
2021-08-25 18:30 Kållandsö GoIF - Råda BK Vit Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-08-28 11:10 Ulricehamns IFK Svart - Hössna IF Lassalyckan C-plan 1
2021-08-28 11:30 Alingsås KIK Vit - Hemsjö IF Noltorpsvallen C
2021-08-28 11:30 Källby IF - Lidköpings FK Grön Eolsborg C-pan
2021-08-28 13:00 Fristads GoIF - Borås GIF Hedens IP
2021-08-28 13:30 Alingsås KIK Blå - Bollebygds SK Noltorpsvallen C
2021-08-29 09:45 Ulricehamns IFK Blå - Dalsjöfors GoIF Lassalyckan C-plan 1
2021-08-29 10:00 Skövde KIK Svart - Lidköpings FK Röd Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-29 10:00 Skövde KIK Svartvit - Lidköpings FK Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-29 10:00 Skövde KIK Vit - Råda BK Grön Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-29 10:00 Skövde KIK Vitsvart - Råda BK Gul Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-08-29 10:00 IK Gauthiod - Vara SK Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-08-29 11:00 IFK Örby - Sätila SK Örby IP D
2021-08-29 11:00 Vinninga AIF - Lidköpings FK Vit Lindvallen D1
2021-08-29 12:00 Våmbs IF - Tidaholms GoIF Svart Claesborgs Nedre Plan
2021-08-29 15:00 Sparsörs AIK - Brämhults IK Trollevi B
2021-08-29 16:00 Guldkroken FK Svart - Töreboda IK Guldkroksvallen Konstgräs
2021-08-29 17:00 Guldkroken FK Gul - Stenstorps IF Guldkroksvallen Konstgräs
2021-08-30 17:45 Gånghester/Målsryd Svart - Redvägs FK Målevi 25
2021-09-05 12:00 Mariestads BoIS FF - Tidaholms GoIF Vit Lekevi IP Övre-plan
Omgång 10
2021-09-05 12:00 Våmbs IF - Källby IF Claesborgs Nedre Plan
2021-09-11 10:00 Lidköpings FK Röd - Kållandsö GoIF Ågårdsvallen K
2021-09-11 10:00 Lidköpings FK Svart - Råda BK Vit Ågårdsvallen I
2021-09-11 11:00 Hemsjö IF - Fristads GoIF Byvallen C-plan
2021-09-11 11:00 Lidköpings FK Grön - Vara SK Ågårdsvallen I
2021-09-11 12:00 Lidköpings FK Vit - IK Gauthiod Ågårdsvallen J
2021-09-11 14:10 Ulricehamns IFK Blå - Hössna IF Lassalyckan C-plan 1
2021-09-12 10:00 Sparsörs AIK - Ulricehamns IFK Svart Trollevi B
2021-09-12 11:00 Borås GIF - Brämhults IK Sjöbo Arena
2021-09-12 11:30 Alingsås KIK Vit - Gånghester/Målsryd Svart Noltorpsvallen C
2021-09-12 12:00 Skene IF - Sätila SK Vävarevallen
2021-09-12 12:30 Råda BK Gul - Skövde KIK Svartvit Rådavallen
2021-09-12 14:00 Vinninga AIF - Råda BK Grön Lindvallen D1
2021-09-12 15:00 Bollebygds SK - Dalsjöfors GoIF Björnskogsvallen, 5 mot 5
2021-09-12 15:00 Guldkroken FK Röd - Skövde KIK Vitsvart Guldkroksvallen Konstgräs
2021-09-12 16:00 Guldkroken FK Svart - Skövde KIK Svart Guldkroksvallen Konstgräs
2021-09-12 16:00 Töreboda IK - Mariestads BoIS FF Töreshov 5-manna 1
2021-09-12 17:00 Guldkroken FK Gul - Skövde KIK Vit Guldkroksvallen Konstgräs
2021-09-12 17:30 Stenstorps IF - Tidaholms GoIF Vit Sportvallen B
Omgång 11
2021-09-18 10:00 Råda BK Grön - Lidköpings FK Röd Rådavallen
2021-09-18 10:00 Råda BK Gul - Lidköpings FK Svart Rådavallen
2021-09-18 11:00 Dalsjöfors GoIF - Alingsås KIK Blå Dalsjöhov
2021-09-18 11:00 Tidaholms GoIF Svart - Töreboda IK Ulvesborg K1
2021-09-18 11:00 Tidaholms GoIF Vit - Guldkroken FK Svart Ulvesborg K1
2021-09-18 12:00 Lidköpings FK Grön - Skövde KIK Vit Ågårdsvallen K
2021-09-18 12:00 Lidköpings FK Vit - Vara SK Ågårdsvallen I
2021-09-19 10:00 Skövde KIK Svart - Stenstorps IF Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-09-19 10:00 Skövde KIK Svartvit - Vinninga AIF Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-09-19 10:30 Kållandsö GoIF - IK Gauthiod Hagavallen, Kållandsö C-plan
2021-09-19 11:00 IFK Örby - Bollebygds SK Örby IP D
2021-09-19 11:10 Ulricehamns IFK Svart - Borås GIF Lassalyckan C-plan 1
2021-09-19 12:30 Brämhults IK - Skene IF Brämhults IP
2021-09-19 13:00 Sätila SK - Sparsörs AIK Lygnevi B
2021-09-19 15:00 Fristads GoIF - Alingsås KIK Vit Hedens IP
2021-09-19 16:00 Redvägs FK - Hössna IF Enevi B-plan
2021-09-19 16:00 Guldkroken FK Röd - Mariestads BoIS FF Guldkroksvallen Konstgräs
2021-09-19 16:30 Källby IF - Råda BK Vit Eolsborg C-pan
2021-09-19 17:00 Guldkroken FK Gul - Våmbs IF Guldkroksvallen Konstgräs
2021-09-20 18:00 Gånghester/Målsryd Svart - Ulricehamns IFK Blå Målevi 25
Omgång 12
2021-09-25 10:00 Lidköpings FK Vit - Råda BK Grön Ågårdsvallen J
2021-09-25 11:30 Alingsås KIK Blå - Hemsjö IF Noltorpsvallen C
2021-09-26 09:45 Ulricehamns IFK Svart - Redvägs FK Lassalyckan C-plan 1
2021-09-26 09:45 Ulricehamns IFK Blå - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan 1
2021-09-26 10:00 Skövde KIK Vit - Tidaholms GoIF Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-09-26 10:00 Skövde KIK Vitsvart - Tidaholms GoIF Vit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-09-26 10:00 Råda BK Vit - Lidköpings FK Svart Rådavallen
2021-09-26 10:00 Råda BK Gul - Kållandsö GoIF Rådavallen
2021-09-26 11:00 IFK Örby - Brämhults IK Örby IP D
2021-09-26 11:30 Skene IF - Dalsjöfors GoIF Vävarevallen
2021-09-26 12:00 Våmbs IF - Töreboda IK Claesborgs Nedre Plan
2021-09-26 13:00 Sparsörs AIK - Alingsås KIK Vit Trollevi B
2021-09-26 14:00 Vinninga AIF - Lidköpings FK Grön Lindvallen D1
2021-09-26 14:00 Vara SK - Lidköpings FK Röd Torsvallen E-plan
2021-09-26 15:00 Hössna IF - Gånghester/Målsryd Svart Granvalla 5mot5
2021-09-26 15:00 Bollebygds SK - Sätila SK Björnskogsvallen, 5 mot 5
2021-09-26 17:30 Stenstorps IF - Mariestads BoIS FF Sportvallen B
2021-09-26 18:15 IK Gauthiod - Källby IF Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info