Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Södra, herrar
17:00 FC Trollhättan - Tvååkers IF Edsborgs IP A-plan
Div 2 Norra Götaland, herrar
17:00 Lidköpings FK - Stenungsunds IF Framnäs IP A-plan
P19 Div.1 - Region 2
14:00 Lidköpings FK - IF Warta Framnäs IP Bävervallen
15:30 Vänersborgs FK - Sävedalens IF Vänersvallen Syd Konstgräs
16:30 Skövde AIK - Qviding FIF Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
P17 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
14:00 IF Elfsborg - Trelleborgs FF Borås Arena 2 konstgräs
P17 Div.1 - Region 2
14:00 Skövde AIK - Utbynäs SK Lillegårdens IP, A-plan
P16 Nationell Grupp 3
15:00 Skoftebyns IF - Degerfors IF Nysätra IP
Div. 15 Pojkar (10 år) Gr A Höst
11:00 Horreds IF - Kullavik IF 2 Eksätersvallen B-plan
Herrar, Div 4 Norra
15:00 IFK Skövde FK - Edsvära-Norra Vånga FF Södermalms IP
17:00 Götene IF - Ekedalens SK Västerby IP A-plan
Herrar, Div 4 Södra
15:00 Göta BK - Kronängs IF Ryrsjövallen
15:00 Limmareds IF - Skepplanda BTK Glasvallen A-plan
Herrar, Div 5 Norra
14:00 IFK Mariestad - Korsberga IF Lekevi IP A-plan
Herrar, Div 5 Södra
14:00 Horreds IF - Torestorp-Älekulla FF Eksätersvallen A-plan
Herrar, Div 6 Mariestad
16:00 Gullspångs IF - Björsäters IF Gullmovallen A-plan
Herrar, Div 6 Skövde
17:00 BK Trix - Våmbs IF Molidens IP
18:00 FC Skövde - Axvalls IF Rydsplanen
Herrar, Div 6 Lidköping
18:00 Mellby IK - Norra Härene BK Mellbyvallen A
Herrar, Div 6 Trollhättan
17:00 Upphärads IS - Alvhems IK Lindåsvallen A
Herrar, Div 6 Alingsås
17:00 Borgstena IF - Södra Härene IF Nosseborg A
17:00 Borås GIF - Töllsjö IF Sjöbo Arena B konstgräs
Herrar, Div 6 Kinna
16:00 Björketorps IF - Gånghester/Målsryd Björketorps IP A
Herrar, Div 6 Svenljunga
15:00 Länghems IF - Svenljunga IK Ingsvallen A-plan
Herrar Utveckling A Södra
18:00 Dannike/Äspered - Dalsjöfors GoIF Dannehov
Herrar Utveckling B Skövde
17:00 Norra Fågelås IF - Skövde AIK C Landbyvallen
Herrar Utveckling B Vara
17:00 Elmer-Fåglum FK - Tråvad/Larv Holmavallen 1
Herrar Utveckling B Trollhättan
18:45 Trollhättans FK C - IFK Trollhättan C Stavrelunds IP B-plan
Herrar, P 35
15:00 Annelunds IF - Götene IF Mörlanda A
17:00 Hjo/Korsberga/Norra Fågelås - Ulricehamns IFK Guldkroksvallen A-plan
Damer, Div 2 Norra Götaland
17:00 Vartofta SK - Götene FK Strömsborg A
Damer, Div 3 Norra
15:00 Skara FC - IFK Värsås Sparbanken Arena A
16:00 IFK Emtunga - Vänersborgs IF Mossbrotts IP A-plan
18:00 Axvalls IF - Hörnebo SK Axevalla IP, A-plan
Damer, Div 3 Södra
15:30 Rävlanda AIS - Vedums AIS Bråtaredsvallen 1
18:00 Kronängs IF - Alingsås KIK Kronäng Arena Konstgräs 2
Damer, Div 4 Norra
13:00 Töreboda IK (9:9) - Gullspång/Hova/Weimer (9:9) 2 - 3 Töreshov A-plan
Damer, Div 4 Mellersta
17:00 Södra Härene IF (9:9) - Fristad/Borgstena/Sparsör U Granhagen
Damer, Div 4 Södra
17:00 Hestrafors/Bollebygd (9:9) - Hus FF Björnskogsvallen
18:00 IFK Öxnevalla (9:9) - IFK Örby U Hedevallen
Damer, Utveckling Västergötland
16:00 Åsarp-Trädet /Redväg (9:9) - Trollhättans FK/Halvorstorp (9:9) Enevi A-plan
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
12:30 IFK Uddevalla - Trollhättans FF 7 - 2 Kamratgården
17:00 Skara FC - Skoftebyns IF Sparbanken Arena F Konstgräs
Pojkar, Div 2 Södra
14:30 Brämhults IK - Mariedals IK Brämhults IP A
19:00 Tranemo IF - Sandareds IF Tranehov B konstgräs
Pojkar, Div 3 Västergötland
16:00 Alingsås IF FF - Stenungsunds IF Mjörnvallen, A-plan
Pojkar, Div 4 Norra
14:00 Ulvåkers IF - Gullspång/Hova/Finnerödja Åbrovallen A
Pojkar, Div 4 Mellersta
17:00 Holmalunds IF - Herrljunga SK FK Östlyckevallen
17:00 Vara SK - Halvorstorps IS Svart Torsvallen B-plan
19:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Vårgårda IK Trollevi A
Pojkar, Div 4 Västra
17:00 Råda BK - Trollhättans BoIS Rådavallen Dinaplanen konstgräs
Pojkar, Div 4 Södra
16:00 Somali FF - Kronängs IF Ryda Sportfält A
Pojkar, Div 5 U15 Norra
14:00 Skövde AIK - Vänersborgs FK Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
17:00 IFK Mariestad/MBK - IFK Skövde FK Vit Lekevi IP Nedre-plan
Pojkar, Div 5 U15 Södra
15:00 Kinna IF Röd - Bergdalens IK Viskavallen A
Pojkar, Div 5 Mariestad
16:00 Töreboda IK - Stenstorps IF Töreshov A-plan
18:00 Fagersanna IF - Ulvåkers IF Fagervi IP A-plan
Pojkar, Div 5 Skara
17:00 Tomtens IF - Arentorp Helås/Främmestad Klostervallen A
18:00 Emtunga/Tråvad/Larv/Vedum - IFK Falköping FF Hedensborg A
Pojkar, Div 5 Trollhättan
18:00 Vänersborgs IF - Alingsås IF FF Vit Vänersvallen Nord Konstgräs
Pojkar, Div 5 Alingsås
15:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Sandared/Sjömarken Hedens IP A-plan
18:00 Brämhults IK Svart - Gerdskens BK Gul Brämhults IP A
Pojkar, Div 5 Borås
15:50 Ulricehamns IFK - Rydboholms SK Lassalyckan A-plan konstgräs
18:00 Dalsjöfors GoIF - Kinna IF Blå Dalsjöhov konstgräs
Pojkar, Div 6 Norra
11:00 IFK Falköping FF Blå - IFK Skövde FK Blå 4 - 4 Dotorpsplan B
12:30 Råda BK Vit - IFK Hjo Blå Rådavallen C-plan
13:00 Skara FC Vit - Våmbs IF Sparbanken Arena G
16:00 Lidköpings FK Svart - IFK Mariestad Blå Ågårdsvallen A
Pojkar, Div 6 Västra
12:00 Skoftebyns IF - Lödöse Nygård/Skepplanda Nysätra IP
12:30 Stenungsunds IF - Trollhättans FK Röd 2 - 2 Wosabplan
18:00 Halvorstorps IS - Wargöns IK Halvorstorps IP B-plan
Pojkar, Div 6 Södra
16:00 Gerdskens BK - Ulricehamns IFK Gerdskenvallen A-plan
18:00 Dalsjöfors GoIF - Sjömarken/Sandared Dalsjöhov naturgräs
Pojkar, Div 6 Mariestad
17:00 Mariestads BK - Finnerödja/Hova/Gullspång Vänershofs IP B
Pojkar, Div 6 Skövde
14:30 IFK Skövde FK Vit - Tidaholms GoIF Lillegårdens IP, E-plan
Pojkar, Div 7 Skövde
11:00 Skara FC - Gullspång/Hova 3 - 4 Sparbanken Arena G
14:30 Mölltorp/Brevik/Trix - Tibro AIK FK Molidens IP
17:00 Tymer/Lerdala - Falköpings FK Svart Timmersdala B
Pojkar, Div 7 Trollhättan
17:00 Trollhättans BoIS - Vänersborgs IF Röd Torsbovallen B-plan
17:00 Örslösa-Söne IK - Essungaalliansen Sönevallen B
Pojkar, Div 7 Alingsås
12:00 Holmalunds IF - Byttorps IF 10 - 0 Östlyckevallen
14:00 Borås GIF - Borås AIK Sjöbo Arena
15:30 Bergdalens IK - Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Björkängsvallen, Borås
18:00 Sävens BK - Brämhults IK Sävevallen B-plan
Pojkar, Div 7 Borås
11:30 Dalsjöfors GoIF - Länghems IF 5 - 0 Dalsjöhov konstgräs
15:00 Dalstorp/Grimsås/Limmared - Timmele GoIF Dalshov B-plan
Pojkar, Div 8 Norra
11:00 Våmbs IF - Lidköpings FK Röd 8 - 0 Claesborgs A-plan
17:15 IFK Falköping FF Blå - IFK Mariestad Blå Dotorpsplan B
Pojkar, Div 8 Västra
14:45 Stenungsunds IF - Vänersborgs IF SEAB-plan
18:00 Vänersborgs FK - Vallens IF Vänersvallen Syd Konstgräs
Pojkar, Div 8 Södra
15:00 Byttorps IF Grön - Mariedals IK Byttorps IP A
15:00 IF Elfsborg - Bergdalens IK Ryda Sportfält B
15:00 Sjömarkens IF - Gerdskens BK Gulsvart Idrottsgården Konstgräsplan
Pojkar, Div 8 Mariestad
10:00 Skövde AIK Vit - Ulvåkers IF 4 - 3 Lillegårdens IP, E-plan
16:00 IFK Skövde FK Vit - IFK Mariestad Vit Lillegårdens IP, E-plan
17:00 Jula BK - BK Trix Ullervads IP
Pojkar, Div 8 Lidköping
09:30 Råda BK Grönvit - Kållandsö GoIF Rådavallen C-plan
Pojkar, Div 8 Herrljunga
16:30 Vara SK Gul - Jung/Kvänum/EdsväraN.Vånga Torsvallen B-plan
Pojkar, Div 8 Trollhättan
15:00 IK Gauthiod - Råda BK Vit Lunnevi IP B-plan
17:00 Wargöns IK - Skoftebyns IF Vit Hallevi IP, Wargön B-plan
Pojkar, Div 8 Alingsås
11:00 Annelunds IF - Östadkulle SK Mörlanda A
12:00 Alingsås IF FF Svart - Fristad/Sparsör/Borgstena 2 - 0 Mjörnvallen, B-plan
12:00 Hestrafors/Bollebygd - Byttorps IF Vit Bollevi A
16:00 Sandareds IF - Lekstorps IF Sandevi B-plan
17:00 Hemsjö IF - Vårgårda IK Vit Byvallen A-plan
Pojkar, Div 8 Kinna
16:00 Svansjö - Gerdskens BK Gul Svansjövallen A
18:00 Horreds IF - Skene IF Eksätersvallen B-plan
Pojkar, Div 8 Ulricehamn
11:00 Dalsjöfors GoIF - Kronängs IF 17 - 1 Dalsjöhov naturgräs
11:00 Södra Vings IF - Ulricehamns IFK blå 2 - 7 Slottsvallen 9-manna
11:00 Vegby/Tvärred - Rydboholms SK Sämshov A
15:00 Redvägs FK - Gånghester/Målsryd Dalums IP A-plan
18:00 Svenljunga IK - Sparsör/Fristad/Borgstena Högvalla IP Överplan
Pojkar, Div 9 Töreboda
10:00 Skövde AIK Röd - Tidaholms GoIF Vit Lillegårdens IP, 7-manna 1
11:00 IFK Mariestad Vit - IFK Skövde FK Blå Lekevi IP Övre-plan
11:00 Våmbs IF Grön - Jula BK Claesborgs B-plan
15:30 BK Trix - Töreboda IK Molidens IP
Pojkar, Div 9 Falköping
10:00 Skövde AIK Vit - IFK Skövde FK Vit Lillegårdens IP, 7-manna 1
12:00 Vartofta SK - Grolanda/Floby Strömsborg C
16:00 Lidköpings FK Vit - Falköpings FK Ågårdsvallen D
Pojkar, Div 9 Götene
16:00 Lidköpings FK Röd - IFK Skövde FK BlåVit Ågårdsvallen C
16:00 Ulvåkers IF - Källby IF Åbrovallen 7-manna
Pojkar, Div 9 Lidköping
09:30 Råda BK Vit - Örslösa-Söne IK Vinröd Rådavallen B-plan
10:00 Lidköpings FK Svart - Sils IF Vit Ågårdsvallen C
Pojkar, Div 9 Trollhättan
10:00 IK Oddevold - Trollhättans BoIS Bodele
10:00 Lödöse Nygård/Skepplanda - Vänersborgs FK Vit Alevi
Pojkar, Div 9 Alingsås
11:00 Holmalunds IF - Bjärke Brogårdsvallen Elmander Arena
16:00 Rävlanda AIS - Skoftebyns IF Bråtaredsvallen 11
17:00 Herrljunga/Frisco - Lerums IS Skoghälla B
Pojkar, Div 9 Borås
13:40 Bergdalens IK Röd - Sjömarken/Sandared Björkängsvallen, Borås
16:00 Rydboholms SK - IFK Örby Sven Erikssonsvallen
16:30 Kronängs IF - IF Elfsborg Gul Kronäng Arena
Pojkar, Div 9 Ulricehamn
14:30 IF Elfsborg Röd - Tranemo IF Ryda Sportfält C
17:00 Södra Vings IF - Ulricehamns IFK Blå Stationsvallen
18:00 Kinna IF - Fristads GoIF Viskavallen Pruhultsplanen B
Pojkar, Div 10 Skövde
09:30 Hova IF - Tomtens IF Movallen Addevallen C-plan
16:00 Stenstorps IF - Tymer/Lerdala Sportvallen B
Pojkar, Div 10 Trollhättan
13:00 Lödöse Nygård/Skepplanda - Trollhättans FK Alevi
Pojkar, Div 10 Bollebygd
11:00 Rävlanda AIS - Sätila/Ubbhult/Hyssna Bråtaredsvallen 11
Pojkar, Div 10 Borås
16:00 Dalsjöfors GoIF Orange - Sparsörs AIK Gårdavallen A-plan
Pojkar, Div 10 Ulricehamn
16:00 Högvads BK - Äspereds IF Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
17:15 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Gårdavallen A-plan
Pojkar, Div 11 Töreboda
17:00 Björsäters IF - BK Trix Björsäters IP
Pojkar, Div 11 Skövde
12:30 Råda BK Grön - Ulvåker/Väring Rådavallen B-plan
16:00 Tibro/Fagersanna - Tidaholms GoIF Svart Snickarvallen
Pojkar, Div 11 Falköping
13:00 Skara FC Vit - IFK Falköping FF Blå Sparbanken Arena D
14:30 IFK Skövde FK Blå - Tidaholms GoIF Vit Lillegårdens IP, 7-manna 1
15:30 Råda BK Svart - Sandhems IF Rådavallen B-plan
Pojkar, Div 11 Lidköping
10:00 Lidköpings FK Röd - Lundsbrunns IF Ågårdsvallen F
11:00 Mariestads BK Blå - Saleby/Trässberg/N.Härene Lila Vänershofs IP B
13:00 Lidköpings FK Svart - IK Gauthiod Ågårdsvallen E
Pojkar, Div 11 Essunga
17:30 Sävens BK - Vårgårda IK Vit Hols IP B-plan
Pojkar, Div 11 Trollhättan
11:00 Trollhättans BoIS - Åsaka SK Torsbovallen 4
18:00 Halvorstorps IS Gul - Trollhättans FK Röd Halvorstorps IP
19:00 Skoftebyns IF Vit - Skoftebyns IF Svart Almagärdet
Pojkar, Div 11 Alingsås
14:30 Bollebygd/Hestrafors - Alingsås IF FF Björnskogsvallen, 7-manna
Pojkar, Div 11 Borås
12:00 Rydboholms SK Blå - Gånghester/Målsryd Sven Erikssonsvallen
16:00 Borås AIK - Mariedals IK Bodavallen C konstgräs
16:00 Sparsörs AIK - Sjömarkens IF Trollevi B
17:00 Byttorps IF Vit - Kinna IF Byttorps IP B
18:00 Bergdalens IK - Brämhults IK Vit Björkängsvallen, Borås
Pojkar, Div 11 Ulricehamn
12:15 Brämhults IK Svart - Byttorps IF Grön Brämhults IP C
17:00 Timmele/Hössna - Fristads GoIF Idrottsparken C
Pojkar, Div 12 Skövde
14:00 Floby/Grolanda - IFK Hjo Ekvallen C, Hasselbacksplan
17:30 Falköpings FK Röd - Tibro/Fagersanna Falevi A
Pojkar, Div 12 Lidköping
15:00 Jung-Kvänum/Edsvära-Norra Vånga - Falköpings FK Svart Nya IP C
15:45 Mellby IK - Vara SK Gul Mellbyvallen C
Pojkar, Div 12 Trollhättan
10:00 Sjuntorp/Upphärad - Vara SK Svart Sjuntorpsvallen B
Pojkar, Div 12 Borås
00:00 Mjörn/Hemsjö - Borås GIF
14:30 IF Elfsborg - Bredared/Sandhult Ryda Sportfält C
15:00 Skene IF Svart - Alingsås IF FF Vävarevallen B-plan
17:00 Mariedals IK - Kronängs IF Kransmossens IP, Konstgräs 2
Pojkar, Div 12 Kinna
14:00 Sätila SK - Svenljunga IK Blå Lygnevi B
Pojkar, Div 12 Ulricehamn
11:00 Limmareds IF - Tvärred/Vegby Glasvallen C-plan
17:30 Tranemo IF - Dalsjöfors GoIF Tranehov C
Pojkar, Div 13 Tibro
18:00 Ulvåkers IF - Fagersanna IF Åbrovallen 7-manna
Pojkar, Div 13 Skövde
11:30 IFK Skövde FK Blå - Skultorps IF Lillegårdens IP, 7-manna 1
14:00 Våmbs IF Vit - Lidköpings FK Röd Claesborgs B-plan
16:00 Skultorps IF - IFK Skövde FK Blå Orkanvallen C
Pojkar, Div 13 Falköping
11:00 Skara FC Vit - Stenstorps IF Sparbanken Arena D
15:00 Falköpings FK Svart - Åsarp-Trädet FK Falevi A
18:45 IFK Falköping FF Vit - IFK Skövde FK Vit Dotorpsplan E
Pojkar, Div 13 Götene
10:00 IFK Skövde FK Blå-Vit - Götene IF Vit Lillegårdens IP, 7-manna 1
10:30 IFK Mariestad Vit - Töreboda IK Lekevi IP Övre-plan
11:30 Skövde AIK Röd - Lidköpings FK Svart Lillegårdens IP, 7-manna 1
18:00 Sils IF - Råda BK Blå Silbohof C-plan
Pojkar, Div 13 Lidköping
10:00 Levene/Skogslunds IF - Kållandsö GoIF Åsavallen B
13:00 Lidköpings FK Vit - IK Gauthiod Ågårdsvallen G
Pojkar, Div 13 Trollhättan
11:00 Wargöns IK - Trollhättans FK Röd Hallevi IP, Wargön B-plan
11:00 Vänersborgs FK Svart - Halvorstorps IS Vänersvallen Gymmix
17:00 Trollhättans FK Vit - Skepplanda BTK Stavrelunds IP C-plan 1
Pojkar, Div 13 Alingsås
10:30 Lerums IS Lila - Östadkulle SK Hulan 11
11:00 Gerdskens BK Svart - Långareds BoIS Gerdskenvallen B-plan
16:00 Stenkullen GoIK - Vänersborgs FK Vit Stenkullens IP 21 KG
16:00 Vårgårda IK - Lerums IS Vit Tånga Hed PUA-plan
Pojkar, Div 13 Kinna
12:00 Bergdalens IK Svart - Gånghester/Målsryd Björkängsvallen, Borås
15:00 Byttorps IF Vit - Sandareds IF Byttorps IP C
16:00 Fristads GoIF Vit - Kinna IF Hedens IP
Pojkar, Div 13 Borås
11:00 Byttorps IF Grön - Ubbhult/Hällingsjö Byttorps IP C
13:40 Bergdalens IK Röd - Brämhults IK Svart Björkängsvallen, Borås
14:45 Dalsjöfors GoIF Grön - Borås AIK Gårdavallen A-plan
Pojkar, Div 13 Ulricehamn
13:30 Dalsjöfors GoIF Vit - Ulricehamns IFK Blå Gårdavallen A-plan
14:00 Rydboholms SK - Brämhults IK Vit Sven Erikssonsvallen
16:00 Sjötofta IF - Borgstena IF Sjövalla
17:00 Svenljunga IK - Timmele/Hössna Högvalla IP Mellanplan
Pojkar, Div 14 Skövde
14:00 Floby/Grolanda - IFK Värsås Ekvallen C, Hasselbacksplan
Pojkar, Div 14 Vara
18:30 Råda BK Vit - Nossebro IF Rådavallen B-plan
Pojkar, Div 14 Trollhättan
12:30 Wargöns IK - Vänersborgs FK Hallevi IP, Wargön B-plan
14:00 IFK Trollhättan - Sjuntorp/Upphärad Kamratgårdens IP C-plan
Pojkar, Div 14 Alingsås
10:00 Holmalunds IF - Herrljunga/Frisco Blå Brogårdsvallen
16:00 Hemsjö IF - Alingsås IF FF Grön Byvallen C-plan
16:30 Herrljunga/Frisco Röd - Bjärke Röd Skoghälla B
Pojkar, Div 14 Borås V
13:00 Byttorp Grön - Ulricehamns IFK Svart Byttorps IP C
14:00 Kinna IF Blå - Sjömarkens IF Viskavallen Pruhultsplanen B
15:00 Sandhults SK - Sandareds IF Thåängen A
16:00 Bollebygd/Hestrafors Vit - Alingsås IF FF Vit Bollevi C
Pojkar, Div 14 Borås Ö
16:00 Sparsörs AIK - Brämhults IK Trollevi B
16:00 Äspereds IF - Borås AIK Lundavallen
17:00 Mariedals IK - Byttorps IF Vit Kransmossens IP, Konstgräs 2
Pojkar, Div 14 Kinna
13:00 Rävlanda AIS - Kinna IF Röd Bråtaredsvallen 11
Pojkar, Div 14 Ulricehamn
16:00 Timmele/Hössna - Högvads BK Idrottsparken C
16:00 Tranemo IF - Hillareds/Sexdrega Tranehov C
17:00 Dalstorps IF - Gällstads FK Dalshov B-plan
Pojkar, Div 15, 5:5 Ulricehamn 18 aug
12:15 Annelunds IF - Ulricehamns IFK Lassalyckan C-plan 2
13:00 Skene IF Svart - Sävens BK Lassalyckan C-plan 3
14:30 Annelunds IF - Sävens BK Lassalyckan C-plan 3
14:30 Skene IF Svart - Ulricehamns IFK Lassalyckan C-plan 2
Pojkar, Div 16, 5:5 Ulricehamn 18 aug
10:00 Tranemo IF Röd - Södra Vings IF Svart Lassalyckan C-plan 2
10:00 Tvärred/Vegby Röd - Dalstorps IF Lassalyckan C-plan 1
10:00 Ulricehamns IFK Blå - Tranemo IF Vit Lassalyckan C-plan 3
10:45 Hestrafors/Bollebygd Blå - Ulricehamns IFK Vit Lassalyckan C-plan 2
10:45 Hestrafors/Bollebygd Grön - Timmele GoIF Vit Lassalyckan C-plan 4
10:45 Timmele GoIF Röd - Tvärred/Vegby Svart Lassalyckan C-plan 1
11:30 Hillareds IF - Ulricehamns IFK Blå Lassalyckan C-plan 3
11:30 Redvägs FK - Södra Vings IF Svart Lassalyckan C-plan 4
11:30 Tranemo IF Vit - Hössna IF Lassalyckan C-plan 2
11:30 Tvärred/Vegby Röd - Svenljunga IK Blå Lassalyckan C-plan 1
12:15 Hestrafors/Bollebygd Grön - Ulricehamns IFK Vit Lassalyckan C-plan 1
12:15 Timmele GoIF Röd - Dalstorps IF Lassalyckan C-plan 4
12:15 Tranemo IF Röd - Timmele GoIF Vit Lassalyckan C-plan 3
13:00 Hestrafors/Bollebygd Blå - Ulricehamns IFK Gul Lassalyckan C-plan 2
13:00 Tvärred/Vegby Svart - Södra Vings IF Röd Lassalyckan C-plan 4
13:00 Ulricehamns IFK Svart - Tvärred/Vegby Grön Lassalyckan C-plan 1
13:45 Hillareds IF - Limmareds IF Lassalyckan C-plan 1
13:45 Hössna IF - Svenljunga IK Blå Lassalyckan C-plan 2
13:45 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Grön Lassalyckan C-plan 3
13:45 Tvärred/Vegby Grön - Grimsås IF Lassalyckan C-plan 4
14:30 Södra Vings IF Röd - Ulricehamns IFK Svart Lassalyckan C-plan 1
15:15 Ulricehamns IFK Grön - Grimsås IF Lassalyckan C-plan 2
15:15 Ulricehamns IFK Gul - Limmareds IF Lassalyckan C-plan 1
Pojkar, Div 15, 5:5 Svenljunga 18 aug
10:00 Bergdalens IK Röd - Bergdalens IK Orange Högvalla IP
10:00 Södra Vings IF - Svenljunga IK Högvalla IP
10:45 IFK Hällingsjö - Bergdalens IK Svart Högvalla IP
10:45 Skene IF Vit - SK Mjörn Högvalla IP
11:30 Bergdalens IK Svart - Södra Vings IF Högvalla IP
11:30 Svenljunga IK Röd - IFK Hällingsjö Högvalla IP
12:00 IFK Hällingsjö - Bergdalens IK Orange Högvalla IP
12:15 Skene IF Vit - Bergdalens IK Röd Högvalla IP
12:45 Svenljunga IK - SK Mjörn Högvalla IP
13:00 Svenljunga IK Röd - Södra Vings IF Högvalla IP
Flickor, Div 2 Norra
17:00 Råda BK - Falköpings KIK Rådavallen A-plan
17:00 Våmbs IF - Lidköpings FK Svart Claesborgs A-plan
18:00 Sils IF - Skultorps IF Silbohof A-plan
Flickor, Div 2 Västra
17:00 IK Gauthiod - Skoftebyns IF Lunnevi IP A-plan
18:45 Nossebro IF - Vallens IF Brovallen
Flickor, Div 3 U15 Västergötland
16:00 Skövde KIK - Falköpings KIK Lillegårdens IP, B-plan
Flickor, Div 3 Västra
12:00 Vänersborgs FK - Arentorp Helås FK 1 - 9 Vänersvallen Syd Konstgräs
14:00 Wargöns IK - Vänersborgs IF Hallevi IP, Wargön A-plan
17:00 Trollhättans IF - Herrestads AIF Skogshöjden A-plan
Flickor, Div 3 Södra
17:00 Alingsås KIK Vit - Borås AIK (9:9) Noltorpsvallen A
17:00 Byttorps IF - Brämhults IK Byttorps IP A Konstgräs
18:00 IFK Örby - Bergdalens IK Örby IP A
Flickor, Div 4 Mellersta
15:00 Toarpsalliansen Orange - IK Gauthiod Målevi A
Flickor, Div 4 Skövde
11:30 Skövde KIK Vit - IFK Tidaholm 8 - 3 Lillegårdens IP, E-plan
Flickor, Div 4 Lidköping
15:30 Råda BK Vit - Våmbs IF Grön Rådavallen C-plan
Flickor, Div 4 Trollhättan
11:00 Vårgårda IK - Råda BK GrönVit Tånga Hed C-plan
Flickor, Div 5 Lidköping
17:30 Vänersborgs IF Blå - Ardala GoIF Boteredsvallen
Flickor, Div 5 Trollhättan
15:00 Lödöse Nygård IK - Halvorstorp/Trollhättans FK Tingevi A
Flickor, Div 5 Alingsås
13:00 Byttorps IF - Ulricehamns IFK Blå 2 - 6 Byttorps IP A
18:00 Skogsbygdens IF - Östadkulle SK Skogsbygdens IP 1
Flickor, Div 5 Borås
11:00 Brämhults IK - Ulricehamns IFK Svart 0 - 3 Brämhults IP B
15:00 Alingsås KIK Blå - Fristad/Sparsör/Borgstena Grön Noltorpsvallen A 9-manna
16:00 Svenljunga/Sexdrega - Rydboholms SK Ängagärdet A
18:00 Toarpsalliansen G - Bergdalens IK Målevi
Flickor, Div 5 Mariestad
17:00 Fröjered/Korsberga - Skövde KIK Fröjevi
Flickor, Div 6 Mariestad
16:00 Mariestads BoIS FF - IF Weimer Lyrestad Lekevi IP Övre-plan
18:00 Tymer/Lerdala - Ulvåkers IF Lerdala IP A
Flickor, Div 6 Falköping
11:00 IFK Hjo - Våmbs IF Vit Guldkroksvallen Kommun 1
12:30 Råda BK Vit - Axvall/Varnhem Rådavallen B-plan
17:00 Floby IF - Kinnarp-Slutarps IF Ekvallen C, Hasselbacksplan
Flickor, Div 6 Lidköping
15:00 Skara FC - Mellby IK Sparbanken Arena E Konstgräs
Flickor, Div 6 Vara
10:00 Lidköpings FK Svart - Vara SK Ågårdsvallen D
17:00 Sils IF Röd - Nossebro IF Silbohof D-plan
Flickor, Div 6 Trollhättan
12:00 Edet FK - IK Gauthiod Strömsvallen A2
17:00 Trollhättans BoIS - Skepplanda BTK Torsbovallen 4
Flickor, Div 6 Alingsås
11:30 Bollebygd/Hestrafors/Olsfors BLÅ - Herrljunga/Frisco Blå Björnskogsvallen, 7-manna
17:00 Bjärke - Hemsjö/Mjörn Nya Bjärkevi
18:00 Vårgårda IK - Floda BoIF Tånga Hed PUA-plan
Flickor, Div 6 Borås
10:30 Rydboholms SK - Fristads GoIF Vit Sven Erikssonsvallen
16:00 Sandareds IF - Ulricehamns IFK Svart Sandevi A-plan
16:30 Kronängs IF - Ubbhult/Sätila/Hyssna/Hällingsjö Svart Kronäng Arena
18:30 Sjömarkens IF - Svansjö Idrottsgården Konstgräsplan
Flickor, Div 6 Ulricehamn
15:30 Fristads GoIF Grön - Svenljunga/Sexdrega Hedens IP
16:30 Brämhults IK Svart - Timmele/Hössna Brämhults IP C
Flickor, Div 7 Mariestad
13:00 Mariestads BoIS FF - Ulvåkers IF Lekevi IP Övre-plan
17:00 Töreboda IK - Jula BK Töreshov 7-manna
17:30 Skövde KIK Svart - Hörnebo SK Lillegårdens IP, 7-manna 1
Flickor, Div 7 Falköping
14:00 Åsarp-Trädet FK - BK Trix Åsarps IP
17:00 Stenstorps IF - Skövde KIK Vit Sportvallen B
Flickor, Div 7 Lidköping
09:30 Råda BK - Rackeby IK Rådavallen B-plan
17:00 Vedums AIS - Lidköpings FK Nordvalla C-plan
Flickor, Div 7 Trollhättan
11:00 IK Gauthiod - Åsaka SK Lunnevi IP 7-manna
14:00 Skoftebyns IF - Vänersborgs IF Blå Almagärdet
15:30 Wargöns IK - Halvorstorps/Trollhättan FK Hallevi IP, Wargön B-plan
17:00 Edet FK Blå - Trollhättans BoIS Strömsvallen A2
Flickor, Div 7 Alingsås
11:30 Alingsås KIK - Töllsjö IF Noltorpsvallen C
16:00 Bjärke - Gerdskens BK Brynet
Flickor, Div 7 Kinna
12:00 Fritsla IF - Mariedals IK Vit Kungaberg
13:00 IF Elfsborg - Borås GIF Ryda Sportfält C
14:30 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Västra Mark Björkängsvallen 1 Gräs
15:50 IFK Öxnevalla - IFK Örby Hedevallen
16:00 Kinna IF - Sätila SK Viskavallen Pruhultsplanen B
17:00 Sjömarkens IF - Svansjö Idrottsgården B-plan
Flickor, Div 7 Ulricehamn
13:40 Bergdalens IK - Svenljunga IK Björkängsvallen, Borås
15:30 Fristads GoIF - Grönahögs IK Hedens IP
16:00 Dalsjöfors GoIF - Länghems IF Gårdavallen A-plan
17:00 Grimsås/Dalstorp - Ulricehamns IFK Dalshov B-plan
Flickor, Div 8 Mariestad
00:00 Mariestads BoIS FF Röd - Mariestads BoIS FF Vit Lekevi IP Övre-plan
15:00 Töreboda IK - Skövde KIK Svart Töreshov 7-manna
Flickor, Dív 8 Falköping
16:00 Åsarp-Trädet FK - Skövde KIK Vit Åsarps IP
Flickor, Div 8 Lidköping
10:00 Lidköpings FK - Råda BK Vit Ågårdsvallen H
13:30 Sils IF Röd - Levene/Skogslunds IF Silbohof C-plan
15:30 Råda BK Grön - Vinninga AIF Rådavallen B-plan
17:30 Skara FC - Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga Sparbanken Arena E Konstgräs
Flickor, Div 8 Trollhättan
14:00 Vänersborgs IF Röd - Sjuntorps /Upphärad Boteredsvallen
17:00 Edet FK Röd - Lödöse Nygård/Skepplanda Strömsvallen A2
17:00 Trollhättans IF - Skoftebyns IF Skogshöjden Konstgräs
17:00 Vänersborgs FK - Trollhättans BoIS Onsjöplanen
Flickor, Div 8 Alingsås
14:00 Floda BoIF - Fristads GoIF Vit Flodala IP 4 FRAMTIDEN
16:30 Skogsbygdens IF - Långareds BoIS Skogsbygdens IP 2
18:00 Vårgårda IK Röd - Vårgårda IK Vit Tånga Hed B-plan
Flickor, Div 8 Borås
11:00 Sandareds IF - Kronängs IF Sandevi B-plan
13:00 Bollebygd/Hestrafors - Borås AIK Björnskogsvallen, 7-manna
13:30 Brämhults IK - Fristads GoIF Grön Brämhults IP C
Flickor, Div 8 Ulricehamn
13:30 Dalsjöfors GoIF - Limmareds IF Gårdavallen A-plan
Flickor, Div 10, 5:5 Timmersdala 18 aug
10:00 Mariestads BoIS FF Vit - Tymer / Lerdala Timmersdala C
10:00 Ulvåkers IF Svart - IFK Hjo Timmersdala C
11:30 IF Weimer Lyrestad - Mariestads BoIS FF Vit Timmersdala C
11:30 IFK Hjo - Mariestads BoIS FF Röd Timmersdala C
13:00 IF Weimer Lyrestad - Mariestads BoIS FF Röd Timmersdala C
13:00 Tymer / Lerdala - Ulvåkers IF Svart Timmersdala C
Div.2 Nordvästra Götaland Damer 2019
15:00 Vänersborgs FK - Ytterby IS Vänersvallen Nord Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info