Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Ettan 2022

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-01-22 15:45 Sollentuna FK - Karlbergs BK 3 - 1 50 Norrvikens IP 2 Hall
2022-01-29 12:00 IK Oddevold - Skoftebyns IF 7 - 0 Thordengården
2022-01-29 12:15 Falkenbergs FF - Tvååkers IF 1 - 1 Kristineslätt IP 5
2022-01-29 13:00 Halmstad - Varbergs BoIS FC 0 - 1 200 Söndrums IP konstgräs
2022-02-03 20:15 Piteå IF FF - Bergnäsets AIK 2 - 0 Nolia-Piteå
2022-02-04 19:00 Motala AIF FK - Assyriska IK Inst. Idrottsparken Motala A
2022-02-04 19:15 Vasalund - Enskede IK Skytteholms IP 1
2022-02-05 12:00 Tvååkers IF - Vinbergs IF 0 - 0 50 Övrevi C
2022-02-05 12:00 FC Trollhättan - Team KumlinRecruting 2 - 0 Edsborgs IP Konstgräs
2022-02-05 12:00 Lindome GIF - Utsikten Lindevi IP 1 Konstgräs
2022-02-05 12:00 Qviding FIF - Assyriska BK 3 - 2 100 Valhalla 1 Konstgräs
2022-02-05 12:30 Gefle IF FF Herr - Forsbacka IK 2 - 1 250 Gavlevallen
2022-02-05 13:00 Ängelholms FF - Eskilsminne IF 1 - 1 Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
2022-02-05 13:00 Torns IF - BK Astrio Herr 3 - 2 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-02-05 13:00 Lunds BK - Kristianstad FC 2 - 2 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-02-05 13:30 Vänersborgs IF - Herrestads AIF 5 - 2 Vänersvallen Nord konstgräs
2022-02-05 13:45 Täby FK - Karlbergs BK 0 - 4 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-02-05 14:00 Åtvidabergs FF - IF Sylvia 2 - 0 Kopparvallen
2022-02-05 14:30 FC Trollhättan - Team KumlinRecruting 4 - 2 Edsborgs IP Konstgräs
2022-02-05 16:00 GAIS - IK Oddevold Valhalla 1 Konstgräs
2022-02-05 16:15 Team TG FF - Skellefteå FF 2 - 2 48 Thorén Arena Fotbollshall
2022-02-06 14:00 IF Karlstad Fotboll - Säffle SK Karlstad Airdome
2022-02-08 13:45 AIK - Täby FK Skytteholms IP 1
2022-02-08 19:00 Motala AIF FK - BK Forward 4 - 3 Idrottsparken Motala A
2022-02-11 19:15 Vänersborgs IF - Lidköpings FK 0 - 2 40 Vänersvallen Nord konstgräs
2022-02-12 12:00 Stockholm Internazionale - Täby FK 2 - 1 Stadshagens IP 1
2022-02-12 14:00 Åtvidabergs FF - Örebro Syrianska IF 2 - 2 Kopparvallen
2022-02-12 14:30 IF Sylvia - Oskarshamns AIK Platinumcars Arena
2022-02-12 16:15 Team TG FF - Gottne IF 0 - 2 26 Thorén Arena Fotbollshall
2022-02-13 14:15 Umeå FC - Friska Viljor FC 4 - 2 Thorén Arena Fotbollshall
2022-02-16 18:15 Ullareds IK - Falkenbergs FF A-Herr 0 - 2 50 Hedevi 4
2022-02-19 12:00 Stockholm Internazionale - Enskede IK 3 - 0 75 Stadshagens IP 1
2022-02-19 13:00 FC Trollhättan - Grebbestads IF 3 - 2 Edsborgs IP Konstgräs
2022-02-19 13:00 Torns IF - FC Rosengård 1917 3 - 1 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-02-19 13:00 Lunds BK - FC Rosengård 1917 Inst. Klostergårdens IP, centrumplan
2022-02-19 13:30 Motala AIF FK - Smedby AIS 0 - 0 43 Idrottsparken Motala A
2022-02-19 13:45 Piteå IF FF - Umeå FC 1 - 2 Nolia-Piteå
2022-02-19 14:00 Sandvikens IF - Täby FK 3 - 0 Jernvallen A-planen
2022-02-19 14:00 IK Oddevold - Vänersborgs IF 3 - 2 Fridhemsvallen
2022-02-19 14:00 Qviding FIF - Tvååkers IF 1 - 2 50 Valhalla 1 Konstgräs
2022-02-19 16:15 Team TG FF - Friska Viljor FC 3 - 1 29 Thorén Arena Fotbollshall
2022-02-20 14:00 IF Karlstad Fotboll - Ljungskile SK 0 - 2 100 Karlstad Airdome
2022-02-22 15:30 AIK - Sandvikens IF Skytteholms IP 1
2022-02-22 18:30 Åtvidabergs FF - Motala AIF FK 0 - 2 Kopparvallen
2022-02-23 19:15 Eslövs BK - IFK Malmö FK 1 - 4 Berga IP, konstgräs
2022-02-26 13:00 FC Trollhättan - Lindome GIF 0 - 1 Edsborgs IP Konstgräs
2022-02-26 13:00 Torns IF - Ariana FC 1 - 1 132 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-02-26 13:30 Vänersborgs IF - Västra Frölunda IF 5 - 1 Vänersvallen Nord konstgräs
2022-02-26 14:00 Örebro Syrianska IF - BK Forward 1 - 2 Mellringe IP Konstgräs
2022-02-26 14:30 IK Oddevold - Räppe GoIF 1 - 3 Thordengården
2022-02-27 13:30 Lunds BK - IFK Hässleholm 3 - 0 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-02-28 14:30 Gefle IF FF Herr - IK Sirius FK 1 - 0 Gavlevallen
2022-03-01 17:00 Sandvikens IF - Sandvikens AIK FK 8 - 1 100 Jernvallen A-planen
2022-03-01 18:30 Tvååkers IF - Halmstads BK 1 - 0 Övrevi C
2022-03-05 11:00 FC Trollhättan - Ljungskile SK 0 - 0 Edsborgs IP Konstgräs
2022-03-05 12:00 Stockholm Internazionale - Hammarby TFF Herrfotboll 1 - 3 230 Stadshagens IP 1
2022-03-05 13:00 Tvååkers IF - IK Oddevold 3 - 0 Övrevi C
2022-03-05 13:00 Torns IF - Eslövs BK 1 - 2 30 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-03-05 13:00 Lunds BK - BK Olympic 4 - 1 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-03-05 13:15 Vasalund - Sandvikens IF Inst. Skytteholms IP 1
2022-03-05 13:30 Vänersborgs IF - Grebbestads IF 0 - 0 Vänersvallen Nord konstgräs
2022-03-05 13:30 Motala AIF FK - Yxhults IK 4 - 0 Idrottsparken Motala A
2022-03-05 15:30 Team TG FF - Umeå FC 2 - 2 103 Umeå Energi Arena SOL
2022-03-06 17:00 Qviding FIF - IF Karlstad Fotboll 2 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2022-03-08 18:00 IF Sylvia - IFK Värnamo Inst. Platinumcars Arena
2022-03-09 15:00 Vasalund - IK Sirius FK 4 - 0 29 Skytteholms IP 1
2022-03-11 19:00 IFK Malmö FK - Torns IF 1 - 0 Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2022-03-12 12:00 IK Oddevold - Vinbergs IF 7 - 2 Thordengården
2022-03-12 12:30 Gefle IF FF Herr - IFK Uppsala 2 - 1 Gavlevallen
2022-03-12 13:00 Tvååkers IF - Ängelholms FF 2 - 2 Övrevi C
2022-03-12 13:15 Motala AIF FK - Nyköpings BIS 1 - 3 Idrottsparken Motala A
2022-03-12 13:30 Piteå IF FF - Team TG FF 5 - 0 LF Arena
2022-03-12 14:00 Örebro Syrianska IF - Åtvidabergs FF 1 - 0 Mellringe IP Konstgräs
2022-03-12 15:00 Oskarshamns AIK - Falkenbergs FF 0 - 4 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-12 16:00 Sollentuna FK - Sandvikens IF 0 - 1 Norrvikens IP 2 Hall
2022-03-12 16:45 Täby FK - Hammarby TFF Herrfotboll 0 - 1 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-03-12 17:00 IF Sylvia - Västra Frölunda IF 1 - 0 35 Platinumcars Arena
2022-03-13 13:00 IF Karlstad Fotboll - Herrestads AIF 6 - 0 Sannafältet
2022-03-13 14:45 Umeå FC - Bodens BK FF 2 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2022-03-14 16:30 Lunds BK - Malmö FF Klostergårdens IP, centrumplan
2022-03-16 18:00 IK Oddevold - Ljungskile SK 0 - 0 311 Thordengården
2022-03-16 19:00 Torns IF - Malmö City FC 7 - 0 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-03-16 19:00 GAIS - Tvååkers IF 2 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2022-03-18 16:30 Motala AIF FK - Örebro SK 0 - 2 Idrottsparken Motala A
2022-03-18 18:00 Sollentuna FK - Hammarby TFF Herrfotboll 1 - 4 75 Norrvikens IP 1
2022-03-19 12:00 Lindome GIF - Qviding FIF 2 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
2022-03-19 12:00 IK Oddevold - Gerdskens BK Inst. Thordengården
2022-03-19 13:00 Ängelholms FF - IFK Malmö FK 4 - 1 Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
2022-03-19 13:00 Torns IF - FBK Balkan 8 - 1 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-03-19 13:30 Sandvikens IF - Korsnäs IF FK 8 - 3 67 Jernvallen A-planen
2022-03-19 13:30 Motala AIF FK - Assyriska FF 3 - 1 Idrottsparken Motala A
2022-03-19 13:45 Täby FK - Vasalund 2 - 1 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-03-19 14:00 Örebro Syrianska IF - Skövde AIK Inst. Mellringe IP Konstgräs
2022-03-19 14:00 Åtvidabergs FF - Smedby AIS 1 - 1 Kopparvallen
2022-03-19 14:00 Örebro Syrianska IF - Yxhults IK 2 - 0 Mellringe IP Konstgräs
2022-03-19 15:00 Lunds BK - Oskarshamns AIK 0 - 2 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-03-20 13:00 IF Karlstad Fotboll - IF Sylvia 3 - 1 Sannafältet
2022-03-20 14:45 Umeå FC - Piteå IF FF 3 - 1 85 Umeå Energi Arena SOL
2022-03-25 19:00 Torns IF - BK Olympic 1 - 0 Tornvallen, Stångby konstgräs
2022-03-26 12:30 Gefle IF FF Herr - Hudiksvalls Förenade FF 3 - 0 75 Gavlevallen
2022-03-26 13:00 Tvååkers IF - Eskilsminne IF 1 - 1 Övrevi C
2022-03-26 13:00 Lindome GIF - Ullareds IK 2 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2022-03-26 13:00 Ängelholms FF - Höganäs BK 3 - 0 Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
2022-03-26 13:00 BK Forward - IK Oddevold 2 - 4 Trängens IP Konstgräs
2022-03-26 14:00 Örebro Syrianska IF - Motala AIF FK 1 - 0 Mellringe IP Konstgräs
2022-03-26 14:00 IFK Malmö FK - Österlen FF 2 - 3 Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2022-03-26 14:00 Åtvidabergs FF - Stockholm Internazionale 2 - 3 69 Kopparvallen
2022-03-26 14:00 Falkenbergs FF - Hittarps IK 3 - 2 150 Falcon Alkoholfri Arena
2022-03-26 14:45 Umeå FC - IFK Luleå 6 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2022-03-26 15:00 Sollentuna FK - Assyriska FF 5 - 2 Norrvikens IP 1
2022-03-26 16:00 IF Sylvia - Karlslunds IF FK 0 - 1 Bollspelaren konstgräs
2022-03-26 16:45 Täby FK - IFK Haninge Inst. Vikingavallen/Täby IP 1
2022-03-27 12:15 Onsala BK - Qviding FIF 0 - 5 Rydets IP A konstgräs
2022-03-27 13:00 Lunds BK - Ariana FC 1 - 0 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-03-27 17:00 Vasalund - Piteå IF FF 0 - 0 Skytteholms IP 1
2022-03-27 19:15 Röbäcks IF - Team TG FF 0 - 9 27 Umeå Energi Arena SOL
2022-06-15 17:00 Ljungskile SK - Ahlafors IF Skarsjövallen
2022-07-16 14:00 Örebro Syrianska IF - Arameisk-Syrianska IF Mellringe IP Konstgräs
2022-07-23 12:00 Falkenbergs FF - Eskilsminne IF Falcon Alkoholfri Arena

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info