Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Pojkar, DM P16 Länsförsäkringar Cup (f06-)

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2022-10-12 200398031 Vinnare i match 200398030 - Vinnare i match 200398029
Semifinal
2022-09-15 200398029 Vinnare i match 200398026 - Vinnare i match 200398025
2022-09-15 200398030 Vinnare i match 200398028 - Vinnare i match 200398027
Kvartsfinal
2022-06-16 19:00 200398026 IFK Skövde FK - Skövde AIK 6 - 7 e.s. Lillegårdens IP, A-plan
2022-07-31 200398028 Skoftebyns IF - Sandared/Sjömarken Nysätra IP
2022-08-03 19:30 200398027 IF Elfsborg - Norrby IF Borås Arena
2022-08-10 19:15 200398025 Vänersborgs IF - IFK Tidaholm/Ekedalen Vänersvallen Nord konstgräs
1/8-final
2022-05-18 19:00 200398021 Lidköpings FK - IF Elfsborg 0 - 5 Framnäs IP A-plan
2022-05-19 19:30 200398022 Norrby IF - Byttorps IF 3 - 0 Ramnavallen konstgräs
2022-05-25 19:00 200398019 Skövde AIK - Gerdskens BK 5 - 0 Lillegårdens IP, A-plan
2022-06-01 19:00 200398017 Halvorstorps IS - Vänersborgs IF 2 - 8 Halvorstorps IP A
2022-06-01 19:00 200398018 IFK Tidaholm/Ekedalen - Sils IF 7 - 0 Tidavallen A-plan
2022-06-01 19:00 200398020 Alingsås IF FF - IFK Skövde FK 0 - 1 Alströmervallen konstgräs
2022-06-01 19:00 200398024 Wargöns IK - Skoftebyns IF 2 - 7 Hallevi IP, Wargön B-plan
2022-06-01 19:15 200398023 Sandared/Sjömarken - IFK Falköping FF 2 - 1 Sandevi A-plan
1/16-final
2022-04-07 19:00 200398005 Gerdskens BK - Ulricehamns IFK 7 - 1 Gerdskenvallen A-plan
2022-04-20 19:00 200398002 Vara SK - Halvorstorps IS 2 - 8 Bendersvallen Konstgräs
2022-04-20 19:15 200398011 Mariedals IK - Byttorps IF 2 - 8 Kransmossens IP A
2022-04-22 18:00 200398006 Grolanda/Floby/Åsarp-Trädet - Skövde AIK 0 - 8 Ållevi Konstgräs
2022-04-23 15:00 200398013 Bergdalens IK - IFK Falköping FF 1 - 3 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2022-04-24 16:00 200398010 Våmbs IF - Lidköpings FK 3 - 6 Lillegårdens IP C
2022-05-04 18:30 200398003 Sils IF - Råda BK 5 - 4 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2022-05-04 18:30 200398004 Axvalls IF - IFK Tidaholm/Ekedalen 0 - 12 Axevalla IP, A-plan
2022-05-04 19:00 200398012 Dalsjöfors GoIF - Norrby IF 0 - 11 Dalsjöhov konstgräs
2022-05-06 18:15 200398008 Alingsås IF FF - Trollhättans FK 4 - 2 Noltorpsvallen B Konstgräs
2022-05-07 16:00 200398014 Rydboholms SK - Sandared/Sjömarken 1 - 3 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
2022-05-11 19:00 Resultatet ändrat med anledning av beslut i Tävlingsärende 20_2022_4 200398016 Trollhättans BoIS - Wargöns IK 0 - 3 Torsbovallen Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info