Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Åkeshovs BP 1 (plan 1)

Anläggning
Åkeshovs BP
Adress
Åkeshovsvägen 43, 16837 BROMMA
Zon
NORDVÄST Bro-Järfälla-Sollentuna-UpplandsVäsby-Solna-Sundbyberg-Spånga-Västerort-Ekerö-Kungsholmen-Essinge
Kommun
Stockholm
Telefon
08-373672, 070-4728417 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Storlek
105x65 m
Omklädningsrum
2 st
Dusch
Ja
Toalett
Ja
Domarrum
Ja
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
11 7 mot 7 Konstgräs Ja
12 7 mot 7 Konstgräs Ja
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Juli
2021-07-31 15:00 P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2) Brommapojkarna DFF - Sollentuna FK Åkeshovs BP 1
Augusti
2021-08-07 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - IFK Lidingö FK S Åkeshovs BP 1
2021-08-08 18:00 P16 Nationell Grupp 6 IF Brommapojkarna - AIK FF Åkeshovs BP 1
2021-08-13 20:15 P2007- 2G IF Brommapojkarna 12 - IFK Stockholm FK 2 Åkeshovs BP 1
2021-08-15 P2003/2002- 2B IF Brommapojkarna 8 - Ängby IF 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-15 12:00 P2003 kval till P19-1A Brommapojkarna DFF 1 - Djurgårdens Talangfotbollsförening 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-15 16:00 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Sollentuna FK Nord 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-15 18:00 Herrar 6 B Polonia Falcons FF - Kälvesta IOFF FK Åkeshovs BP 1
2021-08-15 20:00 Herrar Vet C Polonia Falcons FF - Hässelby SK FF Åkeshovs BP 1
2021-08-16 20:15 P2004- 2A Nockebyhovs IF - Erikslunds KF 2 Åkeshovs BP 1
2021-08-20 18:45 F2006- 4 Nockebyhovs IF - Reymersholms IK 2 Åkeshovs BP 1
2021-08-20 20:15 P2004- 2A Nockebyhovs IF - Sollentuna FK Nord 2 Åkeshovs BP 1
2021-08-21 10:00 P2006- 3A IF Brommapojkarna 11 - Sollentuna FK Norrv. 3 Åkeshovs BP 1
2021-08-21 14:00 P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2) Brommapojkarna DFF - Hammarby TFF Åkeshovs BP 1
2021-08-22 10:00 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - Stocksunds IF Svart Åkeshovs BP 1
2021-08-22 12:00 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Hässelby SK FF 3 Åkeshovs BP 1
2021-08-22 14:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - IFK Mora FK Åkeshovs BP 1
2021-08-22 16:30 P2007- 3B IF Brommapojkarna 9 - Täby FK 61 Åkeshovs BP 1
2021-08-22 18:00 P2005 kval till P17-1A Brommapojkarna DFF 1 - Djurgårdens Talangfotbollsförening 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-22 20:00 P2006 kval till P16-1A Brommapojkarna DFF 1 - Vallentuna BK 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-27 20:00 P2003 kval till P19-1A Brommapojkarna DFF 1 - Vallentuna BK 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-28 P2011-13 IF Brommapojkarna 21 - Ospecificerat lag (13) Åkeshovs BP 12
2021-08-28 09:00 P2009-17 IF Brommapojkarna 22 - Assyriska FF Babylon 1 Åkeshovs BP 11
2021-08-28 09:00 P2009-19 IF Brommapojkarna 20 - Ursvik IK Gul 2 Åkeshovs BP 12
2021-08-28 10:15 F2009-16 Nockebyhovs IF 2 - Bro IK Blå Åkeshovs BP 12
2021-08-28 10:15 P2009- 5 IF Brommapojkarna 23 - Sollentuna FK Norrv. 1 Åkeshovs BP 11
2021-08-28 11:30 P2010-35 Nockebyhovs IF 1 - Bele Barkarby FF 6 Åkeshovs BP 11
2021-08-28 14:30 P2007- 2G IF Brommapojkarna 12 - Segeltorps IF Vit Åkeshovs BP 1
2021-08-28 16:15 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Reymersholms IK 1 Åkeshovs BP 1
2021-08-29 P2009-18 Ospecificerat lag (8) - Sundbybergs IK Vit Åkeshovs BP 12
2021-08-29 09:00 P2010-17 IF Brommapojkarna 19 - Kungsängens IF 3 Åkeshovs BP 11
2021-08-29 09:00 P2010-34 Nockebyhovs IF 2 - Kungsängens IF 4 Åkeshovs BP 12
2021-08-29 10:15 P2009-33 IF Brommapojkarna 17 - Djurgårdens IF FF 9 Åkeshovs BP 11
2021-08-29 11:30 P2011- 3 IF Brommapojkarna 29 - Järfälla FF 1 Åkeshovs BP 11
2021-08-29 11:30 P2011-33 IF Brommapojkarna 28 - Vällingby AIK 1 Åkeshovs BP 12
2021-08-29 14:00 P2003/2002- 2B IF Brommapojkarna 8 - Djurgårdens Talangfotbollsförening 4 Åkeshovs BP 1
2021-08-29 16:00 P2004- 1A IF Brommapojkarna 1 - Sollentuna FK Vallen Åkeshovs BP 1
2021-08-29 18:00 Herrar 6 B Polonia Falcons FF - Åkeshovs IoFK Åkeshovs BP 1
2021-08-29 20:00 Herrar Vet C Polonia Falcons FF - FK Bromma Åkeshovs BP 1
September
2021-09-01 20:00 Herrar 7 C Nockebyhovs IF - Kungsholms FK Åkeshovs BP 1
2021-09-03 18:45 F2007- 3B Nockebyhovs IF 1 - Kallhälls FF Blå Åkeshovs BP 1
2021-09-03 20:15 P2004- 2A Nockebyhovs IF - IFK Lidingö FK Åkeshovs BP 1
2021-09-04 09:00 P2009-32 IF Brommapojkarna 12 - Hässelby SK FF Vit Åkeshovs BP 11
2021-09-04 09:00 P2010-18 IF Brommapojkarna 24 - Sollentuna FK Töjnan 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-04 10:15 P2009- 7 IF Brommapojkarna 14 - Bele Barkarby FF 4 Åkeshovs BP 11
2021-09-04 10:15 F2009-12 Nockebyhovs IF - Kungsängens IF 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-04 11:30 P2011-15 IF Brommapojkarna 22 - IF Brommapojkarna 9 Åkeshovs BP 12
2021-09-04 11:30 P2011- 2 IF Brommapojkarna 24 - IF Brommapojkarna 6 Åkeshovs BP 11
2021-09-04 14:00 P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2) Brommapojkarna DFF - IFK Stocksund Åkeshovs BP 1
2021-09-04 16:00 F2005/2002- 2B IF Brommapojkarna 3 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-04 18:00 P2006 kval till P16-1A Brommapojkarna DFF 1 - Spånga IS FK Åkeshovs BP 1
2021-09-05 09:00 P2010-35 IF Brommapojkarna 12 - IF Brommapojkarna 4 Åkeshovs BP 11
2021-09-05 09:00 P2010-33 IF Brommapojkarna 23 - Sollentuna FK Hel. 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-05 10:15 P2010- 5 IF Brommapojkarna 25 - Bele Barkarby FF 3 Åkeshovs BP 11
2021-09-05 10:15 P2010-34 Nockebyhovs IF 2 - IFK Viksjö Blå 1 Åkeshovs BP 12
2021-09-05 12:00 F2006- 4 Nockebyhovs IF - Bromsten/Spånga Åkeshovs BP 1
2021-09-05 17:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - BKV Norrtälje Åkeshovs BP 1
2021-09-05 20:00 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Boo FF 2 Åkeshovs BP 1
2021-09-08 20:00 P2006- 1B IF Brommapojkarna 2 - Älvsjö AIK FF P15Utv 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-10 18:30 P2007- 1C IF Brommapojkarna 3 - Örby IS Röd Åkeshovs BP 1
2021-09-10 20:15 P2004- 1A IF Brommapojkarna 1 - Bele Barkarby FF 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-11 P2009-18 Ospecificerat lag (8) - Rissne IF Åkeshovs BP 12
2021-09-11 09:00 P2009-17 IF Brommapojkarna 22 - Bele Barkarby FF 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-11 09:00 P2010-34 IF Brommapojkarna 21 - Spånga IS FK 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-11 10:15 P2009-19 IF Brommapojkarna 20 - Sollentuna FK Töjnan 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-11 10:15 P2009- 5 IF Brommapojkarna 23 - AIK FF 5 Åkeshovs BP 11
2021-09-11 13:00 F2007- 4B Nockebyhovs IF 2 - Vasalund IF Röd Åkeshovs BP 1
2021-09-11 14:30 P2007- 2G IF Brommapojkarna 12 - Arameisk-Syrianska IF 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-11 16:00 P2003/2002- 2B IF Brommapojkarna 8 - IFK Aspudden-Tellus 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-12 09:00 P2010-17 IF Brommapojkarna 19 - Bele Barkarby FF 1 Åkeshovs BP 11
2021-09-12 09:00 P2011-13 IF Brommapojkarna 21 - Sundbybergs IK Grön Åkeshovs BP 12
2021-09-12 10:15 P2009-33 IF Brommapojkarna 17 - Sollentuna FK Silver 3 Åkeshovs BP 11
2021-09-12 11:30 P2011-33 IF Brommapojkarna 28 - Ängby IF Grön 1 Åkeshovs BP 12
2021-09-12 11:30 P2011- 3 IF Brommapojkarna 29 - Hässelby SK FF Orange3 Åkeshovs BP 11
2021-09-12 14:00 P2010-35 Nockebyhovs IF 1 - Kälvesta IOFF FK Åkeshovs BP 12
2021-09-12 16:00 P2003 kval till P19-1A Brommapojkarna DFF 1 - Spånga IS FK Åkeshovs BP 1
2021-09-12 18:00 Herrar 6 B Polonia Falcons FF - FC Plavi Team Åkeshovs BP 1
2021-09-12 20:00 Herrar Vet C Polonia Falcons FF - Ängby IF Åkeshovs BP 1
2021-09-15 20:00 Herrar 7 C Nockebyhovs IF - Skå IK & Bygdegård Åkeshovs BP 1
2021-09-17 18:45 P2006- 3A IF Brommapojkarna 11 - FC Djursholm 2 Åkeshovs BP 1
2021-09-17 20:15 P2004- 2A Nockebyhovs IF - Rotebro IS FF 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-18 09:00 P2009-32 IF Brommapojkarna 12 - Ursvik IK Gul 1 Åkeshovs BP 11
2021-09-18 09:00 F2009-16 Nockebyhovs IF 2 - Rågsveds IF Åkeshovs BP 12
2021-09-18 10:15 F2009-12 Nockebyhovs IF - Vasalund IF A Åkeshovs BP 12
2021-09-18 10:15 P2009- 7 IF Brommapojkarna 14 - IFK Lidingö FK 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-18 11:30 P2010-34 Nockebyhovs IF 2 - Bromstens IK 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-18 11:30 P2011- 2 IF Brommapojkarna 24 - Åkersberga FC 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-18 13:00 P2006 kval till P16-1A Brommapojkarna DFF 1 - IFK Lidingö FK 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-18 14:30 P2005 kval till P17-1A Brommapojkarna DFF 1 - Apollon Solna FK 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-18 16:15 F2005/2002- 2B IF Brommapojkarna 3 - Ingarö IF 3 Åkeshovs BP 1
2021-09-19 08:45 P2010-35 Nockebyhovs IF 1 - Tensta United IS Åkeshovs BP 11
2021-09-19 08:45 P2010-33 IF Brommapojkarna 23 - Bollstanäs SK Gul Åkeshovs BP 12
2021-09-19 10:00 P2010- 5 IF Brommapojkarna 25 - Bollstanäs SK Svart Åkeshovs BP 11
2021-09-19 11:15 P2011-15 IF Brommapojkarna 22 - Sollentuna FK Silver 1 Åkeshovs BP 12
2021-09-19 11:15 P2009- 7 IF Brommapojkarna 13 - Sollentuna FK Hel. 1 Åkeshovs BP 11
2021-09-19 13:00 P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2) Brommapojkarna DFF - Forssa BK Åkeshovs BP 1
2021-09-19 15:00 F2007- 3B Nockebyhovs IF 1 - Hässelby SK FF 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-19 17:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - Sollentuna FK Åkeshovs BP 1
2021-09-19 20:00 Herrar Vet C Polonia Falcons FF - Apollon Solna FK Åkeshovs BP 1
2021-09-22 20:00 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - IFK Lidingö FK N Åkeshovs BP 1
2021-09-24 18:45 F2007- 4B Nockebyhovs IF 2 - FK Bromma 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-24 20:15 P2004- 1A IF Brommapojkarna 1 - FC Järfälla 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-25 P2009-18 Ospecificerat lag (8) - Ängby IF Grön 1 Åkeshovs BP 12
2021-09-25 09:00 P2009-19 IF Brommapojkarna 20 - Vasalund IF Svart Åkeshovs BP 12
2021-09-25 09:00 P2009-17 IF Brommapojkarna 22 - Kallhälls FF Blå Åkeshovs BP 11
2021-09-25 10:15 P2009- 5 IF Brommapojkarna 23 - Djurgårdens IF FF 14 Åkeshovs BP 11
2021-09-25 11:30 P2011-33 IF Brommapojkarna 28 - Ursvik IK 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-25 11:30 P2010-35 IF Brommapojkarna 12 - FC Järfälla 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-25 14:00 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Essinge IK 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-25 16:00 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Gröndals IK 1 Åkeshovs BP 1
2021-09-26 09:00 P2010-17 IF Brommapojkarna 19 - Ursvik IK svart 3 Åkeshovs BP 11
2021-09-26 10:15 P2009-33 IF Brommapojkarna 17 - Ursvik IK Svart 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-26 10:15 P2010-34 IF Brommapojkarna 21 - Ängby IF Grön 2 Åkeshovs BP 12
2021-09-26 11:30 P2011- 3 IF Brommapojkarna 29 - AIK FF 2 Åkeshovs BP 11
2021-09-26 16:00 P2003 kval till P19-1A Brommapojkarna DFF 1 - Sundbybergs IK Åkeshovs BP 1
2021-09-26 18:00 Herrar 6 B Polonia Falcons FF - Apollon Solna FK Åkeshovs BP 1
2021-09-29 20:00 P2005 kval till P17-1A Brommapojkarna DFF 1 - IK Frej Talangfotbollsförening 1 Åkeshovs BP 1
Oktober
2021-10-01 18:30 P2007- 2A IF Brommapojkarna 11 - AIK FF 5 Åkeshovs BP 1
2021-10-01 20:15 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Stocksunds IF Gul Åkeshovs BP 1
2021-10-02 09:00 P2009-19 IF Brommapojkarna 20 - Skå IK & Bygdegård Grön Åkeshovs BP 12
2021-10-02 09:00 P2010-17 IF Brommapojkarna 19 - Ekerö IK 3:Gul Åkeshovs BP 11
2021-10-02 10:15 P2009-17 IF Brommapojkarna 22 - Athletic FC Järfälla Mörkblå Åkeshovs BP 11
2021-10-02 10:15 F2009-16 Nockebyhovs IF 2 - Norrtulls SK 3 Åkeshovs BP 12
2021-10-02 11:30 P2011-13 IF Brommapojkarna 21 - Som United Fotbollsförening Vit Åkeshovs BP 12
2021-10-02 11:30 P2011-15 IF Brommapojkarna 22 - Spånga IS FK 2 Åkeshovs BP 11
2021-10-02 13:00 P2006 kval till P16-1A Brommapojkarna DFF 1 - Hammarby TFF 1 Åkeshovs BP 1
2021-10-02 14:30 P2006- 3A IF Brommapojkarna 11 - Djurgårdens IF FF 5 Åkeshovs BP 1
2021-10-02 16:15 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - Vallentuna BK 1 Åkeshovs BP 1
2021-10-03 P2009-18 Ospecificerat lag (8) - Ekerö IK 1:Blå Åkeshovs BP 12
2021-10-03 09:00 P2011- 2 IF Brommapojkarna 24 - AIK FF 6 Åkeshovs BP 11
2021-10-03 09:00 P2010-34 Nockebyhovs IF 2 - Sollentuna FK Tegel. 3 Åkeshovs BP 12
2021-10-03 10:15 P2010-35 Nockebyhovs IF 1 - Ängby IF Röd 3 Åkeshovs BP 11
2021-10-03 10:15 P2009- 7 IF Brommapojkarna 13 - IF Brommapojkarna 14 Åkeshovs BP 12
2021-10-03 12:00 F2007- 3B Nockebyhovs IF 1 - Ängby IF 2 Åkeshovs BP 1
2021-10-03 14:00 F2005/2002- 2B IF Brommapojkarna 3 - Saltsjö-Boo IF Vit Åkeshovs BP 1
2021-10-03 16:00 P2004- 2A Nockebyhovs IF - Åkersberga BK Vit Åkeshovs BP 1
2021-10-03 18:00 Herrar 6 B Polonia Falcons FF - FK Bromma Åkeshovs BP 1
2021-10-03 20:00 Herrar Vet C Polonia Falcons FF - Ekerö IK Åkeshovs BP 1
2021-10-06 20:00 Herrar 7 C Nockebyhovs IF - IK Makkabi Åkeshovs BP 1
2021-10-08 20:15 P2004- 1A IF Brommapojkarna 1 - Vallentuna BK 2 Åkeshovs BP 1
2021-10-09 13:00 F2006- 4 Nockebyhovs IF - Hässelby SK FF 2 Åkeshovs BP 1
2021-10-09 14:30 P2006- 3A IF Brommapojkarna 11 - IFK Vaxholm 1 Åkeshovs BP 1
2021-10-10 13:00 F2007- 3B Nockebyhovs IF 1 - Vasalund IF A Åkeshovs BP 1
2021-10-10 14:30 P2007- 2G IF Brommapojkarna 12 - Vårby Gårds IF Svart Åkeshovs BP 1
2021-10-10 20:00 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Ursvik IK Svart Åkeshovs BP 1
2021-10-15 20:15 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Kälvesta IOFF FK 2 Åkeshovs BP 1
2021-10-16 13:00 F2007- 4B Nockebyhovs IF 2 - Reymersholms IK 2 Åkeshovs BP 1
2021-10-16 14:30 P2007- 2G IF Brommapojkarna 12 - Tullinge Triangel Pojkar FK Gul Åkeshovs BP 1
2021-10-16 16:00 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - Spånga IS FK 3 Åkeshovs BP 1
2021-10-16 18:15 P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2) Brommapojkarna DFF - IFK Uppsala Åkeshovs BP 1
2021-10-17 16:00 P2004- 2A Nockebyhovs IF - IF Brommapojkarna 4 Åkeshovs BP 1
2021-10-17 18:00 P2003/2002- 2B IF Brommapojkarna 8 - Edsviken FF U19 Åkeshovs BP 1
2021-10-22 20:15 P2004- 2A Nockebyhovs IF - Hässelby SK FF 1 Åkeshovs BP 1
2021-10-23 13:00 F2006- 4 Nockebyhovs IF - Vasalund IF Åkeshovs BP 1
2021-10-23 16:00 F2005/2002- 2B IF Brommapojkarna 3 - Djurgårdens IF FF 3 Åkeshovs BP 1
2021-10-24 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - Karlbergs BK Åkeshovs BP 1
2021-10-24 13:00 P2007- 3B IF Brommapojkarna 9 - IFK Lidingö FK 7 blå Åkeshovs BP 1
2021-10-24 20:00 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Årsta FF 1 Åkeshovs BP 1
2021-10-30 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IFK Lidingö FK Åkeshovs BP 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info