Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen 2021/22 omg. 1-2

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-06-09 19:30 Karlbergs BK - Täby FK 0 - 1 100 Stadshagens IP 1
2021-06-09 19:30 Qviding FIF - FC Trollhättan 3 - 1 Valhalla 1 Konstgräs
2021-06-15 18:45 Anderstorps IF - Ullareds IK 2 - 3 Idrottsparken 1, Anderstorp
2021-06-15 19:00 Friska Viljor FC - Hudiksvalls Förenade FF 1 - 3 Skyttis IP
2021-06-15 19:00 Ahlafors IF - Vänersborgs IF 2 - 4 150 Svenska Stenhus Arena 1 Gräs
2021-06-15 19:00 IS Halmia - Eskilsminne IF 2 - 3 Örjans Vall
2021-06-15 19:30 Enköpings SK FK - Sollentuna FK 1 - 5 201 Enavallen A-plan
2021-06-16 19:00 Skiljebo SK - IFK Haninge 1 - 0 100 Hamre 1
2021-06-16 19:00 Värmbols FC - Örebro Syrianska IF 2 - 1 Värmbols IP
2021-06-16 19:00 IF Sylvia - Assyriska IK 3 - 2 Platinumcars Arena
2021-06-16 19:00 Västra Frölunda IF - Utsikten 0 - 1 e.f. Ruddalen 1 Konstgräs
2021-06-16 19:30 Bälinge IF - IFK Lidingö FK 1 - 4 125 Bälinge IP 2
2021-06-16 19:30 FBK Karlstad - Karlslunds IF FK 2 - 3 Örsholmens IP Docero Arena
2021-06-16 20:00 Tyresö FF - IF Brommapojkarna 0 - 6 200 Tyresövallen 1
2021-06-20 16:00 IFK Visby - Rågsveds IF 0 - 5 180 Västerhejde IP
2021-06-27 18:00 Fanna BK - Arameisk-Syrianska IF 0 - 6 98 Fanna IP B-plan
2021-06-29 19:00 IF Viken - IF Karlstad Fotbollutveckling 1 - 0 Rösvallen
2021-06-30 19:00 Enskede IK - Stockholm Internazionale 1 - 3 e.f. Enskede IP 2
2021-06-30 19:00 Husqvarna FF - Skövde AIK 5 - 2 50 Vapenvallen 1, Huskvarna
2021-06-30 19:00 Onsala BK - Lindome GIF 2 - 0 Rydets IP A konstgräs
2021-06-30 19:00 Räppe GOIF - Sölvesborgs GoIF 4 - 2 e.f. Räppevallen
2021-06-30 19:00 Österlen FF - IFK Malmö FK 5 - 0 123 Skillinge IP
2021-06-30 19:00 FC Rosengård 1917 - Torns IF 1 - 0 80 Rosengårds IP Huvudarenan
2021-06-30 19:00 Kristianstad FC - Lunds BK 1 - 4 G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
2021-06-30 19:00 Dalby GIF - Ängelholms FF 1 - 5 Dalby IP konstgräs
2021-06-30 19:15 Kvarnsvedens IK - Sandvikens IF 0 - 4 210 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2021-06-30 19:30 Stöde IF - Ytterhogdals IK 3 - 4 e.s. 50 Stöde IP
2021-06-30 19:30 Mjölby AI FF - Nyköpings BIS 5 - 4 e.s. Vifolkavallen A
2021-06-30 19:30 IK Sleipner - Oskarshamns AIK 2 - 1 Platinumcars Arena
2021-07-07 19:00 IFK Luleå - Umeå FC 0 - 2 Nyabvallen
2021-07-07 19:30 Hvetlanda GIF - Dalstorps IF 6 - 5 e.s. 128 Heds Arena - Konstgräs
2021-07-10 16:00 Lidköpings FK - IK Oddevold 0 - 3 200 Lockörns IP A
Omgång 2
2021-08-17 18:30 IF Sylvia - Athletic Eskilstuna 3 - 1 Platinumcars Arena
2021-08-17 18:30 Österlen FF - IFK Göteborg 0 - 3 Skillinge IP
2021-08-18 18:00 Ytterhogdals IK - Vasalund 3 - 2 Svedjevallen
2021-08-18 18:00 IFK Lidingö FK - Akropolis IF 1 - 2 e.f. 300 Lidingövallen 2
2021-08-18 18:00 Skiljebo SK - Jönköpings Södra IF 3 - 1 Hamre 1
2021-08-18 18:00 Hvetlanda GIF - Varbergs BoIS FC 0 - 5 Heds Arena - Konstgräs
2021-08-18 18:30 Sollentuna FK - Västerås SK FK 2 - 1 Sollentunavallen 1
2021-08-18 18:30 Värmbols FC - IFK Norrköping FK 0 - 4 600 Värmbols IP
2021-08-18 18:30 Karlslunds IF FK - Djurgården 0 - 4 600 Karlslund Arena
2021-08-18 18:30 IK Sleipner - Degerfors IF 1 - 8 Platinumcars Arena
2021-08-18 18:30 Arameisk-Syrianska IF - IK Brage 0 - 1 e.f. 175 Brunna IP 1
2021-08-18 18:30 Utsikten - BK Häcken 1 - 5 Ruddalen 1 Konstgräs
2021-08-18 18:30 Vänersborgs IF - GAIS 5 - 6 e.s. 530 Vänersvallen Nord konstgräs
2021-08-18 18:30 Lunds BK - Kalmar FF 1 - 3 e.f. 500 Klostergårdens IP, centrumplan
2021-08-18 18:30 Mjölby AI FF - Örgryte IS Fotboll 1 - 2 Vifolkavallen A
2021-08-18 18:30 FC Rosengård 1917 - Trelleborgs FF 0 - 3 Rosengård, Tävlingsarena
2021-08-18 18:30 Ullareds IK - IFK Värnamo 0 - 3 Hedevi 1
2021-08-18 18:30 Räppe GOIF - Halmstad 0 - 3 Räppevallen
2021-08-18 18:30 Ängelholms FF - Norrby IF 3 - 2 e.f. Ängelholms IP A-plan
2021-08-18 18:30 Qviding FIF - Mjällby AIF 0 - 1 Valhalla 1 Konstgräs
2021-08-18 18:30 IK Oddevold - Falkenbergs FF 2 - 3 Rimnersvallen
2021-08-18 18:30 Husqvarna FF - Östers IF 0 - 3 Vapenvallen 1, Huskvarna
2021-08-18 19:00 IF Brommapojkarna - Östersund 2 - 1 Grimsta IP 1
2021-08-18 19:00 Eskilsminne IF - Helsingborgs IF 3 - 2 1 012 Harlyckans IP 1
2021-08-19 18:30 Rågsveds IF - AIK 0 - 5 1 800 Hagsätra IP 1
2021-08-19 18:30 Täby FK - IK Sirius FK 2 - 3 450 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-08-26 19:00 Umeå FC - GIF Sundsvall 0 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-01 18:30 Sandvikens IF - Örebro 0 - 1 Jernvallen A-planen
2021-10-09 15:00 IF Viken - Landskrona BoIS Örnäsvallens IP
2021-10-13 18:00 Stockholm Internazionale - IF Elfsborg Kristinebergs IP 1
2021-10-13 20:00 Malmö FF - Onsala BK Eleda Stadion
2021-10-20 17:00 Hudiksvalls Förenade FF - Hammarby Glysis Sparbanken Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info