Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Herrar, DM - Cup

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2022-10-19 200300063 Vinnare i match 200300062 - Vinnare i match 200300061
Semifinal
2022-09-14 200300061 Vinnare i match 200300058 - Vinnare i match 200300057
2022-09-14 200300062 Vinnare i match 200300060 - Vinnare i match 200300059
Kvartsfinal
2022-07-31 200300057 Vinnare i match 200300050 - Vinnare i match 200300049
2022-07-31 200300058 Vinnare i match 200300052 - Vinnare i match 200300051
2022-07-31 200300059 Vinnare i match 200300054 - Vinnare i match 200300053
2022-07-31 200300060 Vinnare i match 200300056 - Vinnare i match 200300055
1/8-final
2022-06-01 200300049 Byttorps IF - Åsarp-Trädet FK Byttorps IP A Konstgräs
2022-06-01 200300050 Ekedalens SK - Ulricehamns IFK Idrottsparken, Ekedalen
2022-06-01 200300052 Vinnare i match 200300039 - FC Trollhättan
2022-06-01 200300053 IFK Skövde FK - Vänersborgs IF Södermalms IP
2022-06-01 200300054 Vinnare i match 200300043 - Lidköpings FK
2022-06-01 200300056 Vinnare i match 200300048 - Trollhättans BoIS
2022-06-01 19:00 200300051 Grolanda/Floby - Skoftebyns IF Björkåsen A
2022-06-14 19:00 200300055 IFK Falköping FF - Dalstorps IF Odenplan A-plan
1/16-final
2022-04-19 19:30 200300033 Byttorps IF - IK Gauthiod 1 - 0 Byttorps IP A Konstgräs
2022-04-26 19:00 200300040 Skepplanda BTK - FC Trollhättan 0 - 4 Forsvallen Konstgräs
2022-05-01 17:00 200300035 Korsberga IF - Ulricehamns IFK 1 - 3 Kullaborg, A-plan
2022-05-02 18:15 200300037 Grolanda/Floby - Annelunds IF 3 - 1 e.f. Björkåsen A
2022-05-04 18:30 200300042 Tibro AIK FK - IFK Skövde FK 0 - 6 Sportparken A
2022-05-04 19:00 200300045 IFK Falköping FF - IFK Mariestad 3 - 2 Odenplan A-plan
2022-05-04 19:00 200300047 Sandareds IF - Trollhättans BoIS 1 - 2 Sandevi B konstgräs
2022-05-04 19:30 200300038 Bergdalens IK - Skoftebyns IF 1 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2022-05-10 19:00 200300041 Valtorps IF - Vänersborgs IF 0 - 3 Brovalla A
2022-05-10 19:00 200300046 Trässbergs BK - Dalstorps IF 1 - 2 Trässbergsvallen A
2022-05-10 19:30 200300044 Hestrafors IF - Lidköpings FK 0 - 3 Eriksdalsparken konstgräs, Olsfors
2022-05-16 18:45 200300034 Åsarp-Trädet FK - Alingsås IF FF 1 - 0 Arena Vallensås
2022-05-16 19:00 200300036 Ekedalens SK - Hyssna IF WO (3 - 0) Idrottsparken, Ekedalen
2022-05-17 19:00 200300039 Götene IF - Gerdskens BK 1 - 5 Västerby IP A-plan
2022-05-17 19:00 200300043 Skultorps IF - Tidaholms GoIF 2 - 6 Orkanvallen A
2022-06-07 19:00 200300048 Torestorp-Älekulla FF - Skövde AIK Svansjövallen A
1/32-final
2022-03-30 18:00 200300006 Korsberga IF - IFK Tidaholm 1 - 0 Guldkroksvallen Konstgräs
2022-03-30 19:00 200300003 Alingsås City FF - Alingsås IF FF 2 - 5 Alströmervallen konstgräs
2022-03-30 19:00 200300004 IF Tymer - Åsarp-Trädet FK 1 - 2 Södermalms IP konstgräs
2022-03-30 19:00 200300009 Annelunds IF - Vårgårda IK 5 - 4 e.s. Mörlanda B konstgräs
2022-03-30 19:00 200300023 Grimsås IF - Hestrafors IF 0 - 6 Tranehov B konstgräs
2022-03-30 19:00 200300026 Syrianska FK Lidköping - IFK Falköping FF 7 - 8 e.s. Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2022-03-30 19:15 200300021 Mariestads BK - Tidaholms GoIF 0 - 6 Lekevi IP Konstgräsplan
2022-03-30 19:30 200300005 Brämhults IK - Ulricehamns IFK 1 - 2 Borås Arena
2022-03-30 19:30 200300013 Rångedala IK - Gerdskens BK 0 - 8 Bodavallen C konstgräs
2022-03-30 19:30 200300020 Varnhem/Lundsbrunn - IFK Skövde FK 0 - 6 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2022-03-30 19:30 200300024 Skara FC - Lidköpings FK 0 - 3 Sparbanken Arena F
2022-03-30 19:30 200300025 Mölltorp-Breviks AIF - IFK Mariestad 0 - 7 Sportparken Konstgräs
2022-03-30 19:30 200300028 Kronängs IF - Dalstorps IF 0 - 1 Kronäng Arena konstgräs 1
2022-03-30 20:00 200300011 Gällstads FK - Skoftebyns IF 0 - 2 Lassalyckan B-plan
2022-03-31 19:00 200300029 Wargöns IK - Trollhättans BoIS 1 - 7 Hallevi IP, Wargön C-plan
2022-03-31 19:30 200300012 Bergdalens IK - Dardania IF 5 - 4 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2022-04-05 19:30 200300001 Fagersanna IF - IK Gauthiod 1 - 6 Sportparken Konstgräs
2022-04-05 19:30 200300015 Levene-Skogslunds IF - Skepplanda BTK 2 - 4 Bendersvallen Konstgräs
2022-04-06 18:30 200300016 Sjuntorps IF - FC Trollhättan 0 - 6 Edsborgs IP Konstgräs
2022-04-06 19:00 200300010 Råda BK - Grolanda/Floby 1 - 4 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2022-04-06 19:00 200300017 Edet FK - Vänersborgs IF 0 - 6 Strömsvallen A konstgräs
2022-04-06 19:00 200300027 Trässbergs BK - Holmalunds IF 3 - 0 Ågårdsvallen A
2022-04-06 19:00 200300031 Herrljunga SK FK - Torestorp-Älekulla FF 2 - 4 Mörlanda B konstgräs
2022-04-06 19:15 200300030 Björketorps IF - Sandareds IF 0 - 8 Kunskapens Hus, konstgräs
2022-04-06 19:30 200300002 Bollebygds SK - Byttorps IF 0 - 4 Eriksdalsparken konstgräs, Olsfors
2022-04-06 19:30 200300018 Björsäters IF - Valtorps IF 0 - 4 Lekevi IP Konstgräsplan
2022-04-09 11:30 200300022 Länghems IF - Skultorps IF 0 - 1 Högvalla IP A konstgräs
2022-04-09 15:00 200300007 Hyssna IF - Skene IF 2 - 1 Kunskapens Hus, konstgräs
2022-04-10 13:15 200300019 Horreds IF - Tibro AIK FK 3 - 4 Örby IP B konstgräs
2022-04-12 19:30 200300014 Våmbs IF - Götene IF 0 - 5 Södermalms IP konstgräs
2022-04-26 19:00 200300032 Sils IF - Skövde AIK 1 - 7 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2022-05-04 19:00 200300008 Ekedalens SK - Vänersborgs FK 2 - 0 Idrottsparken, Ekedalen

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info